PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Birleşim detaylarındaki aralıklar

ert tunc
29/09/2010, 15:49
Bugun itibariyle kirmizi active dualogic punto evo ile aranizdayiz. Herkese sorunsuz surusler dilerim.

Ben bu araci annem ve babam icin sectim. Babam cok siki bir toyota kullanicisi oldugu icin fiat a ikna edene kadar cok ugrastim.Umarim hicbir terslik cikmaz ve uzun yillar sorunsuzca kullanirlar.

Kirmizi ozel renk secimimiz degildi ama 1 hafta icinde teslim ederiz diyince kirmiziyi kabul ettik ve bugunde arac bayii ye geldi. Araca bakinca ilk dikkatimi ceken kapi kaput bagaj kapagi gibi yerlerdeki birlesim detaylarindaki araliklarin birbirinden cok farkli olmasi.sizin de basiniza boyle birsey geldi mi??? ama usta bu ayarlarin bize teslim edilmeden yapilacagini ve bir sorun olmayacagini soyledi.bu konu hakkinda bir fikri olan var mi?

vek66
29/09/2010, 16:52
bu gibi detaylar fabrıkada ayarlanıp teslım edılmesı lazım aynen benım gp aynı aralıklar birbirinden farklı ve burada bır kac arkadaştada aynı sorun var inanılır gıbı degıl aslında ilk defa bızım araclarda rastlıyoırum boyle bıseyle bu aksam sakın kafayla oturup ıtalyaya ve tofasa ıyı bır kalay lı bır sekılde mail atmayı dusnuyorum

phyevren
29/09/2010, 17:51
genelleme gibi olmasın ama bahsettiğin aralıklar %70 imizde birbirinden farklı malesef..

onderbaki
29/09/2010, 18:04
bu ne ya:)
işten çıkınca ilk iş aralıkları kontrol edecem.

Du Hast
29/09/2010, 18:53
ufak tefek farklar olması normal.
birde pejo 206 - 307 yi falan görün siz :D

Engin_T
29/09/2010, 19:26
ufak tefek farklar olması normal.
Birde pejo 206 - 307 yi falan görün siz :d

:x:x:x

ert tunc
29/09/2010, 20:47
buarada aracin 3 gun icinde elimize ulasmasi buyuk bir sans midir? satan eleman; basta kirmiziyi cok istemedik ama baska bir renk active dualogic istesek yaklasik 2 ay sonra elimize gececegini soyledi...gercekten durum boyle mi...forumda 1-3 ay arasi bekleyenler oldugunu okudum az once

PROTOS
29/09/2010, 22:07
Evet bu aralar hemen hemen tüm markalarda durum böyle. Millet olarak zenginliyoruz galiba, trafikteki araç sayısı hızla artıyor, üreticiler araç yetiştiremez oldular. Bende istediğimden farklı bir renk ve araç aldım 3 gün içinde teslim olunca. Ama çok memnun kaldım aracımdan. GP kutup mavisi full kit alacaktım, GP active skydom dualogic aldım, evo gri. Aksi halde en az 1 ay belki 2 ay bekleyecektim. Erken alıp bayramdada kullandım.

Aralıklar konusu benim hiç dikkatimi çekmedi, demekki bende öyle bir sorun yok, olsaydı mutlaka farkederdim, o konularda çok kılımdırda :D

taneren
30/09/2010, 09:50
Buna benzer bir konuyu 9 ay önce bende açmıştım.aracımın bağaj kapağı ve ön tampon birleşim yerlerinde mesafe farklılıkları vardı.servis ayarlamaya çalıştıysada tam olmadı. Ve ustalar bana bu gibi sorunların ilk üretilen gp lerde daha fazla olduğunu ama şimdi azaldığını söylemişlerdi.
Kafama çok takmıştım,bayideki bütün evo lara hatta yolda gördüğüm bütün puntolara bakmaya başlamıştım ve benim araçtan daha kötülerini görünce biraz rahatlamıştım

arkadaşlar kusuru olmayan seri üretim aracı bulmanız çok zordur adı üzerinde seri ve ayrıca hızlı üretim.
Araba fabrikasında çalışan bir arkadaşın bana söylediği şuydu; abi gün geliyor sparişleri yetiştirebilmek için üretim hızlandırılıyor haliyle sorunlu ve kusurlu araba çıkma olasılığı artıyor demişti.
üretim bantları istasyonlar şeklindedir,her istasyonda aracın belli parçaları takılır ve bantlar otomatik olarak ayarlanmış zamanlarda hareket eder, işçi sorumlu olduğu parçayı bant hareket etmeden takmak zorundadır,buda hızlı ve seri çalışmayı gerektirmektedir.

Ayrıca yeni kasa fiesta alan arkadaşımda kendi aracındaki kapı aralıklarının eşit olmadığını hatta çok farklı olduğunu söylemişti.

edelsang
30/09/2010, 10:39
benim araçtada var o

devrim1972
03/10/2010, 18:27
Kaput ile tampon arasında mesafe ciddi oranda açık ise; yani emsalleri ile kıyasladığınızda açıklık var ise; almayın. Alttan darbe yemiş ve yerine oturt(amamış)muş olabilirler.
Çok acil değil ise ve biraz da sabırlı iseniz; bu tip sıkıntılar gözünüze çarptığında konuyu yetkili satıcı ile görüşün, düzeltilmesi yoluna gidin, ve bunları yaptıktan sonra size konu hakkında açıklayıcı bir yazı vermelerini talep edin. Aksi takdirde aracı almayı reddedin.
Ben de bir gp kullanıcısıyım. Tofaş fiat ile tanışalı 16 sene oldu. Eskiden tofaş; servis ve yedek parça konusunda hem çok iyi niyetli hem de makul fiyatları bize sunardı. Ama artık onların da değiştiğini 2008 model gp alınca ve bakım-onarım-tamir için yetkili servise gittiğimde anladım.
Tofaştır, ucuzdur...deyip sorunlarınızı görmezden gelip ötelemeyin....Hiç de ucuz değil haberiniz ola..
Saygılarımla