PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo korna

EvoKoray
28/09/2010, 21:19
aracı aldığımızdan beri 4. ye korna değişiyor,her yıkatmadan sonra kornanın ses gidiyor(ön üst ızgaranın tam solunda) su kaçıyor galiba :uhm00000: öksürüyor gibi,servise her gidişte soruyorum bi çözüm bulamadılar,gp lerde bu sorununun olmadığını sadece evolarda olduğunu söylediler,evo kullanan arkadaşlardan aynı sorunu yaşayan yada çözüm bulan varmı ???

Du Hast
28/09/2010, 21:58
yıkartırken ön ızgaranın içine su vurdurmayın :)

zafermutlu
28/09/2010, 22:20
yok 3 defa yıkattırdım hatta ızgarada ki boya döküldü ama korna bozulmadı...

EvoKoray
28/09/2010, 22:45
kornaya su kaçmasın diye ön tarafı yıkatmıcaz mı yani saçma :D bi kaç evoda da aynı sorun varmış fiat ın bi çözüm bulması lazım bu soruna aracı nerden baksanız 4 sene kullanıcaz her hafta yada her ay korna değiştirmeyemi gidicez, kışın yağmurda karda nolucak bu korna :)

edelsang
28/09/2010, 22:52
benim daha gelmedi öyle birşey ama yakındır :d

Du Hast
28/09/2010, 23:01
kornaya su kaçmasın diye ön tarafı yıkatmıcaz mı yani saçma :D bi kaç evoda da aynı sorun varmış fiat ın bi çözüm bulması lazım bu soruna aracı nerden baksanız 4 sene kullanıcaz her hafta yada her ay korna değiştirmeyemi gidicez, kışın yağmurda karda nolucak bu korna :)
benimkiyle 130 da sağlam suya girdim birşey olmadı.
zaten yıkartırken hep uyarırım "abi ızgarayı üstten yıka" diye.
motor kısmı zaten sıcak oluyor su vurdumu direkt turbo - egzost çıkışına gidiyor su. ne kadarda ekzost çıkışında koruma olsada su geldiğinde çatlama riski varç

femoli
28/09/2010, 23:42
Cok enteresan bir durum kornayi baska yere almayo dusundunuzmu yada yikamacinizi degistirmeyi :) korna agzi herzaman assagi bakmalidir montaj hatasi felan olmasin ..

EvoKoray
29/09/2010, 00:13
Cok enteresan bir durum kornayi baska yere almayo dusundunuzmu yada yikamacinizi degistirmeyi :) korna agzi herzaman assagi bakmalidir montaj hatasi felan olmasin ..

takılırken başında bekliyorum :D aşağı doğru duruyor :) takılıyor servisten çıkıyorum sorun yok güzel güzel çalıyor,araba siyah 2 güne kalmaz tozlanıyor sonra yıkamacıya gidiyoruz :D yıkamacıdan çıkıyorum ya çalmıyor yada çok az ses çıkıyor yada öksürür gibi :ermm: 3. ye değişti 3 üde aynı sorun 4. ye gidicez kısmetse :Dfaturalar duruyor şikayet olarak hepsi fiat a gidicek ;) sorun sadece bende değilmiş birkaç arabada da aynı sorun varmış..

kornayı başka yere nasıl alıcaz ? avuç kadar bişey :)

femoli
29/09/2010, 00:18
Farkli bir korna taktirmayi dene mesela didit korna yada baska marka dadat korna isimleri bu sekilde gecer ..

OzzY
29/09/2010, 02:08
1 yıl içinde 3 kere aynı arıza olursa ayıplı mal kapsamından değişim veya ücret iadesi talebinde bulunabiliyo olmanız lazım.

IVAA
29/09/2010, 08:34
bende aynı sorun oldu yıkamacıyı değiştirdim sorun kalmadı :) kornayı değiştirmedim kuruyunca düzeliyor çünkü :)

WiSTaRiA
29/09/2010, 09:25
Arkadaşlar puntişiniz sizi uyarıyor işte... Fazla yıkamayın arabalarısonra öksürüyor gibi kornadan ses çıkar.. Üşütüyosunuz arabayı :D:D Tabiki işin şakası çok ilginç.. Bende yıkatıyorum arabayı ön ızgara mızgara hatta motor falan hep yıkatırım başıma hiç gelmedi böyle bir olay.. Birde arkadaşım aklıma geldi şimdide kornanın bağlantı ekipmanlarına bir baktırsana yani elektrik kablolarına biraz kablo sıyrılması yada bağlantı yerinde açıklık su görünce şase falan yapıyo olabilir diye düşündüm....

ato
29/09/2010, 09:33
bizim evodada sorun yok geçn gün yıkattım korna falan sağlam veya araba yıkandıktan hemen sonra kornaya basmadığım için bir bozukluk olsada farketmemişimdir

EvoKoray
29/09/2010, 11:05
bazen yıkatınca öksürüyor kuruyunca çalmaya başlıyor IVAA nın dediği gibi :) kafasına göre bişeyler yapıyor bazen de çok az ses çıkıyor bidaha düzelmiyor,bidahaki gidişte her tarafına baktırıcam kablo mablo vs. Bursa-Yalova yolu Birmotta Mehmet usta var o yapıyor ön tamponu sökmeden üstten biraz gerdiriyor korna geççek kadar montajını yapıyor tamamdır 5 dk ya bitiyor işi :D

garanti kapsamında değişti daha hiçbir ücret ödemedim bu sefer başka bir servise göstersem nasıl olur ?? Banota yada başka bir önerceğiniz yer varmı Bursa içi :)

byspayn
29/09/2010, 16:50
İlginç gerçekten.. Ben tazyikli tazyiksiz her türlü yıkattım/yıkadım ama bi sorun olmadı şimdiye kadar :)

uraaal
29/09/2010, 23:47
gecen bendede oldu cok rezil bir ses cıkıyor boyle 1950 model kamyon kornası gibi boguk :D:D valla ben nisantası falan gezerken sürekli kornaya basarak gezdim apacilik oldu ama :D:D düzeldi sonra hatta cevreme gore su an daha canlı :P

EvoKoray
30/09/2010, 00:12
aynen öyle bazı yerlerde kornaya basmaya çekiniyorum ama basmam gerekiyor :) o rezil sesi istemeyerek çalıyorum :D

uraaal
30/09/2010, 12:38
aynen öyle bazı yerlerde kornaya basmaya çekiniyorum ama basmam gerekiyor :) o rezil sesi istemeyerek çalıyorum :D
hocam denedim bak sürekli kornaya bas elini kornadan cekme hic ama sonra sende goreceksin bu defa korna daha canlı calacak :D:D

onderbaki
22/10/2010, 13:34
korna işine bir çözüm buldunuz mu çok merak ettim.
yoksa arabayı yıkatmayımı bıraktınız :)

yolcu27
22/10/2010, 14:17
bende 1 defa olmustu arabayı yıkadıktan sonra kornanın sesi degisik ve kısık gelmeye başladı ama değişmedi. Sanırım kuruduktan sonra düzeldi:D araba yıkatırken tanzikli su ile yıkıyorlar fakat hiç sorun olmadı daha.

zafermutlu
22/10/2010, 14:28
bazı yıkamcılarda bu suyun tanzik olayını abartıyorlar bırakın kornayı boyayı götürecekler. bir kaç defa denk geldim uyardım . bişey olmaz abi hep böyle yıkıyoruz dediler...

exixiz
22/10/2010, 14:38
En iyisi sen bir tane Ferrari kornası taktır olay bitsin. Hem güzel çalar hemde sorun çıkarmaz.

isuldor
11/12/2010, 09:40
benim de korna gitti dun aksam
su birikintisinden gecen bi taksi su firlatti arabayi yikadi camurlu suyla

1-2 saat sonra kornaya basmam gerekti tepki vermek icin ama cikan sesi duyunca sanki ben sucluymusum gibi basimi one egdim

fiata manevi tazminat davasi acmayi dusunuyorum sitede avukat var mi?
:D