PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaja su girmiş

MRT 791
27/09/2010, 14:13
arkadaslar dun aksamkı yagmuda bagaja nerden geldıgı bellı olmayan su sızmıs cok enteresankı bagaj fıtılınden degıl bagajın ıcıde tamamen ıslak degıl ıslak olan kısım arka sol stop un arkasına dogru dosemede ıslaklık var bagaj lambasının arkasına dogru elımı uzatıyorum her yerı ıslak bu konuda tecrubesı yada gorusu onerısı olan arkadaslar varsa yardımlarını beklıyorum.selamlar

PROTOS
27/09/2010, 21:09
Çok ilginç bir sorun, aracınızın garantisi bitmedi ise en kısa zamanda servise gösterin, sonuçla ilgili bizleride bilgilendirin. Aynı sorunu daha önce yaşamış bir arkadaş yok galiba ki, cevap yazanda olmamış herhalde.

StrawBeeRy
27/09/2010, 21:11
benimkinede giriyor ve dükkanda hangi puntoya baktıysam hepsi alıyor,bence bu mekanik bir sorun

abulbul08
27/09/2010, 21:15
Şimdiye kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım. servise göstermek lazım

MRT 791
27/09/2010, 21:16
Çok ilginç bir sorun, aracınızın garantisi bitmedi ise en kısa zamanda servise gösterin, sonuçla ilgili bizleride bilgilendirin. Aynı sorunu daha önce yaşamış bir arkadaş yok galiba ki, cevap yazanda olmamış herhalde.

malesef garantısı bıtmk ama bana gorede cok sasırtıcı bı durum sastım kaldım bu konularda tecrubelıyım ama boylesıyle ılk defa karsılastım aslında aklıma bırsey gelıyor ama bıraz dusuk ıhtımal .stop lambasını arkası zamanla toz toprak toplayıp su gıderlerının tıkanmasından olabılırmı sag tarafı ampul ıcın sokmustum bayagı tıkalıydı ama olabılrmı bılmıyorum cok dusuk ıhtımal oldugunu dusunuyorum genede arkadasların gorus ve dusuncelerını almak ısterım. selamlar

MRT 791
27/09/2010, 21:18
benimkinede giriyor ve dükkanda hangi puntoya baktıysam hepsi alıyor,bence bu mekanik bir sorun

sızın baktıgınız puntoların neresınde ıslaklık vardı benımkıyle aynı yerdemı acaba

egerkı bu mekanık bı sorunsa fıat bununda cozumunu bulması sorunlu aracları gerı cagırması lazım dıye dusunuyorum

StrawBeeRy
27/09/2010, 21:20
sızın baktıgınız puntoların neresınde ıslaklık vardı benımkıyle aynı yerdemı acaba
stepnenin koyulduğu yer ve benim kışın stepneyi sök oraya balık at yaşar yani

MRT 791
27/09/2010, 21:24
stepnenin koyulduğu yer ve benim kışın stepneyi sök oraya balık at yaşar yani

benım dedıgım yer sol stop lambasının arkasındakı dosemenın oldugu yer dosemenın altı dıger yerler kuru

StrawBeeRy
27/09/2010, 22:17
benım dedıgım yer sol stop lambasının arkasındakı dosemenın oldugu yer dosemenın altı dıger yerler kuru
dışarıdan stop lambasının yuvasından su alıyor olma ihtimali olamazmı

Du Hast
27/09/2010, 22:25
stepnenin olduğu yerin su almasının nedeni, su alma değil, terleme.
-
Murat abi sen stop u sök ve temizle güzelce keçesine bak, mümkünse silikon sür öyle tak.
lastikler sağlamsa su almaz. lastiklerinide kontrol et kapağın.
benimkinin hiç su aldığını görmedim daha.

StrawBeeRy
27/09/2010, 22:26
-
aboww çok terliyo bizimki ne yapacauk o kadarda terleme olmaz yaw

Du Hast
27/09/2010, 22:38
aboww çok terliyo bizimki ne yapacauk o kadarda terleme olmaz yaw
eski arabamız bir terlerdi gir içinde yıkan :D

StrawBeeRy
27/09/2010, 22:41
eski arabamız bir terlerdi gir içinde yıkan :D
eskimi ama araba 2 yaşındaykende vardı bu :S

Du Hast
27/09/2010, 23:20
eskimi ama araba 2 yaşındaykende vardı bu :S
arabanın yaşı önemli değil.
stepnenin alt tarafında tahliye delikleri var. onları kontrol edin tıkanmşmı.
terleme bir çok arabada yapıyor aracın içi sıcak oluyor, stepne kısmı en çok soguğa maruz kalıp yalıtımsız olduğu için sıcak soğuk teması oluyor ve terleme yapıyor. bu terlerin tahliyesi için delikler olacak..

StrawBeeRy
27/09/2010, 23:24
arabanın yaşı önemli değil.
stepnenin alt tarafında tahliye delikleri var. onları kontrol edin tıkanmşmı.
terleme bir çok arabada yapıyor aracın içi sıcak oluyor, stepne kısmı en çok soguğa maruz kalıp yalıtımsız olduğu için sıcak soğuk teması oluyor ve terleme yapıyor. bu terlerin tahliyesi için delikler olacak..
yoksa bile matkapla delsekmi ne yapsak :D teşekkürler yarın bakıcam

GP COSKUN
29/09/2010, 07:50
arkadaslar dun aksamkı yagmuda bagaja nerden geldıgı bellı olmayan su sızmıs cok enteresankı bagaj fıtılınden degıl bagajın ıcıde tamamen ıslak degıl ıslak olan kısım arka sol stop un arkasına dogru dosemede ıslaklık var bagaj lambasının arkasına dogru elımı uzatıyorum her yerı ıslak bu konuda tecrubesı yada gorusu onerısı olan arkadaslar varsa yardımlarını beklıyorum.selamlar

benimde aklıma bir şey geliyor ama
daha önce bir arkadaşımız bu yüzden komple tavanı değiştirmişti
arka silecek su fiskiye hortumu tavanın altından geçiyor ve zamanla kırılıp su kaçırıyor bir defa başımıza geldi çocuk bunu bulana kadar canı çıkmıştı ensonunda garantiden hem hortumu hem tavanı değiştirdiler
sen de buna bir bak istersen

MRT 791
29/09/2010, 23:23
benimde aklıma bir şey geliyor ama
daha önce bir arkadaşımız bu yüzden komple tavanı değiştirmişti
arka silecek su fiskiye hortumu tavanın altından geçiyor ve zamanla kırılıp su kaçırıyor bir defa başımıza geldi çocuk bunu bulana kadar canı çıkmıştı ensonunda garantiden hem hortumu hem tavanı değiştirdiler
sen de buna bir bak istersen

onerım ıcın tesekkur edrım bugun stop u sokup bakayım dedım vıdaları tamamen gevsektı temızleyıp sılıkon sprey sıktım ve stopu tekrar monte ettım egerkı bıdaha boyle bı sorunla karsılasırsam oneın aklımda yapılacak tek sey dedıklerını uygulamak ama zannedıyorumkı bıdaha su almaz stop vıdaları cok gevsektı cunkı ınsallah sorun cozulmustur .tesekkurler

coskun galıba senın dedıgıne gelıyorum sabah arabanın yanına ındım gene su gırmıs ama anlamadıgım nokta arka cam suyunu hıc kullanmadım 1 haftadan berı. yanı arabadan resmen sogudum nerdeyse satıcam kafam okadar bozuldu

-
Murat abi sen stop u sök ve temizle güzelce keçesine bak, mümkünse silikon sür öyle tak.
lastikler sağlamsa su almaz. lastiklerinide kontrol et kapağın.
benimkinin hiç su aldığını görmedim daha.

can yarm saat once gecenın bı yarısı stop lambasını soktum ve contasını degıstırdım taktıgıım contayı ben kendım yaptım aynı malzemeden ama 1 kat daha kalını sılıkonla yapıstırdım tabı sılıkonu stop un arkasına sıktım sonrada contayı taktım saca sılıkon sıkmadım yoksa bı daha sokemeyız ınsallah aksam yagmur yagmazda sılıkonda kurur ve bıdahada ınsallah su almaz gene su alırsa gel gor o zamn kafayı yerm valla hayırlısı bakalım artık

hilmiusta
09/10/2010, 01:38
arkadaslarben de aracımı yenı aldım devamlı kontrol edıyorum su falan yok o kadar yagmur yagdı

zafer murat
09/10/2010, 08:53
arkadaşım benim aracımda fiorino arka bagaja kontrol ediyorum toz girmiş yoldan nerden girdiğini anlamayamadım kapılar tamda oturuyor

MRT 791
09/10/2010, 23:57
arkadaslarben de aracımı yenı aldım devamlı kontrol edıyorum su falan yok o kadar yagmur yagdı

yorumun ıcın tesekkur ederım arkadasım saol yalnız bıde daha cok terleme varmı ona bakarsanız sevınırım ben contayı degıstıkten sonra baktım bellı belırsız ıslaklık var var gıbı daha cok terleme gıbı dersem dogru olur ama su gercek jontadan sonra cok farkettı

arkadaşım benim aracımda fiorino arka bagaja kontrol ediyorum toz girmiş yoldan nerden girdiğini anlamayamadım kapılar tamda oturuyor

tozun gırmedıgı yer yoktur aracta sorun oldugunu dusunme hıc ummadıgın bı yerden alıyordur haberın yoktur on camı acık gezmen bıle oralara toz gıtmesıne yeterde artar bıle

MRT 791
17/10/2010, 00:16
arkadaslar sonunda su problemını cozdum ilk olarak stop lambasını contasını degıstım ama cok hafıf bı ıslaklık olusmaya basladı baktım olacak gıbı degıl stop lambasının ıkı adet ayagı var daha once stop soken arkadaslar bılır bu ayakların yuvasındakı contanın etrafına cok ınce bellı belırsız seffaf sılıkon surdum ayrıca vıda yataklarının etrafınada bellı belırsız slıkon surdum ve stop u yerıne taktım gecen hafta ıstanbuldakı arkadaslar ıyı bılır muthıs bıyagmur vardı bır hafta boyunca ve defalarca baktım gram su yok bende cok sevındım su sorunundan kurtuldum dıye. herkese tecrube olur ınsallah selamlar

alpimmm
17/10/2010, 00:18
Murat teşekkürler ve ellerine sağlık. sorunun hallolması sevindirici.

StrawBeeRy
17/10/2010, 00:20
sevindim abi eline sağlık aklımızda bulunsun bizlerdede öyle bir problem olursa deneriz teşekkürler

MRT 791
17/10/2010, 00:23
sevindim abi eline sağlık aklımızda bulunsun bizlerdede öyle bir problem olursa deneriz teşekkürler

bırbırımıze faydalı olabılıyorsak ne mutlu bıze

MRT 791
18/09/2014, 15:25
evet arkadaslar yıllar sonra bagaja nereden su gırdıgını buldum.arka cam fıskıye hortumu kırılmıs hemde ıkı yerden ılk kırıkta fıskıye tazzıgı dusukte olsa calısıyordu aradan cok zaman sonra hıc su atmamaya basladı bende sokup bakayım dedım bagajı actıgımızda sol tarafta kablo korugu var orada ıkı yerden kırık vardı tabı bu arada fıskıyeyı actıkca bagaja ve panzuta su doluyordu bende kırık yerlerı kesıp serum lastıgı taktım su an canavar gıbı bagaja ne su doluyor nede bısey

fotobelit
18/09/2014, 16:39
evet arkadaslar yıllar sonra bagaja nereden su gırdıgını buldum.arka cam fıskıye hortumu kırılmıs hemde ıkı yerden ılk kırıkta fıskıye tazzıgı dusukte olsa calısıyordu aradan cok zaman sonra hıc su atmamaya basladı bende sokup bakayım dedım bagajı actıgımızda sol tarafta kablo korugu var orada ıkı yerden kırık vardı tabı bu arada fıskıyeyı actıkca bagaja ve panzuta su doluyordu bende kırık yerlerı kesıp serum lastıgı taktım su an canavar gıbı bagaja ne su doluyor nede bısey
Geçmiş olsun ama serum lasitği sıcaktan ve soğuktan zamanla deforne olan bir madde..Bence onun yerine akvaryum hortumları var ince,onlardan tavsiye ederim..