PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2010 kışlık lastik tavsiyesi

BSK
26/09/2010, 22:35
Arkadaşlar kış yaklaşiyor araştırmaya başladım, ben bu iki lastik arasında kararsız kaldım bilgisi olan varmı acaba hangisi daha iyidir?
1.Michelin Alpin A4
2.Goodyear UltraGrip 7

Birde kışlık lastiğe bu kadar para verilmez, çok daha ucuza aynı işi şu lastik de görüyor dediğiniz, kullandığınız lastik var mı? Ankara'da satın alınacak uygun fiyatlı yer de tavsiye ederseniz sevinirim.

ibrahim06
26/09/2010, 23:06
Birde kışlık lastiğe bu kadar para verilmez, çok daha ucuza aynı işi şu lastik de görüyor dediğiniz, kullandığınız lastik var mı? Ankara'da satın alınacak uygun fiyatlı yer de tavsiye ederseniz sevinirim.

Petlas. İstanbul yolunda Carrefoura varmadan sağda yol kenarında. Şaşmazda Oto Anka'nın yanında da blursunuz. Biraz daha giderseniz Etimesgutta garanti bankasının yanında da bulabilrsiniz petlası. Ellerinde Starmax varsa o da olur. Petlasın Avrupadaki adı Starmax.

Bu arada Ankara yenimahalede yağmur başladı :)

M@GIC
27/09/2010, 07:47
Benim kışlıklar Lassa snowways2 iki senededir kullanıyorum. Çokta memnun fiyat konusunda pek bişey söyleyemem ama petlas en uygun fiyatı veren markadır.

zafer murat
27/09/2010, 08:22
Bende alıcağım araştırmadayım şuanda Lassa istiyorum ama tam 500TL 4 lastik birden
ölçülerim 185/65/15 Fiorino

16 CSE 79
27/09/2010, 10:58
Benim kışlıklar Lassa snowways2 iki senededir kullanıyorum. Çokta memnun fiyat konusunda pek bişey söyleyemem ama petlas en uygun fiyatı veren markadır.
Bende geçen kış aldım lassaları tavsiye ederim.

zafer murat
27/09/2010, 14:54
ebatları ve fiyattı nedir bugün hankook sordum 115 peşin fiyatı aldım

zafer murat
27/09/2010, 14:56
birde bu kışlık lastikleri sadece önlere taksak olmazmı arkalar aynı kalsa sürüş esnasında sorun yaratırmı ?

onderbaki
27/09/2010, 18:26
birde bu kışlık lastikleri sadece önlere taksak olmazmı arkalar aynı kalsa sürüş esnasında sorun yaratırmı ?

önden çekişli arabalarda geriye manevra yapmak yada geri geri yol amak gerekirse. arabanın arkası kayar diye düşünüyorm.

burhankutlu
27/09/2010, 19:40
4 sene lassa snoways gezdirdim 10 numara kış lastiği.

abulbul08
27/09/2010, 21:20

Hiç tavsiye etmem.Bu yüzden kaza yapan çok kişi biliyorum.önler tutuyor arkalar devam ediyor ve araba yolda savruluyor.

4 yıldır lassa kullanıyorum.çok memnunum

ozz
27/09/2010, 21:55
GOODYEAR ULTRA GRIP7
www.adac.de (https://www.adac.de) almanların prestiji yüksek otomobil derneği. Tüm lastik firmaları adac testlerinde başarı kazandıklarında sitelerinde gururla aldıkları başarıları anlatırlar. Girin lastik markalarının linklerine türkiye sayfasında bile adac' a atıfta bulunulduğunu göreceksiniz.

185 65 R15 sınıfında en çok önerilen kar lastiği GOODYEAR ULTRAGRIP 7. En iyi puanlar onda. Özellikle kar üzerinde özel formu sayesinde diğer bütün markalara ciddi fark atıyor. Ben de adac testlerine baktım geçn kış gittim aldım. İnanılmaz dı tabirimi bağışlayın ama kar üzerinde bile yardıra yardıra gidiyor. Kesinlikle tavsiye ederim. En sevdiğim ikinci özelliği çok sessiz bir lastik. Delisi olacaksınız. Bizim arabaların deli gibi lastik sesi aldığını biliyorsunuzdur. Bu lastiği takına şaşırıp kalacaksınız. Ama yüksek hızlarda kış lastikleri ile çok perfromans beklemeyin. Kış lastiği oldukları için omuzları dar tasarlanıyorlar. Bu birim alan başına basıncı artırarak kış koşullarında daha iyi perfromans sağlıyor. Ama yüksek hızlarda traction da perfromans kaybı oluyor. Ayrıca yağmurlu havalardada çok çok etkili oluyor. Good Year lastiğin oyukları birazda yağmur lastiklerini andırıyor. Ben yağmurlu havalarda da çok beğendim.
şiddetle tavsiye ederim. Ben tanseini 140tl den almıştım.

BSK
27/09/2010, 22:33
Benim aklım da goodyear da bakalım hayırlısı... 185 / 65 / r15 alacağım.

fatihhhh
30/09/2010, 10:49
erzurumda lassa kullanmıştım, şu an elazığdayım. hala da kullanıyorum
çok memnunum, tavsiye ederim.
bir dahaki sefere petlas ın kış lastiğine bir bakarım.

mehmetdervisoglu
30/09/2010, 11:05

Tavsiye etmem bütün lastiklerin aynı olsun bence, gurular ne der bilemiyorum ama benim önceki aracımda (yıl 2001 di sanırım) önlerle arkalar farklı idi. Tabi doğal olarak yol tutuş özellikleri aynı değildi ve kaza yaptım . Kazanın nedenlerinden birinin bu olduğunu düşünüyorum tabi hızlı kullanıyor olmam da hataydı. ve araç pert oldu.