PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gösterge donması!!

burhankutlu
26/09/2010, 21:28
arkadaşlar az önce arabaya bindim kontağı çevirdim sadece motor lambası yandı ilk önce diğerleri yanmadı motor devir saati sıfır yakıt durumu sıfır hararet sıfır ve yakıt lambası yanıp sönüyor kapadım tekrar çalıştırdım bu kez kapalı olmasına rağmen sadece gösterge içi ışıklar yanıyor direksiyon lambası yanıyor motor lambası sönük hava yastığı lambası yanıyor motor devir saati sıfır yakıt yine sıfır lambası yanıp sönüyor, 3. kez acıp kapadım yine aynı 4-5-6 aynı hepsinde tam tersi oluyor ama motor devir saati hepsinde sıfır ama araba çalışıyor bi sıkıntı yok anlamadım gitti 7. denemede hepsi normale döndü yazılım güncellemesindendir diyeceğim ama yol bilgisayarı kısmında sıkıntı yok sadece göstergeler anlamadım gitti neyden olabilir? ayrıyeten az önce bişeyi daha gördüm 120 den sonra gaza basınca hemen direksiyon altından bi tak tak hızlı bi vuruntu geliyor ama gazdan ayağımı çekinde duruyor

StrawBeeRy
26/09/2010, 21:30
akünün kutup başlarını söküp tekrar takmayı deneyin

burhankutlu
27/09/2010, 22:04
bozkurt ve operatormurat abime teşşekurlerimi borç bilirim saolun abiler hal oldu :)

ozz
27/09/2010, 22:15
Göstergeler ana işlemciye can bus adı verilen elektronik bir protokol ile bağlıdır. Bu bir tür yazılım bugu emin olabilirsiniz. Benim araba 2006 model sizinki yeni ise FIAT bu problemi çözememiş demektir. Tabi servis benden habersiz yazıım güncelliyor mu bilemiyorum. Ama dert etmeyin benim başıma en az 4 kez geldi. Akü başı sökülür 5 sn kadar beklenir sonra geri takılır. Bitti gitii:):)