PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Insufficient oil pressure.. engine stop and start..

CesSpOoL
26/09/2010, 17:14
dün ve bu gün iki kez bu uyarıyı aldım.. kapadım açtım düzeldi.. araç bakımdan yeni çıktı yağ filtresi felan değişti ondan sonra oldu.. ne yapmak lazım buna?
insufficient fuel oil pressure.. engine stop and start.. di sanırım tam olarak fuel yazısını gördüm çünkü..

ustayı arayacapım yarın bi.. bu uyarıyı alan bir arkadas olmuş ama konu kapanmadan mesajlar bitmiş..

alicanveliy
26/09/2010, 17:23
"Yetersiz yakıt basıncı" uyarısı veriyor. Mazot filtresini de değiştirtdiyseniz, yakıt filtresinden olabilir. Önce onu kontrol ettirin. Bişey yoksa mazot pompasını kontrol ettirin.

StrawBeeRy
26/09/2010, 17:31
mazot filtresi orjinal değilse böyle bir uyarı veriyor diye biliyorum

CesSpOoL
26/09/2010, 17:33
nasıl anlarım orjinal olup olmadığını ?.. bu şekilde aracı kullanmamda sakınca var mı bi iki gün ? yarın götürücem bakımı yapan ustaya

StrawBeeRy
26/09/2010, 17:35
orjinallerin üzerinde lancia,alfa romeo ve fiat amblemleri var yan sanayisinde nasıl bilmiyorum

CesSpOoL
26/09/2010, 17:58
mazottaki tortu pislik sebep olabilir mi buna ? son aldığım yakıtı bilmediğim bi istasyondan aldım?

StrawBeeRy
26/09/2010, 18:01
mazottaki tortu pislik sebep olabilir mi buna ? son aldığım yakıtı bilmediğim bi istasyondan aldım?
evet onunda etkisi olabilir

alicanveliy
26/09/2010, 18:22
Evet ondan da olabilir. İhtiyaten bir enjektör temizleyici ürün alıp kullanabilirsin. Ucuzdur. İnternetten veya benzin istasyonlarından, oto ürünleri satan yerlerden bulabilirsin.

CesSpOoL
26/09/2010, 18:26
geçen biri opetten almış bu temizleyicilerden sorun yaşamıştı yanlış hatırlamıyorsam..

alicanveliy
26/09/2010, 18:47
Speedol Magnum kullanmıştım. Bi zararını görmedim. Aracımda bir sorun yokken ihtiyaten koyup denedim. O yüzden işe yarıyor mu bilmiyorum. Hissedilen bir fark göremedim. Belki kötü durumlarda işe yarıyordur. 4-5 lira birşey.

Don Vito Puntoleone
26/09/2010, 20:20
Geçenlerde buna benzer bir uyarıyı banada verdi. SErvise gittim bilgisayara taktılar arıza kaydı yok, değerlere baktılar her şey normal...Sonra tekrar aynı hatayı verdi. Tekrar gittim yine hiç bir şey yok..Sonaxta aracı yıkattım araç çalışmadı iterek çalıştırdık mecburen..Servise gittim akü zortlamış değiştirdik...2 haftadır verdiği hiç bir hatayı vermez oldu...Akün bitiyor olabilir...

CesSpOoL
26/09/2010, 21:35
umarım öyle ufak birşeydir.. yakıt filtresine giren 3 tane zamazingo var onlardan biri en üstteydi tam sınırda onu oturttum yerine 1,5 cm kadar içeri girdi.. daha sonra yapmadı, bi umut ondandır diye ümit ediyorum : ) ustaya söledim dedi getir bakim.. inşallah gerek kalmaz

Du Hast
26/09/2010, 22:39
umarım öyle ufak birşeydir.. yakıt filtresine giren 3 tane zamazingo var onlardan biri en üstteydi tam sınırda onu oturttum yerine 1,5 cm kadar içeri girdi.. daha sonra yapmadı, bi umut ondandır diye ümit ediyorum : ) ustaya söledim dedi getir bakim.. inşallah gerek kalmaz
hava yapıyor olabilir.
filtre değiştirildiğinde borular tam oturmamış ya da hava alma deliği tam kapatılmamış olabilir yada borularda çatlak v.s. olmuş olabilir
en kötüsü depodaki santrafüj pompa arızalanıyor olabilir.

CesSpOoL
28/09/2010, 09:29
yakıt zamasingosundaki hortumu yerine oturttuğumdan beri yapmıyor bu uyarıyı..

motoru çalıştırmadan evvel devir saatinin ordaki motor, yağ felan göstergesindeki Yağ göstergesi en son sönüyor, motor göstergesi çalıştığı an sönerken yağ göstergesi yaklaşık 1 saniye kadar sonra sönüyor bu normalmidir?

CesSpOoL
28/09/2010, 09:35
Kendim çalar oynarım :) https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/1413-yag-lambasi-gec-sonuyor.html

normalmiş.. : ))

daha evvel hiç dikkat etmemiştim ama şu uyarı olayından sonra bi kıl oldum : ) gözüm göstergelerde

SpyHunter33
28/09/2010, 10:11
Arada göstergelerdeki ilginç uyarılar oluyor :) servislerde de arıza kaydı okunamayıyor. Ben ne uyarılar aldım o gösterge panelinden :D ama eğer yakıtfiltresinin hortumlarını yerine oturttuktan sonra düzelme olduysa büyük bir ihtimal sorun düzelmiştir. Umarım tekrarlamaz...

krakercocuk
28/09/2010, 10:19
yakıt zamasingosundaki hortumu yerine oturttuğumdan beri yapmıyor bu uyarıyı..

motoru çalıştırmadan evvel devir saatinin ordaki motor, yağ felan göstergesindeki Yağ göstergesi en son sönüyor, motor göstergesi çalıştığı an sönerken yağ göstergesi yaklaşık 1 saniye kadar sonra sönüyor bu normalmidir?

sönen lambalar arasında en son yağ lambası söner çalıştıkdan sonra 3-5 saniye ye kadar normaldir..seninkinin 1 snye sonra sönmesi gayet normal ve verimli olduğunu gösterir buda aracında bulunan yağ seviyesiyle değişkenlik gösterir

CesSpOoL
29/09/2010, 11:12
yine verdi aynı hatayı dün : ( medosa gittim biraz vaktiniz varsa bakalım dediler sağolsunlar ama vaktim yoktu.. yine gidicem.. umarım yağ fitresi arızalı olsun.. basit bişeydir.. gerçi yağ filtresi sıkıntılı olsa sürekli yapması gerekmez mi ? bazen yağ lambası 3 4 saniye sönmüyor hemen ardından mevzusu geçen uyarıyı alıyorum.. bi ik saniye sonra sönüyor, uyarıda gidiyor.. kapatıp açınca hemen sönüyor.. bunlar sadece ilk çalışma esnasında oluyor.. filtreden olsa sürekli yapması gerekmez mi ?

krakercocuk
29/09/2010, 11:35
yetersiz yağ basıncı dior sanırsam kapatıp tekrar çalıştırman gerektiği hakkında uyarı veriyor ...aracında yağ eksilmesi olabilir tahminimce..bir litre yağ alıp boşaltmakda fayda var deneme açısından

CesSpOoL
29/09/2010, 11:42
yağı eksik koymadılarsa sorun yok. dün medosya yağ seviyesine baktılar normaldi gerçi.. bunun sebebi yağ filtresinden olabilir mi ?

Don Vito Puntoleone
29/09/2010, 22:37
Tekrar söylüyorum...Banada ilk bu uyarıyı verdi..execute fluid oil..stop and enginee...aracı kapatıp açtığımda düzeliyordu. servise gittim sıcaktan oluyor dediler..malum mersin 50 dereceyi görüyordu...2 hafta boyunca ilk çalışamada ara sıra bu uyarıyı veriyordu. açıp kapanınca düzeliyordu...en son aracı yıkattım araç çalışmadı akü bitmişti...değiştirdim yaklaşık 3 haftadır uyarı gelmiyor. akünü ölçtür beni dinleee...:)
Not:araç yeni bakımdan çıkmıştı..filterler ve yağ dahil her şey değişmişti...

ato
29/09/2010, 22:48
bu yazı bravoda aracı sotp ettirince hep çıkıyor motor yağ basıncı düşük dşye bir bravoda adam mazot pompasını deldiği için oyazı sürekli çıkıyormuş yani ya filtreden yada pompadan kaynaklanıyor