PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ çamurluğu sürttüm :(

mehmetsafran
26/09/2010, 16:37
Merhaba arkadaşlar dün akşam park ettiğim yerden çıkarken sağ taraftaki demirlere arabanın sağ ön çamırluğunu sürttüm. Hala nasıl olduğunu anlayamadım. Tekerleğin hemen üstünde arka tarafa doğru el kadar bir yer göçmüş.
Size sroum ise burada servis yok maalesef. Komşum kaporta ustası ona götürdüm yaparız dedi. İyi bir usta kaporta düzeltmesi konusunda ona güveniyorum ama boya tutturması konusunda otoboyacılarına güvenmiyorum. Şimdi servise götürmem de büyük sorun orada bırakmam falan lazım okul açıldı meslek icabı ayrılamam uzun süreli. Ne yapmalıyım? Boya tutturamazlar falan diye korkuyorum

alpimmm
26/09/2010, 17:38
geçmiş olsun Mehmet,
servisin olmaması kötü olmuş, renk tutturulması çok önemli haklısın,
eğer güvenemiyorsan, bence boya işlemini beklet, başka bir yerde uzman bir oto boyaya yaptırmanı tavsiye ederim.

karakushasan
26/09/2010, 17:48
selamlar şayet iyi bir boyacıysa ve boya yaptırdığı yerde fena biyer değilse sorun olucanı sanmıyorum sonuçta boyaların kodları ve markaları var şayet aynı merka ve aynı kodda boya alınırsa elle hazırlanmazsa sorun olmaz elle hazırlanıp hazırlanmadığını öğrenin bence gerçi elle hazırlansada iyi tutturuyolar...;)

burhankutlu
26/09/2010, 18:17
aman aman her usta boyayı tuturamıyor bence elletme nazarı olsun gittiğin zaman daha iyi bi servise ilk gün duzelttir macunlat bidakine gittiğinde boyatırsın. renk sırıtınca kötü oluyor ve onu gerçekten tuturabilen çok az.

mehmetsafran
26/09/2010, 18:25
Bu boya kodunu veriyim bir de markasını öğreniyim ben bilen arkadaşlar yardım edebilirler mi egzotik kırmızı benim arabamın rengi

abulbul08
26/09/2010, 19:19
geçmiş olsun

WiSTaRiA
26/09/2010, 19:43
Çok geçmiş olsun...

mehmetsafran
26/09/2010, 19:54
geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun...

Teşekkür ederim Allah büyüklerinden korusun ne diyeyim. Biraz dikkatsizim :)

onorom
26/09/2010, 20:00
Öncelikle geçmiş olsun Mehmet bey, canınıza bir şey olmasın bunlar önemli kazalar değil... Fakat insanın canı böyle şeylere iyi sıkılır bilirim. Gelip geçtikçe gözüne batar... Arabanın renk kodu ön kaputu kaldırdığınız da kaputun iç tarafında aluminyum renkli bir etikette yazıyor. Mesela benim aracım Titanyum Gri renk kodu 589/A bu örneğe muadil renk koduna bakabilirsiniz... Boya tutturma konusuna gelince özellikle kırmızı renkli araçların lokal boyalarının sırıtma ihtimali diğer renklere göre yüksektir (özellikle beyaza nazaran) bu sebeple boyacınızla açık açık konuşun eğer tereddütleri varsa macunlatın bırakın öyle kalsın. Neticede aracınız sapasağlam yürüyor... Eğer servisede yaptırırsanız işlemin sonun da servisten boya koruması yapmalarını isteyin... Bakın aradaki farkı bulamıyacaksınız bile... Geçmiş olsun görüşmek üzere...

StrawBeeRy
26/09/2010, 20:02
geçmiş olsun Allah bir daha yaşamassınız

zafer murat
26/09/2010, 20:42
Öncelikle geçmiş olsun. kaskonuz vardır umarım eğer full kasko ise AutoKing belirli ölçülere kadar yılda belirlediği adete göre bu tip işlemleri kaskonuzu deldirmeden yapmakta.Eğer kaskonuzda autoking yok ise her kaskonun sunduğu çekici hizmetinden yararlanıp size en yakın Fiat servisine çektirip kaskodan yaptırabilirsiniz.Tekrar geçmiş olsun.

Du Hast
26/09/2010, 21:09
düzelttirip astar attırın boyayı bekletin. güvendiğiniz boyacıyada boyayı attırırsınız.
tekrar geçmiş olsun

mehmetsafran
26/09/2010, 23:54
Çok teşekkür ederim araca kasko yaptırmadık korktuğum başıma geldi çektirtme işine hiç girmem bakalım boyacıyla adam akıllı bi konuşalım tutturamazsan para vermem falan diyeyim belki etkisi olur :))

M@GIC
27/09/2010, 07:45
Geçmiş olsun.
Sağlam bi kaportacının boyadığının orjinalinden ayırt etmek neredeyse imkansızdır. Acele etme biraz öyle dolaş sonra temiz kafayla bi karar veririsin.
Ama Öncesi ve sonrasını fotolarını çek. Satarken araç kazalı muhabbeti yapmasınlar.

mehmetsafran
27/09/2010, 18:12
Teşekkür ederim öyle binecem biraz kırmızı ya nazar çok değiyor :P

Du Hast
27/09/2010, 19:56
arabanın üzerinde 2 3 tane bir eksik gedik olacak milletin gözünün takılacağı :)

edelsang
27/09/2010, 20:01
katılıyorum

benimde arkadan duramayan bir insan olmayan şahıs vurdu içerdeki vida dışarı çıktı pek belli olmadı 2. seferinde bende sol tarafı sürttüm fena bi görüntü verdi ama kalsın öyle dedim zamanım olursa yaptırıcam şimdilik göze gelmemek için duruyo

ayhan1
28/09/2010, 00:02
geçmiş olsun