PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg li araçlarda benzin sarfiyatı

jakabo_ank
26/09/2010, 01:19
arkadaşlar lpg taktıralı 8 ayı geçti gp me. herşeyinden memnunum. son 2 aya kadar her bin km de 10 liralık benzin alıyordum. 2 aydır benzin sanki daha çok gitmeye başladı. lpg li gp si olanların benzin sarfiyatı ne kadar acaba. bir sorumda normali ne olmalı benzin sarfiyatının.

jakabo_ank
27/09/2010, 09:35
kimsede lpg li gp yokmu ya

fraust
27/09/2010, 10:38
"...her bin km de 10 liralık benzin alıyordum..."

Benzini hiç ölçmedim ama havaların serinleşmeye ve soğumaya başladığı dönemlerde daha fazla benzin tüketimi olacağı kesin. Sanırım sıralı sistemlerde motor 30 dereceye ulaşınca Lpg ye geçiş oluyor. Havaların serinleşme ve soğumaya başladığı günlerde süre uzadığı için benzin sarfiyatı da artıyor. Bir de aracın alt koruması olmayanlarda da ısı gecikmesi oluyor galiba...

sancak26
27/09/2010, 11:14
valla hiç denemdim ama, benim evle işyeri arası 1,5 km son 400 metresinde lpg ye geçiyor araç :) lpg yi doya doya kullanamıyorum yani. yılda 2 kere şehir dışı 5-6 bin km. yapıyorum ozaman çıkartıyorum acısını ama:)

ugurozer
27/09/2010, 14:11
Arabanın yakmasından çok depodaki az benzinin çalkalanması ve buharlaşması ile çok fazla sarfiyatımız oluyor tahminim. Iyi bir konuya değindiniz. Ben arabanın deposunu iptal ettirip 10 litrelik küçük bir depo devreye almak istiyorum boylece çok daha az sarfiyat olacağını düşünüyorum. Fakat nasıl ve nerede yaptırmak gerek hiç araştırmadım.

krakercocuk
27/09/2010, 14:18
valla hiç denemdim ama, benim evle işyeri arası 1,5 km son 400 metresinde lpg ye geçiyor araç :) lpg yi doya doya kullanamıyorum yani. yılda 2 kere şehir dışı 5-6 bin km. yapıyorum ozaman çıkartıyorum acısını ama:)

bekleyiş çok fazla bi sorun var sanırım