PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor silk

yolcu27
25/09/2010, 17:35
Arkadaşlar bugün lpg yi taktırdığım yer motor silk yetkili satıcısıydı usta anlattıda aşınmayı bayağı azalttığından bahsetti. Ben yağların içende yokmu bu katkı maddesinden dedim yok bu çok farklı birşey dedi motorun ömrünü uzatır yakıt tüketimini azaltır dedi falan filan.. Sizin düşünceleriniz nelerdir bu madde hakkkında? fiyat 80 lira tek kullanımlık şişede yağla beraber konulup yada sonradan eklenip bir dahaki yağ degisimine kadar kullanılıyormuş. Etkisine göre değermii bu parayı vermek sizce?

ibrahim06
25/09/2010, 17:56
Ben eski 99 bravamda alıp kendim eklemiştim. Ekledikten sonra motordaki vuruntu kalmadı. Yakıt konusunda bişey söyleyemem. Ama motorun ömrünü uzattığı doğru. Sabahları olan vuruntu falan kalmadı. İlla yağ değişiminde koymak zorunda değilsniz. Kutusunun üzerinde yağ değişimine 1000 km kalana kadar eklenebilir yazar İngilizce. Ayrıca her yağ değişiminde koymanız gerekmez. Usta sizi yanıltmış. Temiz kullanırsanız arabayı 100 bin km kadar Motorsilk etkisini gösterir. ama ideali 50 bin sonra koydurun

yolcu27
25/09/2010, 18:26
Ben eski 99 bravamda alıp kendim eklemiştim. Ekledikten sonra motordaki vuruntu kalmadı. Yakıt konusunda bişey söyleyemem. Ama motorun ömrünü uzattığı doğru. Sabahları olan vuruntu falan kalmadı. İlla yağ değişiminde koymak zorunda değilsniz. Kutusunun üzerinde yağ değişimine 1000 km kalana kadar eklenebilir yazar İngilizce. Ayrıca her yağ değişiminde koymanız gerekmez. Usta sizi yanıltmış. Temiz kullanırsanız arabayı 100 bin km kadar Motorsilk etkisini gösterir. ama ideali 50 bin sonra koydurun

peki bu madde yağla birleşmiyormu haznede yağı değiştirdiğimizde buda akıp gitmezmi:s ben ondan dedim her yağ degisimi diye yoksa usta 150 bin km filan bişeyler demitide hatırlamıyorum tam olarak. eğer motor ömrünü uzatıyorsa lpg sonrası şart bunu eklemek:D

dallix
25/09/2010, 19:00
peki bu madde yağla birleşmiyormu haznede yağı değiştirdiğimizde buda akıp gitmezmi:s ben ondan dedim her yağ degisimi diye yoksa usta 150 bin km filan bişeyler demitide hatırlamıyorum tam olarak. Eğer motor ömrünü uzatıyorsa lpg sonrası şart bunu eklemek:d

aynen...

GP COSKUN
29/09/2010, 07:54
motor silk daha çok bitik motorlara ömrü yarı olmuş motorlara uygulanması gereken bir katkıdır aslında yağ ile birleşmez
motorun parçaları arasında bir teflon film tabakası oluşturup var olan aşınmaları
bir nevi kapatma görevi yapar özelliği bozulana kadar
yeni motorda uygulanmasını tavsiye etmem

femoli
29/09/2010, 10:43
motor silk daha çok bitik motorlara ömrü yarı olmuş motorlara uygulanması gereken bir katkıdır aslında yağ ile birleşmez
motorun parçaları arasında bir teflon film tabakası oluşturup var olan aşınmaları
bir nevi kapatma görevi yapar özelliği bozulana kadar
yeni motorda uygulanmasını tavsiye etmem
Borun içinde teflon yoktur , motor silk onarıcı değil koruyucudur :)

GP COSKUN
30/09/2010, 08:01
Borun içinde teflon yoktur , motor silk onarıcı değil koruyucudur :)

amanda aman
motor silkinede laf söyletmezmiş
olm motor silkin anasayfasında sıkça sorulan sorular 10, maddede son cümlede adamlar onarır diyor hatta ilk 8000 km kullanılması tavsiye edilmez
diye yazıyor
bana zorla sakalmı bıraktıracan bu yaştan sonra femolim :gun_band:

femoli
30/09/2010, 09:32
Adamlar satış stratejisi yapmışlar motor silk yeni bir ürün değil 98 den beridir var ve satıyoruz ilk başta mavi kutu çıkardılar 60 bin km diye şimdiki kullandığımız yeşil kutular o dönemde ömür boyu diye satılıyordu ve çok daha pahalıydı , ben 98 de seminere gittiğimde sevgili ali erdmir . bunun onarıcı değil koruyucu olduğunu anlatmıştı , onarıcı özelliği sürtünmeden dolayı meydana gelen yağ kaçağı ses ve vuruntuyu kaybettiği için onarıcı denmiştir halbuki motoru ince bir tabaka oluşturarak kaydırma yaptığı için bu özellikler ortaya çıkmaktadır .. buda haliyel onarıcı özelliği var dedirttiriyor..

8000 den önce koymayın demesindeki önem aşınmayı önlüyor sıfır aracın rodaj süresince bellli aşınma yapması gerekmektedir buda aşınma yapmayınca farklı sonuçlar çıkmasın diye 2000 km lik rodajı ne olur ne olmaz diye 8000 yapmışlardır..

ben her ürünü satarım iyiye iyi kötüye kötü , bor powwer deseydiniz daha farklı konuşurdum :)

ugurozer
30/09/2010, 10:29
femoliye katılıyorum, bende zamanında çok araştırmıştım bu ürünü, amerikan ordusundaki motorlarda, hatta nasa da bile kullanıldığını çok saygın şahıslardan duydum, yüksek devir çeviren gemi motorlarına etkisini vs.... sonuç itibari ile 2 aracımada 20 bin km yi tamamladıktan sonra koymuştum.

Kriminal
30/09/2010, 10:36
Ben yag yerıne hepsnı motor silk kullanıyorum gayet memnunum dermişimmm....,

Mehmet kaç para bu ürün ?

femoli
30/09/2010, 11:19
O kadarda değil deniz :D

Bir normal boyu var birde şimdi güccüğünü çıkardılar fiyatı düşürmek için gramajı ile oynadılar (neyse bişi yamayayım hakkımda suç duyurusu olmasın ) sırf daha çok satılsın alım gücü artsın diye enteresan bir kapasite var nihayetinde .. normal yani artık büyük oldu büyük boy 70 tl diğeri ni bilmiyorum getirtmedik ..