PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto çekiş ve yakıt durumu

GrandeTalha
24/09/2010, 09:42
GrandePunto 1.3M.jet almayı düşünüyorum,ancak kullanıcılardan olumsuz yorumlar duyuyorum. Öncelikle aracın motorunun yeterli çekiş gücünü sunamadığı ve rampalarda tıkandığı yönünde şikayetler duydum. Tam kararımı puntodan yana vermişken aklımda soru işaretleri kaldı. 20.000 TL bütçe ile alacağım arabayı memnuniyetle kullanmak istiyorum, onun için sizinde görüşlerini almak istiyorum.
Yakıt durumu nasıldır ?

bvulgari
24/09/2010, 10:49
Yokuşta çekişi gayet güzel arabanın..Sadece ilk kalkısta eger yokus gerçekten dikse biraz yavas kalkar o kadar..Başka bi sıkıntı yok

ademtahir
24/09/2010, 11:00
bu beklentiyle alakalı bişey ben hızlı kullanırım arabam fırlasın gitsin diyorsan sana olmaz ama normal standartlarda bir araba istiyorsan hiç bir problem olmaz yakıt olayını zaten düşünme çünkü araba yakmıyor bundan az yakanını ben görmedim :)

insomnia06
24/09/2010, 11:21
GrandePunto 1.3M.jet almayı düşünüyorum,ancak kullanıcılardan olumsuz yorumlar duyuyorum. Öncelikle aracın motorunun yeterli çekiş gücünü sunamadığı ve rampalarda tıkandığı yönünde şikayetler duydum. Tam kararımı puntodan yana vermişken aklımda soru işaretleri kaldı. 20.000 TL bütçe ile alacağım arabayı memnuniyetle kullanmak istiyorum, onun için sizinde görüşlerini almak istiyorum.
Yakıt durumu nasıldır ?
performans arabası istiyorsan yanlış seçim olur ama öyle yokuşta yığılma falan da olmaz.yakıt konusuna gelince km de 160-170krş yakıyor şehir içi...

EvoKoray
24/09/2010, 11:23
rampada tıkandığını görmedim daha :) yakıt konusunda şüpheniz olmasın yakmıyor kokluyor :D 1.6 dizellerin performansını beklemeyin ama 1.3 te sizi tatmin eder ;)

Kriminal
24/09/2010, 11:28
Walla dedıklerı gıbı ne beklıyosun bence onu yaz bızde sana yorum yazalım....Şuan emsallerının en ıyı cekısı olan arac dıyebılırım...

GrandeTalha
24/09/2010, 11:37
Yorumlarınız için teşekkür ederim. Araçta performans beklentim yok öncelik ekonomi sakin kullanıcıyım. Punto iyi bir tercih midir. parasını hakeden bir otomobil mi?
Bir de satışı nasıldır piyasa da tutulan bir arabamıdır?

Alp
24/09/2010, 12:59
Al bir GP güle güle kullan, milletin söylediklerine kulak asma... Sehir efsanesi onlar
Artık efsane GRANDEPUNTO...

SpyHunter33
24/09/2010, 13:00
Punto güzel bir tercihtir. fiyat donanım bakımından sınıfının en dolusu ve kullanım olarak en rahat araçlarındandır. bir çok özelliği ve rahatlığı zaten seni cezbedecktir.
Yokuş olayına gelince altındaki araca elin ayağın alışınca yokuşlarda nasıl tırmandığna hayret edeceksn. ilk zamanlar tırmanış eksik gelebilir ama sonradan arabanın devrini huyunu suyunu öğrenince 120 ile rampa çıkarsın ben gibi :D yakıt konusunda aracının bazı bakımlarını eksiksiz yaparsan sen onu üzmedikçe oda seni üzmez.

sabanci
24/09/2010, 14:08
grandepunto almadan önce fiat a karşı hep soğuktum ne zaman grandepuntonun koltuğuna oturdum o an fikirlerim değişmeye başladı hele bir tur attıktan sonra ayrılamadım arabadan sonrada hemen aldım zaten :D

Kriminal
24/09/2010, 14:48
Walla al bıtane gp ye iç dua et bıze...

karakushasan
24/09/2010, 15:45
arkadaşlar geçende fiesta dizel kullandım 2008 araç valla nasıl inicemi şaşırdım arabadan konfor yok oturma pozisyonu bizim arabalara göre çok kötü ve basık grande puntolar sınıfına göre diğerlerinden daha ferah bir iç tasarıma ve motor olarakta hem çok dayanıklı hemde çok seri.inanın bu sınıfta bir araç ve bu ölçeklerde bir motor hacmine sahip dizel arıyorsanız en mantıklısı;):)

faithless1905
24/09/2010, 15:57
bende 2000 model astra vardı 1,4 sıfır almıştım. Sonra 2008 de onu sattım opel corsa d 75 hp 1,3 cdti aldım. Bu arada bir arkadaşım gp 1,3 90 hp dyn almıştı arabaya bindim hayran oldum tık ses yok yol sesi yok alt takım sesi yok yakıt ekonomik çok pişman oldum opel aldığıma neyse sonra opelle takla attım araç pert oldu ben de şimdi gittim 2006 1,3 60 bin km de 90 hp dyn aldım acayip memnunum kesinlikle al derim...keşke en baştan gp nin sıfırını alsaymışım diyorum şimdi :)

E_N_D_E_R_
24/09/2010, 17:21
Eğer gerçekten böylesi bir araç düşünüyorsan ve soru işaretlerini gidermek istiyorsan 90 hp olan 6 ileri bir dynamıc gp öneririm sana.

smartmavi
24/09/2010, 18:08
ben araba alacakken GP listede bile yoktu ama iyi ki buluşmuşuz.

GP sizi tatmin eder. sürekli arıza çıkaran bir araba da değil. Sizi üzmez.

mustaface74
25/09/2010, 00:43
Bence sınıfının en performanslı ve dolu arabası. Ben 2006 dan beri kullanıyorum, bolu dağını 4 - 5 viteste çıkıyor alet.