PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalkışta alt taraftan gelen ses

judas
23/09/2010, 17:50
Puntom kalkarken alt taraftan bir şeyler yerde sürükleniyormuş gibi bir uğultu geliyor. Sesle birlikte pedallarda da hafif bir titreme hissediyorum. Ses ve titreşim kalkıştan sonra kesiliyor.

Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?
Teşekkürler

predator_ant
23/09/2010, 18:22
Puntom kalkarken alt taraftan bir şeyler yerde sürükleniyormuş gibi bir uğultu geliyor. Sesle birlikte pedallarda da hafif bir titreme hissediyorum. Ses ve titreşim kalkıştan sonra kesiliyor.

Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?
Teşekkürler

aynı durum benim aracımda da söz konusu. Yardım talebi iki oldu

onorom
23/09/2010, 19:14
Motor aksamında alt karter muhafazasına sürten bir şeyler oluyor genelde, benim eski Skoda favoritimde aynı sorun vardı. Özellikle kalkışta yüksek devirlere çıkınca artıyordu, egsoz manifoltundan çıkan egsoz zımbırtısı karter muhafazasına sürtüyordu... kesin budur demiyorum ama bi fikir olur diye düşündüm... Umarım işinize yarar. görüşmek üzere...

judas
23/09/2010, 19:27
Karter muhafazası yok bildiğim kadarıyla bizim araçlarda.
Umarım dediğin gibi ufak çapta bir şeylerdir. ;)

M@GIC
23/09/2010, 20:10
baskı balatanın kaçıyorsa kalkışta titreme yapabilir.

LeoN48
23/09/2010, 20:36
Şanzımanı koruyan yatay 30 cm'lik bir demir var. Büyük ihtimalle araçaltını sürtme sonucu o yamulmuştur. Liftte kaldırıp doğrultursanız eskisi gibi olucak ve ses kesilecektir.

judas
24/09/2010, 16:57
Şanzımanı koruyan yatay 30 cm'lik bir demir var. Büyük ihtimalle araçaltını sürtme sonucu o yamulmuştur. Liftte kaldırıp doğrultursanız eskisi gibi olucak ve ses kesilecektir.

Bu bahsettiğiniz ön tekerleklerin arasındaki demir mi?
Eğer oysa bakıma gittiğimde onun çıkartıldığını söylemişti. Yani benden önceki sahibi onu çıkarmış.

tasso40
24/09/2010, 23:16
Bendede benzer sorun vardı, motora yüklenince kalkıştada oluyordu bu yada yokuşta gaz pedalına asılınca. Şanzıman o bahsedilen parçaya sürtüyormuş (serviste öyle söylendi),altını vurduğum için eğilmiş düzelttirince geçti.

Du Hast
25/09/2010, 00:09
klima açıkken yapıyordu bende genelde. daha fazla yük binip motor kasıyordu ve alttaki şasi gergi çubuğuna değiyordu. lastikçide lifte kaldırınca alttan biraz yüklendim demir biraz aşağı doğru kastırdım, şimdi egzost değmiyor.

sesi tam duymadan birşey diyemeyiz..

alicanveliy
25/09/2010, 00:22
Aynı sorun benim aracımda da vardı. Ölmüş köpeğin üzerinden geçince oldu. Alttaki basit bir demirin yamulmasından dolayı oluyor. Arabaya biraz yüklenince motor eğildiği için bu demire değiyor ve istenmeyen bir ses oluyor. Çok basit bir işlemle bu sorunu kendiniz çözebilirsiniz. Sadece aracın altına girebiliyor olmanız, 16mm anahtar ve bir de çekiç gerekiyor. O demiri söküp düzeltip takıyorsunuz. O kadar. Aşağıdaki linkte bu konuyla ilgili arabanın altını ve bu demiri gösteren bir fotoğraf da var. Size yardımcı olacaktır.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/11690-gp-altinin-surtmesi.html