PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trtuning dergisinde müthiş GP

learner
11/04/2007, 16:01
dergide yer alan GP'nin müthiş resimleri....
daha diyecek birşey bulamıyorum valla
derginin adresi
https://www.trtuning.com.tr/index1.html

yalnız resimler küçük

microab
11/04/2007, 16:08
Abarmışlar biraz,önü sağ taraf yumuşak hatlı--sol taraf daha keskin olmuş-azı dişinin kökü gibi :D yavv hoş değil bence

Bülent A.
11/04/2007, 16:20
İğrenç ötesi.
bu ne yaaa.
Ancak bukadar rezil birşey ortaya çıkabilirdi.
Kesin başka markaların parmağıvar bunda milleti GP den soğutmak istiyorlar

Öne dikkat , tanıdık geldimi
https://img247.imageshack.us/img247/8337/sh103216yz1.jpg

microab
11/04/2007, 16:21
Oy oy oyyy,bu daha berbatmış,bu ne abicim yaaa.
.okunu çıkartmak bu olsa gerek...

ErdeM53
11/04/2007, 16:23
bu kadar iğrenç bi ön tampon olur.

Reddline
11/04/2007, 16:37
hehe komedi oyuncak araba gibi binilmez o arabaya herkes güler walla...

Mısafır
11/04/2007, 16:39
Allahım Neydı gunahımm...
buna nasıl emek verılmıs boylee
İmdat...!

kadoku
11/04/2007, 16:42
güzelim Puntoyu ne hale getirmişler yaw Ramo

utku952
11/04/2007, 16:42
:steamed: şu cnr tunning e de gidemedik ya öff hemde vip bilet vardı.....

SANtO
11/04/2007, 16:55
rezalet , iğrenç. bu kadarmı zevksiz olunur ya..

erdiyilmaz
11/04/2007, 17:14
jantLarı güzeL ama : )
bi de kırmızı renk oLması güzeL. diger kısımLarı için yoruma gerek yok sanırım.

--GNS--
11/04/2007, 17:25
bence igrenc olmus... emege yazik yani...

zeynepc
11/04/2007, 17:27
bencede kötü arkadaşım yaaa..müthiş demişsin ama tabii zevkler değişio..saçmalamışlar..malzemenin kötülüğü cabasıı...

İbrahimKC
11/04/2007, 17:30
Allahdan ben arabayı almadan önce görmedim bunu....

TEZEL PUNTO 45
11/04/2007, 17:31
bencede cok kotu valla sıfır modıfıyesız bır punto bundan daha guzeldır degılmı abı ya

CAGLARKA
11/04/2007, 17:32
bu ne abi napmışlar güzelim puntoya bu adamlar. uçmuşlar resmen. bi de ne güzel yaptık diye seviniyolardır garipler

CaGRi
11/04/2007, 17:36
yasık yaa. bu kadara uğraşa mı üzülürsün,giden parayamı....

zeynepc
11/04/2007, 17:38
bu araç ancak Ankara Harikalar Diyarında çocukları parkı gezdirmek için kullanılır..haaa haaaaa:muha: :muha: :icon_eek: :icon_eek: :zuhaha: :zuhaha: :evillol:

MOZDİ
11/04/2007, 17:38
:) çizgi filmlerdeki arabalara benzemiş :) :)

zeynepc
11/04/2007, 17:40
batman in grande puntosu ...heee heeee...ya da drakula....:D

kara kız
11/04/2007, 18:26
bu a rabayı görünce puntomun olmasın dan gerçekten utantım.bence gp yüzkarası buna tepki göstermeliyiz arkadaşlar.:s19:

shoparr_
11/04/2007, 18:26
gece görsem yolda korkarım bee:D

kara kız
11/04/2007, 18:29
bu aracı görünce gerçekten gp olduğundan utandım.nedir bu ya böyle arabamı olur.gp ların yüzkarası bence.

femoli
11/04/2007, 19:46
araç ankarada keçiörende bir bayanda bizim buraya çok geldi aracı galiba fifi yaptı çünkü ikide bir dükkanın önünden geçiyordu abi bu kadar rezil bir araç yapılamaz ben fiat ın yerinde olsam arabayı altlarından çeker alırım haysiyetini iki paralık etmişler...

the_Algn
11/04/2007, 19:49
çok kötü

Gkhan
11/04/2007, 20:21
Arkadaşlar yorumlarınızı okuyunca çok şaşırdım.Hepiniz öyle bir yüklenmişsiniz ki.Sizce bu şekilde konuşmak doğru mu?Aramızda(arkadaşlarla konuşurken)eleştiririz ama böyle bir platformda bu kadar acımasız olmak açıkçası doğru gelmedi bana.

Modifye ne demek hemen hemen hepimiz bunu biliyoruz değil mi?Bunu yapan kişi çok güzel görüyordur aracını.Onun gözüne dünyanın en iyi en güzel aracı gibi gözüküyordur.Çünkü araçlarımız bizim çocuklarımız gibidir.Kim bu kadar emek harcayıp bunun bu kadar acımasızca eleştirilmesini ister ki.Kendimizi biraz karşımızdakinin yerine koymalıyız bence.

X kişi için çok güzel olan bir aracı ben hiç beğenmeyebilirim ama bu onu yerden yere vurmamı ve aşağılamamı gerektirmez.Beğenmediğimi belirtip(hatta neresini beğenmediğimi de belirtirim gerekirse) kötü olmuş deyip çekilirim ama asla rencide etmem.

Bu da benim yorumum:Arkadaşım aracını beğenmedim.Benim zevkime uygun değil fakat yapılan emeğe saygı duyuyorum.Kazasız belasız kullanman dileğiyle.
:friendship:

dejavu
11/04/2007, 20:28
:friendship:

bence az bile söylediler arkadaşalar...
ben bugun derginin aslını gördüm... tesadüfen işyerinde..
ilk gördüğümde aynen bende arkadaşlar gibi düşündüm.. hatta arkadaşlara da gösterdim.. dedim berbat etmişler..
sonrada bülent abinin kırmızısını gösterdim.. görün de bakın GRANDE PUNTO nasıl oluyor görün dedim..
demem oki bu arabayı bu hale getiren x şahıs bence büllenttin aracında biraz staj yapsın... birazda bülentten ders aldsın. nasıhat alsın..

emre
11/04/2007, 20:34
ehe bu ne yaa balina gibi :D
enteresan gerçekten bunun yanında orjinal hali modifiye gibi duruo ;)

unik06
11/04/2007, 21:11
Tek kelimeyle...

B E R B A T!!!

İbrahimKC
11/04/2007, 23:48
Arkadaşlar yorumlarınızı okuyunca çok şaşırdım.Hepiniz öyle bir yüklenmişsiniz ki.Sizce bu şekilde konuşmak doğru mu?Aramızda(arkadaşlarla konuşurken)eleştiririz ama böyle bir platformda bu kadar acımasız olmak açıkçası doğru gelmedi bana.

Modifye ne demek hemen hemen hepimiz bunu biliyoruz değil mi?Bunu yapan kişi çok güzel görüyordur aracını.Onun gözüne dünyanın en iyi en güzel aracı gibi gözüküyordur.Çünkü araçlarımız bizim çocuklarımız gibidir.Kim bu kadar emek harcayıp bunun bu kadar acımasızca eleştirilmesini ister ki.Kendimizi biraz karşımızdakinin yerine koymalıyız bence.

X kişi için çok güzel olan bir aracı ben hiç beğenmeyebilirim ama bu onu yerden yere vurmamı ve aşağılamamı gerektirmez.Beğenmediğimi belirtip(hatta neresini beğenmediğimi de belirtirim gerekirse) kötü olmuş deyip çekilirim ama asla rencide etmem.

Bu da benim yorumum:Arkadaşım aracını beğenmedim.Benim zevkime uygun değil fakat yapılan emeğe saygı duyuyorum.Kazasız belasız kullanman dileğiyle.

Kesinlikle KATILMIYORUM...

Burası bir GP platformu KAdriye. Dolayısıyla herkes çok sevdiği aracını bu şekilde görmeye dayanamıyor..

otoritec
11/04/2007, 23:53
şahsen beğenmedim o kadar (.) nokta

multijet
12/04/2007, 00:08

Kadriye sana kesinlikle katılmıyorum. Bana göre böyle modifiye bir araç, grande puntoyu tasarlayan teknik insanların emeğine saygısızlık. Bir de aman kimseye falan çarpmasın batar o boynuzlar adama.

ABNEW
12/04/2007, 00:08
Ben de hiç beğenmedim açıkçası.İyi birşey söylemek için düşündüm ama aklıma hiçbirşey gelmedi:( Modifiyenin amacından bile uzak bir tasarım kesinlikle...

SANtO
12/04/2007, 01:34
mundar etmiş yahu. keşke kendine başka bir araba seçseymiş.

ufuk61
12/04/2007, 08:13
bilmiyorum ama böyle puntom olmaz olsun yolda gezilmez bununla yahu

ghost rider
12/04/2007, 08:24
Bende kendi fikrimce beğenmedim,araç sahibi arkadaşım bişeyler yapmaya çalışmış emeğine sağlık,ama sadece oldukça ufak yaşlarda olan çocukların ufffff arabaya bak diyebileceği bi görüntüsü var.

Bu araç aynı zamanda bu işin sadece parayla olamıyacığını ve birazda yaratıcılık gerektiğini anlatmış oluyor bir nevi...

BÜLENT e söyleyebileceğim tek şey;

Para harcamışsın ama nasıl ve ne şekil harcayacağını bilmişsin,bana göre modifiye böyle yapılır,senin KIRMIZI her zaman örnek bir modifiyeli araçtır,tbr ler...

femoli
12/04/2007, 09:02

Sizden özür diliyorum ama katılmıyorum, madem açık görüşlerimizi belirteceksek yalan söylemeye gerek yok, vasatın altında bir araba ben şahsen bu araca binerken utanırım milletin bakışını arabaya değilde vay zevksiz nasıl yaptırmış aracı diye üstüme alınırım, zaten öylede olur.
Yapan kişi mutlaka emek harcamıştır ellerine sağlık ama sonunda böyle bir görüntü ortaya cıkacağını bilmesi gerekirdi .

Hani derler ya yapılan işin kötüsü olmaz bu araç bunu tamamen yalanlıyor ....

Akincl
12/04/2007, 09:02
Ben beğenmedim.

grande06
12/04/2007, 09:19
Resimdeki Araba Ankarada Arkadaşlarrrrrrr Kirmizi Olan Yani Başliğin Sahibi Ve Bir Bayannn Bende Inanmamştim Hata Arkadaki Spoiler Ve ön Tanponn Ivedik Organizede Yapildiii Ben Rasladim Yapanda Benim Marşbiyelleri Yapan Bi Abiii Araba Gercekten Punto Olmaktan çikti Yaaaaa Ve şimdi Bu Sitede Resm Var Inanamadim Wallaaa!!!!!

Cewo35
12/04/2007, 09:50
duraculanın arabası gibi olmuş renkte kırmızı tam uymuş 8D kanımca kötü

Bülent A.
12/04/2007, 09:54
Kadriye
Elbette o kişi için güzel görünüyor olabilir.
Ama sırf yapılmış olsun diye yapıldığı her halinden belli.
Modifiye yapılırken br aracı kullanılabilirliği ön planda olmalı.Bazı şeyler ben yaptım oldu ile olmuyor maalesef.
Eğer bir ürünü 1 kişi beğeniyor 10 larca kişi beğenmiyorsa o üründe sorun var demektir.
Mesela bir çok arkadaş benim aracımın içini beğenmedi.Ben belki beğeniyorum ama o kadar kişi beğenmiyorsa elbette bi yerde aksaklık var diye düşündüm ve içini tekrar yapıcam.
Modifiyede zevk ilk sırada para ikinci sırada gelir.
Evet baya emek var.Baya zaman harcanmış ama kesinlikle göze hitap etmiyor.
Ayrıca aeodinamiyi bozacak bir çalışma.Bir çok üretici firma kanatın yapısından tamponun yapıına kadar bir çok testten sonra karar veriyor.Hatırlarsan sana arka kanadın uçtuğundan bahsetmiştim.Bir çok kişi güldü.Neden uçtuğu konusuna bile değinmeden.O kanat uçtuğunda araçta 180 km sürat ve dışarda extra rüzgar vardı.Demekki kanat nası işini yapıyormuşki o basınca bizim yapıştırma silikonumuz yetmedi(normalde vida yeride var ama ben bagaj kapağnı deldirmek istemedim)

Sonuç olarak aerodinamiden, dayanıklılıktan yoksun , göz zevkini bozan bir araç ortaya çıkmış.Ha dergiye çıkıp internet sitelerinde yayınlanıyorsa iyi veya kötü her yoruma açık olunmalı.

Nacizane tavsiyem ya aracın üzerine ''Çevreye Verdiğimiz Rahatsızlıktan Dolayı Özür Dileriz'' yazısı asılmalı yada yeni baştan tasarlanmalı.Bu aracın eski hali bile daha güzeldi.

Özel not: Dejavu ve Ghost a başta omak üzere aracımı beğenen tüm arkadaşlara teşekürler.

Cewo35
12/04/2007, 09:59
sen bitanesin abi selamlar:ok:

femoli
12/04/2007, 10:02
bunu yapan arkadaşla görüştüm tamamen müşterinin isteği doğrultusunda yapılmış yani tamamen bayanın kendi isteğiymiş abarth akrep olmak istemiş herhalde...

zeynepc
12/04/2007, 10:06
kötü kötü kötü..beterböcek bile binmez bu arabaya...:D HE HEEEEEE

Akincl
12/04/2007, 10:07
Müşteri veli nimetimizdir. :)

grande06
12/04/2007, 10:08
bunu yapan arkadaşla görüştüm tamamen müşterinin isteği doğrultusunda yapılmış yani tamamen bayanın kendi isteğiymiş abarth akrep olmak istemiş herhalde...

evet aynen memet abinin dediği gibi oluyor olay hatta ben yapan arkadaşa gittiğim de spoiler gördüm bitane aaa şuna bak dedim bu hangi arabaya takılır yaaaa!!! demezmi gel hangisine takılabieceğini gösteriiim bi baktım punto valla bence büyük bir cesaret evet iyi yada kötü yorumlar olacaktır tabiki ama bence cesaret ve zevk örneği sergilemiş bir bayan olmasına rağmen cesurluk sergilemiş herşeye rağmen tebrikler büyük sabır ve uğraş getirisi böyle bir sonuççççç.....

İbrahimKC
12/04/2007, 17:32
Nacizane tavsiyem ya aracın üzerine ''Çevreye Verdiğimiz Rahatsızlıktan Dolayı Özür Dileriz'' yazısı asılmalı yada yeni baştan tasarlanmalı.Bu aracın eski hali bile daha güzeldi.

+On Yüz Bin milyon..

dreamerdaddy
12/04/2007, 22:13
Herkesin arabası kendine güzel gelirde bu kadar adam beğenmiyorsa güzel değil demektedir ististanalar kaideyi bozmaz misali...

memat
23/04/2007, 12:43
bu ne iğrençlik bune saygısızlık hadi palioya saygısızlık yapılırda gpye yapılırmı :alsaa: :s19:

BGRAYS
23/04/2007, 20:51
bööööö cok kotüüüüüüü !!!

Misafır
23/04/2007, 21:04
gp gibi asil ve güzel bir araç ancak bu kadar rezalet bir maskeye büründürülebilirdi.
abi çok kötü ya.
tek kelime ile berbat.

hakikaten öyle yaptım demekle yapılmış olmuyor.

okyzan
23/04/2007, 23:05
Resmen rezalet bişi olmuş.. Ayrıca bu aracı dergiye çıkardıkları için ve birde üstüne poster yapıp prim verdikleri için de trtuning i kınıyorum:D

ynr
23/04/2007, 23:25
inanılmaz kötü olmuş,hiç beğenmedim ben ama tabi zevk meselesi...

KeOpS
25/04/2007, 00:04
bu ne yaaaaaa
manyakmı bunlar be
rezıl etmısler gereksız ınsanlar yaa :D

memat
26/04/2007, 22:00
abi bugün o puntonun sahibiyle tanıştım hatta bana msn den eski halinin resimlerini atacak abi kızı görseniz tam yarışçı tipi var

offspring54
26/04/2007, 22:35
iyice abartmışlar bukadarda pes yani

prenses
27/04/2007, 04:03
slm puntocular :) ya arkadaşlar bu modifiye edilmiş araba bana ait üçüncü modifiyesi bana göre çok güzel arabama severek ve beğenerek biniyorum sonuçta 2 kerede tunnıng dergilerinede çıkartdım buda bir güzellik başarı artı bayanım tebrik isterim buarada arabayı fifty yapmadı lec sport yaptı ve çok beğenildi bide siz modifiye yaptırında bide ben göreyim modifye işi neden yaptırılır modifiye zaten abartıdır sizlere saygı duyarım ama ben sefiyorum arabamı biri ordan abartı demiş diğerler arkadaşlarımda eksik olmasınlar gerisini getirerek baya abartarak saçmalamışlar bence buda benim düşüncem :) saygı duymak lazım

SteinGP
27/04/2007, 04:50
zevkler tartışılmaz :)

Linos
27/04/2007, 06:38
Önemli olan senin sevmen zaten Fülay, biz ne desek boş! :ok:

pdr42
27/04/2007, 07:01
arkadaslar haksızlık yapmıyormuyuz. evet bende pek begenmedim ama bu fulayın arabası sanırım. soye bi dusunun cok ozenerek puntomuza bir mod yaptınız yada bişey aldınız ki hepmizin yaptıgı sey birisi deseki size ne biçim olmus bende de var ben bu arabayı satarım yada git değiştri bu arabyı falan tarzı demek dogrumu. begenmememiz en doğl hakkıımız ama reddetmek bize gore değil yada bu cumlelerin bize uygn olmadıgını dusunyorum

@bu arada ilk tarafları gormemişim fulya zaten yazmıs neyse

dagored
27/04/2007, 07:32
slm puntocular :) ya arkadaşlar bu modifiye edilmiş araba bana ait üçüncü modifiyesi bana göre çok güzel arabama severek ve beğenerek biniyorum sonuçta 2 kerede tunnıng dergilerinede çıkartdım buda bir güzellik başarı artı bayanım tebrik isterim buarada arabayı fifty yapmadı lec sport yaptı ve çok beğenildi bide siz modifiye yaptırında bide ben göreyim modifye işi neden yaptırılır modifiye zatan abartıdır sizlere saygı duyarım ama ben sefiyorum arabamı biri ordan abartı demiş diğerler arkadaşlarımda eksik olmasınlar gerisini getirerek baya abartarak saçmalamışlar bence buda benim düşüncem :) saygı duymak lazım

ben de pek beğenmedim ama önemli olan senin beğenmen....
sen beğendi isen sorun yoktur ;)

keyifli sürüşler :ok:

ekleme : aracının ayrıntılı fotolarını garaj bölümüne koyarsan tam süper olur :D

flu
27/04/2007, 08:00
Çevir kazı yanmasın :D Bi kaç mesaj sonra ''çok beğendik'' dicez sanırım :)

ufuk61
27/04/2007, 08:14
Çevir kazı yanmasın :D Bi kaç mesaj sonra ''çok beğendik'' dicez sanırım :)

+100000000000000000:claps: :claps: :claps:

femoli
27/04/2007, 09:45
her kes kendi görüşünü belirtir ben hala beğenmiyorum benim asla binmeyeceğim bir araç yapan veya yaptıran için değil yani şahsi bir şey değil ama araç göz zevkini baya aşıyor....:):)

Bülent A.
27/04/2007, 10:05
slm puntocular . ya arkadaşlar bu modifiye edilmiş araba bana ait üçüncü modifiyesi bana göre çok güzel arabama severek ve beğenerek biniyorum sonuçta 2 kerede tunnıng dergilerinede çıkartdım buda bir güzellik başarı artı bayanım tebrik isterim buarada arabayı fifty yapmadı lec sport yaptı ve çok beğenildi bide siz modifiye yaptırında bide ben göreyim modifye işi neden yaptırılır modifiye zatan abartıdır sizlere saygı duyarım ama ben sefiyorum arabamı biri ordan abartı demiş diğerler arkadaşlarımda eksik olmasınlar gerisini getirerek baya abartarak saçmalamışlar bence buda benim düşüncem . saygı duymak lazım
Yapılmışları var.Garj bölümüne gözat istersen

slm puntocular :) ya arkadaşlar bu modifiye edilmiş araba bana ait üçüncü modifiyesi bana göre çok güzel arabama severek ve beğenerek biniyorum sonuçta 2 kerede tunnıng dergilerinede çıkartdım buda bir güzellik başarı artı bayanım tebrik isterim buarada arabayı fifty yapmadı lec sport yaptı ve çok beğenildi bide siz modifiye yaptırında bide ben göreyim modifye işi neden yaptırılır modifiye zatan abartıdır sizlere saygı duyarım ama ben sefiyorum arabamı biri ordan abartı demiş diğerler arkadaşlarımda eksik olmasınlar gerisini getirerek baya abartarak saçmalamışlar bence buda benim düşüncem :) saygı duymak lazım
Zaten araç sahibinin beğenisi ilk plandadır.Ama biz kendi düşüncemizi söyledik beğenmedik diyerek

Açkçası artık birçok dergi sayfalarını doldurmak için her aracı dergiye çıkartıyor.Ama dergiye çıkmaya değer olup olmadığını dergiden birşeyler alıp alamadığınızla ölçeilirsiniz.

Kim tarafından çok beğenildi.Yapan firma tarafındanmı.Evet değişik bir tarz yapılmış.LEC Sport her arabada uçuk fikirle deneyen bir firma.Ama daha önceki mod u sanırım fifty yapmıştı.Enzo tamponu kullanmış olsaydı hemen anlardık fifty olup olmadığını çünki her araçta aynı tampon.

Modifiye abartı demek değildir.Aracı standartın dışına çıkarma , güzelleştirme , görsel zevk , kullanışlılık ve farklılaştırmadır.Bu 5 ini bir arada barındırmalıdır.Sizinki sadece farklı olmuş ve standrtın dışına çıkmış.Dolayısı ile görsel bir zevk ve kullanılabilirlik yok.Aracınızı show car olarak yapsaydınız yani sadece showlara çıkacak bir araba olsaydı gene anlayamazdım çünki farklı ve abartı birtek ön tampon var.Show arlar dediğiniz gibi abartı olur ama günlük hayatta kullanımazlar.

Tabiki bu yönünüzü taktir ediyoruz.Hatta ilk dergiye çıkıntığında Helal olsun kıza yaa demiştim.
Ama bu genede aracınızı beğenmeme yetmiyor.
Siz aracınızı beğendiğiniz sürce sorun yok.Allah tekerine taş değdirmesin.İyi günlerde ve zevkle kullanın.

CAGLARKA
27/04/2007, 10:14
başka ne denebilirki bunların üzerine :ok:

zeynepc
27/04/2007, 10:15
yaav bülent ne alem insansın sen yaaaw...arkadaşım prensesim aracına yaptırdığın şey cesaret ister bukadar tepkiye göğüs germek kolay deil tabi o bakımdan tebrik ediyorum ama..modifiye olayı olmamış.zevk meselesi tabi.bide bu kadar gp kullanıcısı beğenmediyse vardır bişi.sende haklısın tabii ağır eleştirilerimizde oldu.bozulmuşsundur.ama aracının dergiye çıkması güzel anlamınada gelmez.sen beğendiysen bize sadece eleştirmek düşer :D ;) GÜLE GÜLE KULLAN ;)

NesT
27/04/2007, 10:23
punto da modifie yapacak yer bulamayınca boynuzlamışlar.

ABNEW
27/04/2007, 15:22

Emeğiniz için teşekkürler ama bence bu araca modifiyeli demek yanlış olur.Modifiye aracın herhangi bir aksamında ya da tüm aksamında yapılan performansa yönelik iyileştirmelerdir.Bu performans ses sistemiyle ilgili ise ses kalite ve gücünü arttırmak, motorla ilgili ise hızlanmayı arttırmak, dış görünümle ilgili ise aracı aerodinamik ve görünüm olarak iyileştirmeyi öngörür.Bu görünüm ise kesinlikle rüzgar direncine, performansa ve yol tutuşa hizmet etmeli.Emek harcandığı belli ama bence modifiye değilde başka bir kulvarda yarışmalı aracınız...

prenses
27/04/2007, 15:28
tşk ederim arkadaşlar iyi ve ya kötü görüşleriniz için tşk ederim benim 3 modifiyem bu ve hızımı alamıyorum beni birileri tutsun :) şaka allah kimseye kaza bela vermesin umuyorumki hepimizin ortak dileği bu sizler neden beğenmediğiniz pek fazla anlamış değilim ama bildiniz gibi bu aracı bu halinde taşımak kolay değil cesaret işi ben özellikle abartı olmasını istedim ama şunuda söylemek isterim son modifiyem değil :)

DRaGGeR
27/04/2007, 15:30
Tek kelimeyle igrenc...

Bülent'in link verdigi öteki otomobilden alıntı zaten önü tamamen...

O da yurtdısında GTIMAGde cıkan bir otomobilden calıntı...

LEC Leventin yaptıgı en berbat araba diyebilirim.

akin78
27/04/2007, 18:39
Yok olmamış bencede.Ama Prenses severek biniyorsa ona saygı duyarım.

tempesty
27/04/2007, 19:47
bende saygı duyarım zevkler tartışılmaz elbette ama bu araba estetik olmaktan çok uzak hatta rahatsız edici bir görünüme bürünmüş..öyle olsa bile arkadaşımız beğenerek,severek içine oturuyorsa bize sadece fikir belirtmek kalır allah kaza bela vermesin.

TEZEL PUNTO 45
27/04/2007, 19:52
Valla dehşet desem ınanmatın abıleım cok kotu yaf

memat
27/04/2007, 20:42
arkadaşlar resimde (kusura bakma fülay abla ben dün sizle konuşan memet msnnizi almıştım) iğrenç ötesi bişey ama gerçekte güzel durmuş ama gerçeğini görene kadar bence iğrençti

prenses
28/04/2007, 21:41
slm kardeşim umarım iyisindir canım kardeşim ilk defa bu forumda beğenmeyenler oldul çok şaşırdım dışarda birçok kişi çok beğendi araba satılıkmı diyenler dahi oldu inan neyse zevkler tartışılmaz saygı duyarım rüzgarlık neden öyle buyuk diyenler olmuş cevap olarak uzunda sert viraja girdiğim zaman bu araba arkasını atıyor bildiğiniz gibi arka takımda disk de yok arkası biraz ağır olsun istedim virajlarda arkası atmasın diye özellikle ve şuan çok rahatım başka sorular lütfen :)

prenses
28/04/2007, 21:44
ABNEW slm arkadaşım araba için modifiyeli demek yanlış demişsin ben modifiye demiyorum tr tunnıng ve turkiye tunnıng bu tarz arabalara modifiye diyor ve dergiye koyuyorlar benim arabayıda mıdifiye bady kit olarak çıkardılar yani modifiye demek doğruymuş :)

Bülent A.
28/04/2007, 22:03
slm kardeşim umarım iyisindir canım kardeşim ilk defa bu forumda beğenmeyenler oldul çok şaşırdım dışarda birçok kişi çok beğendi araba satılıkmı diyenler dahi oldu inan neyse zevkler tartışılmaz saygı duyarım rüzgarlık neden öyle buyuk diyenler olmuş cevap olarak sert viraja girdiğim zaman bu araba arkasını atıyor bildiğiniz gibi arka takımda disk de yok arkası biraz ağır olsun istedim virajlarda arkası atmasın diye özellikle ve şuan çok rahatım başka sorular lütfen :)
arkasını atmayla diskin bağlantısını çözemedim.Yardımcı olursanız sevinirim.:ok:

prenses
28/04/2007, 22:18
bulent slm arka kampana olduğu için bu arabalarda abs sadece önce faydalı arkalarda faydalı değil yaptırdığım rüzgarlıkla uzunda giderken arabanın arkasının ağılığı artıyor rüzgarın etkisiyle ve arkası yere daha iyi oturuyor biliyormusun bilmiyorum ama süratlı arabaların fabrika çıkışı orjinal hepsinin arkasında rüzgarlık olur mesela porsche 911 carrera

webercis
28/04/2007, 22:45
bu ne yaaa...Öcü gibi valla.Puntonun Milattan önceki hali herhalde.PROTOTİP

prenses
28/04/2007, 22:45
SerCy nedemek istedinki çok beğendik demenizi beklemiyorum benimde beğenmenmeyenlerin beğenmesine çok ihtiyacım vardı sorma sırf laf olsun diye seninkide neyse kedi ulamadığı ete mındar dermiş hakkatten nedemek istedin duyamadım seniii bir fare sesi geldi ama kendine gül arkadaşım oke

prenses
28/04/2007, 22:47
Webercis sen beğenme diye özellikle yapıldı :) öcüüüü

merter
28/04/2007, 22:53
:B iste bulent abi bilmedigin bir konu.bilmiyorsun iste butun spor arabalarin arkasina ruzgarlik takildigini, agirlasmasi gerektigini.aaaaa hic yakistiramadim abi
bide tutmus modifiyecigim :construction: diye kandiriyorsun bizi
saka bi yana ya bugun o kadar stresten sonra hic gulecegim yoktu ya
:yerlerde: :yerlerde: :yerlerde: aynen boyle yuvarlaniyorum

prenses
28/04/2007, 22:55
terbiyesizliği farkedersen sen yapıyosun evet zevk meselesi istersen uçak al ama düşüncelerini burda bana karşı yazıyosun bence dikat etmen gerekir

prenses
28/04/2007, 22:57
merter sen yuvarlanmaya devam

prenses
28/04/2007, 23:03
hayır ama gülmeni yakıştıramadım

prenses
28/04/2007, 23:09
oke ozaman sorun yok hatam olduysa özür dilemesinide bilirim

prenses
28/04/2007, 23:10
merter hala yuvarlanıyormusun

Bülent A.
28/04/2007, 23:15
:B iste bulent abi bilmedigin bir konu.bilmiyorsun iste butun spor arabalarin arkasina ruzgarlik takildigini, agirlasmasi gerektigini.aaaaa hic yakistiramadim abi
bide tutmus modifiyecigim :construction: diye kandiriyorsun bizi
saka bi yana ya bugun o kadar stresten sonra hic gulecegim yoktu ya
:yerlerde: :yerlerde: :yerlerde: aynen boyle yuvarlaniyorum

Evet Merter.Naaparsın.Bende kendimi birşey biliyorum sanıyordum ama bilmiyormuşum.Yalnız Fülayda şunu bilmiyorki Arkanın kampa olması veya disk olması abs yi etkilemez.;)
Ayrıca Ulaşamıyorum ya o yüzden mundar diyorum zaten.O kısmıda atlamışsın.:icon_smile_blush:

İbrahimKC
28/04/2007, 23:35
Pişşştttttt......
Diyorum gerisini siz anlayın...

prenses
28/04/2007, 23:59
bulent arkadaşım sen daha önce heralde 4 teker disk arabaya binmemeişsin kampana ile disk in fren mesafesi 1 olsaydı disk diye bişi üeretilmezdi bu arabanın arkası kampana olduğu için abs saniyede sen frene 1 kere bassan bile 10 kere pompalıyor ama kampana direk sıkıştırıyor pompalama özelliği yok bu yuzden kampanada balata tutduğu zaman bırakmıyor bu yuzden arkanın atmasına neden oluyor ama abs de tutup bıraktığı için bole bir sorun önlerde olmuyor arka daha iyi atmaması için rüzgarlık yaptırdım sen bence 4 teker disk abs li 1 arba kullan ondan sonra arkaları kampanalı olan arabanın zayıflını anlıcaksın tşk ederim açık oldumu

Mısafır
29/04/2007, 00:05
bulent arkadaşım sen daha önce heralde 4 teker disk arabaya binmemeişsin kampana ile disk in fren mesafesi 1 olsaydı disk diye bişi üeretilmezdi bu arabanın arkası kampana olduğu için abs saniyede sen frene 1 kere bassan bile 10 kere pompalıyor ama kampana direk sıkıştırıyor pompalama özelliği yok bu yuzden kampanada balata tutduğu zaman bırakmıyor bu yuzden arkanın atmasına neden oluyor ama abs de tutup bıraktığı için bole bir sorun önlerde olmuyor arka daha iyi atmaması için rüzgarlık yaptırdım sen bence 4 teker disk abs li 1 arba kullan ondan sonra arkaları kampanalı olan arabanın zayıflını anlıcaksın tşk ederim açık oldumu
bunu ben cok merak ettım esp sıstemı olan bır arabada boyle bırsey olması cok enteresan bunu teknık agızlardan arastırıcam...:lamer:

Bülent A.
29/04/2007, 00:05
Hayran kaldım.Dilim tutuldu.
Bak Fülya.ABS nin ne olduğunu ve nasıl iş yaptığınıda çok iyi biliyorum.İnan şuana kadar bindiğim arabaların çoğunu ancak yollarda görmüşsündür.
Benim demek istediğim arkanın kampana olması veya disk olmasının arkasının savrulması ile alakalı olmadığıdır.
Artık bu durumlarda ESP - EBD -BAS gibi değişik isimler taşıyan ve fren basıncını dengeleyip arabanın savrulmasını engelleyen sistemler var.
ABS li bir aracın arka fren tertibatı disk olup savurmuyorsa bu teknolojiyi üretmezlerdi.Kampanalı araçlara bu sistemi takmak disk yapmaktan pahalıdır.Direk onu montajlarlardı.

Senin aracında ABS var galiba.Bi dönüşde el frenini çekerek dön aynı abs tepkisini alırsın.

Gkhan
29/04/2007, 00:09
Kazasız belasız kullanın..

prenses
29/04/2007, 00:09
bunu ben cok merak ettım esp sıstemı olan bır arabada boyle bırsey olması cok enteresan bunu teknık agızlardan arastırıcam...:lamer: esp sistemi ne işe yarıyor bana açıklarsan çok sevinirim

emre
29/04/2007, 00:11
yaa ben hani böle polemiklere pek karışmıyayım diyorum ama prenses sen hala karaya ak kötüyede iyi demeye çalışıosun yani burda 100lerce adam kötü dio sen hala bişeyler anlatıopsun ayrıca kimin kedi kimin fare kiminde aslan olduğunu sen bu sanal ortamı aşıp biraz içimize girmeye çalışırsan bir gün çok daha iyi anlarsın bence bu kadar sert cevaplara gerek yok burdaki abilerim ve arkadaşlarımda sana kırıcı oluolar kimse kimseyi kırmasın üzmesin en iisi ;)

prenses
29/04/2007, 00:12
bülent sen sanıyorum yuksek hızlarda arabanı kullanmadın hiç onun için bence bilmiyorsun ben yaşadım gördüm şuanki için arabadan eskisinden daha çok memnunum

prenses
29/04/2007, 00:17
emre bencede kimse kırılmasın ama bir insana eleştiri yapılırsa böööö aaaaa iğrenç yüz karası filan gibi laflar sence ayıp olmuyormu bende bole kırıcı davranmak zorunda kalıyorum ama arabanın şurasını şole yapsaydın daha iyi olmazmıydı bole yapsaydın keşke daha iyi olurdu denilseydi benim davranışlarımda emin olki daha farklı olurdu arkadaşım kimse dikkat etmemiş bende dikkat etmem ki herkes gibi

Gkhan
29/04/2007, 00:18
Sizden ricam lütfen birbirimizi kırmadan muabbet etmeniz.İlginiz için teşekkürler

keyifli forumlar ;)

emre
29/04/2007, 00:21
haklısın keşke olaylar böle başlamasaydı çünkü burdaki şuanda polemik içinde olduğun insanlar hepsi tek tek çok değerli ve önemli insanlar bülent abi hele ki ACT de ki ben 2 gündür üyeyim oraya hangi konuya girersem giriyim hep övgüyle söz edilen bi insan benim senden ricam ve diğer abilerimden gerginlik olmasın burda ki ortamı kaynaştıkca daha çok beğeneceksin fazla üzülme bu konudan dolayı ve fazlada üzme kimseyi teşekkürler...

prenses
29/04/2007, 00:27
emre yok hayır ben bulent abimi çok sevdim biz sadece araba konusunda biraz tartışma yapıyoruz belkide fikir sahibi olacağız tartışma konusu aslında güzel ben o konuda rahatım umarım oda oledir :)

emre
29/04/2007, 00:30
ozaman sorun yok demektir sana süper keyifli ve dostluklarla dolu forumlar dilerim 8O bi daha ki ankara buluşmasında arabanı yakından görenler zannediorum seveceklerdir ;)

prenses
29/04/2007, 00:32
oke tşk ederim eyw tabikide karşılaşırız umarım beni umarım beni onlarda sever sevceklerine ben eminim inşallah güzel dostluklar olcak

ABNEW
29/04/2007, 00:37
ABNEW slm arkadaşım araba için modifiyeli demek yanlış demişsin ben modifiye demiyorum tr tunnıng ve turkiye tunnıng bu tarz arabalara modifiye diyor ve dergiye koyuyorlar benim arabayıda mıdifiye bady kit olarak çıkardılar yani modifiye demek doğruymuş :)

Siz demiyorsanız güzel:ok: o zaman söylediklerim dergiye...

merter
29/04/2007, 11:08
gunaydin millet;
valla hala yuvarlaniyorum:yerlerde: da bir bayanin boyle yorumlar(dogru yada bazi noktalarda yanlis) yapabilecek kadar kendini gelistirmis olmasindan duydugum hazdan;) :ok: .
farkettiysen aracin icin kotu ,igrenc, yuz karasi vs. gibi yorumlar yapmayan nadir arkadaslardanim.cok dehset guzel diyemem gercekten ama sen begendikten sonrasi hikaye.
amma ve lakin burada istedigi kadar ukalalik yapmaya kredisi olan tecrube ve birikime sahip abilerimiz var.ben 5 yasimdan beri arabalarin altindan girip uztunden cikiyorum yazlarim motorcularda tesisatcilarda gecti 20kusur senedir.ama onlarla bir seyler tartisabilmem yada ahkam kesebilmem icin birkac firinlik yerim var.
ama bu foruma katacaklarin yonunden mutluyum.
tekrar hosgeldin aramiza:D :bigdance2:

merter
29/04/2007, 11:15
ha bu arada esp+ebd+abs si olan 4 disk fren li yeni focusun arkasini bile cizgi disina cikardim.185km/h
gp dede ayni testleri yapmama ragmen gp yi tek gecerim.o aractan cok daha iyi bir ani durma performansina sahip.
boyle bilincsiz yapilan eklemeler normal giderken bile yoldan cikarabilir
amaaaaan dikkat....

Ryu
29/04/2007, 11:23
oke tşk ederim eyw tabikide karşılaşırız umarım beni umarım beni onlarda sever sevceklerine ben eminim inşallah güzel dostluklar olcak

bu kadar sert olursan kırılırsın. foruma çok hızlı girdin. ilerde yol kapalı :construction:

arkadaşın olarak uyarayım. kimse seni tanımıyor niye sevmediklerini düşünüyorsun.

memat
29/04/2007, 12:08
bende ryu abimize katılıyorum
arkadaşlar lütfen birbirimizi kırmayalım

Honor COOPER
29/04/2007, 13:01
şimdi objektif olarak yazılanları okuduğumda prensesin de haklı olduğunu düşünüyorum.arabasından soğuttunuz arkadaşımızı.en az 15 yorum eleştiriden çok aşağılama boyutundaydı.
eleştiriye evet,aşağılamaya hayır!

İbrahimKC
29/04/2007, 13:36
şimdi objektif olarak yazılanları okuduğumda prensesin de haklı olduğunu düşünüyorum.arabasından soğuttunuz arkadaşımızı.en az 15 yorum eleştiriden çok aşağılama boyutundaydı.
eleştiriye evet,aşağılamaya hayır!

+1907

prenses
29/04/2007, 14:58
bu kadar sert olursan kırılırsın. foruma çok hızlı girdin. ilerde yol kapalı :construction:
Ryu sen uzak durda muhaddabım olma yeterki yol kapalı olsun

dagored
29/04/2007, 15:09
Ryu sen uzak durda muhaddabım olma yeterki yol kapalı olsun

arabanın resimlerini garaj bölümüne koymayı düşünüyor musun??

prenses
29/04/2007, 15:15
dagored slm koymayı denedim ama olmadı

GaladrieL
29/04/2007, 15:17
öğretsenize arkadaşımıza ya, prenses ben çok merak ediyorum GP yi..umarım en kısa zamanda koyarsın..

dagored
29/04/2007, 15:17
dagored slm koymayı denedim ama olmadı

https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=4&highlight=resim
bu konuyu incelemeni tavsiye ederim :ok:

tempesty
29/04/2007, 15:19
hatta gerçeğini görelim en kısa zamanda buluşmalarımıza bekliyoruz :)

prenses
29/04/2007, 15:26
sercy aurodinamık denen bişi yok arabada o tamponlar sökülüp takılabilecek şekilde canım istediği zaman yarım saat içinde orjinale çevirebiliyorum uzunda giderken spoiler baya bi faydasını görüyorum ben memnunum görüntüsünden ve özelliğinden

GaladrieL
29/04/2007, 15:29
resimlerini koyar mısın biraz, lütfeenn??

Bülent A.
30/04/2007, 09:31
ABS sistemi, fren mekaniği öncesi bir yapıdır. fren mekaniğinin çeşidi ile alakalı değildir. önemli olan fren yapabilecek bir düzeneğin olmasıdır. her dört tekerlekte birden çalışır. ister disk ister kampana olsun tekerlere fren yapabilecek bir düzenek varsa ABS sistemi fren hidrolik basıncını düzenlemek için vardır. tekerler kızaklamaya başladığında fren hidrolik basıncını düşürür ve frenlemeyi azaltır, kızaklama sona erdiğinde fren pedalındaki kuvvetle doğru orantılı olarak yeniden frenleme yapar. bu olaylar saniyede belki on kez gerçekleşir. normal frenlemede ABS devreye girmez. ani ve sert frenlerde devreye girer. yani tekerlerin ani devir (dönüş) değişimlerinde sensörler çalışır. bunu titreyen pedaldan anlayabiliriz.
kaygan zeminlerde bu nedenden dolayı fren mesafesi uzar. pedal sertleşir. özellikle buzlu zeminlerde bunun pratiğini çok iyi yapmak gerekir. aksi halde freni olmayan bir kızakta oluruz.
eğer arka frenlerde de ABS olmasaydı, kilitlenen arka tekerler nedeniyle araç yine savrulmaya başlardı.

Aşşağıdaki şemada kampanalı bir araçtaki ABS sistemi gösteriliyor.

https://www.rayos.com/wps/wcm/resources/file/eb106a4fbc021e9/newschematic.jpg

Ayrıca aracın zaten 77 Bg.Düzde en fazla ne kadar giderki.Bu yüzden bukadar büyük kanat'a gerek yoktu.

Sevgilerimle.

dagored
30/04/2007, 09:35
ABS sistemi, fren mekaniği öncesi bir yapıdır. fren mekaniğinin çeşidi ile alakalı değildir. önemli olan fren yapabilecek bir düzeneğin olmasıdır. her dört tekerlekte birden çalışır. ister disk ister kampana olsun tekerlere fren yapabilecek bir düzenek varsa ABS sistemi fren hidrolik basıncını düzenlemek için vardır. tekerler kızaklamaya başladığında fren hidrolik basıncını düşürür ve frenlemeyi azaltır, kızaklama sona erdiğinde fren pedalındaki kuvvetle doğru orantılı olarak yeniden frenleme yapar. bu olaylar saniyede belki on kez gerçekleşir. normal frenlemede ABS devreye girmez. ani ve sert frenlerde devreye girer. yani tekerlerin ani devir (dönüş) değişimlerinde sensörler çalışır. bunu titreyen pedaldan anlayabiliriz.
kaygan zeminlerde bu nedenden dolayı fren mesafesi uzar. pedal sertleşir. özellikle buzlu zeminlerde bunun pratiğini çok iyi yapmak gerekir. aksi halde freni olmayan bir kızakta oluruz.
eğer arka frenlerde de ABS olmasaydı, kilitlenen arka tekerler nedeniyle araç yine savrulmaya başlardı.

Aşşağıdaki şemada kampanalı bir araçtaki ABS sistemi gösteriliyor.

Ayrıca aracın zaten 77 Bg.Düzde en fazla ne kadar giderki.Bu yüzden bukadar büyük kanat'a gerek yoktu.

Sevgilerimle.

bilgi için teşekkürler abi :ok:

ghost rider
30/04/2007, 11:50
Vay beeee,

3.sayfadan itibaren soluksuz okudum tüm yazılanları,dizi gibi vallahi,atışmalar,inatlaşmalar,kavgalar,ağız dalaşısı ... :2talk:

dizinin devamı çekilecek mi??????

Bülent bu arada bişeyler biliyon diye senide gözümüzde büyütmüşüm be kardeşim:D

wrxsti76
30/04/2007, 15:48
saçma sapan yapılmış bir araç.zevk düşmanı.

prenses
30/04/2007, 17:12
wrxsti76 sen zaten modfiyeden anlasan zaten dizel arabaya binmezsin bide sen yapda seninkini görelim arkadaşım lütfen standart araban varsa yapılılar hakkında konuşma yaptır ondan sonra bana bu türlü acıklamada konuş acığım

femoli
30/04/2007, 17:18
wrxsti76 sen zaten modfiyeden anlasan zaten dizel arabaya binmezsin bide sen yapda seninkini görelim arkadaşım lütfen standart araban varsa yapılılar hakkında konuşma yaptır ondan sonra bana bu türlü acıklamada konuş acığım

Özür dilerim ama yazını çözmek için biraz uğraştım , lütfen aralarda imla larımızı kullanırsak daha okunur olacağı kanısındayım. :):)

Birde benim aracımda dizel modifiye sadece motor dan ibaret değildir bunuda siz bilin lütfen :):)

dejavu
30/04/2007, 17:20

kardeş beğenmeyebilirsin... ama beğenmemen bu kadar sert olmanı gerektirmez... karşındaki insanın zevk ve renklerine karışamazsın.. herkesin bir zevki var.. sen belki farklı düşünüyorsun.. arkadaş belkide şov amaçlı yaptı.. ve bu aracı nerdeyse türkiyede tanımayan kalmadı öğle yada böyle.. bence biraz daha yapıcı olmalısın.. bu kadar kırıcı olmaya gerek yok....

dejavu
30/04/2007, 17:22
yalnız sanıyorum burası karışmadan müdahele etmem gerek.. arkadaşlar bir birimize karşı saygılı olalım.. zevkleri ve renkleri eleştirmeyelim.. saygı çerçevesi içinde eleştirelim ve forum kurallarına uyalım lütfen..

femoli
30/04/2007, 17:36
kesinlikle katılıyorum eleştirilerimiz kırıcı olmasın ve dolaylıda olsa sataşma olmasın her kes zevkini eleştirisini yorumunu yapabilir ama belli çerçeveler doğrultusunda lütfen.......

Bülent A.
30/04/2007, 17:40

Yani bende modifiyeden anlamıyorum.Öylemi.
Demekki neymiş? Dizele binen modifiyeden anlamaz.
Hahahahahaha.Süpersin yaaa.Çok sevdim seni :ok:

prenses
30/04/2007, 17:41
oke tşk ederim dejavu çok saol eyw seni tutdum abim oke tabiki katılıyorum saçma sapan yapılmış diyebilir beğenmeyebilir ama zevkime laf atarsa bende kırıcı olmak zorunda kalıyorum bu tepkiler araba olduğu için değil zannedersem bayan olduğum için oluyor ilk defa burda tepki aldım olsun problem değil ama kimse kişisel zevke laf uzatamaz

prenses
30/04/2007, 17:42
bülent sen kendini ortaya atmasan sevincem

Bülent A.
30/04/2007, 17:45
bülent sen kendini ortaya atmasan sevincem
Hayır dizele binen modfiyeden anlamaz demeye getirmişsin.E haliyle bende dizel kullandığım için cvp hakkı doğuyor.
Ayrıca benim aracım da modifiyeli.Yani konuşma hakkım var.
Bu arada biz senin arabana yi veya kötü yorum yapıyoruz.Sen onu bile yapmıyorsun. :lol:

Ryu
30/04/2007, 17:46
yani sorun bende değilmiş fülay hanım biraz geçimsiz gibi

memat
30/04/2007, 17:49
abi artık yeter moderatörler bu duruma bi el koyun kavga çıkacak yoksa gidişat kötü

ABNEW
30/04/2007, 17:49
Motor çeşidinin modifiye ile bir ilgisi yoktur.Modifiye, sözkonusu motorun ne derecede güçlendirildiği ya da daha genel olarak ne derece değiştirildiği ile doğru orantılıdır sadece...

prenses
30/04/2007, 17:51
bülent oke sen daha önce yorumunu zaten yapmışsın dimi daha sorun ne hayır sizler üzerinize alınmayın ben arabam hakkında modifiyeli arabası olmayan bana zevkime kadar laf atana demiştim zevke sende laf uzatırsan sanada cevabım olur

zeynepc
30/04/2007, 17:53
kavga istemiyoruuus..güzel güzel oynayyın...ayrıca bu eleştiriler senin bayan olmanla ilglili hiç deil..femoli arkadaşımın dediği gibi imla kurallarına biraz daha dikkat edersen yazını anlayabilmek için ekrana yapışmak zorunda kalmayacağım.eleştirilerin bazıları çok ağır arkadaşlar uslübumuza dikkat edelim lütfen neolursa olsun karşınızdaki bi bayan..prenses sende acımasız eleştirilere kaba saba cevaplar vererek hiçde hoş olmayan bi anlayış bürünmüş oluosun ama arkadaşım ;)
ayrıca canı isteye LPG li aracına bile modifiye yaptırabilir....;););)

prenses
30/04/2007, 17:54
benim arabam sadece dış dizayn değil motortada bişiler yaptımız için biz komplesine modifiye diyoruz

BGRAYS
30/04/2007, 17:54
Motora Ne Yapildi Aciklar Misin ?

prenses
30/04/2007, 17:58
zeynepc kilimelerin arkadaşların içinde geçerli dimi onlara solenmesi gerekir ben kimseye arabası için tepki vermiyorum zevklerinede laf atmıyorum bana değil arkadaşlarına sole bence kaba yorum yapan onlar ben değil ben sadece karşılığını veririrm

zeynepc
30/04/2007, 18:01
zeynepc kilimelerin arkadaşların içinde geçerli dimi onlara solenmesi gerekir ben kimseye arabası için tepki vermiyorum zevklerinede laf atmıyorum bana değil arkadaşlarına sole bence kaba yorum yapan onlar ben değil ben sadece karşılığını veririrm

tabiki arkadaşlara da söylüyorum..ayrıca öyle bi havaya bürümüşsün ki ortamı biz ve sen gibi..şuan burda bi ayrımcılık yok.sende bu forumun üyesisin sende bizim arkadaşımızsın ;) ben sadece seni kötüde eleştirseler sen bi bayana yakışır şekilde tepki verirsin die düşünmüştüm.teşekkür et ve kapansın konu...ağız dalaşı yapmaya hiç gerek yok arkadaşım ;)

Bülent A.
30/04/2007, 18:01
bülent oke sen daha önce yorumunu zaten yapmışsın dimi daha sorun ne hayır sizler üzerinize alınmayın ben arabam hakkında modifiyeli arabası olmayan bana zevkime kadar laf atana demiştim zevke sende laf uzatırsan sanada cevabım olur
Fülaycım.Dizel diye genelleme yaparsan üzerime alınır cevap hakkımı kullanırım.Kusura bakma.Ben sana zaten neden beğenmediğimi açıklayarak söyledim.Kimsenin zevkine laf söylemeye kimsenin hakkı yok.

kavga istemiyoruuus..güzel güzel oynayyın...ayrıca bu eleştiriler senin bayan olmanla ilglili hiç deil..femoli arkadaşımın dediği gibi imla kurallarına biraz daha dikkat edersen yazını anlayabilmek için ekrana yapışmak zorunda kalmayacağım.eleştirilerin bazıları çok ağır arkadaşlar uslübumuza dikkat edelim lütfen neolursa olsun karşınızdaki bi bayan..prenses sende acımasız eleştirilere kaba saba cevaplar vererek hiçde hoş olmayan bi anlayış bürünmüş oluosun ama arkadaşım ;)
ayrıca canı isteye LPG li aracına bile modifiye yaptırabilir....;););)
Kalın PUNTOlu lafına bittim kankuuuuu

benim arabam sadece dış dizayn değil motortada bişiler yaptımız için biz komplesine modifiye diyoruz
Peki bir tek dış kısımda yapsaydınız ne diyecektiniz?

femoli
30/04/2007, 18:04
Neyse sevgili arkadaşım amaç seni kırmak değil , yanlızca yapılan eleştirilere biraz daha ılmlı ve seviyeli ve iki düşün bir cevap ver modunda yaparsak daha iyi olur , demek istiyoruz yani bir arkadaşımıza cevap vereceğin yerde her kesi genelleme yaparak konuşuyorsun dizelden modifiye olmaz , cok yanlış ve yanlışın daha büyüğü modiye yaptırmayan arkadaşlar seninle muhattap olamazmı yani ne demek benim modifiyeli aracım yok yani sana yada senin aracına eleştiri yapamam mı bu mu demek oluyor, allah allah oldu ya o zaman biz bırakalım siz yanına bir kaç modifiyeci arkadaş daha bul aranızda muhabbet edin biz size mani olmayalım, bu site her kese açık, kişilik haklarına saldırmadan eleştiri yapma özgürlüğü sağlanmış bir forumdur lütfen forumun kurallarına uyalım.

Ama cım sizi kırmak veya yıpratmak değil lütfen yanlış anlamayın ama burası bir forumdur herkes dilediği şeyi saygı çerçevesini aşmadan söyleme hakkına sahiptir..

prenses
30/04/2007, 18:07
bülent bak abi senin arabanda dış dizayn var dimi oke alınmana gerek yokmuş

prenses
30/04/2007, 18:10
zeynepc oke ama sende anlamak istemiyorsun benim arabama yorum yapabilirler saygı duyarım ama zevkime laf atamazlar kimse zevkine laf atdırmaz konu kişiselleşiyor anlatabildimmi teşekkür edemem yani

memat
30/04/2007, 18:10
tamam uzatmayın arkadaşlar

Bülent A.
30/04/2007, 18:11
bülent bak abi senin arabanda dış dizayn var dimi oke alınmana gerek yokmuş
Benim arabamda iç dizaynda var.Seninkinde varmı.Haaa benim motorda modlu haaa.Neyse garajıma uğrarsan bi ara görürsün. :ok:

Neyse ben yazmıom artık.Bu son mesajım.Kalın sağlıcakla 8S

prenses
30/04/2007, 18:22
arabanın motorunda modifiye olarak pipercross havafiltresi kiti yalnız kit olarak katalitik iptali süpersprint agzoz sistemi performans için ses için değil 75 lik nos sistemim var şuan takılı değil takmak istemiyorum ama sistem kurulu istediğim zaman takabiliyorum platunyum bujiler birde çipim var şimdilik bununla idare ediyorum ama daha ilerde daha buyuk sistem düşünüyorum ne mutlu türküm diyene

femoli
30/04/2007, 18:30

arkadaşım lütfen yorumlarımızı biraz daha dikkatli yapalım olmaz ama böyle...

Mısafır
30/04/2007, 19:10
arkadaslar bu sıtenın amacı puntoculara sahıp cıkmaktır.. mesaj jazmadan once karsımızdakı ınsanı kaybetmeden onu kırmadan nasıl bu ısı yaparım dıye dusunun . haa beceremıyorsanız da yazmayın ınsan kaybetmek kolay zor olan kazanmak .
ben turuncuyu sevıyorsam kım benım turuncu rengı sevmemı degıstırır. bazen ınsanlar radıkal cızgılerde gezınebılırler bı bakın yabacı forumlara ne arabalar goruceksınız.... lutfen grandepuntotr olarak ayrıcalıklı bır forum uyelerı oldugumuzu unutmayalım... bulusmalardakı aıle ortamı sıtemızde de hakım olsun....
herkes bıraz daha yapıcı olursa hepımız 10 kaplan gucunde oluruz....
saygılar sevgıler...

memat
30/04/2007, 19:23
arkadaşlar vadi'ye katılıyorum

canberkkilic
30/04/2007, 20:14
selam fülay arabanı gule gule kullan.... merak ettıgım bır kaç sey var:
hangı servıse göturuyorsun? ve,
hiç arabana binip gezmiyormusun yahu ben hiç görmedim. ne taraflarda görunur bu araç :) ?

erdiyilmaz
30/04/2007, 21:38
GrandePuntoTR forum sitesi oLarak, aylardır bu sitenin kuruLması, akabinde buraya Grande Punto severLerin toplanması için çabaLadık didindik.
Foruma bir kişi üye oLsa da sohbet etsek dedigimiz zamanLar oLdu.

atıLan mesajLara bakıyorum.. nerde GrandePunto kardeşLiği nerde birLik.. nerde sevgi.. saygı. tamam aracı begenmeyebiLirsiniz.. sevmemiş oLabiLirsiniz. eLeştirebiLirsiniz bu gayet normaL bir durum ancak bazı eLeştiriLere bakıyorum, karşınızda insan yokmuşcasına konuşmaLar var. sizLeri saygıya davet ediyorum.

son zamanLardaki forumdaki gerginliğin başka noktaLara sıçratıp devam ettirme çabası içine girenLeri, kendi içimizde bastıraLım. engeL oLaLım.

farkındaysanız her konuda gerginLik çıkar oLdu. ve üç aşağı beş yukarı gerginLikLeri iLk çıkartan arkadaşLarımız beLLi oLmaya başLadı. kendimizi biraz ağırdan aLaLım. topLuma açık bir ortamda buLundugumuzu unutmayaLım.

keyifLi forumLar.

prenses
30/04/2007, 21:43
eyw arkadaşım saol ilgin için

jagar
30/04/2007, 21:43
hiç arabana binip gezmiyormusun yahu ben hiç görmedim. ne taraflarda görunur bu araç :) ?

+1 :tabe: bende merak ediyorum bu sorunun cevabını çünkü böyle bi aracı trafikte gözden kaçırmak imkansız :You_Rock_Emoticon:

tempesty
30/04/2007, 21:47
bencede arkadaşlar lütfen böyle basit yazışmalarda bile durduk yere gerginlik çıkarmayalım biraz yapıcı olalım..zevkler tartışılmaz bize sadece bize yakışan uygun şekilde fikrimizi belirtmek düşer..

albay_85
30/04/2007, 21:54
valla puntodan başka herşeye benziyooo :tabe:

tempesty
30/04/2007, 21:59
al işte bi tane daha...gerçi sen yenisin ne diyim

canberkkilic
30/04/2007, 22:04
selam fülay arabanı gule gule kullan.... merak ettıgım bır kaç sey var:
hangı servıse göturuyorsun? ve,

fülay cevap verirsen sevinirim..

İbrahimKC
30/04/2007, 22:43
Ben Fülay'ı tebrik ediyorum..
Bir insanın üstüne bu kadar gelinmez ki. SAbır taşı olsa çatlar..
Kimler neyi ispatlayama çalışıyor onuda anlamış değilim.
Fülay forumda yokken yapılan yorumlar bile ,bende dahilim buna, daha ılımlıydı. Ama Fülay gelip cevap vermeye başlayınca herkes bir anda kaplan kesildi. Tamam ortak karar arabayı beğenmedik bunuda bir çok kişi söyledi hala ortaya çıkıp zevksiz, saçma sapan gibi laflar söylemenin ne anlamı var.
Yenilir yutulur cinsten yorum yok ama Fülay hala bence hanfendiliğni koruyor. Zeynep'in istediği gibi bir bayana yakışır davranıyor.
Takdir Ediyorum.
Sanırım yorum belirtmeyen kalmamıştır artık bu konuda, konuyu küllendirmenin zamanı gelmiş artık..

Misafir2
30/04/2007, 23:33
aşk olsun ıbrahım ben valla yorumfalan yapmadım bu arabayla helekötü yorum hıçyapmadım çünkü bılıyordum bu gp dönup dolaşıp buraya gelecektıı

prenses
01/05/2007, 02:07
İbrahimKC adamım çok saol evet arkadaşım adam yorumunu zaten yapmış bişiler yapmaya çalışırmış hala geliyor daha başka yorumlar yapmaya çalışıyor birde arkadaşlarının biri yanlış bişi solerse bile onay veriyorlar evet doğru diyorlar doğruymuş gibi arkadaşlık bu olması gerek neyse saol evet katılıyorum seni tutdum :) ellerine sağlık

slm arkadaşlar bu arada hiç gezmiyormusun diye soran olmuş nerelere gidiyorsun diyen arkadaşlarım olmuş hem çalışıyor hem okuyorum geziyorum ama bazen çıkarsamda bahçelievlere takılıyorum ve servis içinde ali uğurluya gidiyorum

alpay85 valla puntodan başka herşeye benziyooo :tabe:demişsin arkadaşım zaten bişiler yaptırdığın zaman zaten orjinallikten çıkıyor araba body kitden anlasan bana bunu solemezsin ya ferari tamponundan çalıp yaparsın yada başka farketmez özel diyan zaten arbanın görüntüsünü değiştirmek içindir ben zaten puntoya benzetmeye çalışmadımki laf olsun diye seninkide

dejavu
01/05/2007, 06:37
prenses sen aldırma... bidiğin gibi yap..
ne kadar cevap vermeye çalışırsan o kadar kendini üzersin...
kimse kimsenin rengine ve zevkine bişey diyemez.
herkesin karşışındaki insana saygılı olması lazım...

zeynepc
01/05/2007, 09:18
İbrahimKC adamım çok saol evet arkadaşım adam yorumunu zaten yapmış bişiler yapmaya çalışırmış hala geliyor daha başka yorumlar yapmaya çalışıyor birde arkadaşlarının biri yanlış bişi solerse bile onay veriyorlar evet doğru diyorlar doğruymuş gibi arkadaşlık bu olması gerek neyse saol evet katılıyorum seni tutdum :) ellerine sağlık

slm arkadaşlar bu arada hiç gezmiyormusun diye soran olmuş nerelere gidiyorsun diyen arkadaşlarım olmuş hem çalışıyor hem okuyorum geziyorum ama bazen çıkarsamda bahçelievlere takılıyorum ve servis içinde ali uğurluya gidiyorum

alpay85 valla puntodan başka herşeye benziyooo :tabe:demişsin arkadaşım zaten bişiler yaptırdığın zaman zaten orjinallikten çıkıyor araba body kitden anlasan bana bunu solemezsin ya ferari tamponundan çalıp yaparsın yada başka farketmez özel diyan zaten arbanın görüntüsünü değiştirmek içindir ben zaten puntoya benzetmeye çalışmadımki laf olsun diye seninkide

ibrahimcim canım arkadaşım bak kırmızılı kısım tahrik içerir..belkide aşşağlama ben o bakımdan bayanlara yakışır cvp verelim dedim.amacım polemik deil.tabiki prensesin üstüne çok gelindi ama cvpta çok önemli:ok:

İbrahimKC
01/05/2007, 09:25
ibrahimcim canım arkadaşım bak kırmızılı kısım tahrik içerir..belkide aşşağlama ben o bakımdan bayanlara yakışır cvp verelim dedim.amacım polemik deil.tabiki prensesin üstüne çok gelindi ama cvpta çok önemli:ok:

Haklısın Zeynep,

Fülay senden de rica edebilirmiyim (ee okadar tutmuşşun beni, allah razı olsun :)), artık bu şekilde cevaplar yazmasan...Ortamı germiyelim ama demi..

(Not: Fülay yerinde ben olsam vereceğim cevap: Kardeşim onlarda bana bu şekilde yorum yapmasınlar, yapıcı eleştirilerde bulunsunlar canımı yesinler... :):))

Çok Fülay avukatı gibi bir durum oluştu ama Tanımam etmem kendisi, sadece site olarak abartığımızı düşünüyorum...

zeynepc
01/05/2007, 09:27
Haklısın Zeynep,

Fülay senden de rica edebilirmiyim (ee okadar tutmuşşun beni, allah razı olsun :)), artık bu şekilde cevaplar yazmasan...Ortamı germiyelim ama demi..

(Not: Fülay yerinde ben olsam vereceğim cevap: Kardeşim onlarda bana bu şekilde yorum yapmasınlar, yapıcı eleştirilerde bulunsunlar canımı yesinler... :):))

Çok Fülay avukatı gibi bir durum oluştu ama Tanımam etmem kendisi, sadece site olarak abartığımızı düşünüyorum...
efet bencede abartıldı..sadece herkes birbirine tahrik edici ve fazlasıyla cvp hakkı doğacak cvplar vermesiin:ok:

İbrahimKC
01/05/2007, 09:30
efet bencede abartıldı..sadece herkes birbirine tahrik edici ve fazlasıyla cvp hakkı doğacak cvplar vermesiin:ok:

+1907

dagored
01/05/2007, 10:51
valla puntodan başka herşeye benziyooo :tabe:

gp arkadan çok hoş duruyooo
kazasız belasız şürüşler....

Ne kadar tutarlı bi arkadaşımızsın sen :D:D:D

Misafir2
01/05/2007, 14:38
Modifyenin Her Türlüsü Güzeldir Arkadaşlar Helede Araç Sahibi Neğeniyorsa Sorun Hiç Yopk Devam Arkadaşim Bence çok Farkli Ve Güzel Olmuş Enazindan Kaibin Dişina çikmişi Ben şahsen Beğendim Kazasiz Berlasiz Kullanman Dileğiyle Tekrar Adaya Yolun Düşerse Beklerrim Gel Burda Millet Punto Görsün

ghost rider
01/05/2007, 20:03
Bende kendi fikrimce beğenmedim,araç sahibi arkadaşım bişeyler yapmaya çalışmış emeğine sağlık,ama sadece oldukça ufak yaşlarda olan çocukların ufffff arabaya bak diyebileceği bi görüntüsü var.

Bu araç aynı zamanda bu işin sadece parayla olamıyacığını ve birazda yaratıcılık gerektiğini anlatmış oluyor bir nevi...

BÜLENT e söyleyebileceğim tek şey;

Para harcamışsın ama nasıl ve ne şekil harcayacağını bilmişsin,bana göre modifiye böyle yapılır,senin KIRMIZI her zaman örnek bir modifiyeli araçtır,tbr ler...

Bu konuyla ilgili görüşümü yukarıdaki şekilde yumuşak bir üslupta belirten bir kişi olarak,9.sayfasına ulaşan polemik yazışmalarını takip ediyorum ve yorum yapmadan edemiyecem,

aslında yukarda bi arkadaşım belirtmiş zaten,olay bu duruma geldi nasıl geldi,sevgili prenses arkadaşımız ne zaman uslübuna dikkat etmeden herkese cevaplar yetiştirmeye başladı film koptu,

şimdi bildiğin bilmediğin herşeye biliyom diye insanların karşısına dikilirsen sempatikken antipatik olur çıkarsın(prenses kardeşimiz gibi)

bülentle olan tarışması, (abs kampana muhabeti)
en son sarfettiği şu cümle(nitekim zeynepc belirtmiş zaten)

orjinallikten çıkıyor araba body kitden anlasan bana bunu solemezsin ...
daha kedi ciğer muhabetlerin filan vardı yanılmıyorsam

ya sevgili prenses kardeşim,
bülent en başlarda şunu yazmıştı,dergiye kadar çıkarabiliyorsan böyle bir aracı ,her türlü eleştiriye açık olacaksın,şu siteye cevaplama adınada girebiliyor isen kendini eleştirilere göğüs gerebilecek hissediyorsun demektir ki bu,o zaman da sinirlerine hakim olmalısın aksi takdirde girmiş oluşun sadece ortamı germekten başka bi işe yaramaz.

Bir bayansın ve böyle bir olay gerçekleştirmiş olmandan dolayı medeni cesaretinden dolayı seni gerçekten tebrik ederim,
ama,kabul edersen eğer bir abi nasiyatım var sana;
bazen ve bazı durumlarda herşeye cevap verebiliyor olmak çok şey biliyorsun anlamına gelmez,tam tersi hiç birşey bilmediğinide ortaya çıkarabilir..:icon_smile_wink:

beğenmişsin yapmışsın,güle güle kullan sana kim ne diyebilir araba seniiinn harcadığın o kadar parada senin...

bence millete kızıp laf yetiştireceğine çoğunluğun neden dolayı beğenmediği konusunu bir düşün,hiç mi eksiklik yok veya yanlışlık yok sence !!!! objektif olmakta yarar var sevgili kardeşim..

aramıza tasız tuzsuz katıldın ama iyiki katıldın hoşgeldin sefalar getirirsin inşallah,allah kaz bela vermesin güle güle kullan aracını sevgili kardeşim.

femoli
01/05/2007, 20:14
çok güzel konuştun bu konuda kesinlikle katılıyorum ghost rıder:ok:

ghost rider
01/05/2007, 20:15
GrandePuntoTR forum sitesi oLarak, aylardır bu sitenin kuruLması, akabinde buraya Grande Punto severLerin toplanması için çabaLadık didindik.

atıLan mesajLara bakıyorum.. nerde GrandePunto kardeşLiği nerde birLik.. nerde sevgi.. saygı. tamam aracı begenmeyebiLirsiniz.. sevmemiş oLabiLirsiniz. eLeştirebiLirsiniz bu gayet normaL bir durum ancak bazı eLeştiriLere bakıyorum, karşınızda insan yokmuşcasına konuşmaLar var. sizLeri saygıya davet ediyorum.

son zamanLardaki forumdaki gerginliğin başka noktaLara sıçratıp devam ettirme çabası içine girenLeri, kendi içimizde bastıraLım. engeL oLaLım.

farkındaysanız her konuda gerginLik çıkar oLdu. ve üç aşağı beş yukarı gerginLikLeri iLk çıkartan arkadaşLarımız beLLi oLmaya başLadı. kendimizi biraz ağırdan aLaLım. topLuma açık bir ortamda buLundugumuzu unutmayaLım.

keyifLi forumLar.

bu arada unuttum,

erdi ağzına yüreğine sağlık kardeşim...

dejavu
01/05/2007, 20:25

keyifLi forumLar.

++11111 @erdi
KESİNLİKLE KATILIYORUM..!!!!!!!!!!!!
bu mesaj bir üsteki mesajdada, var ama bu vurgulanmalı... nasıl insanlar meydanlara çıkıp yanlış olan şeylere karşı çıkıyorsa, bizde burda meşaj çokluğu yapıp, bunu kınamalı ve yanlış yapanları uyarnalıyız...

merter
01/05/2007, 20:44
ya bulent abi nereye gittin ya
vallaha kiskandi kendine rakip cikti, hemde bayan:aaa: , hemde laf yetistiremedi. uuffffff
cok fena abiler ablalar.insanin sacini basini yolasi geliyor 10sayfadaki konuyla iligili genel mesajlari okudukca(iyi temenni msjlari haric tabikide).erdi cim agzina saglik bal damliiyor yine
hem bakin ornek modcu bulent abi:
polonezde abi dedik ic taraf cok iyi olmusmu?hatirliyorum gerilerde bi yerlerde "arkadaslar pek begenmedi ici tekarar duzenleyebilirim" dedi.
budur iste .elestirilere de acik olabileceksin. abimsin yaa
zevk benim koltuk benim el freni benim size ne deseydi dahami iyiydi.mesaj ilgili yerlere ulasir umarim
farin xenonlusu dizelin modifiyelisi ne ararsan gp de heyt bea:loveya:

prenses
01/05/2007, 22:35
ghost rider slm abiciğim farkındamısın konu kapanmış hala konu açıyorsun konuşuncada kabullenmiyor diyorsun herkesin bilgisi kendinedir abi yanlışmıyım eleştirilerede açığım ama aaaaaaa böööööö iğrenç yüz karası gibi kelimelere kapalıyım şole yapsaydında daha güzel olurdu kelimelerine herzaman açığım hem buarada millete laf yetiştirdiğim gibi bir takım laflar etmişsiniz sizde bişilerden eleştirilerde laf yetiştirir gibi laflarda bulunursanız benim size karşı olan laf yetiştirmelerim zorunuza gitmemesi gerek dimi bunuda düşünmek gerekir benim düşüncelerimin bilgilerimin yanlışda olabileceğini solemişsiniz aynısı sizler içinde geçerlidir yanlışda olabilir allah kaza bela vermemesi dileklerimle sevgili abicim

elbruz
01/05/2007, 23:51
bencede arkadaşımızı haksız yere aşırı eleştirmişsiniz burda kesinlikle fülay arkadaşımız haklı ben konuyu yeni gördüm yazmadan edemedim ben eleştirilerin aşırı olduğunu gördüm yazıları okuyunca benimle aynı fikirde olanlarda olmuş zaten.
bence araç ilginç ve hoş olmuş abartı gibi görünebilir ama burda zaten o düşünülerek yapılmış ben öyle anladım.görünüşte oyanamanın araç için bence sınırı yoktur kimisi hafif modifikasyondan hoşlanır kimiside daha fazlasından..
ayrıca erdinin söylediklerinede katılıyorum bu şekilde dayanışma azalmış gibi anlaşılıyor..
arkadaşım ben aracını beğendim böyle bir aracım olsun isterdim sen güle güle kullan...:s15:

prenses
02/05/2007, 00:03
catil saol arkadaşım anlayışın için :)

ghost rider
02/05/2007, 12:17
ghost rider slm abiciğim farkındamısın konu kapanmış hala konu açıyorsun konuşuncada kabullenmiyor diyorsun herkesin bilgisi kendinedir abi yanlışmıyım eleştirilerede açığım ama aaaaaaa böööööö iğrenç yüz karası gibi kelimelere kapalıyım şole yapsaydında daha güzel olurdu kelimelerine herzaman açığım hem buarada millete laf yetiştirdiğim gibi bir takım laflar etmişsiniz sizde bişilerden eleştirilerde laf yetiştirir gibi laflarda bulunursanız benim size karşı olan laf yetiştirmelerim zorunuza gitmemesi gerek dimi bunuda düşünmek gerekir benim düşüncelerimin bilgilerimin yanlışda olabileceğini solemişsiniz aynısı sizler içinde geçerlidir yanlışda olabilir allah kaza bela vermemesi dileklerimle sevgili abicim

peki prenses sen haklısın,

tez canlısın çok tez canlı belli oluyor bu,benim yazdıklarımı hiç bir şekilde anlamamış ve anlamak istediğin gibi anlayıp yukarıdaki cevap sinsileni sıralamışsın,Allah iyiliğini versin emi ;)

ben aslında toparlama adına o yazıyı yazmıştım tekrar konu açma adına değil ama sanada fazla kızamıyorum,büyük kızım şuan 12 yaşında çok çene baz değildir ama 4 yaşındaki küçük kızıma şimdiden laf yetiştiremiyorum,galiba çok çenebaz oluşu, onu şuan yaşı itibari ile de çok sempatik kılıyor,eh senide artık böyle asi bir kardeşimiz olarak kabul etcez napalım...kal sağlıcakla..

learner
02/05/2007, 19:58
sevgili arabadaşlarım;

konuyu açan kişi olarak yakında PRENSES beni o boynuzlara takacak valla...
neyse bande zamanında arabamı simsiyaha boyatmıştım
(merak edenler bakabilirler https://www.grandepuntotr.com/forum/showthread.php?t=1405&page=3 )

sizlerden jantlaraa yönelik yapıcı eleştiri almıştım
örnek (Dark_Of_The_Fear'dan : kardeşim jantları boyamasan daha ii olurdu arka stoplar ve far kaşları çook gzll olmuş filmde yakışmış far kaşları farlar yanarken ayrı bi gzl duruo )

bana yapımış olduğunuz bu eleştiriler gerçekten tam tatında ve kırmayan,üzmeyen, seviyeli(teşekkür ederim eleştirenlere görüşlerinden dolayı) yalnız PRENSES'e yapılan eleştirileri biraz eleştirinin ötesinde olduğunu düşünüyorum.
lütfen bana yapılan eleştiriler gibi kırıcı değil yapıcı, üzücü değil düşündürücü, kızdırıcı değil yeniye teşvik edici eleştiriler yapmanızı siz sevgili GRANDE PUNTOcu lardan rica ediyorum

sevgiyle kalın... iyi sürüşler...

femoli
02/05/2007, 20:07
tam ortalık ii oluyor tekrar bişiler yazılıyor tamam arkadaşlar artık bu tip şeyler yazmayın topice

ABNEW
02/05/2007, 20:35
Ne konuymuş yaaa...........!!!!
Kilitlense keşke artık.....

learner
02/05/2007, 22:11
ne konu açarmışım beeeee

Punto06
07/05/2007, 22:35
O aracı dergiye çıkmadan önce görmüştüm ankara keçiören semti civarında oturuyo araba fazla güzel değil sahibi tamponu çok sevdiği için arabaya yay taktırmıyomuş kırılmasın diye:)

prenses
08/05/2007, 17:12
Punto06 çok güldüm allahda seni güldürsün hadi ya nerden duydun benlemi konuşdun arkadaşım bukadar rahat burda yazıyorsun benle konuş ben seni aydınlatayım sonra ortaya bu konuyu at oke

Auto engineeR
08/05/2007, 17:43
:D olaya bak..
punto06 arkadaşım biraz okusaydın atılan msjları bari

femoli
08/05/2007, 18:08
:s17: eheeeehhee
salllaaaaa bol keseden yaw arkadaşlar atmadan önce söyleyeyim aracın sahibi siteyi okuyor ben biliyorum ben gördüm ben kullandım demeyin ehehehhhh:s17:

Auto engineeR
08/05/2007, 18:12
ben war yaaa bu arabaya bindim 240 basıyooo düz yolda
:D :p

femoli
08/05/2007, 18:36
atmaaaaa 240 ı yokuşta basıyo sen nediyon asıl ben bindim kanatları var yanda onlar açılıyor sahibinide tanıyorum 60 yaşlarında bir bayan ya değneklerle kullanıyor bir değnek gaz bir değnek fren yaaaa eehhhehhu :):):):)

(Aman fülay takılıyoz kızma ok :) )

prenses
09/05/2007, 16:05
:) slm femoli yok kızmıyorum :) umarım iyisindir

Ryu
09/05/2007, 16:09
sehir efsanesi olma yolunda ilerliyor...............

femoli
09/05/2007, 16:19
Çok iyiyim eleman bulunca daha iyi oldum sesin soluğun çıkmıyor iki gündür yaptırdın mı işlemleri ne yaptın vazmı geçtin yoksa

prenses
09/05/2007, 19:00
femoli işlemler derken :) birazcık açıklama yapsan

femoli
09/05/2007, 20:21
turbo felan motor işleri varmı gelişme buralara gelirsen beklerim

prenses
09/05/2007, 23:15
oke şimdi anladım evet salı günü gitdim turbo yapılcaktı satılmış ustayı bilirsin 88 de çok yoğundu bide vazgeçtim yaptırmaktan piper corssintech kit uyguladık ve gibi benzeri uygulamalarla daha önce yazmışdım birkaç zaman bole idare etcem daha sonralara kaldı bakalım :)

shodow_17
13/05/2007, 12:51
arkadaslar abartı bence bu na modıfıye denmez bu daha cok neler yapılabılır nekadar degıstırılebılır dıye bır mesaj

zeynepc
13/05/2007, 13:28
:) slm femoli yok kızmıyorum :) umarım iyisindir

prenses rica etsem bigün arabanı birmota getirir misiiin..burdaki arkadaşlar çok merak edio tabii bende...beraber fotoğrafta çekiliris hem ...yupppiiii:tyson:

Punto06
21/05/2007, 17:55
Arabayı daha önce çok gördüm geçtim yanından hatta bende posteri bile var tampon olarak sevmedim belki ona karışmam o kişinin kendi zevkidir fakat spoileri güzel jantlarda fena değil ve bi bayan olarak bunları yapmak süpper Modifiye tutkunları çogalıyo Güle Güle kullan

prenses
21/05/2007, 19:38
slm Ponto06 tşk ederim arkadaşım görüşün için :)

xele
22/05/2007, 02:35
Super bi Modifiye Ben şahsen beğendim nice nice modifiyelere Prenses

grande06
22/05/2007, 12:35

ben başından bri arabanı cok beğeniyorum ve taktir ediyorum sitenin yarısından coğu arabanı beğenmedi ve bunu yazdılar ama bence harika yaptırdığın yerde bende spoler falan yaptırmıştım yaptırdığın akşam cekilen forolara falan baktımda harika valla hoşgeldin bu arada :Dbol hızlı günler:D

Punto06
24/05/2007, 16:55

Rica ederim ne demek yiğidi öldür hakkını yeme:boxin:

GPerdemAMG
27/09/2007, 22:59
dikkat çekici olmuş,ne için ama rezilliği göstermek adına boynuzları geçtik ooo sticker ne öyle ya o bile yamuk göz var nizam var puntonun hakkı var bu kadar olmaz

Ziyaretçi047
27/09/2007, 23:04
Konu hortlamış :) Araç sahibi sitemizin üyesidir.

memat
28/09/2007, 02:00
lütfen forum kurallarına uyalım hakaret içeren mesajları kullanmayalım!!!!!

Cnyt01
28/09/2007, 02:16
sıteye uye olduktan sora kuralları okumustum ben ılk. oyle olması gerekıordu dımı ?! anlayana...

Linos
28/09/2007, 02:43
Bu konu iyice sündü artık! Konu kilitli!

:lock::lock::lock: