PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara'nın Göbeğinde....!!!

Kriminal
22/09/2010, 12:05
Çankaya’da ahlak zabıtası

Ankara'nın göbeğinde çiftlere ‘uygunsuz oturma’ sorgusu ... Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ait bir polis minibüsünde görev yapan iki polis memuru, Kurtuluş Parkı’nda el ele dolaşan, bank ve çimlerde oturan genç çiftleri Genel Bilgi Toplama’ya (GBT) tabi tuttu, “Uygunsuz oturuyorsunuz” uyarısında bulundu...

ANKARA nın kent merkezindeki en büyük parklarından biri olan Kurtuluş Parkı’nda önceki gün ilgi çekici bir uygulama gerçekleşti. Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, parkın içerisinde dolaştıklarıminibüsle bazı çiftlere GBT uygulaması yaptı. Parkın içerisinde el ele yürüyen, banklarda oturan ve çimlerde uzanan çiftlere yaklaşan polisler, “Uygunsuz oturuyorsunuz” diyerek uyarıda bulundu. Polisler, görev yaptıkları araç içinden genç çiftlere seslenerek, “Kimlik kontrolü yapacağız. Buraya (aracın yanına) gelin” dedi.

‘UYGUNSUZ OTURMADIK’ Parktakiler, uygulamayla adeta neye uğradığını şaşırdı. Kimi üniversite öğrencisi kimi ise sözlü olduğunu ifade eden gençler, uygulamanın ardından oturdukları yerlerden kalkarak bölgeden uzaklaştı. Polisin yaptığı bu uygulamanın son derece rahatsız edici olduğunu dile getiren gençler, “Oturuşumuzda hiçbir uygunsuzluk yoktu” sözleriyle kendilerini savundu. Sorgulanan gençlerden biri ise “Sevgilimsadece göğsüme yaslanmıştı. Bunun neresi uygunsuz? Uygunsuz olduğuna kim karar verdi?” diyerek tepki gösterdi. Polisin haklarında tutanak tutulduğunu söylediği genç bir çift ise “Polis ‘Sizi gördüm, uygunsuz oturuyordunuz’ dedi. ‘Nasıl otuyorduk?’ diye sorduğumda ise ‘Konuşturma beni şimdi. Sen biliyorsun’ cevabını verdi. Kimliklerimiz elindeydi. ‘Hakkınızda tutanak tuttum, hadi gidin şimdi’ diyerek bizi gönderdi” diye
Milliyet...

Benzer bir olay daha........İstanbulda..
Sanata mahalle baskısı!

Beyoğlu Tophane’deki Boğazkesen Caddesi’nde sanat galerisi ve bir resim sergisinin açılışına gelen yerli ve yabancı sanat severler saldırıya uğradı. Yaklaşık 30 kişi davetlileri darp etti, galerilerin camlarını kırdı..

Birbiri ardına açılan sanat galerileri, bienal mekanları ve butikleriyle yerli ve yabancıların ilgi odağı haline gelen Beyoğlu Tophane Firuzağa Mahallesi Boğazkesen Caddesi’ndeki sanat galerisi ve resim sergisinin açılışına katılan sanatseverler, yaklaşık 30 kişinin sopalı, bıçaklı ve taşlı saldırısına uğradı. Galerilerin camlarını yere indiren saldırganlar, davetlileri de darp ettiler. Saldırı sırasında aralarında ressam Nazım Hikmet Richard Dikbaş ve öğretim üyesi Nazım Dikbaş’ın da bulunduğu onlarca kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
Milliyet

serdar2362
22/09/2010, 14:13
Bence de Ankara halkı parklarda çok uygunsuz oturuyor.:D Mesela parka gidiyorsun, oturaklar kırık, yaşlıların hiçbiri gençlere yer vermiyor, gençler oturacak yer bulamadığından taşlara oturuyor. Parkların yolları çapur çupur, ahlak polisi bi ağız tadıyla gençleri kovalayamıyor vs. vs.:D

Kriminal
22/09/2010, 14:23
wALLA İZMİRDEDE KIMSE BANKLARA OTURMAZ SAHILLERE YAYILIRIZ ISTEYEN BIRASINI ICER ISTEYEN KIZ ARKADASIYLA OTURUR BI ALLAHIN KULUDA BISEY DEMEZ ÇUNKU KIMSEYI RAHATSIZ ETMEZ BU İNSANLAR..

ademtahir
22/09/2010, 15:07
daha bunlar iyi günler böyle giderse yakında hapisede atarlar..!

Kriminal
22/09/2010, 15:13
Evet evet evetttttttttttttt...!!!

femoli
22/09/2010, 19:25
Aslına bakarsanız birazda iyi siz adam gibi oturup içiyorsunuz burada pek adam gibi içen olmaz çünkü adamlar mekanlarda içer sessiz sedasız evine gider sokakta içkimi içilir yawww :D

Eskiden bir A takımımız vardı kim nederse desin ben severdim etlik keçiören park olsun bahçe olsun tinercilerden bally cilerden ayyaşlardan kurtuldu karımızı kızımızı alıp gönül rahatlığı ile gidilebiliyor gece bile olsa .. Şimdi park görevlisi diye 2 adam koymuşlar. Adamlar orada içiyorlar biz ihbar ediyoruz adamın bize söylediği lafa bak abi beni bulaştırma şimdi bişi deriz sonra barakamızı başımıza yıkarlar bunlar pislik :S Sen necisin burda bekçi ?

grandecaglar
22/09/2010, 20:08
kurtuluş parkında tek gezseniz bile polis durduruyor beni 2 defa durdurdu kimlik istedi :ohmy0000:

AGUS
22/09/2010, 20:42
bunlar iyi günler hemde çok iyi günler hele bir de ''başkanlık'' sistemi gelsin dahada iyi olacak herşey..... anlayan anlar..... :whip0000:

style07
22/09/2010, 20:48
daha bunlar iyi günler böyle giderse yakında hapisede atarlar..!

Al benden de o kadar Adem abi eline ağzına sağlık.

alpimmm
22/09/2010, 21:17
bu zihniyetle arka arkaya yürüycez bundan sonra,
elele yürüyoruz eşimle öküzün trene baktığı gibi bakıyorlar, hatta "hocam sizde mi yaa" diye yorumda bulunuyorlar, bu yorumu yapan da bi öğretmen malesef. düşünün artık.

femoli
22/09/2010, 22:22
Bazen sapla samani karistirmamak gerek . Umarim oldugumuzdan daha kotu durumlara dusmeyiz . Sanki bisiler yavas yavas geliyormus gibi geliyor demin bir video izledim astari varmi bilmiyorum tum kamu binalari kopruler vs vs satilip bunlarin icinde devlet kiraci olarak oturacakmis starin haberi haberi olan varmi . Saka diyin :D

emin tahir
23/09/2010, 02:05
Bunlr iyi gunlerimiz arkadaslar,İran nasıl rejim degistirdi ona bir bakın su ana kadar yasadıklarımızı göreceksiniz ve bi sonraki adımda neyle karsılasacagımızı ögrenirsiniz.
Bi sure sonra esimizle,sevgilimizle bırakın bankta oturmayı yan yana yürüyebilecek miyiz bakalım!!!

Du Hast
23/09/2010, 03:39
ankara 100.yılda oturuyorm.
burada parkta bahçede herkes içkisi içerde yaparda. ancak bir aile mekanının, evlerin arasında bazı şeyler yapılmaz. sırf bu yüzden bir kaç kez karakolluk bile oldum. biz balkona çıkmış çayımızı içerken adam gelmiş binanın karşısında bilmemne yapıyor. git kardeşim evin barkıın yokmu? evin yoksada yapma sokak ortasında. ben hiç kimsenin özel hayatını izlemek zorunda değilim yanımda annem, ablam varken.
birisi gelip evimin önünde şu anda aynı şeyleri yapsa yine tepkim sert olur.

şu ana kadar da el ele yürürken kimse höt demedi, diyenide görmedim etrafımdakilere.
bazı şeyler abartlıyor malesef medya tarafından. yapılan haberlerin kaynağını iyi araştırmak lazım.

Kriminal
23/09/2010, 08:16
Bazen sapla samani karistirmamak gerek . Umarim oldugumuzdan daha kotu durumlara dusmeyiz . Sanki bisiler yavas yavas geliyormus gibi geliyor demin bir video izledim astari varmi bilmiyorum tum kamu binalari kopruler vs vs satilip bunlarin icinde devlet kiraci olarak oturacakmis starin haberi haberi olan varmi . Saka diyin :D
Abi zaten Devletimizin pek bişeyi kalmadı..Şuanda bıle yarı kiracıyız...
Al bak satılanlar..

2003 – SEKA Balıkesir İşletmesi satıldı.
2003 – Taksan Takım Tezgahları Sanayi satıldı.
2003 – TZDK Sakarya Traktör İşletmesi satıldı.
2003 – PETKİM Standart Kimya Şirketi satıldı.
2003 – Tekel Çankırı Kaya Tuzlası satıldı.
2003 – SEKA Aksu İşletmesi satılı.
2003 – Sümerbank Nazilli Basma Fabrikası satıldı.
2003 – Kuşadası Limanı satıldı.
2003 – SEKA Kastamonu İşletmesi satıldı.
2003 – Gerkonsan Gerede Çlik Konstrüksiyon ve Teçhizat Fabrikası satıldı.
2003 – Trabzon, Dikili Limanları satıldı.
2003 – SEKA Taşucu Tersane alanı satıldı.
2003 – SEKA Çaycuma İşletmesi satıldı.
2003 – TCDD İzmir Limanı satıldı.
2004 – SEKA Karacasu İşletmesi satıldı.
2004 – EBK Manisa Et ve Tavuk Kombinası satıldı.
2004 – ETİ Bakır İşletmesi satıldı.
2004 – TEKEL Sekili Tuzlası satıldı.
2004 – Bursagaz satıldı.
2004 – ETİ Elektrometaluji satıldı.
2004 – Sümer Holding Bakırköy İşletmesi satıldı.
2004 – Kütahya Şeker Fabrikası satıldı.
2004 – THY’deki kamu hisselerinin % 23’ü satıldı.
2004 – ETİ Gümüş satıldı.
2004 – SEKA Ardanuç İşletmesi satıldı.
2004 – Sümerbank Diyarbakır İşletmesi satıldı.
2004 – Çayeli Bakır İşletmesi satıldı.
2004 – TÜGSAŞ’a ait Gemlik Gübre Sanayi satıldı.
2004 – Tekel Alkollü İçkiler Sanayi satıldı.
2004 – Tekel İçki Bölümü’nün satışının ardından 9 fabrika kapatıldı.
2004 – ESGAZ satıldı.
2004 – ETİ Krom satıldı.
2004 – Tümosan Türk Motor satıldı.
2004 – İGSAŞ ( İstanbul Gübre Sanayi ) satıldı.
2005 – Sümerbank Manisa Pamuklu Mensucat satıldı.
2005 – SEKA’ya ait üretim yapan 120 tesisin yıkımı tamamlandı.
2005 – Şeker Kurumu ve İdare Birimler Bakanlar Kurulu kararıyle kaldırıldı.
2005 – Sümerbank Beykoz Deri ve Kundura satıldı.
2005 – SEKA İzmit İşletmesi satıldı.
2005 – ETİ Seydişehir Alüminyum satıldı.
2005 – TÜGSAŞ’a ait Tekirdağ Depoları satıldı.
2005 – TÜRK TELEKOM ( İki Yılık Karına ) yabancılara satıldı.
2005 – Adapazarı Şeker Fabrikası satıldı.
2006 – TÜPRAŞ satıldı.
2006 – THY’ndaki kamu hisselerinin % 28’i daha satıldı.
2006 – ERDEMİR satıldı.
2006 – Büyük Ankara Oteli satıldı.
2006 – TEKEL Kaldırım,Yavşan ve Kayacık Tuzlaları satıldı.
2007 – TCDD Derince Limanı satıldı.
2007 – Deveci Maden Sahası işletme hakkı satıldı.
2007 – Araç Muayene İstasyonu 1. ve 2. Bölgelerisatıldı.
2007 – TCDD Mersin Limanı satıldı.
2008 – PETKİM satıldı.
2008 – TCDD Bandırma ve Samsun Limanları satıldı.
2008 – Ankara Doğalgaz Üretim’e ait 9 Santral satıldı.
2008 – TEKEL Sigara Sanayi İşletmesi satıldı.
2008 – TEKEL’in Adana, Malatya, Tokat, Bitlis ve Samsun Sigara Fabrikaları geniş arsalarıyla birlikte yabancılara satıldı. ( Ardından İstanbul, Adana, Bitlis, Malatya ve Tokat Sigara Fabrikaları kapatıldı. )
2008 – Türkiye genelinde 60 Yaprak Tütün İşletme Tesisi kapatıldı.
2009 – Başkent Elektrik Dağıtım İşletmesi satıldı.
2009 – Meram Elektrik Dağıtım İşletmesi satıldı.
2009 – Kastamanu, Kırşehir, Turhal, Yozgat, Çorum ve Çarşamba Şeker Fabrikaları satıldı. ( Yargı satışı durdurdu. )

suvari_84
23/09/2010, 08:29
iran modeli gelicek yakında. bunlar aynı humeyninin yaptığı gibi bir plan izliyorlar. bu nurcular askeri,polisi ve bürokrasiyi sarmış durumda. iran a doğru gidiyoruz. yazıklar olsunnn ankara polisine :( millet aya gitti biz hala başörtü , din elden gitti , o içki içti ben içmedim , o oruç tutmuyor ben tuttum , şeriat gelsin vb. saçma sapan şeyler uğraşıyoruz ya bi etrafınıza bakın. kimde var bu güzel vatan , 3 tarafı denizler çevrili , altında petrol ve bor kaynayan bi vatan. bizim vatanımızda gözü olanın gözü çıksın