PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 40 yanak lastik balon

GünahsizSeytan
19/09/2010, 21:50
Dün sehir dısına av için cıkmıştım bir baktımki ön sol tekerde balon gördüm. Sert bir Cukur sebebiyle balon yapmış, avdan o şekilde 4 kişi döndük kayseriye (tahminen 60 km ) aradan bigün gecti bugün cıkmalara bakıym dedm acık yer bulamadım mecburen yarn okuldan sonra ilgilenecğm size sorum sudur belki aranızda tecrübeliler vardır ; balonlu lastikle mecburiyetten yarn 40 km civarı yapcm patlama olayı falan olurmu yada bir sorun yaşarmıyım .. Beni 40 50 km idare edermi balonlu lastik ? Cevplar için smdiden tşk ler..

ayhan1
19/09/2010, 21:53
Tolga geçmiş olsun açıkcası bu konularda bir bilgim yok ama birşey olacağını sanmıyorum

yinede tecrübe yaşayan arkadaşların yorumlarına bak derim

StrawBeeRy
19/09/2010, 21:54
pek sorun yaratmaz lastiği komple indirip tekrar şişirince düzeliyor diyorlar ama hiç denemedim bir dene belki düzelir

GünahsizSeytan
19/09/2010, 21:58
Tolga geçmiş olsun açıkcası bu konularda bir bilgim yok ama birşey olacağını sanmıyorum

yinede tecrübe yaşayan arkadaşların yorumlarına bak derim

tşk ederm abicm ilgin içn :)

pek sorun yaratmaz lastiği komple indirip tekrar şişirince düzeliyor diyorlar ama hiç denemedim bir dene belki düzelir

Aslında mantıklı gidip denemekte fayda var inşallah tekrar sisirmede gümlemez :D normalde 32 basıyorm önlere kımıl kımıl basarm :P :D tsk ettm fikir paylaşımı içnn

ayhan1
19/09/2010, 21:58
bak bunu bilmiyordum teşekkürler

StrawBeeRy
19/09/2010, 22:00
tşk ederm abicm ilgin içn :)

Aslında mantıklı gidip denemekte fayda var inşallah tekrar sisirmede gümlemez :D normalde 32 basıyorm önlere kımıl kımıl basarm :P :D tsk ettm fikir paylaşımı içnn

patlamaz ya o kadarda değil :)

bak bunu bilmiyordum teşekkürler
bende bilmiyordum bi müşteriden öğrenmiştim ama denemedim garanti veremem :)

ayhan1
19/09/2010, 22:11
bencede patlamaz

alpimmm
19/09/2010, 22:15
Mertin söylediğini de aklımızda bulunsun,
Tolga gideceğin yol düzgün bir yolsa bişey olacağını zannetmiyorum ama
çukurlar, kasisler varsa yavaş gitmeni tavsiye ededrim kesinlikle kardeş.

GünahsizSeytan
19/09/2010, 22:54
Biraz önce markete giderken duramadım denedim ve sonuc olumsuz balon gecmedi :( Neyse artık yarın bi cıkma bulurum inşallah ilginiz için tşklerr :)

ayhan1
19/09/2010, 23:08
o zaman yapacak birşey yok tekrar geçmiş olsun

aslam0740
19/09/2010, 23:37
havasını 28 yap istersen 5000 km git bişey olmaz birde fazla yüklü olmadıktan sonra bişey olmaz

cck1
19/09/2010, 23:38
tolga benimde basıma geldi 3-4 gün önce 45 yanaktı lastiklerimde sol ön ve arkada olmuştu balon lastikçime gittim sol öndeki lastikle sağ arkadaki lastiği değiştirdik bu şekilde idare eder ama şehir dışına çıkarsan dikkatli olmam gerektiğini söyled,ie. bende durduk yere masraf çıkmasın diye değiştirmedim ;)

GP COSKUN
20/09/2010, 01:37

birlastiğin balon yapmasının sebebi içindeki tel veya iplerin kopmasından kaynaklanır
indirip şişirince geçecek bir arıza değildir
sadece biraz daha az hava basarsan balonun büyüklüğü azalır ama lastikteki hasar aynıdır
ne kadar gideceğiyle ilgili net bir şey söylenmez eğer seyir esnasında
aynı yere yoldaki her hangi bir olumsuzluktan dolayı darbe alırsa gümleme
olasılığı yükselir ayrıca tel atmadan solayı yüksek süratlere çıkıldığında
balonlu yerdeki hava sırt kısmına doğru ilerleyip komple sırt atmaya neden olabilir aşırı yük ve sıcaklıkta riski 2 katına çıkarır
en güvenli yol yenisi ile değiştirmek olacaktır

ayhan1
20/09/2010, 01:51
teşekkürler abi çok güzel bilgiler

StrawBeeRy
20/09/2010, 07:15
birlastiğin balon yapmasının sebebi içindeki tel veya iplerin kopmasından kaynaklanır
indirip şişirince geçecek bir arıza değildir
sadece biraz daha az hava basarsan balonun büyüklüğü azalır ama lastikteki hasar aynıdır
ne kadar gideceğiyle ilgili net bir şey söylenmez eğer seyir esnasında
aynı yere yoldaki her hangi bir olumsuzluktan dolayı darbe alırsa gümleme
olasılığı yükselir ayrıca tel atmadan solayı yüksek süratlere çıkıldığında
balonlu yerdeki hava sırt kısmına doğru ilerleyip komple sırt atmaya neden olabilir aşırı yük ve sıcaklıkta riski 2 katına çıkarır
en güvenli yol yenisi ile değiştirmek olacaktır
teşekkürler abi bende bbaşkasından duymuştum zaten ne kadar doğruydu bilmiyorduum sayende öğrenmiş olduk

suvari_84
20/09/2010, 08:20
arkadaşlar stepneyi kullanın. bence risk almaktan daha iyidir :) balon lastikler gitmek bana riskli geliyor özellikle 40 km lik bir yok ise nerden bakaksan 1 saat yol.

Kriminal
20/09/2010, 08:24
Balon lastık ıntahardır...

Aman sakın tolga gıt cıkma falan al oyle gezme bence arkadasın dedıgı gıbı stepneyı kullan

TurboKolik
20/09/2010, 08:29
Değişenilirsen Çok iyi Olur Ama Bu Şekilde Gitmek İstiyorsan Hava'yı 29-30 Yap Ve Çükürlere Vs. Girmemeye Çalış Derim. Ama En Sağlıklısı Yenisini Takmandır.