PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzıman sorunu

kskcan35
19/09/2010, 19:12
Herkese merhaba.Aranıza yeni katıldım.Benim aracımın şanzıman ile ilgili sorunu var.2.vitesten 3.vitese geçerken ses geliyor.Sanayi de tamirciye götürdüm debriyaj balatasının bitik olduğunu ayrıca şanzımanda da sorun olduğunu sadece şanzımandaki sorunun 500 tl tutabilceğini balatanında 150tl olduğunu söyledi.Sizce bu arızanın tespiti ve bu fiyat doğru mudur?Bana yardımcı olur musunuz?

1,4 Fire Active

PROTOS
19/09/2010, 20:29
Yetkili servisinde fikrini almanda fayda var. Şanzıman açılmadan içindeki sorunu görmek ve tamiri hakkında net bir fiyat vermekte zor.

StrawBeeRy
19/09/2010, 20:54
6. sanayide oto varken sırtınız yere gelmez a gidip bir gösterin bence

utku952
20/09/2010, 01:53
Aracın km si kaç?

GP COSKUN
20/09/2010, 02:08
can verdiğin bilgi yorum yapmak için yeterli değil
sadece 2 den 3 geçerken ses var demişsin
biraz daha detaya inersen belki yardımcı oluruz

kskcan35
20/09/2010, 04:00
aracın km 63000 ses olayı yani sadece 2den 3e geçerken değil 4ten 3e geçerkende yapıyor.vitesi 3e doğru atmak istediğimde debriyaja basarken ve ayağımı debriyajdan çekerken cartlama sesi geliyor.bunu sadece 3.vitese geçişte ve 3.viteste iken debriyaja basınca yapıyor.3.vitese geçtikten sonra araba yine normal seyirinde hiç ses olmadan devam ediyor tamirci balatanın bittiğini söyledi ki bu doğru balatayı kendi gözümle de gördüm gerçektende kötü durumda ancak şanzıman içindeki 3.vites dişlisininde sıyrıldığını bittiğini söyledi.bu bana pek doğru gelmedi ve 500 tl fiyat verdi.ben bu işlerden anlamam yani bir dişli bu fiyat mı?bir sorum daha sizce neden böyle bir arıza vermiş olabilir?

TurboKolik
20/09/2010, 08:36
Can Kardeşim Telefon Numaram: 530 545 62 82 Ara Seni Direk Servis Teknik Uzmanımla Görüştüreyim Net Bir Bilgi Verelim Ama Aracı Görmeden Pek Sağlıklı Olmaz Ama Yinede Elimden Geleni Yaparım ..

OzzY
20/09/2010, 10:28
aracın km 63000 ses olayı yani sadece 2den 3e geçerken değil 4ten 3e geçerkende yapıyor.vitesi 3e doğru atmak istediğimde debriyaja basarken ve ayağımı debriyajdan çekerken cartlama sesi geliyor.bunu sadece 3.vitese geçişte ve 3.viteste iken debriyaja basınca yapıyor.3.vitese geçtikten sonra araba yine normal seyirinde hiç ses olmadan devam ediyor tamirci balatanın bittiğini söyledi ki bu doğru balatayı kendi gözümle de gördüm gerçektende kötü durumda ancak şanzıman içindeki 3.vites dişlisininde sıyrıldığını bittiğini söyledi.bu bana pek doğru gelmedi ve 500 tl fiyat verdi.ben bu işlerden anlamam yani bir dişli bu fiyat mı?bir sorum daha sizce neden böyle bir arıza vermiş olabilir?

şanzımanı indirip, bitik balatayı değiştirmedinizmi?
100 tl civarı işçiliği var o şanzımanının inip kalkmasının...