PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo fren kilitleneme

opexturk
18/09/2010, 00:33
başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.
08,09,2010 tarihinde izmir bornova birmot'tan 2011 punto evo aracımı teslim aldım araç gayet konforlu ve şık görünümlü önceki grande punto'dan daha keyifli bi araç kuşkusuz.
neyse konuya gelelim 16,09,2010 tarihinde ani araç sadece 8 günlükken arıza çıkardı yolda giderken markete yanaştım durdum dururken alt takımlardan gürültülü bi ses geldi daha sonra kontağı açınca ekranda abs devre dışı kullanma kılavuzuna bakın diye bi yazı çıktı aracı çalıştırdım ama gitmiyordu yol yardım çağırdım geldiler aracı çekiciye yüklerkenarka lastikler dönmüyodu kilitlenmişti katur kutur sesler geldi daha sonra servisten aradılar aracınızın arka frenleri kilitlenmiş parça değişcek sipraiş verdik 1 hafta 10 güne teslim ederiz dediler

şimmdi aklıma takılan 1 haftalık henüz 1.000 km de olan aracın freni nasıl kilitlenir peki bu arıza yüzünden aracın 1 haftalık olmasını da bahane ederek değişimini talep edebilir miyim

Alp
18/09/2010, 00:46
İlginc gercekten, yazilimsal bir sorun var gibi geldi bana...

PROTOS
18/09/2010, 00:48
Geçmiş olsun, bende 0 aldığım GP'da bugün motor arızası yaşadım. İnsana çok dokunuyor ama kul yapısı işte oluyor.

GP COSKUN
18/09/2010, 01:07
arka frenlerde otomatik ayar cırcırları var
muhtemelen cırcır ayar yaparken çok sarıp kilitlenme yapmıştır
üretim hatasıdır garantiden değiştirirler sorun kalmaz

bvulgari
18/09/2010, 01:39
ilk 15 gün içinde en ufak bir problemde direk yenisini isteyebiliyorsun hukuksal olarak..Bilgin olsun..Vermek istemezler o ayrı mesele..Belki biraz ugrasırsın..Ama Allah daha beterinden saklasın..Cok önemli bişey degilse bırak degişsinler.

opexturk
18/09/2010, 03:41
sorunun çok basit olduğunu söylediler yani parçayı sorunsuz değiştircez ve herhangi bir sorun olmucak hatta daha iyi olucak dediler. yeni araba talebinde bulunursam nolur dedim garantili araba değiştirebileceği bi parça giderebileceği bi sorunken yenisini vermezler dediler

GP COSKUN
18/09/2010, 11:52
kesinlikle yeni araç vermezler
sorun dedikleri gibi çok çok basit
fren ayar cırcır ları siz her ayağınızı frene bastığınızda arka tarafta ayar yapar
tırtıklı bir makara ve onun üzerinde bir dişli devamlı balatayı kurar
bu kurma sırasın da cırcırın tırnağı geri atmazsa fren sıkılı kalıyor çok basit bir problem
değiştirirler hiç bir sorun kalmaz kafaya takacak bir şey değil

lionT-JET
18/09/2010, 17:05
gecmıs olsun.benım bıldıgım kadarıyla aynı arızanın 3 kere tekrarında degıstırmek zorunda olduklarını bılıyorum.garantı kapsamında sorunsuz bır sekılde hallederler.

TurboKolik
18/09/2010, 17:12
Yeni Araç Talebinde Bulunma Bence Yorulursun...Problem Çok Basit Garantiden Değişsinler Olsun Bitsin.

phyevren
19/09/2010, 12:48
garantiden değişecek ve yarım kalan punto zevkine devam edeceksin takma kafana olur böyle şeyler şanszılık evet ama kul yapısı hiç kuruntu yapma zevki yaşa..

opexturk
19/09/2010, 15:50
sağolun arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için..dün babam gidip bayiyle görüşmüş ve sorunun gerçekten çok basit olduğunu söylemişler itayadan parça bekliyoruz 10 gün sürer demişler ve babam biraz çıkışınca istanbulu arayıp ordan sipariş vermişler başka bayiden ve en geç çarşamba günü arabayı teslim edeceklerini söylemişler.

ayrıca aracın arıza yapmasından tutun şimdiye kadar geçen zamanda defalarca arandım ve bilgilendirildim gerçekten çok ilgililer yani araç kul yapısı bozulur ama bornova birmot gösterdiği ilgiyle çok rahatlattı beni....banu hnm, cihangir bey ve hande hnm çok çok teşekkürler :)

alpimmm
19/09/2010, 16:34
geçmiş olsun Murat, problemin basit olması ve hemen çözüme kavuşması sevindirici.
daha 1000 km lik bi araçta küçükte olsa sorun yaşamak gerçekten üzücü, ama neyse ki çözülmüş.

OzzY
19/09/2010, 17:47
sağolun arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için..dün babam gidip bayiyle görüşmüş ve sorunun gerçekten çok basit olduğunu söylemişler itayadan parça bekliyoruz 10 gün sürer demişler ve babam biraz çıkışınca istanbulu arayıp ordan sipariş vermişler başka bayiden ve en geç çarşamba günü arabayı teslim edeceklerini söylemişler.

ayrıca aracın arıza yapmasından tutun şimdiye kadar geçen zamanda defalarca arandım ve bilgilendirildim gerçekten çok ilgililer yani araç kul yapısı bozulur ama bornova birmot gösterdiği ilgiyle çok rahatlattı beni....banu hnm, cihangir bey ve hande hnm çok çok teşekkürler :)

yanlış anlama ama 8 günlük araç arıza yapıp servise gircek, basit bi arıza dicekler sonra 6 gün sonra teslim edicekler arabayı bende o servisten memnun kalıcam...

MRT 791
19/09/2010, 20:47
yanlış anlama ama 8 günlük araç arıza yapıp servise gircek, basit bi arıza dicekler sonra 6 gün sonra teslim edicekler arabayı bende o servisten memnun kalıcam...

kardesım sana katılıyorum fıatın soyle bı polıtıkası var sorunu cozebılıyorsa cok ılgılı davranıyorlar ama yok cozulmuyorsa bıraz hak aradıgın zaman tersleyıcı yuksek ses uslubuyle yaklasıyorlar sındırmek ıcın ben bunu defalarca yasadım ama artık bıdahakı sefere onlar agzının payını alıcak bu bahsettıgım fıat musterı temsılcılerı dır

opexturk
20/09/2010, 11:21
arkadaşlar sorun basit dediler ama ellerinde parça yok yani parçanın gelmesi o kadar sürecekmiş. p.tesi yola çıkıcak istanbul'dan salı çarşamba gelicek geldiği gün takıp teslim edicekler ellerinde parça olsa aynı gün teslim edeceklerini söylediler zaten