PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP 1900 km'de motor arızası verdi

PROTOS
17/09/2010, 23:20
Fena halde soğudum araçtan. Aldığımdan beri sakin kullandığım aracımı bugün ilk defa seri kullanayım dedim, acil bir işim vardı, gazı dipledim 10 dakika dayanabildi. Araba birden yığılıp çekişten düştü ve motor arızası verdi, şok oldum resmen. Dualogic vites ekonomi modundaydı, motor ve sistem neye müsaade ediyorsa o kadar bastım.
Sonuçta araba yolda kalmadı ama gaz yemedi, o şekilde en yakın servise kadar 1-2. viteste gidebildim, bilgisayara bağlandı 3 yerden arıza vermiş, yarın öğlene doğru cecap verebileceklermiş. Ben sorun yaşamıyayım diye 2. el değilde 0 araba aldım başıma gelene bakın, nasıl moralim bozuldu anlatamam. Ne yani biz basamıyacakmıyız bu gaz pedalına, hep ürkerekmi araba kullanacağız.

GP COSKUN
17/09/2010, 23:31
tamer aracın sorunu belli olsun ondan sonra karar ver
sonuçta 1,4 77 bg 8 v araçlar çoğumuzun altında ve yeri geldiği zaman
canına okuyoruz
araçtaki sorunu bir öğrenelim bakalım

PROTOS
17/09/2010, 23:34
Çoşkun, böyle giderse bu Fire motor benim canıma okuyacak :)

byspayn
18/09/2010, 00:04
öncelikle geçmiş olsun.. çok şaşırdım :S Bir öğrenin detaylı olarak sorunu belki fabrikasyon hatası vardır??..

pdr42
18/09/2010, 00:10
bu aracın en saglma yeri motoru bence ama sizde bi sansızlık var sanırım

phyevren
18/09/2010, 00:26
bu aracın en saglma yeri motoru bence ama sizde bi sansızlık var sanırım

bence de öyle fiatın fire motorları mekanik olarak pek sorunlu sayılmaz hatta hiç duymadım arıza yapanını;tamam multijetler turbo arızası falan vs duyduk ama fire dan duymamıştım.

Sorun belli olduğunda yazarsan sevinirim..

PROTOS
18/09/2010, 00:31
İlginize çok teşekkür ederim arkadaşlar, sayenizde moralim azda olsa düzeliyor. Bende sabırsızlıkla bekliyorum sonucu, inşallah önemli bir sorun yoktur ve yok kullanıcı hatası yok şu, yok bu diyerek başımı ağrıtmazlar. Sabah evden arabayla çıkıp akşam otobüsle dönmek baya dokunuyor insana. Birde evdekilere laf anlat... bıdıbıdıbıdı :)

M@GIC
18/09/2010, 09:16
geçmiş olsun. fire mekanik olarak sağlamlığının kanıtlamıştır. Ama bu tip şeyler yaşamak moralini bozuyor. Biraz daha sabir gösterip baklım sorunnu neymiş.

yolcu27
18/09/2010, 09:24
bende ilk arıza ısıgını 4000 binde görmüstüm dedim ohooo işimiz var :) gittim servise 10 15 dk bir soguk içecek içtik araç hazır.. kafanızı yormayın servis düşünsün bunları

PROTOS
18/09/2010, 09:45
bende ilk arıza ısıgını 4000 binde görmüstüm dedim ohooo işimiz var :) gittim servise 10 15 dk bir soguk içecek içtik araç hazır.. kafanızı yormayın servis düşünsün bunları

Telefon önümde haber bekliyorum, yav hastalık bu :)

Scottie
18/09/2010, 11:04
inşallah sorununuz giderilir.. ne olursa olsun araç daha 2000 bile olmamış...servis sorunu çözecektir....

ademtahir
18/09/2010, 11:59
geçmiş olsun... sıfır araba diye arıza yapmayacak diye bişey yok nihayetinde kul yapısı hatta robot yapısı :D siz hiç kafanıza takmayın bırakın fiat düşünsün servis düşünsün garantili araban var her türlü sen haklısın..

PROTOS
18/09/2010, 20:10
Hala bulamamışlar sorunun kaynağını, dün saat 17.00 den beri serviste araba, sente ayarlarını kontrol etmişler bugün öğleden sonrasına kadar, sırayla tüm elektronik aksama bakacaklarmış. Hafta sonumuzda güme gitti böylece, aksayan işlerimemi yanayım, başıma gelen aksiliğemi. Bakalım nereye varacak bu işin sonu.

cemjordan
18/09/2010, 20:13
naptın abi sen böyle :( .Geçmiş olsun

lionT-JET
18/09/2010, 21:42
gecmıs olsun.sızınkıde bır sey mı?bacanak 1 ay once ıntercıty den kıralık 0 km ford focus tdcı aldı.ılk gun 60 km de motor arıza ısıgını yaktı,3.gun tıtreme vs neyse 3 haftadır bır sorun yok.araba bu servıste sorunu cozulur,gule gule kullanmanıza bakın..

PROTOS
20/09/2010, 11:35
Az önce servisten aradılar, sorunu hala bulamamışlar, yeni denemeler yapacaklarmış. Arıza bulunursa, parça istenecek-gelecek-onarılacak vs. vs. 1 hafta daha serviste kalacak herhalde. Belki geçici bir araç temin edecekler bakalım..

TurboKolik
20/09/2010, 12:09
Abi Sorunu Bulduklarında Haber Ver Bende Burdan Yardım Edeyim Sana.

PROTOS
20/09/2010, 13:10
Teşekkür ederim Mustafa, Adıyaman a sık sık ziyarete geliriz. Belki seninlede tanışma fırsatımız olur bu arada :)

TurboKolik
20/09/2010, 13:19
Teşekkür ederim Mustafa, Adıyaman a sık sık ziyarete geliriz. Belki seninlede tanışma fırsatımız olur bu arada :)

Gelirsen Beklerim Abi Ben Sürekli Fiat'ta Oluyorum Zaten.

taneren
21/09/2010, 06:08
gelirsen beklerim abi ben sürekli fiat'ta oluyorum zaten.

mustafa ,ben geçen ay adıyamandaydım. 3 gün kaldım,daha önce tanışsaydık görüşürdük.

PROTOS
21/09/2010, 20:28
Aracımı bugün teslim aldım, gerek servisten gerekse Fiat merkezden, fazlasıyla ilgi ve alaka gösterdiler. 4 Levent Yakup Oto'ya ve özellikle Mustafa ustaya çok teşekkür ediyorum. Faz varyantı olarak kaldı aklımda arızalı parça, tam hatırlamıyorum. Motor elektroniği ile ilgili bir parçaymış. Arızalandığına ilk defa bende rastlamışlar, değişimi sonrasında sorunum giderildi.

M@GIC
21/09/2010, 20:36
Aracımı bugün teslim aldım, gerek servisten gerekse Fiat merkezden, fazlasıyla ilgi ve alaka gösterdiler. 4 Levent Yakup Oto'ya ve özellikle Mustafa ustaya çok teşekkür ediyorum. Faz varyantı olarak kaldı aklımda arızalı parça, tam hatırlamıyorum. Motor elektroniği ile ilgili bir parçaymış. Arızalandığına ilk defa bende rastlamışlar, değişimi sonrasında sorunum giderildi.

Puntona kavuşmana sevindim.. Onun hayat daha bi anlamsız gelmiştir.
Sorunun çözülmesi ve arızanın giderilmesinde yakup oto ve Mustafa ustaya bizlerden koca bir tşk.
İlk olmak güzeldir. Arıza bile olsa :D

PROTOS
21/09/2010, 20:46
Puntona kavuşmana sevindim.. Onun hayat daha bi anlamsız gelmiştir.
Sorunun çözülmesi ve arızanın giderilmesinde yakup oto ve Mustafa ustaya bizlerden koca bir tşk.
İlk olmak güzeldir. Arıza bile olsa :D
Gerçekten çok özlemişim aracımı. Üç günlük ayrılıktan sonra, bir başka güzel gözüktü gözüme.