PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MemNun EdEn MArkALAr

microab
10/04/2007, 14:21
10 Nisan 2007
Müşterileri memnun eden markalar açıklandı

A.A.

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Türkiye Müşteri Memnuniyeti Ulusal Endeksi, 2006 yılının 4. çeyreğinde 74,5 seviyesinde gerçekleşti. Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME), 2005 yılının 4. çeyreğinde 72,5 seviyesinde idi.

TMME çalışmasının sonuçları Ankara Sheraton Otelinde düzenlenen basın toplantısıyla, KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre, Aras Kargo, Arçelik, Beko, BİM, Finansbank, Halk Bankası, Migros, Philips, Volkswagen, sektörlerinde müşterilerinİ en fazla memnun etmeyi başararak birinci oldu. Bu yıl ilk kez açıklanan yerel yönetim vatandaş memnuniyeti sonuçlarına göre de il bazında Kayseri Büyükşehir Belediyesi, ilçe bazında ise İstanbul Fatih Belediyesi diğer belediyeleri geride bıraktı. Emniyet teşkilatına ilişkin TMME ise 63 puan oldu. Emniyet teşkilatının verdiği “trafik” hizmeti 57 puanla en düşük seviyede kalırken, bu hizmeti 64 puanda kamu güvenliği, asayiş ve 67 puanla diğer hizmetler izledi.

EN YÜKSEK MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ BEYAZ EŞYA VE TELEVİZYONDA

TMME 2006 yılı 4. çeyrek sektörel sonuçlarında en yüksek müşteri memnuniyeti 80 puanla beyaz eşya ve televizyon sektörlerinde elde edildi. Televizyon sektöründe müşterisini en fazla memnun eden kurum 84 puanla Philips oldu. Beyaz eşya sektöründe aynı kuruluşun iki markası Arçelik ve Beko 83 puanla birinci sırayı paylaşırken, binek otomobilde 82 puanla Volkswagen, zincir marketlerde 77 puanla Migros, zincir indirim marketlerde 74 puanla BİM, bireysel bankacılıkta kamu bankalarında 80 puanla Halk Bankası, özel bankalarda 76 puanla Finansbank ve ulusal kargo dağıtım sektöründe 79 puanla Aras Kargo rakiplerini geride bırakarak bu çeyreği lider tamamladı.

ALINTIDIR
--internet haber--

Linos
10/04/2007, 14:30
Abi yazıyı okumaya başladım ve ödül alan Aras Kargo'yu duyunca gerisini okumaya gerek duymadım!:icon_smile_angry: Yıllardır internet üzerinden alışveriş yaparım, her kargoyla da siparişim geldi ama Aras kadar berbat olanını görmedim! En son olayı anlatayım: Siparişim iki parça halinde gönderildi. İlk parti Aras'a teslim edildi, ikinci parti de ertesi gün de Yurtiçi'ne... Ve sonuç: Yurtiçi, Aras'dan bir gün önce geldi! Ve Aras beni evde bulamayınca, ikinci kez dağıtıma çıkarmadıkları için gidip elden teslim aldım!:oha:

Konuyu fazla dağıttım, kusura bakmayın! Zannımca, yukarıdaki ürünler danışıklı döğüş neticesinde belirlenen firmalardır....:flag:

microab
10/04/2007, 14:33
Aynen bende katılıyorum,Bİm bile dereceye girmiş Yuh aRTIK.Başbakan ın danışmanı Zapsu nun eli vardır kesin.Nede olsa ortağı BİM in...

Misafir2
10/04/2007, 15:22
Aynen bende katılıyorum,Bİm bile dereceye girmiş Yuh aRTIK.Başbakan ın danışmanı Zapsu nun eli vardır kesin.Nede olsa ortağı BİM in...

bölücü özgüte fınans sağladığını unutmayalım bu marketler zıncırının

femoli
10/04/2007, 15:34

way be demek öyle bak bunu bilmiyordum iyi oldu ......

OzzY
10/04/2007, 16:12
Abi yazıyı okumaya başladım ve ödül alan Aras Kargo'yu duyunca gerisini okumaya gerek duymadım!:icon_smile_angry: Yıllardır internet üzerinden alışveriş yaparım, her kargoyla da siparişim geldi ama Aras kadar berbat olanını görmedim! En son olayı anlatayım: Siparişim iki parça halinde gönderildi. İlk parti Aras'a teslim edildi, ikinci parti de ertesi gün de Yurtiçi'ne... Ve sonuç: Yurtiçi, Aras'dan bir gün önce geldi! Ve Aras beni evde bulamayınca, ikinci kez dağıtıma çıkarmadıkları için gidip elden teslim aldım!:oha:

Konuyu fazla dağıttım, kusura bakmayın! Zannımca, yukarıdaki ürünler danışıklı döğüş neticesinde belirlenen firmalardır....:flag:

+65468
aras kadar rezil kargo yoktur sanırım

İbrahimKC
10/04/2007, 16:36

Abi bana Bİm'in Zapsu'ya ait olduğu bilgisinin resmi kaydını nereden bulabilecepimi söyleyebilirmisin..
Ben bu internette dolaşan maillerle gelen bilgilere kıl oluyorum..

Resmi kaydını görüpde iyice soğumak istiyorum şu BİM'lerden..

Bülent A.
10/04/2007, 16:43
Aynı zamanda yeni açılmaya başlayan For You maretler zinciride bu kişilere ait.

İstanbul Sanayi Odasından bulabiirsiniz ticaret sicilinde kimler adına kayıtlı olduğunu

Misafir2
10/04/2007, 16:45
Aynı zamanda yeni açılmaya başlayan For You maretler zinciride bu kişilere ait.

İstanbul Sanayi Odasından bulabiirsiniz ticaret sicilinde kimler adına kayıtlı olduğunu

teşekurler abıcım cevap için AŞ olduğunuda unutmayalım tabıı

Misafir2
10/04/2007, 16:49
fortis denen bankanın avrupadaki ortaklarıda bölücü örgüte mayın satıyor yıllardır adamlar geldı şimdi bıze para satıyor bızım ulkemızde bır da çok tuhafıma gıdıyor kapıya TÜRK bayrağı asıyorlar içim acıyor bunlar gıbı nıce örnekler var arkadaşlar sadece konuya eğilip bıraz ilgilenmelk bır çok gerçeğı ve sebeplerını öğrenmemıze yardımccı olacaktır

örnek olarak ben ana haber bültenlerınde dakıkalarca magazın, dizi fragmanları, münferit ufak asyış haberlerınden yana tavır sergıleyıp güllük gülüistanlık naraları atan taraflı yayıncılık anlayışından zıyade ulusal yayan yapan bırçok haber kanallarını takıp edıyorum

Misafir2
10/04/2007, 16:53
Abi bana Bİm'in Zapsu'ya ait olduğu bilgisinin resmi kaydını nereden bulabilecepimi söyleyebilirmisin..
Ben bu internette dolaşan maillerle gelen bilgilere kıl oluyorum..

Resmi kaydını görüpde iyice soğumak istiyorum şu BİM'lerden..

ibrahım gıt bır bım alış verış merkezıne sakız al ve ordakı personele sor samımı olarak sana ıstedığın cevabı verıp zapsunun bımdekı konumunu mutlaka söyleyecektır bu en kolay yoll
veya bulent gereklı yolu göstermış hangısı kolayına gelıyorsa

matrox
11/04/2007, 12:06
zapsu devretti olarak görünüyor

bu arada bim in politikası hakkında bilgi vereyim bende

bu adamların elinde para var

kim zor durumdaysa kim batmak üzereyse gidip ellerindeki bütün malları ucuza alıyorlar üreticide kendini kurtarabilmek için satıyor

aslında 5 liralık malı peşin param var diye üreticiden 2 liraya alıyorlar
bu yüzden pek çok üretici kepenk indirdi

femoli
11/04/2007, 12:08
vay be nasıl fiyatların uygun olduğu şimdi anlaşılıyor o zaman .....

mustafa
11/04/2007, 12:23
BİM"i savunmak adına yazmıyorum zaten haddim de değil ama en ucuz ürünleri bimde buluyorum ve BİM7in kimseden zorla mal satın aldığını sanmıyorum.Diasa ve BİM her zaman için fiyatıyla cazip gelmiştir bana tıpkı GP'nin düşük yakıt tüketimiyle cazip gelmesi gibi

microab
11/04/2007, 13:34
Zapsu--alakası olmadığını açıkladı çünkü BİM in satışları geriledi-

Fakat bu ticari oyundan öte birşey değil--herifin 7 sülalesi Türkiye Cumhuriyetine kazan kaldırmış zamanında-Zapsu da terör finansörlerinden biri ve hala danışman..
Ümmetçilik olduğu sürece devam eder...

Allah yardımcımız olsun...

zeynepc
11/04/2007, 13:46
bu arada med-yapım zımbırtısı da 2 pkk yanlısı,kürt kardeşin tekelindedir.medyamız bu tarz insanların elinde olduğu sürece biz daha çok ayakta uyurus..bu iş medyada biter.araştırmacı gazeteciiilerimiz yayınlasa bunları..belgelerle halkımızı bilinçlendirseee..ama nerde..ben cem uzana verebilirim oyumu bu arada...battı balık yan gidioooo...

microab
11/04/2007, 13:48
ben cem uzana verebilirim oyumu bu arada...battı balık yan gidioooo...

Yapma :o_o: CİDDİMİSİN ?

zeynepc
11/04/2007, 13:51
:D:D

HERKESİ DENEDİK CANIIIIIM..bide bunu deneyeliim..:D

microab
11/04/2007, 13:58
Oyunu çöpe atacaksın yani-tepki oyu falan ayağına binlerce oy çalacak yine Genç Parti desenize yahu...

Ailesi paraları çarpabilmek adına Ürdün vatandaşı olmuş-ne idüğü belirsiz bir Vatandaş Cem Uzan...

Karısı Yahudi--Masonik toplantılarda görülüyorlar.
Papa geldiğinde ender davetlilerden birisi de o çift idi...

Haa burada elbette particilik,bilmemne yapacak halimiz yok yanlış anlaşılmasın fakat üstteki yazdıklarınla biraz çelişirsin Zeynep yapma yahu...

Ekleme : Bayağı bir konu dışı oldu,özür arkadaşlar

zeynepc
11/04/2007, 14:03
yaaa bunun bi sitem olduğunu anlayamadınız heralde..ama şunuda bilin diğrelerinden pek bi farkı yok bu kesin..şaka bi yana oy verecek kimse bulamıorum ne kötü di mi??

İbrahimKC
11/04/2007, 14:05
Zapsu--alakası olmadığını açıkladı çünkü BİM in satışları geriledi-

Fakat bu ticari oyundan öte birşey değil--herifin 7 sülalesi Türkiye Cumhuriyetine kazan kaldırmış zamanında-Zapsu da terör finansörlerinden biri ve hala danışman..
Ümmetçilik olduğu sürece devam eder...

Allah yardımcımız olsun...

Ben Herhafta cuma günü Acaba BİM'e ne gelecek diye merakla bekler işime gelen şeyi de alırdım..Taa ki 6 ay öncesine kadar..
6 aydan beri bir sakız bile almışlığım yok. Ucuz olabilir ama benim memleketimi bölmeye çalışacak kişilere verecek tek kuruşum bile yok benim...
Kusura bakmasınlar valla...

microab
11/04/2007, 14:07
yaaa bunun bi sitem olduğunu anlayamadınız heralde..ama şunuda bilin diğrelerinden pek bi farkı yok bu kesin..

:ok:
Haklısın hemde çok...

zeynepc
11/04/2007, 14:08
bende öğrencilik yıllarımda alırdım hep ucuz oluo die malum dışarda okuyunca para daha da bi kıymetli oluo..ama bu olayı duyduğumdan beri evimşn dbinde olmasına rağmen almıorum.reklama girer belki ama söylemeden edemicem migros ve tansaşı tek geçerim..nede olsa kimin olduğu belli..sevgili koç grubu..

civcivx
11/04/2007, 16:00
reklama girer belki ama söylemeden edemicem migros ve tansaşı tek geçerim..nede olsa kimin olduğu belli..sevgili koç grubu..

Ya haklısın ama Migros'ta 7,95 YTL.ye satılan Sütaş Light Beyaz Peynir BİM'de 5,65 YTL.ye satılıyor. Naapıcaz bu durumda :) (Onu çok tükettiğim için örnek verdim)

Gerçi fiyat farkını bile bile ben de birçok ihtiyacımı Migros'tan alıyorum ama mesela annem evin ekonomisini daha çok dikkate alıyor doğal olarak.

jeoenis
11/04/2007, 16:13
BİM'i bende sevmiyorum ama kabul etmek lazım adamlar her yere türedi. başımı nereye çevirsem BİM mesela Çanakkale lapsekide (Yazlığım orada) bir tek BİM var. ama çok seçenek oldumu benim tercihim eskiden canerlerdi. Ama şu anda seçimimi migrostan yana kullanıyorum.

zeynepc
11/04/2007, 16:16
1 milyon fazla veririm o kansızlara para yedirmem ;)