PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam suyu püskürtme

onderbaki
14/09/2010, 11:47
Selamlar arkadaşlar.
evo'muzda cam suyu püskürtme işlemi biraz değişik geldi bana. malum havalarda yağmurlu olunca daha iyi anlaşılıyor. püskürtülen su öbek halinde sağlı sollu tam sileceğin üst tarafına cama geliyor ve silecek çalışıp işlemi tamamlayınca camın orta taraf kirli kalıyor. sanki silecek suyu bitmişte kuru çalıştırmış gibi bir görüntü oluyor sürerkende sıkıntı tabii. bu püskürtme şekli normal mi ayar yapan oldumu aranızda. saygılar.

hsyn28
14/09/2010, 12:12
bendeki de öyle bende sorun varmıs gibi düsünüyordum sag taraf biraz daha üste atıyor sol cok aşşada kalıyor.

serdar2362
14/09/2010, 13:31
Aynı dertten bende muzdaribim. Kavaklıdere servise sırf bunun için gittim sordum. Ayar durumu yok. Orjinali böyle. Eğer tıkalı bir durumu varsa yenisi ile değiştirmek gerekiyor.

onderbaki
14/09/2010, 14:07
ayarlanamıyor olması çok enteresan bir durum.

Du Hast
14/09/2010, 20:57
cam suyu püskütrmesi, önden gelen havanın akımına göre ayarlanır. 80 km hızla giderken deneyin o zaman normal olduğunu fark edeceksiniz. yavaş giderken yada dururken de üst tarafa, tavana doğru atar. çünkü süratli giderken önden hava geldiğinde, su cama gelsin diye.

NyhatShu
14/09/2010, 21:08
benim cam tavana atıyor. cam tavan sürekli pisleniyor camı silmiyorum o yüzden :S

WiSTaRiA
14/09/2010, 22:42
Evoları bilmiyorum ama grandelerde toplu iğneyle camlara su atma işlemini aşağı yukarı sağa sola olarak ayarlıyabiliyoruz sizde yokmu arkadaşlar böyle bir ayar...?

OzzY
15/09/2010, 01:41
Evoları bilmiyorum ama grandelerde toplu iğneyle camlara su atma işlemini aşağı yukarı sağa sola olarak ayarlıyabiliyoruz sizde yokmu arkadaşlar böyle bir ayar...?

yok :) hatta ilk defa duydum :)

onderbaki
15/09/2010, 09:18
arkadaşlar malesef sürate göre de değişmiyor. nasıl bişey anlamadım.
camı çizmemesi doğrudan sileceğin suyla temas ederek hareketine başlaması güzel bir durum ama. dediğim gibi hem sağ hem sol tarafa öbek halinde suyu atması camın ortasına su gelmeden silinmesine sebep oluyor.
sağanak yağmurda çok önemli bir durum değil ama. cam kirlenmiş su püskürtüp sileyim dedinizmi camın ortasında yarım daireler halinde kir kalıyor. toplu iğneyle ayarlanacak gibi de değil değişik bir şekli var, kurcalamak istemedim o yüzden. servise gittiğimde bi ayarlattırmaya çalışacam bakalım.

magic
15/09/2010, 09:48
Bende de aynı sıkıntı var. Deli ediyor beni. Ama işin ilginç tarafı her zaman olmuyor, canı isterse tam ortaya fışkırtarak güzel temizliyor, istemezse hemen sileceklerin dibine atıp bırakıyor, o da doğru dürüst temizlemiyor zaten. Ne diyim, paşamın keyfi bilir, o ne derse o :)

WiSTaRiA
15/09/2010, 17:50
yok :) hatta ilk defa duydum :)

Nasıl ilk defa duydun yaa.... Yok artık cam suyu fıskiyesini ayarlama sadece emotion araçlarda mı var yoksa????