PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikiz aynası tıkırtı!!!

unluturkbuura
09/09/2010, 00:46
az önce evomun iç dikiz aynasından gelen tıkırtı çok canımı sıktı ..bu sorun hakkında bi çözüm önersi olan lütfen yardımcı olsun...

onderbaki
13/09/2010, 10:37
haydaa. direksiyonu bıraktım bide aynalarımız mı tıkırdayacak. nassı bi araba bu yaa :)
şaka bir yana geçmiş olsun. basit bir sorundur sanırım. eğer kararan dikiz aynası değilde normal ayna ise ufak bir operasyonla düzelir. yapamazlarsa nasıl olsa garantiden değiştiriler. tek sorununuz bu olsun. araç km. kaç oldu bu arada ?

salihcanbaz
31/10/2011, 09:40
Evet arkadaşlar 15 gündür aracımda bi tıkırtı var araya araya maf oldum. Dün fark ettim ki dikiz aynasından geliyor. Kararan dikiz aynasının içinden acayip sinir bozucu bi tıkırtı geliyor! Nasıl söküldüğünü bilen var mı acaba?

1ocak2011
31/10/2011, 10:04
Ben yaklaşık 3 aydır torpidodaki zırıltıyı gideremedim, torpidonun kilit yeri gizli bölmenin açma düğmesine takılıyor ve serivste bunu çözemiyor...

salihcanbaz
31/10/2011, 11:54
En azından tıkırtının nereden geldiğini bulduk çözümüde buluruz artıkk ..

Mugen_punto
31/10/2011, 22:26
Ben yaklaşık 3 aydır torpidodaki zırıltıyı gideremedim, torpidonun kilit yeri gizli bölmenin açma düğmesine takılıyor ve serivste bunu çözemiyor...

çift taraflı ince süngerimsi bant uygulasan çözülmezmi ?

1ocak2011
31/10/2011, 22:34
çift taraflı ince süngerimsi bant uygulasan çözülmezmi ?

Sence bantı nereye uygulama yapayım?

Mugen_punto
31/10/2011, 22:39
Abi gizli bölmeyi kilitleyen zımbırtının üstüne ufakta olsa uygularsan büyük bir ihtimal ses kesilebilir..

Edit : bu arada aracımda arka taraftan gelen sesi ben sonunda kestim.. arka koltukları sabitleyen kilitten yapıyormuş.. koltuğun karşılığına gelen kilit mekanizmasına 1-2 tur elektrik bantı sardım sonunda gıcırtı kesildi ...

1ocak2011
01/11/2011, 08:34
Abi gizli bölmeyi kilitleyen zımbırtının üstüne ufakta olsa uygularsan büyük bir ihtimal ses kesilebilir..

Edit : bu arada aracımda arka taraftan gelen sesi ben sonunda kestim.. arka koltukları sabitleyen kilitten yapıyormuş.. koltuğun karşılığına gelen kilit mekanizmasına 1-2 tur elektrik bantı sardım sonunda gıcırtı kesildi ...

Sesi kestiğine sevindim gerçekten, akşam orayı iyice bir kapatayım...

asil
01/11/2011, 08:41
ayna kapağını çıkart ve içine bir miktar elyaf koy ne tıkırtı kalıyo ne ses....

sakinkaradas
01/11/2011, 10:08
Aynanın cama baglı olan ayagının kapagından geliyor o ses ben bir yıldır bu sesle yaşıyorum.düz yold çıkmıyor ama mıcırlı asvaltta gidiyorsanız onunla yaşamaya alışın derim.ben 2 3 sefer ugraştım kesilmedi bıraktım şimdi ugraşmayı beraber yaşayıp gidiyoruz. :d

salihcanbaz
01/11/2011, 12:37
Benim ses aynanın içinden geliyor. Aynayı nasıl sökeceğimi bilsem sesi kesicemde aynayı sökemiyorum (Kararan ayna)