PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debro :)

clax22
07/09/2010, 08:57
arkadaslar bu arabanın debriyajı beni çıldırtacak arabayı satma sebebim olacak yogun trafikte aptallaşıyor 1. viteste kalkışlarda silkelemeye basladı bu aralar dun 3-4 kere basıma geldi arac kalktıktan sonra debriyajdan cekince vurma yapıp silkeleniyor araba nedir problemi anlayamıyorum bide bu aralar geri vites geciyor gibi oluyor ama bosa sarıyor bayramdan sonra servise götüreyimmi ne dersinz tesekkürler :agri:

omerv
07/09/2010, 10:50
silkeleme başladıysa debriyaj balatan bitiyor olabilir. bir baskı balatayı kontrol ettir istersen

clax22
07/09/2010, 12:33
daha 11000km de balata biterse yandık valla neyse bayramdan sonra bi baktırim tesekkurler

meteorengin
07/09/2010, 12:41
aynı sorun benim aracımda var azıcık yogun kullanımda 1. viteste silkeleme vurma yapıyor biraz fazla gaz verip kalktıgımda yapmıyor ama o zamanda tekerlerimin ömrü bitiyor... bende baskı balatanın bittigini dusunuyorum simdilik idare ediyorum ama bakalım nereye kadar dayanabilecem ...:wacko000: bize bu baskı balata kaca patlar acaba...

clax22
07/09/2010, 13:15
kaç km de aracınız?

MRT 791
07/09/2010, 16:09
arkadaslar bu arabanın debriyajı beni çıldırtacak arabayı satma sebebim olacak yogun trafikte aptallaşıyor 1. viteste kalkışlarda silkelemeye basladı bu aralar dun 3-4 kere basıma geldi arac kalktıktan sonra debriyajdan cekince vurma yapıp silkeleniyor araba nedir problemi anlayamıyorum bide bu aralar geri vites geciyor gibi oluyor ama bosa sarıyor bayramdan sonra servise götüreyimmi ne dersinz tesekkürler :agri:

sorun balatada degıl muhtemelen baskıda bu olay genelde cok fazla dur kalkta olusur vede degısene kadarda gıtmez.ısın kotu yanı baskı ayrı satılmıyor baskı+balata+rulman takım satılıyor gecmıs olsun umarım yardımcı olmusumdur selamlar MURAT

GP COSKUN
08/09/2010, 01:42
puntolarımızın kronik sorunu balatanın ısınmasından kaynaklanan bir durum
sıkışık ve dur kalklı tarfikte balata çok fazla kavramada kaldığı için ısınıyor ve baskının yüzeyine tutunamıyor
tjetler hariç puntoların baskı balata seti bu arabaya maalesef ufak geliyor

ozel_egt
08/09/2010, 02:39
sıkışık ve dur kalklı tarfikte balata çok fazla kavramada kaldığı için ısınıyor ve baskının yüzeyine tutunamıyor

kesınlıkle yerınde bı tespıt sıfır araçlarda bıle aynı sıkıntı var...

meteorengin
08/09/2010, 10:15
Benim aracım 82000 de ve artık kesinlikle degismesi lazımcok rahatsız edici bi durum cunku Acaba maliyet ne olur bilgisi olan varmı?

clax22
08/09/2010, 10:20
peki coşkun abi bu durumun bi çözümü yokmu servise götürülmelimi değişmesi gereken parcamı var yoksa boyle kullanmaya devammı edicez yada satıp tjetmi alalım :)

MRT 791
08/09/2010, 11:33

benım anlatmak ıstedıgımle aynı dusunce dur kalk cok oldugu surece ısnmadan dolayı bu sorun hep tekrar eder kısacası coskunla tecrube ve dusuncelerımız aynı