PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Metrocity oto yıkamacı arabamı çarpmış

NeverThere
06/09/2010, 23:39
İyi akşamlar arkadaşa

Haftasonu Metrocity ye gideyim dedim. Araba da kirli diye otoyıkamacıya bıraktım. Fakat 2 saat sonra aracı almak için otoparka indiğimde arabanın sağ ön çamurluğundan hasar almış olduğunu farkettim. Sizden iki konuda yardım almak istiyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

1) Hasarın fotoğraflarını aşağıya ekledim. Kaskoyu deldirmeden bu hasarın düzeltilmesinin yaklaşık maliyeti ne olur bana? Autoking giderebilir mi bu hasarı?

2) Hasarı görünce direk gittim otoyıkamacıya söyledim. Adam ben arabayı yıkadım ondan sonra kurusun diye kenara çektim. bizim yapmış olmamız imkansız dedi. ama hasarın olduğu yerde hala izler vardı. elimle gösterdim. bu araba yıkanmadan bu izler olsaydı yıkanınca geçerdi dedim. adam tabi işine geldiği gibi kabul etmedi durumu. sonra metrocity güvenlik müdürünü çağırdım. O da baktı. otoyıkamacıyla konuştu. o yine aynı şeyleri söyledi. müdür de otoyıkamayı gözetleyen kamera olmadığını söyledi. o yüzden güvenlik kameralarından bir şey yakalayamayız dedi. benim de elimde kamera filan yoktu. ortada kaldım öylece. Bu durumda ne yapabilirdim? başınıza geldiyse tavsiyelerde bulunur musunuz?

Bundan sonra siz siz olun aracınızı yıkatacağınız zaman mutlaka başından sonuna kadar aracın yanında bekleyin. benim aklım başıma yeni geldi.

Ve çamur atmak gibi oluyor olabilir ama, mümkünse metrocity deki otoyıkamayı zorda kalmadıkça kullanmayın.

https://img716.imageshack.us/img716/2084/araba003.jpg
https://img529.imageshack.us/img529/3595/araba004.jpg

https://img255.imageshack.us/img255/4314/araba001.jpg

cilem
06/09/2010, 23:45
gecmiş olsun. büyük terbiyesizlik!

SRDR KRKC
06/09/2010, 23:58
Bunu Autoking Düzeltemez Baştan Söyleyim Arkadaşım. Kaskodan Neden Kaçıyorsun Onu Anlamadım. Bu Tip Şeyler Sizi Çok Fazla Etkilemez Kaskonunda Belirli Aşamaları Var Çok Seneye En Fazla 25 30 Lira Zararın Olur. Ufak Hasar Olarak Geçer. Ama Sanayide Veya Serviste Kendim Yaptırayım Dersen 150 250 TL Arası Adam Gibi Bişi Olur.

Geçmiş Olsun Bu Arada Yıkamacıya Araba Emanet Etmek Demek İntihar DEmek...

burhankutlu
07/09/2010, 00:02
geçmiş olsun bende nezaman versem kesin başına bişey geliyor. yalnız derin gibi duruyor kasko deldirmenede gerek yok bence oda nazarı olsun.

StrawBeeRy
07/09/2010, 00:02
maalesef bunun gibi yıkamalarda mevcut valla günde ne arabalar yıkıyoruz bir bilseniz ve fabrika sahipleri adamlar telefon açıyor biz gidip alıyoruz ve hiç böyle şey olmadı Allahtan.. geçmiş olsun

NeverThere
07/09/2010, 00:04
Bunu Autoking Düzeltemez Baştan Söyleyim Arkadaşım. Kaskodan Neden Kaçıyorsun Onu Anlamadım. Bu Tip Şeyler Sizi Çok Fazla Etkilemez Kaskonunda Belirli Aşamaları Var Çok Seneye En Fazla 25 30 Lira Zararın Olur. Ufak Hasar Olarak Geçer. Ama Sanayide Veya Serviste Kendim Yaptırayım Dersen 150 250 TL Arası Adam Gibi Bişi Olur.

Yok kaçmıyorum da, hasarsızlık gittiği için 200-300 lira fazla ödemek istemiyordum. ama dediğin gibi 23-30 lira farkeder diyorsanız tabiki kaskoya yaptırmak mantıklı gözüküyor. Anadolu Sigorta dan kaskolu araç. bir de satarken aracın hasarları anında gözüküyor ya. O da aracın değerini düşürür diye düşündüğümden kendim yaptırsam mı diye düşündüm. Tecrübesizim bu konuda. o yüzden fikirlerinize ihtiyacım var. :)

StrawBeeRy
07/09/2010, 00:06
fazla birşey tutmaz kendinizde yaptırabilirsiniz

WiSTaRiA
07/09/2010, 00:08
geçmiş olsun... Yıkamacılar yaptırsınlar...

SRDR KRKC
07/09/2010, 00:10
Yok kaçmıyorum da, hasarsızlık gittiği için 200-300 lira fazla ödemek istemiyordum. ama dediğin gibi 23-30 lira farkeder diyorsanız tabiki kaskoya yaptırmak mantıklı gözüküyor. Anadolu Sigorta dan kaskolu araç. bir de satarken aracın hasarları anında gözüküyor ya. O da aracın değerini düşürür diye düşündüğümden kendim yaptırsam mı diye düşündüm. Tecrübesizim bu konuda. o yüzden fikirlerinize ihtiyacım var. :)

Adaşım Başın Gözün Sadakasına Ver 200 Lira Yaptır Kardeşim Sende Haklısın Kaskodan Bu Sefer Hasardan Dolayı Kime Ne Anlatıcan Ayrı Konu. Sağ Çamurluğu Komple Boyamadan Yapacak Babayiğit Bulursan 50 60da Fazla Ver Hatta.
Aslında Bu Tİp Şeylerde Kaskolarada ÇAkallık Yapılıo Ama Neyse Burda Kötü Örnek Olmayalım :)

alpimmm
07/09/2010, 00:22
geçmiş olsun, üzücü ve sinir bozucu bir durum. üstlerinden atmışlar resmen suçu. olan yine sana olmuş. inşallah hemen halledersiniz tekrar geçmiş olsun.

NeverThere
07/09/2010, 00:42
Hepinize teşekkür ederim. Bakalım artık bir çaresini bulacağız.
İyi geceler.

berkeraaa
07/09/2010, 00:56
asla kabul edilemez bir durum...en büyük hatayı aracı bu şekilde teslim alarak yapmışsınız bence....anında 155....gelsin polis versin kararı bakalım o zaman imkansız falan filan diyebiliyorlarmı...işin üstüne gidin otoparkların tamamında güvenlik kameraları var girişte hasar olmadığı gayet net şekilde zaten görülecektir....aynen serviste yaptırrır faturayı oto yıkamacıya götürür paranızı alırdınız....polis ve tutanak arkadaşlar aklınızda bulunsun...hala mümkün ama zor artık....

OzzY
07/09/2010, 01:25
geçmiş olsun, ben anadolu sigortadan 1 kademe düşçek şekilde bozun dediğimde 100-150 tl farkeder gibi bilgi vermişlerdi. daha poliçe yenilenmedi doğruluğunu bilmiyorum :)

ama bence bu hasar autokingte yapılır en fazla tüm hakları kullanarak yaparlar.

sanayide iyi bi usta ancak yakından belli olcak şekilde boyasızda yapar bence.

NyhatShu
07/09/2010, 01:32
heralde bana olsa direk üstüne yürürdüm. şuan arabam yeni oldugu için ne oto yıkama ne başka biyer kendi elimle yıkıyorum. 1 saatimi arabama ayıramıcaksam öleyim daha iyi 7 kovada su gidiyor

Scottie
07/09/2010, 08:20
geçmiş olsun...

NeverThere
07/09/2010, 10:01
asla kabul edilemez bir durum...en büyük hatayı aracı bu şekilde teslim alarak yapmışsınız bence....anında 155....gelsin polis versin kararı bakalım o zaman imkansız falan filan diyebiliyorlarmı...işin üstüne gidin otoparkların tamamında güvenlik kameraları var girişte hasar olmadığı gayet net şekilde zaten görülecektir....aynen serviste yaptırrır faturayı oto yıkamacıya götürür paranızı alırdınız....polis ve tutanak arkadaşlar aklınızda bulunsun...hala mümkün ama zor artık....

Onu da yapacaktım da. Metrocity özel mülk olduğu için polis oraya girmiyormuş. Gidip karakola şikayet etmek gerekiyormuş. Doğru diyorsun aslında sonuçta kameralar bir açıdan yakalamış olabilir hasarlı bölgenin otoparkta hasarsız olduğunu. Bunu araştırayım yine de.

oguzhan ozcan
07/09/2010, 10:03
Geçmiş olsun işlerine biraz önem verseler daha güzel olacak !!!

kralcarsi
07/09/2010, 13:24
öncelikle geçmiş olsun

benzer bir şey arkadaşımın kardeşinin başına gelmiş hem de daha acısı diyebilirm çünkü gözünün önünde ve hasar da daha büyük: istanbul'daki otoparklardan birine arabasını bırakmış, geri gelmiş ve otopark görevlisi arabasını getirmek için arabaya yönelmiş. tabi görevli "kendi çapında artist" olunca ve olmadık hız yapınca çocuğun gözünün önünde arabayı vurmuş, bir kaç milyarlık masraf çıkmış .. çocuğun kardeşi avukat ve hemen kardeşini ve diğer kuzenlerini de aramış, onlar da bu kazanın üzerine yatmak istemiş ama kuzenler bir olmuş bağırıp çağırıp kazayı yüklemişler onlara .. diyeceğim otopark görevlileri, valeler, oto yıkama görevlileri bunlara araba verirken yüz bin defa düşünmek lazım, zaten çok nadir yıkamacılara veriyordum aracımı artık onu da yapmıyacağım ..

magic
07/09/2010, 13:47
Büyük geçmiş olsun, peşini bırakmayın bence...

gemlikli_55
07/09/2010, 15:02
geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun.

onderbaki
07/09/2010, 16:20
çok geçmiş olsun.

bu kadar bir hasarda kasko hasarsızlığının bozulacağını sanmam.
tanıdık bir servise gidin. cebinizden para çıkmadan hallederler.
olmadı sizden bir beyan alırlar en fazla siz çarpmış yada size çarpılmış da sonradan gördünüz gibi bir beyan alır o kadar.

onderbaki
07/09/2010, 16:24
heralde bana olsa direk üstüne yürürdüm. şuan arabam yeni oldugu için ne oto yıkama ne başka biyer kendi elimle yıkıyorum. 1 saatimi arabama ayıramıcaksam öleyim daha iyi 7 kovada su gidiyor

çok müsrifsin yahu taş çatlasın 2-3 vileda kovasıyla bitiriyorum işi:)

ayhan1
07/09/2010, 16:31
hocam öncelikle çok çok geçmiş olsun bu iş Autoking işi hemen git halletsinler kasko falanda bozulmaz mini hasardan hallederler çektirme usulüyle hem boya yapılmamış olur açıkcası böyle bir hasar için araban boyanırsa üzülürüm boyalık kaportalık bir işi yok bundan daha büyük göçükleri Autoking'in hallettiğini gördüm bursada olsan hemen yardımcı olurdum sana 1-2 saat içinde aracın hazır olurdu

oto yıkamacıya gelince yapılacak tek şey var kafanı kullanıcaksım kesin çare

ERDEM1907
07/09/2010, 17:08
autkoking bunu yapar. hasarsızlık için yıllık kaç hakkın var bilmiyorum. sonuçta kaskonu yıllık olarak yeniliyorsun kaskon dolmak üzereyse kullanabilirsin.

ayhan1
07/09/2010, 17:14
kaskosunu kullanmasına gerek yok mini hasar bunu halleder kaskoda bozulma zbir yılda 5 kez mini hasar hakkınız vardı muhtemelen benim öyle

Du Hast
07/09/2010, 19:49
mini hasar kuralları kasko poliçesinde yer alıyor.
orada belirtilen hasarlar dışında (kaç cm olduğuna kadar verilmiştir), gittiğiniz servis ile anlaşarak birşeyler yapabilirsiniz diye düşünüyorum
geçmiş olsun.

NyhatShu
07/09/2010, 22:00
çok müsrifsin yahu taş çatlasın 2-3 vileda kovasıyla bitiriyorum işi:)

2 kovayla ıslatıyorum 1 kova köpük 3 4 kova ile durulama :ninja000:

brabus
08/09/2010, 00:12
öncelikle geçmiş olsun,
berkeraaa'nın yorumuna katılıyorum. Eğer orada hasar olduğundan emin olsam onlara kabul ettirmeden, ben aracı oradan almazdım. Hala girişte ve çıkışında kamera kayıtlarını kontrol ettirebilirsiniz. 200-300 TL den değil ama bu şekilde birinde kalmaz paranız.

Bence de ~200 TL'ye yapılır. 5 sene 2 araçta Anadolu Kasko kullandım bu tarzda her sene 2 hasarı yaptırdım hiç kaskom bozulmadı !!! Mini kaskosu vardı aracın 2 tane 750 TL ye kadar hasarda bozulmuyordu. Ben de dilekçe yazıyordum şu şekilde hasar oluştu vs diyerek yaptırıyordum alıyordum masrafı.
Bu şekilde bir kaskonu inceler misin? büyük ihtimal senin de böyle sorunsuz yaptırabileceğini düşünüyorum hem bunlar kaza kayıtlarında çıkmıyor!