PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine yeni yeniden city motoru

CesSpOoL
06/09/2010, 22:30
Arkadaşlar forumdan bir arkadasımızın arabasına bu gün baktım herşey mükemmel, araca resmen aşık oldum alacağım fakat benim eski araçta oluşan city sorununun aynısı mevcut..

2006 model garanti bitik servis dışı bakım araç.

Eskiler belki hatırlar eski aracımda garantisi bitikti fakat servis bakımlıydı EVSAN dan Derya bey sağolsun ücretsiz değişmişti benim aracın city motorunu.. evsan kapandı derya abi gitti malesef : (

şimdi bulduğum aracı satan arkadaşta çözüm yanlısı, bende aracı almayı çok istiyorum servis müdürü tanıdığınız var mı bu kronik sorunla ilgili bize yardımcı olucak.. ya da bu iki sene içerisnde city nin tamiri mümkün oldu mu halen değişim şart mı ? tamir edipte sorunu tekerrür etmeyen örnekler var mı forumda...

bir de bu parça 2007 pertten felan çıkma bulmak mümkün mü fiyat bilgiisi gerek : ) çok kafa ağrıttım biliyorum : )

son olarak sorun şu.. direksyon sağa ağır sola hafif dönüyor, birde belirgin bir gıcırtı var ama aşağıdaki rulmanlardan değil direksyonun hemen altından geliyor ve city açınca direksyon 3-4 cm sola atıyor .. bi el atın beyler : )

berkeraaa
07/09/2010, 01:01
bazı arkadaşlarımız garantisi bitmiş olmasına rağmen garantiden değiştirmişlerdi City motorunu ama kesin sonuç ve işlemler için bir servisle görüşün bence....birde mümkünse satan arkadaş kendisi değiştirsin siz öyle alın..hiç uğraşmayın derim ben....

CesSpOoL
07/09/2010, 01:20
servislerde tanıdık bulma şansım biraz daha yüksek.. kapanan evsan ın eski servis müdürü derya beyle görüştüm bu gün yarın benim için birmot a bi telefon açıcak.. umarım kırmazlar bizi : ) yarın akşam birmot yolu görünüyor bana..

ferikci
07/09/2010, 10:35
Ben de aracımı alırken aynı sizin durumu yaşamıştım, birmotta adamlar bakım yapalım aracın kaydı sistemimizde olsun, bu sayede servo motorunu ücretsiz değiştiririz demişlerdi. 200 TL ye hem bakım yaptırıp hem de motoru değiştirtmiştim.

Scottie
07/09/2010, 10:40
bende de gıcırdamalar başladı.. ama herhangi bir ağırlaşma olmadı...

CesSpOoL
07/09/2010, 13:45
Ben de aracımı alırken aynı sizin durumu yaşamıştım, birmotta adamlar bakım yapalım aracın kaydı sistemimizde olsun, bu sayede servo motorunu ücretsiz değiştiririz demişlerdi. 200 TL ye hem bakım yaptırıp hem de motoru değiştirtmiştim.

aracın normalde servis bakımlımıydı ? garantisi biteli ne kadar zaman geçmişti?

MRT 791
07/09/2010, 16:01
Arkadaşlar forumdan bir arkadasımızın arabasına bu gün baktım herşey mükemmel, araca resmen aşık oldum alacağım fakat benim eski araçta oluşan city sorununun aynısı mevcut..

2006 model garanti bitik servis dışı bakım araç.

Eskiler belki hatırlar eski aracımda garantisi bitikti fakat servis bakımlıydı EVSAN dan Derya bey sağolsun ücretsiz değişmişti benim aracın city motorunu.. evsan kapandı derya abi gitti malesef : (

şimdi bulduğum aracı satan arkadaşta çözüm yanlısı, bende aracı almayı çok istiyorum servis müdürü tanıdığınız var mı bu kronik sorunla ilgili bize yardımcı olucak.. ya da bu iki sene içerisnde city nin tamiri mümkün oldu mu halen değişim şart mı ? tamir edipte sorunu tekerrür etmeyen örnekler var mı forumda...

bir de bu parça 2007 pertten felan çıkma bulmak mümkün mü fiyat bilgiisi gerek : ) çok kafa ağrıttım biliyorum : )

son olarak sorun şu.. direksyon sağa ağır sola hafif dönüyor, birde belirgin bir gıcırtı var ama aşağıdaki rulmanlardan değil direksyonun hemen altından geliyor ve city açınca direksyon 3-4 cm sola atıyor .. bi el atın beyler : )

kardes garantı servıs onemlı degıl oncelıkle ruhsat sahıbı 444 22 55 fıat ms.hız. arasın sorunu dıle getırsın bu konudan rahatsız oldugunu belırtsın gerısıne karısmayın musterı temsılcılerı sıze gereklı yardımda bulunack ıstedıgınız bı servıse yonlendırecek servıste tanıdık olması hıc onemlı degıl bukadar cannızı sıkmayın 100/99 ucretsız degısecek sorunda cozulmus olacak bende 2007 var 2- 2.5 ay oldu degıselı hıc bır kurus ucret odemedım ve arac servıs bakımlı degıl sadece parcaları servısten alıp dısarıda yaptırdım.bazı servısler bakım yaptır yada ıscılık ucretı taleb edebılır sakın tongaya dusmayın aklınızda olsun selamlar MURAT

CesSpOoL
07/09/2010, 19:56
birmot küçükyalı sorunumuzu çözmüştür arkadaşlar. rsyildiz kullanıcı isimli arkadasımızın puntosuna artık ben bakacağım.. yardımı dokunan herkese çok teşekkürler..

defeat
09/09/2010, 01:29
E ne mutlu sana,kolay olmuş gibi geldi.İyi günlerde eskitmen dileğiyle arkadaşım.

CesSpOoL
12/09/2010, 01:32
öyle.. bir iki etmeden bir günde yaptı verdiler : ) aldım bile aracı bayramı beraber geçirdik : )

CesSpOoL
22/09/2010, 00:37
hoorrtt... : )

city kapalı direksyonu sağa kırın, city yi açın. yarım santimlik bir (belki o kadar bile değil minicik bi yaylanma gibi) hareket oluyor mu araçlarınızda? bu gün dikkatimi çekti kıllandım: ) bi kaç arkadaş deneyip yazarsa kafam rahat eder.. sonunda yolda gördüğü puntoları durdurup deneyeceğim : )

WiSTaRiA
22/09/2010, 01:22
Okan o bahsettiğin olay city modunun yavaş yavaş arızalanmasının belirtisidir... Bilginize.. Ufak bir direksiyonda oynama meydana geliyor...

Du Hast
22/09/2010, 05:10
hoorrtt... : )

city kapalı direksyonu sağa kırın, city yi açın. yarım santimlik bir (belki o kadar bile değil minicik bi yaylanma gibi) hareket oluyor mu araçlarınızda? bu gün dikkatimi çekti kıllandım: ) bi kaç arkadaş deneyip yazarsa kafam rahat eder.. sonunda yolda gördüğü puntoları durdurup deneyeceğim : )
yerin eğimine göre, lastiklere binen yüke göre hareket etme ihtimali var.
tam düz bir yerde kesin hareket etmemesi gerekir

CesSpOoL
22/09/2010, 07:51
sabah işe giderken bir kaç kişi denerse çok sevinirim : )

CesSpOoL
22/09/2010, 07:53
bu arada bahsettiğim hareket direksonu sola kırmışsam sola sağa kırmışsam sağa doğru tık ediyor.. Haklı olabilirsin Can :) Haklı ol... : )

insomnia06
22/09/2010, 08:49
o tık sesi bende de var,herhangi bir sertleşme falan yok ama direksiyonda sanki dişli atlıyormuş gibi bir ses geliyor.aslında ses de demeyelim,tıkırtıyı hissediyorum.müslüm beye götürdüm geçenlerde,bi cihaz bağladılar arabaya lifte falan kaldırdılar ama sorun yok dediler.bakalım sonu neye varacak...

CesSpOoL
22/09/2010, 09:05
tık sesi gibi değilde sanki direksyon kendini sıkıyormuşta city yi açınca ohh rahatladım der gibi bi kendini salıyo hissi : ) eytt be tabire bak : )

CesSpOoL
22/09/2010, 10:58
Birmot baktı demin araca : ) Cillop gibi dedi : )Bende rahatladım, forumda : )

Ceday
22/09/2010, 12:13
Peki daha önce servisten city motor yazılımını güncellemek için çağrılan varmı ? bu güncelleme işe yarıyormu ? yeni yazılım kurulupta yinede city arızası yüzünden uğraşan oldumu?

CesSpOoL
22/09/2010, 12:40
sanırım yazılım olayı değil parçayı değiştiyorlar.. ben değişipte tekrar sıkıntı yaşayan duymadım görmedim hiç.. acaba ben mi ilk olurum diye korkuyordum ki sorun yok dediler bu gün test edip.

faithless1905
23/09/2010, 22:54
ben aracı 2. el olarak 2 gün önce aldım araç 63 bin de ben de aynı sorun var acaba garanti muhabbetinden benimkini de yaparlar mı ki?