PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anadolu Sigorta, Yapi Kredi Sigorta, Dubai Group; sizce hangisini tercih etmeliyim?

emtue
06/09/2010, 14:50
Merhaba,

Grande Punto aracim icin bir cok firmadan teklif aldim. iclerinde goze carpan firmalar;

Dubai Group 594 TL
Yapi Kredi Sigorta 647 TL
Anadolu Sigorta 710 TL

Bu seneki kaskom Dubai gorup sigortadandi, hic kullanma ihtiyacim olmadi fakat sanirim sikayetlerin yogun oldugu bir firma.

Siz olsaniz hangisini secerdiniz? Yardimlarinizi bekliyorum.

JASMINE
06/09/2010, 14:53
Benim geçen yıl Anadolu idi bu yıl Yapı krediden yaptırdım. Ancak Dubai sigortayı sigortacım kesinlikle tavsiye etmedi. Hasar anında zorluk çıkıyormuş sürekli.

Ziyaretçi049
06/09/2010, 14:55
bu ne ya diğer firmalar azını açtımı 1000TL istiyor ben zarzor 930TL'den Generalli sigorta'dan yaptırttım şu fiyatlara bak birde :S

JASMINE
06/09/2010, 14:56
Fiyatlar gerçekten çok ucuz. Hasarsızlık indirimi epey yüksek anlaşılan.

vek66
06/09/2010, 15:01
ben 3 senedir eski aracımı dubaiden yaptırıyorum ilk ıkı sene cam değişimi bırden fazla mini onarım artı bırde kazam vardı hıcbırınde hıcbır problem yasamadım ve cevremdeki cogu kişi yaptırdı onlarda hıcbır sorun yasamıyorlar bu ucuncu senem gp da dubaıden yaptırdım 710 tl ye

suvari_84
06/09/2010, 15:24
yapı kredi derimmmmm:)

emtue
06/09/2010, 15:31
%50 hasarsizlik indirimim var. diger firmalar su sekilde;

Dubai
594
Yapı Kredi
647
Güneş
811
Ergo
1.147
Allianz
1.188
Ak
1.247
Ray
1.287
Groupama
1.300
Axa
1.331
HDI
1.653

Dubai sigortayi bu aracimi aldigimda zeyilname icin aramistim 20 dka telefonda bekledim kimse acmadi kendi kendine kesildi. Daha sonra da denedim fakat kimse acmadi. Bu yuzden yaptirmayi dusunmuyorum, zaten sikayetci ve magdur olan bir suru insan var. Piayasaya ilk girdiklerinde iyi olsalarda simdi baya kotu bir yerdeler.

Anadolu sigorta da ahim sahim bir firma degil, daha once abim kaza yaptiginda hem fiyati oldurduler hem pert bedelini 60 gunde odediler. (ama odediler bunada sukur:) )

Yapi Kredi sigorta konusunda kararsiz kaldim, bu sene abim yaptirmisti uygun fiyat nedeniyle daha bir falsosunu goremedik. Sizden de fikir bekliyorum.

ERDEM1907
06/09/2010, 15:52
Ypı Kredi'yi tavsiye ederim. bu konu da en iyilerden biridir.

never
06/09/2010, 16:00
Tecrübelerime dayanarak söylüyorum
bence sigorta sirketi kadar acente de önemli
ben İzmir de yaklasık 12 yıldır calıstıgım acenteden cok memnunum 3-4 sigorta sirketinin acenteligini yapıyor hangisi fiyat ve hizmet olarak avantajlı ise onu birlikte degerlendiriyoruz.

evoantalya
06/09/2010, 17:21
tşkler araştırma güzel olmuş bilmeyenler için bilgi verici tecrübe önemli :)

06kaymak
06/09/2010, 18:56
Anadoludan uzak durun.... 5000 tl ve üstündeki hasarlarınızda aracınızı sizin istemediğiniz bir yerde yaptırmak için ellerinden ne gelirse yaparlar...

Mjet
06/09/2010, 21:01
639 a yapıkrediden yaptırdım bende gecen sene 580 e dubaiydi. araplar yaramaz yapıkredi iyidir.

mgraf
07/09/2010, 00:23
türkiyenin en iyi sigorta şirketi anadoludur.tek geçerim.varsın pahalı olsun.aracım pert oldu 24 gün sonunda piyasa rakamı neyse verdiler.uğraştırmadılar.+reklamları çok güzel :)

emtue
07/09/2010, 13:39
yapi kredi yaptiracagim gibi duruyor, farkli sirketler fiyat yollayacak su an dusunuyorum,

kendi acentem dubai icin bastiriyor fakat bu sefer fiyati rakipsiz degil. gecen sene anadolu 750 iken dubai 450 vermisti yaptirmistim, bu sene kararsiz kaldim.

whitegold
07/09/2010, 17:03
emre yorumların hıcbırını okumadan dırek sana cevap yazıyorum kesınlıkle dubaı sıgortayı tercıh etme arkadaşım 08,08,2010 da aracıma park halındeyken vurdular ve vuran aracın sıgortası dubaı sıgorta ben boyle rezıl bır sıgorta gormedım aracımda cok bır hasar olmamasına ragmen hala servıste onay beklıyordu bu gun baslandı tam 3 hafta onay gelmesını bekledık yanı şiddetle tavsıye ETMIYORUM!benım aracım axsaoyak vede cok memnunum tavsıye ederım

WiSTaRiA
07/09/2010, 20:48
Mapfre Genel sigortayı şiddetle tavsiye ederim arkadaşlar... Turkcell ve Çukurova holdingin sahipleri...

Türkiye Mapfre Genel Sigorta A.Ş. Sadece Sigortacılıkta Değil Banka Sektörüyle de Karşılaştırıldığında 350.000.000.00 YTL İle Ülkenin En büyük ödenmiş Sermaye Gücüne Sahip Tek Sigorta Şirketidir.

Yaptıkları indirimler bayaa cazip... Kaskom full+full olmasına rağmen 520 TL ödedim... Bence danışmanızda fayda var...

emtue
08/09/2010, 00:27
bende dubai'ye kesin yaptirmayacagim. buna karar verdim,

genel sigortanin teklifi 800 lira ve o da baya sikayet alan firmalardan. Araclari kendi servisi disinda yaptirmiyormus sanirim.

MAPFRE GENEL SİGORTA
790
LIBERTY SİGORTA
1061
RAY SİGORTA
1090
AK SİGORTA
1250
AXA SİGORTA
1346
GROUPAMA SİGORTA
1428
TURK NIPPON
650
EURO sigorta
580

seklinde yeni teklifler var. Benim sigortacim Dubai acentesiymis, Yapi kredi secersem ortak bir firmadan police kestirecek isin bu kismi beni sogutuyor acikcasi. Yoksa yapi kredi sigorta fiyat kalite bakimindan gercekten uygun duruyor. Eger yapi kredi konusunda ikna olmazsam sanirim memleketteki anadolu sigorta acentesini tercih edecegim en azindan tanidik hasar aninda muhatap buluruz :)

WiSTaRiA
08/09/2010, 00:30
genel sigortadan ben şikayet duymadım ama sen bilirsin kardeşim genede....

emtue
08/09/2010, 00:42
genel sigortadan ben şikayet duymadım ama sen bilirsin kardeşim genede....

tesekkur ederim ama verdikleri fiyat hem yapi kredi hem de anadolu sigortadan yuksek, yoksa herhangi bir onyargim yok..

WiSTaRiA
08/09/2010, 00:47
Benim çocukluk arkadaşım genel sigorta acentesi ve şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadığım için savunuyorum... İnşallah hayırlı olur hakkında....

E_N_D_E_R_
08/09/2010, 11:03
Elbette anadolu sigorta...biraz pahalı bulunsada...unutulmammalıdırki iyi hizmet ve beklentinin bir bedeli vardır.bunuda anadolu sigorta çok iyi yapan bir türk kuruluşu yabancı, arap falan da değil :=))

zafer murat
08/09/2010, 11:12
Arkadaşın dediği gibi sigorta şirketinden çok acentede önemlidir bu işler tecrübe işi ortalık sigortacı doldu.Benim kasko anadolu sigorta full geçen tamponum sürttü auto kinge acentem ile birlikte gitti hemen orada o gün halletiler sıraya sokmadan.Adamlar normalde hasar anında müşteri hizmetlerini araman lazım nerede olursa olsun saat kaç fark etmez cep telimi ara dedi hizmet bu bence

emtue
08/09/2010, 13:52
Arkadaşın dediği gibi sigorta şirketinden çok acentede önemlidir bu işler tecrübe işi ortalık sigortacı doldu.Benim kasko anadolu sigorta full geçen tamponum sürttü auto kinge acentem ile birlikte gitti hemen orada o gün halletiler sıraya sokmadan.Adamlar normalde hasar anında müşteri hizmetlerini araman lazım nerede olursa olsun saat kaç fark etmez cep telimi ara dedi hizmet bu bence

Hocam haklisiniz da dediginiz gibi bir acenteyi istanbul'da bulmak zor. Daha dogrusu iyi bir acente bulmak bile zor.

Bugun memlekete gidiyorum bayram icin, Anadolu sigorta acentesi tanidigimiz vardi bakalim fiyat ucmazsa onu tercih ederim. Ilginctir her acente farkli fiyat veriyor, full kasko olanin fiyatina bakalim :)

Genius
09/09/2010, 00:14
Anadolu Sigorta'yı tek geçerim, zaten tamamı yerli tek sigorta şirketi ;)

ibrahim06
25/09/2010, 22:25
Benim kaskoda bitmek üzre 5 gün sonra. Genel sigorta lam cim etmeyen tek şirket diye duyarım hep.

sedini
25/09/2010, 22:56
Anadolu Sigorta'yı tek geçerim, zaten tamamı yerli tek sigorta şirketi ;)

aynen yalnız anadolu sigortada allah korusun arac perte cıkarsa sıkıntılı baya tek kötü yanı..

Genius
26/09/2010, 11:48
aynen yalnız anadolu sigortada allah korusun arac perte cıkarsa sıkıntılı baya tek kötü yanı..

Pert konusunda ne yaşadığınızı bilmiyorum ama benim aracıma da perte ayırcaz demişlerdi ancak ben kabul etmedim. Kasko şirketi araç pert desede bu nihai bir karar değildir, son karar bize ait. Aracımı baştan aşağı yeniden yaptılar ve hasar bedelini 1 hafta içinde ödediler. Tabi bu süreçte bölge müdürlüğüne kadar çıkmıştım. Pert fiyatı konusunda da iki arkadaşımın aracına gayet güzel fiyat vermişlerdi. Çekici ve yardım konularında da gayet başarılılar.

ibrahim06
26/09/2010, 23:17
Anadoludan uzak durun.... 5000 tl ve üstündeki hasarlarınızda aracınızı sizin istemediğiniz bir yerde yaptırmak için ellerinden ne gelirse yaparlar...

Müslü Bey söylüyorsa boşuna söylemiyordur herhalde

Genius
27/09/2010, 19:03
Müslü Bey söylüyorsa boşuna söylemiyordur herhalde

Evet benimde aracım yetkili servise çekilmişti ve ekspertiz yapıldı sonra ben aracı alıp özel servise getirdim burada yapıcaz dedim, eksper ile kavga ettik. Bende eksperin yaptığı 2 farklı ekspertizi bölge müdürlüğüne götürünce müfettiş ile geldik arabanın yanına ve ne istersem verdiler. Müfettiş sorunun eksperlerden kaynaklandığını ve onların sigorta şirketinin elemanı olmadığını ve yıllık olarak sözleşme imzaladıklarını söylediler. Eksperine göre değişiyor işler ;)

MRT 791
28/09/2010, 00:23
kardesım benımde ypk de 2. senem baska sıgorta dusunupte kafanı kurcalama ypk derım ben gayet memnunum ypk den

emtue
28/09/2010, 02:07
dubai'den yaptırmaya mecbur kaldım arkadaşlar, hayırlısı olsun bu hafta beyan ile tamponu değiştireceğim görelim bakalım nasıl bir şirketmiş..

vek66
28/09/2010, 11:17
dubai'den yaptırmaya mecbur kaldım arkadaşlar, hayırlısı olsun bu hafta beyan ile tamponu değiştireceğim görelim bakalım nasıl bir şirketmiş..

sen hıc merak etme ben 3 kez mını onarım 1 kez cam değişimi bı kezde kaza sonrası hasarımı yaptırdım eski aracımı dubaiden hıcbır problemle karsılasmadım.

ibrahim06
28/09/2010, 23:12
Bugün Anadolu sigortadan teklif aldım. Yaptıkları kaskoda deprem ve sel durumunda aracın % 85ini ödediklerini söylediler. İstesem de % 100 yaptıramıyorum.