PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turtle wax hakkında yardımlarınızı bekliyorum

hamdi1905
05/09/2010, 19:31
arkadaşlar arabayı alalı 1 seneyi aştı.hiç boya koruması veya cila uygulanmadı.boyası istediğim gibi parlamıyor ve çok hassas.parmağı hafif sürtünce bile baya çiziliyor.balçova koçtaşa gittim ve orda turtle waxın ürünlerini gördüm.ilk önce katımı alayım cilayı yoksa sıvımı?
herneyse turtle wax org. hard shell katı cila,t.w polishing compound hafif çizik giderici katı cila,t.w extreme nano tech sıvı cila,t.w premium teflon sıvı cila,t.w premium sıvı cila,t.w colour magic sıvı cila bide ruju ve birkaç carpex bide sonaxın çizik giderici güçlü cilası var.şunuda söyleyim benim arabada çok fazla kılcal çizik hatta kılcaldan çok az daha derin olan güneş gitsede inceden belli olan çizikler var.hem bu çizkleri kapatacak hem boyayı koruyacak hemde pırıl pırıl parlatacak ürün bunlardan hangisi ve varmı öyle bi ürün?polisaj makinasıda alıcam.yani hepsini uygulayabilirm.(abartmış olabilirim)

krakercocuk
05/09/2010, 22:11
bence alsancak sonaxa uğrayın;)..nafiz abi size oldukça yardım edecektir bu konuda..

nick'in altında soyadı konusuyla ilgili uyarıyada çok güldüm:D

Romeo_er2
05/09/2010, 22:20
sonax-ziebart-turtle wax vs bunların hepsi kötü bence..meguiars forever..dünyanın en iyisi..

StrawBeeRy
05/09/2010, 22:22
sonax-ziebart-turtle wax vs bunların hepsi kötü bence..meguiars forever..dünyanın en iyisi..
kesinlikle katılıyorum sonax ve ziebartın yaptığı pasta cilayıda gördüm ve aynı arabadan aynı şekilde meguıarslı halini gördüm araba yeni boyanmış gibi oluyor

hamdi1905
06/09/2010, 12:27
ziebart diamond gloss u pederin citroen c4 üne yaptırmıştık.sonuç tatmin etmedi.sanki hiç yaptırmamışız gibiydi.sonaxı bilmiyorum ama bu t.w tan memnun kalanlar var forumda diye sordum.birde bu meguiarsın ürünlerini izmirde nerde bulabilirim?koçtaş a baktım yoktu.carpex var orda daha çok.bu praktikerde falan varmıdır?

ferikci
06/09/2010, 16:55
Bence eğer eliniz yatkınsa kendiniz yapın, uygulama merkezleri genelde işi ciddiye alıp düzgün yapmıyorlar, aceleye getirip üstünkörü yapıyorlar. Ürün olarak meguiars ı henüz denemedim ama sonax ı tavsiye edebilirim.

hamdi1905
06/09/2010, 18:06
evet elim yatkındır.kendim yapmayı düşünüyorum.yardımcı olsun diyede polisaj makinası alıcam.peki bu sonax dediğiniz ürün sonax çizik giderici süper güçlü cilamı? her yerde bu ürüne rastlıyorum.aşağı yukarı 18 tl civarı.birde kılcal çizikleri kapatırmı?çünkü şu an tek sorun bu.

serkankucuk
06/09/2010, 20:15
evet elim yatkındır.kendim yapmayı düşünüyorum.yardımcı olsun diyede polisaj makinası alıcam.peki bu sonax dediğiniz ürün sonax çizik giderici süper güçlü cilamı? her yerde bu ürüne rastlıyorum.aşağı yukarı 18 tl civarı.birde kılcal çizikleri kapatırmı?çünkü şu an tek sorun bu.
eğer sonax alacaksan Hepsiburada.com : Sonax Xtreme Nano Parlatıcı Ve Koruyucu Cila ( 500 Ml ) | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-xtreme-nano-parlatici-ve-koruyucu-cila-500-ml-/productDetails.aspx?categoryid=26001&productid=otson207200)
bu ürünü al ama çizik kapatmaz, cila olarak ise gayet iyidir tabi yanında bi hare giderici, çizik giderici alabilirsin...

hamdi1905
06/09/2010, 20:59
serkan dediğin ürünü inceledim.işe yarayacak gibi duruyor.ya senin dediğin ürünü alıcam yada t.w pro. teflon alıcam.bugün baktımda hem çizikleri kapatan hemde güzel kapatan bi ürün yok gibi.ya pasta ağırlıklı yada cila.turtle wax color back ağaç çiziklerini kapattı ama kılcalları kapatamadı.kılcallar için ne önerebilirsin(iz) aşındırmayan?

StrawBeeRy
06/09/2010, 21:03
ziebart diamond gloss u pederin citroen c4 üne yaptırmıştık.sonuç tatmin etmedi.sanki hiç yaptırmamışız gibiydi.sonaxı bilmiyorum ama bu t.w tan memnun kalanlar var forumda diye sordum.birde bu meguiarsın ürünlerini izmirde nerde bulabilirim?koçtaş a baktım yoktu.carpex var orda daha çok.bu praktikerde falan varmıdır?
meguıars ürünlerini koçtaşta veya pratiker gibi yerlere bulmanız zor internetten telefon numarasını alın bulunduğunuz yerdeki muguıars oto yıkamasını veya o ürünü size en yakın satan bayii sorun yardımcı olurlar

hamdi1905
06/09/2010, 21:08
evet meguiars ı araştırdım.yok piyasada.carpex nasıl peki kullandınızmı ? birde turtle wax ın polishing compundu var.onun hakkında varmı bi bilginiz?

StrawBeeRy
06/09/2010, 21:25
evet meguiars ı araştırdım.yok piyasada.carpex nasıl peki kullandınızmı ? birde turtle wax ın polishing compundu var.onun hakkında varmı bi bilginiz?
carpex kullanmadımda t.w amatör olarak güzel cila ama pek tatmin etmeyebilir

hamdi1905
06/09/2010, 21:33
ben t.w ı çizik giderici olarak kullanmayı düşünüyorum.hafif çizikleri giderir diyor üstüne kılcalları halleder diye düşünmüştüm.carpex zaten pek kullanan yok anladığım kadarıyla o yüzden yanaşmıcam.turtle wax ın ice si güzel sonuç vermiş biraz baktımda bide sonaxın nano su aklımda şu an.ama işte en büyük sorun bu kılcal çiziker

StrawBeeRy
06/09/2010, 21:37
turtle waxın ıce için güzel diyorlar hiç ondan kullanmadım kullananlar yardımcı olurlar

never
06/09/2010, 21:37
bence de en iyisi meguiars diger uygulamaları gordum cok kotu (ya da bana oyle denk geldi)
bildiğim kadarı ile honda çamkıran da meguiars uygulaması yapıyorlar
urunlerin izmir de satıldıgı yerler var

StrawBeeRy
06/09/2010, 21:39
bence de en iyisi meguiars diger uygulamaları gordum cok kotu (ya da bana oyle denk geldi)
bildiğim kadarı ile honda çamkıran da meguiars uygulaması yapıyorlar
urunlerin izmir de satıldıgı yerler var
abi senin arabaya meguıars boya korumasıyla beraber ben yapmıştım :)

hamdi1905
06/09/2010, 21:43
peki bu würth oto temizleme var.balçovada.pasta-cila-boya koruma toplam 120 tl dediler.biraz batktım lüks arabalarda orda yaptırıyodu.acaba orayamı versem ne dersiniz?

never
06/09/2010, 21:43
abi senin arabaya meguıars boya korumasıyla beraber ben yapmıştım :)

ben de diyorum bu araba nasıl bu kadar guzel olmus :)
biliyorum senin yaptıgını tum fotoları var ben de ellerine saglık
o yuzden meguıars boya korumasını onerdim arkadasa

hamdi1905
06/09/2010, 21:47
bişey daha var.bu sileceklerin önündeki o kaputtaki plastik.çok kötü olmuş.yıkamaklada geçmiyor.beyaz beyaz olmuş.t.w artıkları falan.o kirler nasıl çıkar acaba?

StrawBeeRy
06/09/2010, 21:50
bişey daha var.bu sileceklerin önündeki o kaputtaki plastik.çok kötü olmuş.yıkamaklada geçmiyor.beyaz beyaz olmuş.t.w artıkları falan.o kirler nasıl çıkar acaba?
bir kaç yıkamada çıkar bir dahaki turtle waxı yaparken oralara beyaz bant çekin

Tufan
12/09/2010, 14:18
size tabvisyem kendiniz yapmanız en iyisi.

tw screcth and swirl remover var onu alın üstüne yeşil renkli nano cila yada preminum cilasını alın üstünede 1 gün sonra tw gloss guard atın ne yagmur işler ne kuş pisliği ,kafanız rahat olur bu size 60 tl ye mal olur ama baya bi uzun gider aldığınız ürünler.

yok ben internetten alışveriş yapıyorum diyorsanız

menzerna 250ml
yada auto glym srp 250ml çizikler için

üstünede FK1000P yada Collinite 915 katı wax atın en az 3 ay kafanız rahat olur