PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat şifre sistemi

agabey3838
05/09/2010, 13:12
herkese iyi pazarlar
sabah arabayı çalıştırmak istedim, kontağı mar pozisyonuna getirdiğimde tık tık tık diye bir ses geliyor ve araba çalışmıyor, marş motoru bile çalışmıyor .
kontak mar durmunda iken sönmesi gereken şifre sistemi işareti sönmüyor(araba ile kilit iç içe geçmiş olan sembol) ya bu yüzden çalışmıyor yada akü bitmiş olabilirmi acaba
bide uzaktan kumandamda kapıları açmıyor
bu durumla karşılaşan başka arkadaşımız var mı?

WiSTaRiA
05/09/2010, 13:18
Aynı olay benim eski paliomda meydana gelmişti.. Kumanda pilim bittiğini sonra keşfettik.. Kumanda pilini değiştirip birdaha denemeni öneririm... Geçmiş olsun...

agabey3838
05/09/2010, 13:30
Aynı olay benim eski paliomda meydana gelmişti.. Kumanda pilim bittiğini sonra keşfettik.. Kumanda pilini değiştirip birdaha denemeni öneririm... Geçmiş olsun...
sağolun belki düzelir diye kumandasız anahtarlada denedim ama olmadı

WiSTaRiA
05/09/2010, 13:32
Hımm servis yolu gözüküyor sanırım.. Akü ve immobilizer soketi aklıma geliyor ama bilemiyorum artık..

phyevren
05/09/2010, 23:51
kumandasız anahtarla araç çalışmaz zaten.
Kumanda içindeki fm transmitterin yayınladığı radyo dalgası aracın ateşleme öncesindeki elektronik devreyi tamamlar.

Eğer pil zayıflamış ve bitmiş ise araç çalışmaz.
Büyük ihtimal kumandalı anahtarın içindeki pilden kaynaklı sorun.

Bize araçlarımızı alırken verilen yedek kumandasız anahtar ile sadece kapıları açabiliriz.Fakat motoru çalıştıramazsınız..

OzzY
06/09/2010, 00:06
Kumanda içindeki fm transmitterin yayınladığı radyo dalgası aracın ateşleme öncesindeki elektronik devreyi tamamlar.

Bize araçlarımızı alırken verilen yedek kumandasız anahtar ile sadece kapıları açabiliriz.Fakat motoru çalıştıramazsınız..

hayır yok böyle bişey!!! kumandasız anahtarla kapıları uzaktan açıp kapatmak dışında her türlü şey yapılabilir.(defalarca yaptım)
hatta 2 sene cebimde taşıdım o anahtarı okuldan eve gelirken annem eve gelmiş olursa 2 tur atıp öyle çıkıyodum eve...

kumandalı anahtarın kumanda devresini sökseniz dahi araba çalışır.(mareada denedim)

kumandanın immobilizer cipini çıkarttığımda marş basıyodu ama araba çalışmıyodu(mareada)

Du Hast
06/09/2010, 01:12
anahtardaki immobilizer chip ine kontaktan gelen akım ile, şifre okunur. kumanda pili bu işe müdahale etmez.
muhtelemen aracın immobilizer sisteminde bir hata meydana geldi.
kutup başını söküp 5 - 10 dk bekleyin bakalım düzelecekmi.

gurik
06/09/2010, 01:14

Yanlış uzaktan kumanda harici tüm işlevler aynıdır.

pilotender
06/09/2010, 03:20
benim ilk aklıma gelen akünün bitmiş olduğu...farlar ne durumda? yanıyor mu? onlara baktınız mı acaba?

ademtahir
06/09/2010, 10:25
aynısı geçen ben yaşadım akü rahmetli olduğundan öyle olmuş :D
seninde bir akü alma zamanım gelmiş arkadaş...

WiSTaRiA
06/09/2010, 10:26

Rüstemcim yanlış biliyorsun... Adından belli zaten yedek anahtar... Yedek anahtarda arabayı çalıştırır çünkü onun içindede çip var... Artı kontağın içindeki devre anahtardaki çipi görüyor ve devreyi tamamlayıp ateşlemeye izin veriyor... Eğer pil zayıf yada bitmişse kapılar kumandayla açılmaz ama araba çalışır :D

Lütfen arkadaşlar yanlış yönlendirmeyelim diğer arkadaşlarımızı...

phyevren
06/09/2010, 13:01
Rüstemcim yanlış biliyorsun... Adından belli zaten yedek anahtar... Yedek anahtarda arabayı çalıştırır çünkü onun içindede çip var... Artı kontağın içindeki devre anahtardaki çipi görüyor ve devreyi tamamlayıp ateşlemeye izin veriyor... Eğer pil zayıf yada bitmişse kapılar kumandayla açılmaz ama araba çalışır :D

Lütfen arkadaşlar yanlış yönlendirmeyelim diğer arkadaşlarımızı...

Arkadaşlar elbette yanlış yönlendirmek istemem kimseyi,benim çalıştırmayacağını söylememin nedeni pederin meganında yanında verilen yedek anahtarın aracı çalıştırmamasıdır.Marşa basıyorsun ama ateşleme yapmıyordu.
Bunu kendi aracımda g.punto da denemedim.
Ancak görüldü ki deneyen arkadaşlar var ve çalışıyormuş; öncelikle soruyu soran arkadaştan daha sonra da diğer tüm arkadaşlardan ivedilikle özür dilerim.

iyi günler.:kicking0:

krakercocuk
06/09/2010, 13:19
reno işte:D

WiSTaRiA
06/09/2010, 13:29
İlginç valla renault yani megane araba alıyosun yanında yedek anahtar veriyorlar ama arabayı çalıştırmıyor... İlginç bir durum... :D:D Resmen sorumsuzluk :D:D

agabey3838
06/09/2010, 13:37
arkadaşlar sorun çözüldü akü bitmiş

WiSTaRiA
06/09/2010, 13:54
:):) Bayaa büyük bir sorunmuş :D:D Geçmiş olsun kardeşim...

ademtahir
06/09/2010, 14:29
arkadaşlar sorun çözüldü akü bitmiş
100 tl çıkması gereken bir paran varmış çıkmış..:D

WiSTaRiA
06/09/2010, 14:32
Aküye sıkışmış dimi abi :D:D

ademtahir
06/09/2010, 14:35
Aküye sıkışmış dimi abi :D:D
evet orçun cepten aküye gitmiş orda sıkışmış elektrikçi çıkarmış :D

hamdi1905
06/09/2010, 14:40
hayır hayır yedek anahtarla hiç bir alakası yok.ben fiatın verdiği şifre kartını kaybettim sanıp kumandalı anahtarı evde bırakıp yedekle gezdim baya bi süre.arabyı çalıştırma konusunda hiçbir farkı yok.hatta kapıların kilidini açıp kaparken bi süre döndürüp sabit tutarsanız camları bile açıp kaparsınız.kumandalının farkı uzaktan şak diye açıp kaparsınız bide bagajı açarsınız vede kilitlediğinizdse immobilizeri devreye sokar.ha birde şu var.kumandalıyla kilitlediyseniz sonra yedekle girip anahtarı sokmadan önce kontak yuvasına yanlışlıkla parmağınızla basarsanız (işte immobilizer show burda başlıyor) arabada o işaret çıkıyor ve teyp "enter code" diyor arabada açılmıyor.benim başıma geldi.kumandalının açma tuşuna basınca düzeldi ama.dediğim gibi yedek anahtarda aynı işi görür ama kontak yuvasına eliniz değmesin yeterki.sonuç olarak geçmiş olsun.puntoya para sıkışmasıda tipik bir arızadır sonuçta :)

WiSTaRiA
06/09/2010, 14:41
:D:D

suvari_84
06/09/2010, 14:57
aküdür aküüü

WiSTaRiA
06/09/2010, 15:05
zaten aküymüş... Sorun çözüldü....:)

agabey3838
06/09/2010, 15:27
sıkışan 120 tl çıkınca arabada kendine geldi bende geldim
yorumlar için sağolun :)

WiSTaRiA
06/09/2010, 15:42
Rica ederiz geçmiş olsun...

MRT 791
06/09/2010, 17:32

bızım kumandasız anahtar araclarımızı calıstırıyor defalarca tecrubesını yaptım

WiSTaRiA
06/09/2010, 17:43
evet çalıştırmakta...

ZAK1980
06/09/2010, 17:51
hayır yok böyle bişey!!! kumandasız anahtarla kapıları uzaktan açıp kapatmak dışında her türlü şey yapılabilir.(defalarca yaptım)
hatta 2 sene cebimde taşıdım o anahtarı okuldan eve gelirken annem eve gelmiş olursa 2 tur atıp öyle çıkıyodum eve...

kumandalı anahtarın kumanda devresini sökseniz dahi araba çalışır.(mareada denedim)

kumandanın immobilizer cipini çıkarttığımda marş basıyodu ama araba çalışmıyodu(mareada)
Ozan yedek anahtar ıle kapılar acılıyor ve kontak mar durumunda galıba ısıklar yanıyor cam acılıyor falan fılan ama motor calısmıyor kardes

WiSTaRiA
06/09/2010, 18:50
yedek anahtarla her işlem yapılıyor arkadaşlar....

Ziyaretci046
06/09/2010, 22:18
akü istiyor hayırlsı olsun

OzzY
07/09/2010, 01:14
Ozan yedek anahtar ıle kapılar acılıyor ve kontak mar durumunda galıba ısıklar yanıyor cam acılıyor falan fılan ama motor calısmıyor kardes

sana servis yolu gözükmüş abi :)

kara kız
12/09/2010, 12:26

bence sen yanlış biliyosun aracımı 3 aydır yedek anahtarla kullanıyorum...

alpercabuk
18/12/2010, 11:57
bence sen yanlış biliyosun aracımı 3 aydır yedek anahtarla kullanıyorum...

kapak gibi cevap olmuş ya :)) hayır adam o kadar yazmış radyo dalgası devre mevre ateşleme şu bu senın bildiğin benim yaşadıgımın yarısı bile etmez der gibi insan biraz kibar olur yaaa valla çok güldüm :)))

Atakan KÖRO
18/12/2010, 12:54
o sesi ilk duyduğumda ne olduğunu anlayamamıştım öyle bir çat çat sesi yok yani :) tek sorun aküdenmiş arkadaşımızın da dediği gibi ayrıca da ozzy'nin dediği gibi yedek anahtarın uzaktan kumanda dışında hiç bir farkı yok.

tuning060
18/12/2010, 15:20
bu sabah aynısı benim başıma geldi marşa bastım tık tık ses geldi aktarmayla çalıştırdım dogru sanayye malesef 110 tl sıkışmış akü degişti....

scarrow
18/12/2010, 15:30

araç çalışmaz diye birşey yok...gayet de çalışır...

Sonerozgnc
04/08/2020, 16:41
Arkadaşlar slmlar.aracimi sabah çalıştırdım misafirliğe 5 km yol gttim stop ettim. 2 saat sonra gtmekicin araca bindim kumanda aracı açmadı.anahtarla açtım çalıştırmaya çalıştım arac bir tip çevirdiğinde hiç tepki vermedi ışıklar flan yanmadı hiç.sebebi ne olabilir.kontagi 2 tık çevirip calistirmalimiyim sizce

Berkcan525
04/08/2020, 20:38
Arkadaşlar slmlar.aracimi sabah çalıştırdım misafirliğe 5 km yol gttim stop ettim. 2 saat sonra gtmekicin araca bindim kumanda aracı açmadı.anahtarla açtım çalıştırmaya çalıştım arac bir tip çevirdiğinde hiç tepki vermedi ışıklar flan yanmadı hiç.sebebi ne olabilir.kontagi 2 tık çevirip calistirmalimiyim sizce

araçta akü bitmiş sanırım, dediğinize göre anahtarı çevirin çalışmıyorsa akü, çalışıyorsa başka birşey vardır.