PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yokuş çıkarken titreme yapıp gez yemiyor

Can_SOLEY
03/09/2010, 00:00
Selamlar , bir süredir dikkatimi çekiyor 3 ve 4 ncü viteslerde devir sabir 2100 - 2200 arasındayken araç titremeye başlıyor ve gaz yemiyor 2 - 3 saniye sürüyor bu sonra aniden toparlanıp atılıyor bu sorun hep aynı üst geçitte oluyordu altından metro geçen biryer acaba manyetik bir durummu diye fazla umursamıyordum ama az önce cinnah ın sonuna doğru 3 ncü vitesde yaptı dip gaz yaptım araç tepki vermedi sonra düzeldi 100 metre sonra gene titremeye başladı gazı ne kadar köklesemde nafile 2 sn sonra düzeldi daha önce böyle bir sıkıntı yaşayan var mı ?

Bu konuyla bir alakası var mı bilmiyorum ama bugün yarım saat arayla cd çalar cancheck verdi düzeldi acaba ecu da falan bir sıkıntı mı var , bilmiyorum alakası var mı ama

GP COSKUN
03/09/2010, 00:08
can aracın bunu yapması gayet normal rampada
zaten 75 bg lik dizel 2100 devirde sen istersen gaz pedalını tabandan dışarı çıkar toparlayamaz avans vurur yani titrer bir süre sonrada artık devirlenme yaparak normale döner ama bu şekilde düşük devirde rampalarda zorlamaya devam edersen subap kesitirirsin
bir küçük vitese alıp en az 2300-2400 devirler arasında rampayı çıkmayı dene
küçük hacimli 75 lik motor toparlamakta zorlanıyor sadece durum bu

Can_SOLEY
03/09/2010, 00:13
Coşkun abi yalnız ben devirini aldırıp çıkıyorum 3 vitesde , yokuşunda sonuna doğru eğimin azaldığı yerde oldu ve titremeden önce gaza bastığımda gayet normal gaz yiyor ve devirleniyordu ama hızlanmak istemediğim için 2100 - 2200 devir sabit giderken birden titreyince gaza komple yükleniyorum hiç bir tepki olmuyor normal mi bu ?

GP COSKUN
03/09/2010, 00:14
Coşkun abi yalnız ben devirini aldırıp çıkıyorum 3 vitesde , yokuşunda sonuna doğru eğimin azaldığı yerde oldu ve titremeden önce gaza bastığımda gayet normal gaz yiyor ve devirleniyordu ama hızlanmak istemediğim için 2100 - 2200 devir sabit giderken birden titreyince gaza komple yükleniyorum hiç bir tepki olmuyor normal mi bu ?

evet normal tabi çünki artık bayılacağı kadar bayılmış
düz yolda olsa tekrar devirlenir gaz yer ama rampada çekemiyor yükü

Can_SOLEY
03/09/2010, 00:18
Ok çok teşekkür ederim coşkun abi içim rahatladı bu saatte kara kara düşünüyordum çünkü yarın akşam yola çıkmam gerekiyor servis işi çıkmayack başıma

GP COSKUN
03/09/2010, 01:20
Ok çok teşekkür ederim coşkun abi içim rahatladı bu saatte kara kara düşünüyordum çünkü yarın akşam yola çıkmam gerekiyor servis işi çıkmayack başıma

hayırlı yolculuklar kardeşim
takma kafanı sür arabanı

makeles
03/09/2010, 11:38
2000 devrin üstünde 3. viteste multijetin titrediğini görmedim..
ne 75likle ne de 90lıkla.. nasıl bir yokuşmuş merak ettim.. :)

ORS15
14/05/2015, 12:44
Slm arkadaşlar, aynı durum bendede oluyor.yokuş cıkarken 2200 devirde tırmanırken arac sanki gaz kesiyor ve devir 1600 a düşüyor ve o esnada gaz yemiyor. Sonra tekrar 2200 devire gelip, güclü bir sekilde tırmanıyor yokuşu. Aracın dücüyle alakalı bir durum degil. Servise götürdüm bir arıza vermemiş diyor. Ya elektirik kesiyor yada güc kesiyor . Nereen ola bilir böyle bir sorunu cözen oldumu acaba.

ORS15
14/05/2015, 12:57
EGr den olabilir mi acaba

suhaakin
14/05/2015, 13:44
bu bence normal birşey. araçlar dizel değil mi?

ORS15
14/05/2015, 14:29
evet araç dizel ancak normal değil.112 km yaptım daha yeni ortaya çıktı. daha önce böyle bir sey yoktu. Enjektörlerden mi anlamadım yine de yorumun için teşekkür ederim.

ORS15
18/05/2015, 12:50
arkadaşlar bügün map sensörünü temizledim.fark edilir bir deşiklik olmadı.daha 10 km yaptım bakalım bügün birazdaha km yapıcam.ama map sen sörünü sökerken soketten ayırcam derken söketin tırnagını kırdım veya kırıktı anlmadım.şimdi map sensörün kaplosu hafif cekince cıkıyor.soketin plastik kısmını degiştirmek istiyorum nerden bulabilirim bu plastik kısmını.