PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 60000 km bakımından sonra bişeyler oldu..

ademtahir
01/09/2010, 16:04
arkadaşlar
böyle bişey sizinde hiç başınıza geldimi.
bakım yapıldıktan sonra uzun yolda 3.0-3.2. civarında gösteren yol bilgisayarı şimdi 4.0-4.6 arasında gösteriyor şehir içi ortalama yakıt tüketimi en fazla 5.4 gösteriyordu şimdi 6.0 ların üstünde gösteriyor. ayrıca arabada sanki bi güç var arabayı tutuyor bi gariplikler var ama çözemedim..
normalde bakımdan sonra araba cillop gibi olur benimki tersi olur heralde benim arabaya bakım yapılmadan kullanılacak modeli böyle olabilir :D

GünahsizSeytan
01/09/2010, 16:12
aynı olay basımıza geldi 60000 bakımından belli bir süre sonra yakıt tüketimi arttı aracta güc kaybı oluştu sonra sorunu izah ettim servise iki ayar falan bişey yaptılar tekrar düzeldi :D

Kriminal
01/09/2010, 16:22
Walla benımde 60 bın bakımı gelıyor..Walla bole gıderse yaptırtmam 70 bıne dırek atlarım:D

Mazot fıltresı degısınce oluyor bendede olmustu ..!!!

ademtahir
01/09/2010, 16:26
deniz sen direk 70000 bakımına git belki böyle olmaz :D

servisi aradım şimdi esma hanımla görüştüm yarın gel baktırıyım dedi müsayit olursam götürecem...
bel fıtığımı oldu nedir anlamadım :D

Kriminal
01/09/2010, 16:37
deniz sen direk 70000 bakımına git belki böyle olmaz :D

servisi aradım şimdi esma hanımla görüştüm yarın gel baktırıyım dedi müsayit olursam götürecem...
bel fıtığımı oldu nedir anlamadım :D

Bırak yaksın abı yaa ölümlü dunya belkı onunda hayallerı vardır cok yakmak ıstıyodur ...

ademtahir
01/09/2010, 18:24
Bırak yaksın abı yaa ölümlü dunya belkı onunda hayallerı vardır cok yakmak ıstıyodur ...
deniz yaksın ama yakarken hakkınıda versin bi tutukluk var sanki arabayı biri asılıyor arkadan bakıyorum aynadan onur falan arkadamı diye :D :D :D

pilotender
01/09/2010, 18:34
fren balataları değişti mi??? benim aklıma onların biraz sıkı ayarlanmış olabilme ihtimali geliyor...

GP COSKUN
02/09/2010, 01:37
aslında verdiğin yakıt değerleri şu an için ölçtüğün değerler yani normalde olması gereken değerler
3,0 ı nasıl gösteriyordu hayret adem

ademtahir
02/09/2010, 08:29
fren balataları değişti mi??? benim aklıma onların biraz sıkı ayarlanmış olabilme ihtimali geliyor...
balataların durumu iyi olduğu için değişmedi.

aslında verdiğin yakıt değerleri şu an için ölçtüğün değerler yani normalde olması gereken değerler
3,0 ı nasıl gösteriyordu hayret adem
ben biraz ağır sakin kullanıyorum ondan olsa gerek üzmem ve yormam arabaları..

SpyHunter33
02/09/2010, 09:45
Adem abi bende de ona benzer bir sorun oldu ama bakımdan sonra değil durduk yere :D değerlerim dediğin gibi 3,5-4 civarlarındaydı birden 5,5 şehir dışı 6,1 de şehir içi oldu. Yakıtım bitip de yeni yakıt alınca düzeldi.

ademtahir
02/09/2010, 09:51
Adem abi bende de ona benzer bir sorun oldu ama bakımdan sonra değil durduk yere :D değerlerim dediğin gibi 3,5-4 civarlarındaydı birden 5,5 şehir dışı 6,1 de şehir içi oldu. Yakıtım bitip de yeni yakıt alınca düzeldi.
ya akü falan bitti değiştirdik ıvır zıvır derken beyni karıştı ne yaptığını bilmiyorda olabilir ben nerdeyim neyin peşindeyim diye düşünüyordur belkide :D :D :D

xcruelx
02/09/2010, 11:19
Arkadas katılıyorum, bir iki depo bitir ondan sonra devam ediyorsa arkasını ara. Bence.

mawera
11/09/2010, 03:13
bende de aynı durum 45000 bakımından sonra oldu, yakıt filtresi yağ vs tüm filtreler değişmişti, baktım araba eskisi gibi atik değil ve daha fazla yemekte, tekrar götürdüm bilgisayara taktılar kullandığınız yakıt kalitesiz ondan kaynaklanıyor dediler halbuki alındığından beri hep aynı yerden aynı yakıt dışında yakıt girmedi araca, araç şuan 50000de ve hala da devam ediyor bu sorun servise götürmek de istemiyorum artık resmen sıkıyorlar :(