PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silindir kapağı contası değişimi ve yakıt tüketimi

meaculpa
31/08/2010, 21:17
Merhaba,

Bir kaç gün önce devirdaim pompasının dağılması nedeniyle hararet yükseldi ve bu durum malesef contayı yakmış. 3 gün içinde serviste değiştirdiler. Bugün arabayı teslim aldım. Fakat yakıt göstergesi değerleri giderken eskiden olduğundan çok yüksek gösteriyor ve yakıt tüketiminde bir miktar artış var.
Conta değişimi yakıt tüketimini arttırır mı? ve bu durum bir süre sonra düzelir mi?
Cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

GP COSKUN
01/09/2010, 01:15
tabiki etkiler
üst kapak söküldüğünde pistonların tepelerini ve gömlek çeperlerini temizlemişlerdir
ayrıca üst kapak taşlandımı taşlanmadımı buda bir etkendir

meaculpa
01/09/2010, 01:38
sadece devirdaim pompası ve conta değişti...kapak kontrol edilmiş hiç bir sorun yokmuş...ucuz atlattım dediğin gibi Çoşkun. Ama evet biraz fazla yakıyor...o zaman yine bir 10.000 km sonra falan mı düzelir dersin?

GP COSKUN
01/09/2010, 04:37
sadece devirdaim pompası ve conta değişti...kapak kontrol edilmiş hiç bir sorun yokmuş...ucuz atlattım dediğin gibi Çoşkun. Ama evet biraz fazla yakıyor...o zaman yine bir 10.000 km sonra falan mı düzelir dersin?

10 bin kilometre sıfır motorlar için diyebiliriz
bir kaç bin sonra motorun kurum bağlayarak yakıt tüketimin normale dönecektir merak etme

meaculpa
01/09/2010, 13:26
bunu duyduğuma gerçekten sevindim :) teşekkürler..

meaculpa
01/09/2010, 22:54
Bugün arabadan gaz verince ve biraz yüklenince siyah duman çıktığını gördüm ayrıca çekiştede bir miktar düşüklük var... Çoşkun sence bu durumda contanın değişimi sırasındaki temizlikten mi kaynaklanıyor yoksa tekrar servise götüreyim mi ne dersin?

GP COSKUN
02/09/2010, 01:32
Bugün arabadan gaz verince ve biraz yüklenince siyah duman çıktığını gördüm ayrıca çekiştede bir miktar düşüklük var... Çoşkun sence bu durumda contanın değişimi sırasındaki temizlikten mi kaynaklanıyor yoksa tekrar servise götüreyim mi ne dersin?

bariz şekilde bir çekiş düşüklüğü ve çok duman varsa servise gitmende fayda var