PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda sesi buldum !!

burhankutlu
29/08/2010, 02:58
En sonunda arabanın göğsünden gelen 3 sesi buldum ve bunları nasıl keseceğim bilgisi olan varmı yardımcı olursanız sevinirim. ilki ön cama ısı veren uzun siyah ön camın hemen altındaki uzun çıkıntıdan geliyor diğeri ise göstergenin hemen yanındaki eklemelerden geliyor ve tüm cızırtılar bunlara bağlı elle tutarak çok kötü yolda sonunda ön tarafdaki tüm sesi giderdim cızırtı vızırtı hepsi onlar ama bunu ortadan kaldırmak için ne yapmalıyım. ayrıyeten 3. ses olarakda ön kalorifer ufuren yerin hemen içinden geliyor bunları kesersek sonunda puntolardaki göğüs sesi sıkıntısı gidecek.. ama nasıl?

WiSTaRiA
29/08/2010, 03:00
Allah kolaylık versin...

kaptan_ahab
29/08/2010, 03:02
Kaliteli bir tutkal ve iyi bir işçilikle Burhanım :)

Du Hast
29/08/2010, 03:02
Allah kolaylık versin...
valla en güzel cevabı vermişsin abicim :)
zor ve gıcık işler bunlar

WiSTaRiA
29/08/2010, 03:06
Şimdilik başımda herhangi bir ses olayı yok ama gelirse napıcam diye kara kara düşünüyom :D

burhankutlu
29/08/2010, 03:08
Kaliteli bir tutkal ve iyi bir işçilikle Burhanım :)
ya abi bizim elimizin ayarı biraz dengesiz :) yok dersen komple dök tertemiz onu beceririz ama ben nezaman böyle bişey yapmaya çalışsam arabada bi yeri elimde kaldı başka alternatifler :))

PLaTiNuN
29/08/2010, 03:09
Orçun abi Sen filtrenin kükremesinden göğüsteki sesi biraz zor duyarsın o yüzden sıkıntı yok :D :D :D

Kolay gelsin Burhan başına iş açıcaksın ya neyse :)

burhankutlu
29/08/2010, 03:17
Orçun abi Sen filtrenin kükremesinden göğüsteki sesi biraz zor duyarsın o yüzden sıkıntı yok :D :D :D

eyv saolun ya o ses gider ya da o araba; ben sese takıntılıyım eğer bulmasam ramazanlıkdan sonra komple göğüs söktürmek için usta ayarlamıştım şansdan bu gece buldum ama nasıl olacak bilmiyorum gerekirse yine söktürecem :)

GP COSKUN
29/08/2010, 03:18
valla burhan işin zor
sökmesi kolayda nasıl toplarsın bilemem
allah kolaylık versin kardeşim

WiSTaRiA
29/08/2010, 03:22

Doğru söylüyorsun valla Tolgacım :D

burhankutlu
29/08/2010, 03:26
valla burhan işin zor
valla ümit abi arkadaşların araçlarından gelmiyomuş sanırım asfalttan hiç çıkmıyorlar :) ya abi hafif kötü yolda cızırtıdan sanki beynimin içinde gibi o sesler gidene kadar kazıya devam abi gerekirse söktürecem.

kaptan_ahab
29/08/2010, 03:27
İnan Burhan bende öyle, ince işçiliklerde çok fire veriyorum, kaç defa elime yüzüme japon bulaştı anlatamam.

burhankutlu
29/08/2010, 03:30
ya abi ne eli ne yüzü önce kalorifer ızgarasını kırdım daha sonra arka cam krikosu nasıl oldu halen anlamış değilim daha sonra teybi söktüm ses bakayım die vidasını düşürdüm 1 hafta öyle gezdim daha sonra güneşlikği çektim kırıldı bu araba nereyi ellesem elimde kalıyor iç kalite sıfır motor iyi olsada. honda vardı asılmayla kırılmıyodu elin japonu yapıyormuş halen aklımda o honda ya:)

aa21
29/08/2010, 12:46
bende aynı ses var ama takmıyorum teybin sesini birazcık fazla acıyorum sorun kalmıyo :D

WiSTaRiA
29/08/2010, 14:03
Bende birtek ses sorunu var oda orjinal kolçağım gıcırdıyor... :D:D

GP ÜMİT
29/08/2010, 14:21
valla ümit abi arkadaşların araçlarından gelmiyomuş sanırım asfalttan hiç çıkmıyorlar :) ya abi hafif kötü yolda cızırtıdan sanki beynimin içinde gibi o sesler gidene kadar kazıya devam abi gerekirse söktürecem.
ben ses konusunda senden daha kılım aracı ilk aldığımda uzun yola çıktım.müziği kapattım tam bir sessizlik içinde aracı dinledim.benimde sol arka kapı, gösterge çevresindeki plastikten ve torpido kapağından ses geliyordu.servise gittim sıcağı sıcağına garanti kapsamında yaptırdım.

WiSTaRiA
29/08/2010, 15:50
garantide hemen sünger döşüyo ses çıkan yerlere...

GP ÜMİT
29/08/2010, 16:01
garantide hemen sünger döşüyo ses çıkan yerlere...
ilk aldığımda aracı özellikle bozuk yolda kullandım.özellikle ses geliyormu diye aracımı çok dinledim.üç yerden ses geliyordu.garantiden servise yaptırdım.ama ne yaptıklarını,ne koyduklarını bilmiyorum.maşallah şu an aracımda ses yok.

alpimmm
29/08/2010, 16:11
valla burhan işin zor

Coşkun abi de böyle dediyse gerçekten zor iş, Allah kolaylık versin Burhan. inşallah sağlam bi usta bulursun kardeş. şöyle vida arttırmayanlardan :)

burhankutlu
30/08/2010, 16:31
Coşkun abi de böyle dediyse gerçekten zor iş, Allah kolaylık versin Burhan. inşallah sağlam bi usta bulursun kardeş. şöyle vida arttırmayanlardan :)
valla abi ustam var halledecez ramazanlıkdan sonra oda hal olursa tık ses kalmaz sanırım :) ama vida atmayan usta bulması biraz zor ::):):)

Du Hast
31/08/2010, 05:20
benim torpito evraklığı ses yapıyor
kafayı yedirtecek. çukura girince takır tukur ses geliyor
bir türkü kesemedim oradaki sesi.

birde geçenlerde havalar soğukken daha doğrusu araba soğukken gögüs içinden (tam orta, radyo üzeri hava üfleme bölgesinden) aşırı bir zırıltı geliyordu.
şimdi yok. hava soğuyunca geri geliyor. soğuğu sevmiyor araba
bir daha o ses gelsin Allah ne verdiyse sökeceğim o tarafı :)

operatormurat
31/08/2010, 07:18
benim torpito evraklığı ses yapıyor
kafayı yedirtecek. çukura girince takır tukur ses geliyor
bir türkü kesemedim oradaki sesi.

birde geçenlerde havalar soğukken daha doğrusu araba soğukken gögüs içinden (tam orta, radyo üzeri hava üfleme bölgesinden) aşırı bir zırıltı geliyordu.
şimdi yok. hava soğuyunca geri geliyor. soğuğu sevmiyor araba
bir daha o ses gelsin Allah ne verdiyse sökeceğim o tarafı :)bilderim torpidoyu aç sağ dipte büyük birplastik somun var yarım tur çevir ve tornavida ile yerinden çıkar,sonra torpido gevşeyecektir,sağa sola yavaşça asılarak yeinden çıkar,evraklığı tutan birtane vida olması lazım onuda sök ,sonra evrak konulan plastiğikendine doğru çekincearkasındaki plastik çıkıntıyı göreceksin,işte o plastik çıkıntı bolca girmiş olduğu yuvarlak sacın içinde oynayarak ses çıkartıyor, istersen o plastik çıkıntıya bolca bant sar sıkı sıkı girsin,istersen ordaki yuvarlak saca bir formül düşün. hazır torpidoyu sökmüşken size önerim,koltukçulardan alacağınız bolca sünger parçalarını torpidonun arkasındaki boşluklara bolca sıkıştırın,zaten bakıncabolca boşluk göreceksiniz(bunu tofaşa izolasyon malzemeleri yapan aslan sünger adlı istanbul firmasında çalışan bir abimizden öğrendim) ben süngerleri15 *20 cm ebadında kesip allah neverdiyse göğsün altındaki her yere bolca sıkıştırdım,mantıken düşünürsek enazından titreyerek zırıltı yapan parçaları sıkıştırarak ses çıkarmasına mani olur diye düşünüyorum.yaşadığı şehirde asfaltı güzel yollarda gezen arkadaşlarda pek ses geldiğini sanmıyorum,ama benim yaşadığım yerde yollar okadar kötü ki sadece benim değil birçok farklı model arabadada bu sesler mevcut. soğuk ve sıcak havalarda göğüsteki plastik malzemelerin genleşip büzüşmesindende bir çok ses peydahlanmakta kardeşim can....