PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomotik viteste çalıştırma ve stop pozisyonları

atuncay
27/08/2010, 14:14
Arkadaşlar, otomatik puntolarda araç stop edilirken vitesin hangi pozisyonda olacağı ve çalıştırırken hangi pozisyonda olacağı ile ilgili kitapçıkta net bilgi olmadığından bu konuda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.

GRDEDE
27/08/2010, 14:56
Mrb. N pozisyonunda olmasını tavsiye ederim.

ankay2
27/08/2010, 15:10
Aracı stop ederken 1 veya R, çalıştırırken de ister N ye alın siz almasınız bile kontağı çevirip marşa basarken araç kendisi otomatik olarak "N" alacaktır.

ademtahir
27/08/2010, 16:03
normalde otomatik arabalarda P R N D S L olur veya P R N D 1 2 3 olur GP lerimizin sistemini bilmiyorum ama diğer bir çok araçta P de çalıştırmak zorundasın zaten kontak dönmez N de iken stop ettirirsen P ye almadan kontak anahtarını vermez..ama GP lerde farklı ise bilemem...

OzzY
27/08/2010, 18:54
normalde otomatik arabalarda P R N D S L olur veya P R N D 1 2 3 olur GP lerimizin sistemini bilmiyorum ama diğer bir çok araçta P de çalıştırmak zorundasın zaten kontak dönmez N de iken stop ettirirsen P ye almadan kontak anahtarını vermez..ama GP lerde farklı ise bilemem...

bu sistem tork konvertörlü eski tip şanzımanlı birde CVT araçlarda var abi, puntodaki sistem tamamen farklı

erosistanbul
01/09/2010, 22:45
Aracı stop ederken 1 veya R, çalıştırırken de ister N ye alın siz almasınız bile kontağı çevirip marşa basarken araç kendisi otomatik olarak "N" alacaktır.

kesinlikle doğru.hatta bi hata yaptığında araç deli gibi 4-5 defa dııt dııt ötüyo.

clayfinger
02/09/2010, 18:48
boşta kalmasında nerde durursa dursun. el frenleri çokta iyi tutmuyor zaten en azından viteste araba bi yerlere kaybolmaz :)

clayfinger
02/09/2010, 18:49
keşke almadan önce https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/16121-otomatik-vites-sorunu.html bu yazıları okusaydın. geçmiş olsun şimdiden. :)