PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım..

cilem
26/08/2010, 23:35
arkadaslar bu konu daha önce acıldımı bilemiyorum fakat çok önemli bi problemim var yardımcı olursanız çok sevinirim.
Şimdi,aracımın bir kaç ay önce iki günde bir abs ve esp ışıkları yanıyordu devre dışı diye. bir kaç kere servise götürdüm. yüksek gerilim hattına yakın oturuyorsanız kafası karısmıstır dediler makinaya bağladıktan sonra. fakat servis bir çözüm getiremedi. daha sonra aynı sorun için bi tamirciye gittik. fren soketi gevsemiştir dediler,tamir ettiler.
:wacko000: bir kaç aydır hiç sorun çıkmıyordu ama üç gündür yine abs ve esp ışıkları yanıyor. sizce neden olabilir nasıl çözüm bulunabilir? şimdiden tesekkürler

ZAK1980
26/08/2010, 23:43
Tekrar fren soketı cıkmıs olabılır dıye aklıma gelıyor servıse goturup fren soketıne baktır ozellıkle ona baksınlar baktın olmadı dıger ustaya yenıden gıt fakat servısın haberı olmasın dıger ustadan granatıde sorun olabılır baska servıse bır baktır var ıse

StrawBeeRy
26/08/2010, 23:45
bazen bendede oluyor ama jantları iyice yıkadığım zaman abs soketlerine su kaçıyor hemen lamba yanıyor kuruyana kadar sönmüyor bazende yerinden çıkabiliyor sizinkide yerinden çıkmış olabilir servise göstermenizi tavsiye ederim.

bravo_sercan
26/08/2010, 23:49
bazen bendede oluyor ama jantları iyice yıkadığım zaman abs soketlerine su kaçıyor hemen lamba yanıyor kuruyana kadar sönmüyor bazende yerinden çıkabiliyor sizinkide yerinden çıkmış olabilir servise göstermenizi tavsiye ederim.

Konuyla alakası yok ama ;
O nası bi jant yıkamadıktır ya , bizde yıkıyoruz yaglıyoruz ama hiç ışık yaktırmadık =) bal falan döküp ardından yalıyorsanız , balında etkisi olabilir, maşallah :dilcikartma:

StrawBeeRy
26/08/2010, 23:58
Konuyla alakası yok ama ;
O nası bi jant yıkamadıktır ya , bizde yıkıyoruz yaglıyoruz ama hiç ışık yaktırmadık =) bal falan döküp ardından yalıyorsanız , balında etkisi olabilir, maşallah :dilcikartma:
ilk önce sağ kırıyorsun iyice balatayı içeriden güzeellce yıkıyorsun davlumbaz felan tertemiz oluyor malum o sırada tazyiği yakından tuttuğum için içeri su girmesi doğal :)

cilem
27/08/2010, 00:01
yani aslında evet çıkmıs olabilir ama bana çok garip geldi oyuncak gibi sürekli yanması. acaba sizlerde de oluyormu diye merak ettimm. ama su kaçması imkansız araba ayda yılda bir yıkanıyo çünkü:)

cilem
27/08/2010, 00:37
Tekrar fren soketı cıkmıs olabılır dıye aklıma gelıyor servıse goturup fren soketıne baktır ozellıkle ona baksınlar baktın olmadı dıger ustaya yenıden gıt fakat servısın haberı olmasın dıger ustadan granatıde sorun olabılır baska servıse bır baktır var ıse
evet sanırım öyle oldu baktırayım.önce servis sonra tamirci..tesekkürler