PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üretim ve nakliye kusurları hataları hk.

etufan
25/08/2010, 15:17
Arkadaşlar merhaba,

Bundan 40 gün önce aldığım aracımı güle oynaya kullanırken çok geç farkettiğim ( bir dostumun dikkatli bakışlarından kaçmayan kusurlar ile ) bütün keyfimin kaçtı. Daha sonra bilen anlayan 1-2 kişiye daha danıştım ancak sizlerden de bilgi ve tavsiye almaya ihtiyacım var.

Önce bagaj kapağının kapalıyken sol çamurluğuk ile sıfır, sağ çamurluk ile 3-4 mm ( neredeyse yarım santim ) hiza farkı olduğunu, kapağın çamurluğa göre daha fazla içeride kaldığını farkettim. Kapa açıkken köşelerdeki takozları gevşetip sıkarak bu hizalama sorunu gideriliyor ama bu seferde o köşedeki yuvarlarlak takoz düşecekmiş gibi duruyor.

Sonra sağ arka kapının sağ arka tekere yakın köşesinin 2-3 milim dışarıya çıkık olduğunu gördüm. Diğer kapı ise kusursuz bir şekilde sıfırdı.

Bagaj kapağını açtığımda kapağın cama geçişteki cizgi hizasında tam köşebentlerin altındaki kaynak izlerinin sol tarafta pürüzsüz sağ tarafta ise sanki işlem görmüş gibi göründüğünü fark ettim.

Tabi bu kadar süre sonra farketmekte ayrı bir başarı ama nihayetinde ilk arabamı almanın sevinci ile detayları görmem uzun sürdü.

Sonuçta araba sağ arka çamurluktan işlem görmüş gibi görünüyor.

Şimdi farklı kişilerin farklı yorumları var, önemli şeyler değil diyenlerden, git mahkemeye diyenlere kadar.

Size sormak istiyordum, siz olsanız ne yapardınız? Ve bunu daha önce yaşayan duyan var mı?

Tşk.ler...

cck1
25/08/2010, 15:35
0 km. arabada mı bunları yaşadın? eğer öyleyse kesinlikle mahkemeye vermelisin?

vociay
25/08/2010, 15:40
Ben olsam mahkemeden önce sorunu bayiyle görüşür arabanın değişmesi konusunda uzlaşmayı tercih ederim.Niyetleri yoksa hukuki olarak hakkımı ararım.Sonuçta küçük rakamlardan bahsetmiyoruz aracın değeri ufak bir servet bile sayılır.Yarın satmanız gerekdiğinde başınızı ağrıtabilir,aracın hiç yokdan değerini düşürebilir.Çok fazla uğraşmak istemiyorsanız:bayiden ekspertiz vasıtasıyla değer düşüklüğü bedelini tahsil etme hususunu görüşün buna daha sıcak bakarlar,tabi ilk önce pazarlığa araç değişikliği ile başlayın derim.İşlem gördüğüne dair emin olmadan karar vermekte pek doğru olmaz.İşlem görüp görmediğine aldığınız bayinin servisinde değil başka bir serviste baktırıp rapor almakta doğru bir tercih olur.

zafermutlu
25/08/2010, 15:55
yapacagın yolları anlatmaya çalışayım. bu ve benzeri başıma geldi.. müşteri hizmetlerini arıyorsunuz şikayetinizi anlatıyorsunuz. yetkili birime iletilmesini ivedilikle rica ediyorsunuz. bir gün sonra size geri dönüyorlar. ben ne zaman arasam neriman hanım ilgilendi. size aldıgınız bayinin servisi varsa randevu alıyor ve ekspertiz istiyorsunuz.. bunun sonucuna göre işlemler devam ediyor... eger size kabahatli araba verdikleri ortaya çıkarsa tabiki bu kolay olmuyor diretmek gerekiyor... ondan sonra anlaşmaya oturuyorsunuz...

lionT-JET
25/08/2010, 16:07
gecmıs olsun.aldıgınız yer ve fıat musterı hızmetlerıyle gorusursenız cevap alabılırsınız.bızım bır abımız bayı tarafından ıkı parca degısen sıfır km arac almıstı fakat bayı bunu 4000 tl ucuza verıp musterıyı kandırmadan halletmıstı..

ademtahir
25/08/2010, 16:08
bence bu işe bir avukatla görüşerek başla hukuki yolları neyse ona göre hareket bence çünkü bu saydıklaırnın hiç biri göz ardı edilecek kadar basit değil.. yıllar önce bir abimizin başına gelmişti daha öncede forumda anlatmıştım sıfır km reno almıştı aldıktan 1 ay sonra falan boyacının biri fark ediyor aracın sağı boyalı diye çok uğraşmışlardı gerçek ortaya çıkmıştı tırdan indirirken sürtmüşler serviste boyamışlar dava açtı 2 reno parası gibi bir para almıştı... bizim söylediklerimiz çok şey ifade etmeyecektir kanunlarla devam edin yolunuza...geçmiş olsun..

zafermutlu
25/08/2010, 16:17
bak bişeyde daha söyleyeyim.. eger araba bayideyken işlem görmüşse yani fiat merkezle alakalı degilse hemen topu bayiye atarlar vede bayi çözecek derler... yok araba üretim safhasında hatalıysa bayide hemen merkezi satar... bunlar birbirini çok çabuk satıyor sen zaman geçirme 40 günlük diyorsun hemen işlemlere başla... benim başıma gelen bayi kusuru idi ve bayi karşıladı.. tanıdıgımın başına gelen fabrika hatası idi çift boya atılmış yani robot boyadıktan sonra aynı arabaya tekrar vardiye degişiminde dügmesine basılmış merkez karşıladı.. sen zaman geçirme...

hsyn28
25/08/2010, 16:36
ayıplı malı yani araç eger ki işlem görmüşse emniyetteki ruhsat dosyasında detaylarıyla görebilirsiniz.herhangi bir işlem yapılmışsa mutlaka o dosyada bulunmaktadır.tabi o dosyaya bakabilmeniz lazım bir yolunu bulup.

Scottie
25/08/2010, 16:43
Başar bencede yukarıdaki arkdaşların dediği gibi zaman geçirmeden başvuruda bulun.. hiç gaz kesme.. hata karşılanacaktır.. geçmiş olsun... tamir falan kabul etme... değişim talebinde bulun...

taneren
25/08/2010, 17:22
Başar kardeşim,saydığın bütün kusurlar benim araçtada mevcut,ben teslim aldıktan birkaçgün sonra farkettim,servis bağajı ayarlamaya çalıştı,alt taraf hizalandı bu seferde orta kısmın ayarı bozuldu.bende kafama çok takmıştım.önüme geln bütün gp lere bakmaya başlamıştım.bayinin parkındaki evoları inceledim,birçoğunda bağaj,tampon ve kapılarında hata gördüm.

Servisteki ustalarla görüştüm,çok daha kötüleriyle karşılaştıklarını söylediler ,seri üretim araçlar olduğu için bu tarz hataların mutlaka olabileceğini ancak kaportaya girerse düzeleceğini söylediler.

Bir otomobil fabrikasında çalışan bir arkadaşa bu konuyu sorduğumda bazı dönemlerde sparişlerin yetişmesi için çok hızlı çalışıldığını ve kusurlu araçların çok fazla olabildiğini söylemişti.

Birşeyden emin ol,bütün markalarda bu tarz hatalar var.çok fazla sorun teşgil etmiyorsa benim gibi yap görmezden gel ve arabanın keyfini çıkar.

etufan
25/08/2010, 17:50
Arkadaşlar hepinize yorum ve önerilerinden dolayı teşekkür ederim. Yarın özel bir expertiz bulup, paraya da kıyıp ( ki en kıyılmayacak dönemdeyiz! ) rapor alacağım. Hakan beyin dediği gibi bir seri üterim sorunu ise içim biraz daha rahatlayacak ama yine de daha önce söylenen bu mazeretleri pekte kolay kabul edemeceyeğim. Verdiğim para 3 lira 5 lira değil. ' nci el de km si ile oynanmış vuruk kırık araçlardan kurtulup emin olayım diye aldığım sıfır araçta bu sorunları kabul etmeye niyetim hiç yok. Keyfini sürmek bende isterdim ama çorbaya sinek düştü bir kere...

Hele ki kazalı, onarım görmüş araç ise Allah 'ım sen bana güç verde ortalığı katayım birbirine...

Gelişmeleri sizlerle paylaşırım, elbette bunu yapacak aklı kaybetmemişsem.

Teşekkürler.

vociay
25/08/2010, 18:07
Başar kardeşim,saydığın bütün kusurlar benim araçtada mevcut,ben teslim aldıktan birkaçgün sonra farkettim,servis bağajı ayarlamaya çalıştı,alt taraf hizalandı bu seferde orta kısmın ayarı bozuldu.bende kafama çok takmıştım.önüme geln bütün gp lere bakmaya başlamıştım.bayinin parkındaki evoları inceledim,birçoğunda bağaj,tampon ve kapılarında hata gördüm.

Servisteki ustalarla görüştüm,çok daha kötüleriyle karşılaştıklarını söylediler ,seri üretim araçlar olduğu için bu tarz hataların mutlaka olabileceğini ancak kaportaya girerse düzeleceğini söylediler.

Bir otomobil fabrikasında çalışan bir arkadaşa bu konuyu sorduğumda bazı dönemlerde sparişlerin yetişmesi için çok hızlı çalışıldığını ve kusurlu araçların çok fazla olabildiğini söylemişti.

Birşeyden emin ol,bütün markalarda bu tarz hatalar var.çok fazla sorun teşgil etmiyorsa benim gibi yap görmezden gel ve arabanın keyfini çıkar.

Arkadaşlar hepinize yorum ve önerilerinden dolayı teşekkür ederim. Yarın özel bir expertiz bulup, paraya da kıyıp ( ki en kıyılmayacak dönemdeyiz! ) rapor alacağım. Hakan beyin dediği gibi bir seri üterim sorunu ise içim biraz daha rahatlayacak ama yine de daha önce söylenen bu mazeretleri pekte kolay kabul edemeceyeğim. Verdiğim para 3 lira 5 lira değil. ' nci el de km si ile oynanmış vuruk kırık araçlardan kurtulup emin olayım diye aldığım sıfır araçta bu sorunları kabul etmeye niyetim hiç yok. Keyfini sürmek bende isterdim ama çorbaya sinek düştü bir kere...

Hele ki kazalı, onarım görmüş araç ise Allah 'ım sen bana güç verde ortalığı katayım birbirine...

Gelişmeleri sizlerle paylaşırım, elbette bunu yapacak aklı kaybetmemişsem.

Teşekkürler.

Abi arkadaşın mesajı baya önemli biraz daha sakin karar verirsen daha iyi olur
Ekspertiz tutmadan önce.Arabada tamamen montaj hatasıda olabilir...Boşuna bir maliyete katlanmamış olursun en azından ya da ekspertizi sen tut faturayı bayiye yansıt eğer yapılabiliyorsa.

taneren
25/08/2010, 18:31
[/URL]

[URL="https://www.sikayetvar.com/sikayetoku/k/24"]ŞikayetVar / Şikayet Oku / Otomotiv / Otomobiller (https://www.sikayetvar.com/sikayet/no/532197/g/FORD+Fiesta’nin+150+Kilometrede+Sikayetleri+Baslad i) BU LİNKTEN ARAÇ ŞİKAYETLERİNİ DETAYLI OKUYABİLİRSİNİZ.