PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4x98 bijona 4x100 takılır mı

ato
24/08/2010, 11:35
arkadaşlar fiat bravo aracıma 4x100 lük 17 inç jant takmak istiyorum ama 2009 bravonun bijon aralığı 4x98 bu takılabilirmi takılırsa sorun olur mu

whitegold
24/08/2010, 11:39
takılır atahan abıcıgım bı sıkıntıda yasamazsınız sıteden bravosercan nıcklı arkadasımız kıllanıyordu 17 şimdik 18 yaptı jantlarını 4*100 olcu bı sıkıntı yok abıcım.yanı olur.

ato
24/08/2010, 11:43
takılır atahan abıcıgım bı sıkıntıda yasamazsınız sıteden bravosercan nıcklı arkadasımız kıllanıyordu 17 şimdik 18 yaptı jantlarını 4*100 olcu bı sıkıntı yok abıcım.yanı olur.
teşekkürler

gurik
24/08/2010, 19:43
kesinlikle bu riske değmez.

whitegold
25/08/2010, 11:41
kesinlikle bu riske değmez.rısk olan ney anlamadım?

vociay
25/08/2010, 14:33
Takılır ama bilezik denilen bir aparatla takılır.Sanırım plastik ve çeşitli metal alışımlı olanları var.Plastik tercih edersen ve bozuk yollarda çok seyreden biriysen balansdan çıkmazsın.XD
Bilezik kalitesi çok önemli.Tavsiyem kaliteli bilezik tercih et masrafdan kaçınma bu konuda.

gurik
26/08/2010, 11:44
bilezikle alakası yok arkadaşlar.Bilezik jant ile poryanın arasındaki boşluğu alır.Farklı bijon aralığı yuvaları karşılamaz,bijonlar yuvalara kasıntılı yerleşir ve diş kaparak sıkılır. bu da ileride gevşeme ve daha kötüsü yolda giderken bijon kesme olayına sebep verir. Bu konuda açılmış mesajları okuyun lütfen
İŞTE RİSK BUDUR.Can taşıyorsunuz hayat bu kadar ucuz olmamalı.

vociay
26/08/2010, 16:29
Düzeltiyorum flanş denilen bilezik benzeri bir şeyle takıyolarmış.Risk konusunda hiç bir fikrim yok.

GP COSKUN
26/08/2010, 17:15
bilezikle alakası yok arkadaşlar.Bilezik jant ile poryanın arasındaki boşluğu alır.Farklı bijon aralığı yuvaları karşılamaz,bijonlar yuvalara kasıntılı yerleşir ve diş kaparak sıkılır. bu da ileride gevşeme ve daha kötüsü yolda giderken bijon kesme olayına sebep verir. Bu konuda açılmış mesajları okuyun lütfen
İŞTE RİSK BUDUR.Can taşıyorsunuz hayat bu kadar ucuz olmamalı.

kesinlikle katılıyorum
olmuş gibi gözüksede ilerleyen kilometrelerde bijon kesme ihtimaliniz
oldukça yüksek olacaktır hele hele sert bir çukura düşerseniz yada bozuk yollarda yüklü kullanırsanız tüm yük bijonların üzerinde olacaktır

gurik
27/08/2010, 17:42
Coşkun bu konuda seninle ikimiz özellikle çok başlık altında uyarı yaptık biliyorsun. Ancak çok üzüntü verici bir durumdur ki arkadaşlar halen bu çok önemli konuda yanlış düşünceler içerisindeler.Ve sürekli konu açmaktalar.
Senden ricam bu uyarımızı yapışkan yapıp sürekli geriye dönüşlerden kurtulsak kardeşim.
Bir de Önemli uyarılar başlığımız olsa. Erdi kardeşim yapar bu işi.

sowhat788
27/08/2010, 18:15
Yapanları gördüm yıllarca sorunsuz kullandılar ama sorun olmayacağı anlamına gelmez tabiki,sonuçta kendi ölçüsü kullanılsa daha sağlıklı olur ismi üstünde KENDİ ÖLÇÜSÜ :)

GünahsizSeytan
27/08/2010, 18:23
Bu konuda Cok profesyonel bilgilere sahip olmasamda Kullandığım jant bravodan geldi yani 4x98 bijon aralığına sahip bir aractan (jantın orjinal ölçüsü 4x100) saolsun sercan kardeşim bijonlarıda göndermiş , bijon dişlilerini yemiş sanırım bu ölçü farkından dolayı ?? belki farklı sebeptendir emin değilm ama kendi aracıma eski bijonlarımı kullandım.. bunun dısında sorun olmaz diye düşünüyorum

OzzY
27/08/2010, 18:40
milyon kere bişey olmaz 1 kere olur ama dönüşü olmaz. jant lastik bi arabadaki en önemli unsurlardan biri yüksek hızda bişey olsa kurtulma şansı çoook az. güzel görüntü için canınızı başkalarının canını tehlikeye atmaya değmez...

GP COSKUN
28/08/2010, 02:24
Coşkun bu konuda seninle ikimiz özellikle çok başlık altında uyarı yaptık biliyorsun. Ancak çok üzüntü verici bir durumdur ki arkadaşlar halen bu çok önemli konuda yanlış düşünceler içerisindeler.Ve sürekli konu açmaktalar.
Senden ricam bu uyarımızı yapışkan yapıp sürekli geriye dönüşlerden kurtulsak kardeşim.
Bir de Önemli uyarılar başlığımız olsa. Erdi kardeşim yapar bu işi.

haklısın serhat dilimizde tüy bitti söyleye söyleye ama halen ısrar edenler var uyarması bizden gerisi kullanıcıya kalmış
temennimiz bir gün kötü sürprizle karşılaşmaması
önemli uyarılar başlığı düşüncesi de gayet güzel erdiyle konuşurum bu konuyu