PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon kumandasının sağdakileri çalışmıyor

oki48
22/08/2010, 15:06
Arkadaşlar selam direksiyon kumandasının sağ taraftakileri yani şarkı değiştiren ve src tuşları çalışmıyor. Ama ses açıp kapama ve mute tuşları çalışıyor. Direksiyonu tam sağ kırınca sorun yok hepsi faal. Sizce kablolarda bi sorun olabilirmi?Yada sadece sağdakilerin kablosu farklımı?

WiSTaRiA
22/08/2010, 15:18
Büyük ihtimalle bir temassızlık söz konusu.. Serviste baktırmanı öneririm..

ayhan1
22/08/2010, 15:31
böyle şeyler hiiç başıma gelmedi ama serviste halledilir herhalde

drsinan
22/08/2010, 20:16
aynı sorun bende de vardı.ilk başta kumandaları temizlediler.birsüre çözüm oldu fakat tekrarlayınca direksiyon kumandalarını değiştirdiler sorun çözüldü...

oki48
23/08/2010, 01:17
Ya sorun gittikçe büyüyomu nedir. Şimdide ses düğmeleri ve direksiyondaki ışıklar gitti daha sonra akşam baktım kornada çalmıyor:) ama tam sağ kırınca hepsi çalışıyor yani düğmeler falan sağlam ama bi yerinde temassızlık var heralde servise bi götüreyim bakalım kaç lira sıkışmış:)

ayhan1
23/08/2010, 01:21
abi bence sen servisin yolunu tut bence belkide havayastığıda çalışmıyordur işte o çok teklikeli olur

oki48
23/08/2010, 01:26
abi bence sen servisin yolunu tut bence belkide havayastığıda çalışmıyordur işte o çok teklikeli olur
Küçük bi temassızlık sorunu gibi geliyo bana ama bakalım bu hafta öğreniriz. sonucu yazarım yine.inşallah büyük sorun yoktur

ayhan1
23/08/2010, 01:31
Küçük bi temassızlık sorunu gibi geliyo bana ama bakalım bu hafta öğreniriz. sonucu yazarım yine.inşallah büyük sorun yoktur
abi inşallah öyledir

MURAT_41_41
23/08/2010, 11:27
dıreksıyon altındakı kurgu yayı kopmus buyuk bı ıhtımalle

serpunto
23/08/2010, 17:26
aynısı bende de var şimdi serviste; yapıp verdiler olmamış;tekrar götürdüm bakalım olacak mı?

Kriminal
23/08/2010, 17:55
Ya sorun gittikçe büyüyomu nedir. Şimdide ses düğmeleri ve direksiyondaki ışıklar gitti daha sonra akşam baktım kornada çalmıyor:) ama tam sağ kırınca hepsi çalışıyor yani düğmeler falan sağlam ama bi yerinde temassızlık var heralde servise bi götüreyim bakalım kaç lira sıkışmış:)

O zaman tam saga kırıp degıstırıceksın radyoyu kornaya basmak ıstersen yıne tam sag...

Kablolardakı temazsızlıktan kaynaklanıyor acıp temızleyebılırsınız egerkı garantı devam edıyosa degıstırsınler kurtulun

websd
26/08/2010, 01:11
Aynı sorun bende de var. Önce radyo kontrolleri bozuldu. Sonra Korna bozuldu. Konyadan-Bursaya gelirken de Hava Yastığı lambası yanmaya başladı. Cuma Günü 100 bin bakımı hem de bu sorun için gidecegim. Bursa Birmot Servisine götürcem bakalım ne kadar sıkışmış cogu araba 100 bin görmemiş Birmot ne kadara halletcek paylaşacagım.

Pazar günü yola cıktıgım için servise baktıramadım sanayiden sordugum bi kaç yer direksyon sorunu için 300 ytl masraf cıkarır demişlerdi... :(

oki48
03/09/2010, 23:25
Evet arkadaşlar servis sorunumu halletti tabi biraz tuzlu oldu. Dediğim gibi önce teyp kumandaları çalışmadı daha sonra korna en sonun da airbag hatası verdi. Hava yastığı çok fazla etkilemedi ama kumanda ve özellikle korna eksikliğini çok hissettiriyor.İnsan kendini sağır dilsiz gibi hissediyor.Serviste açıp baktılar hava yastığının altında içi dönebilen bi mekanizma var ve kötü tarafı sinyal kolları ile hepsi bütün. Ve dolayısıyla hepsi birden değişti. 345 TL +KDV :( Şimdi sorun kalmadı ama basit bi kablo problemi gibi görünen bi arıza hiç ummadık derecede büyük olabiliyor.

bulut
04/09/2010, 01:58
Geçmiş olsun. Benim tuşlarda da bazen temassızlık oluyor. Yaa bu arada birşey dikkatimi çekti. Bizim gp lerin parcaları cok pahalıı. Yani forumda okudugum gp lerin teknik arızaları hakkındaki çözümlerin çogu baya pahalı rakamlar. Meretlerin hiç ucuz parçası yok ve şöylede bi sinir bozucu noktasıda varki; bütün barçalar beraber. Kılı bozulsa kafası kesiliyo. Baksanıza tuş takımından nerelere gelmiş sorun ve tabi maliyeti malum

HKNZHR
15/09/2010, 16:10
arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun diyorum.. bu sorun geçenlerde benim araçtada sorun yarattı önce korna konsol calismaz oldu sonrada abs arızası verdi... servise götürdüm ve 400 tl fiyat verdi " boranlar " neyse saolsun bir abimizi aradım oda birilerinin yanına götürdü ve oda birilerine yönlendirdi derken en son " İLHAN USTA " adında biriyle tanıstım... ben adama kısaca " DAYI " dedim :)... dayı aldı aracı söktü direksiyonu bunun içinde bir " ZEMBEREK " varmıs o kablo saga sola cevirmekten katlanıyormus ve çıkma parçacılarda " SIFIR YADA 2.EL " bulup degiştiriliyormus... neyse bi kaç yere gittik sorduk konsola gömülü bir parca ve konsol ile birlikte servis fiyatı " 400TL " dediler... Yedek parçacı elinde 2 tane oldugunu ve bunu daha önce sattıgını olsaymıs sadece " ZEMBEREK " kısmı " 150TL " miş... eger bulabilseydik bu parçayı " 150TL " ve " 50TL " yani " 200TL " gibi bir paraya yaptıracaktım... neyse saolsun namı deger " DAYI " ( ILHAN USTA ) bulamadıgımızdan bende çok üzülünce " dur sıkma canını yapacaz birşeyler " dedi... yaptıda... gelelim uzun lafın kısasına... kablodaki katlanma çok kücük oldugundan kesti biçti lehimledi... yerine taktı şu an sorunsuz çalısıyor... allah kazadan beladan saklasın diyelim... ustamın dedigine göre 2 günde geri gelende olmus 3 aydır gelmeyende olmus... kullanıp duruma bakacam... eger birgün böyle bir sorun için forumda arama yapan arkadas olursa... telefonlarını yazacam.. forum kurallarına aykırı degildir sanırım... isteyen görüşebilir... el emegi 100TL verdim... eger aynı sorun cıkarsa parça alırız işçilik almadan degiştireceginin garantisini verdi... gelelim telefon ve adres kısmına... derken dusundum... simdi birileri çıkar yok reklam der bişi der canımı sıkmayım die yazmıyorum... " MERSİN " DE yada yakın illerde sorunla karşılaşan olursa özelden ulaşsın... yada msn adresim kayıtlı ordan da ulaşabilir yönlendiririm... city motorunuda tamir ediyormuşşş...