PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marşbiyel hasarı.mar

Gajiin
07/04/2007, 11:17
Herkese selamlar.
bu aralar askerlik hazırlıklarım had safhada olduğundan pek nete giremiyorum. gitmeden şu konuyu sizlere sorayım dedim.

geçen ay içinde park manevrası yaparken biraz aceleden biraz da dikkatsizlikten sağ kapımın alt hizasında bir taşa çarptım. sağ marşbiyelde göçük oluştu. kapıda falan bi şey yok. taşı arabanın altına aldım biraz o hasar verdi.

şimdi bunun onarımı nasıl olur? marşbiyel değiştirmek gerekir mi acaba ?eğer gerekeceksi diyorum onun yerine gideyim alayım spor paketteki marşbiyel eklerinder hem hasarı kapatsın hem şık dursun.
yoksa herhangi bi kaporta aksamı gibi çekiçlenip macunlanıp boyanabilir mi marşbiyel ? ne dersiniz ?

uzman
07/04/2007, 11:39
evet yapılabilir,ya açılıp müdahale edilecek,ya da çektirme yoluyla halledilecek,ya da dediğin gibi spor paketine müracaat edilecek,ancak o bölge suyla yoğun temas eden bir bölge olduğu için koruma-izolasyon sistemi mevcuttur,bunun ihmal edilmemesi gerektiğini hatırlatmak isterim.

kadoku
07/04/2007, 12:47
şimdi hasarını görmeden konuşmak ne kadar doğru olur bilemiyorum ama Autoking vs. gibi yerler çok basitçe halledebilir, spor paketteki marşpiyeli almaya kalksan en azından 200-250 arası tutar oysa onarımı çok daha az bir maliyetle yaptırabilirsin.

pascal
07/04/2007, 14:23
autoking halledebilir bence

Gajiin
07/04/2007, 14:37
vallahi pek öyle vakumla çekilecek gibi bi hasar değil. yaklaşık 25 cm lik bi ezik var. ve boyada da ciddi sıyrılma var. ancak ya klasik tamir olacak ya spor paket alınacak.

ABNEW
07/04/2007, 15:38
Bence de onarım daha ucuzdur.Serviste orjinal spoilerin fiyatı bile 400YTL ye geliyor, geçmiş olsun...

uzman
07/04/2007, 15:40
servise veya ustaya göster,bence çektirme ile hallolur.

multijet
07/04/2007, 18:18
Marşbiye arabalarda sacın en kalın olduğu yerlerden . Punta ile çektirme veya vakum, mevcut bölgedeki sacın kalınlığının fazla olması sebebi ile olmaz. Ama vuruğun olduğu yer alt tarafta ise kapı ile aynı eksenden çekiçlenerek yapılabilir. Fakat sac deformasyonundan dolayı oluşacak bombeleri de ısıtarak aldırma, ısıtılan yer galvanizinin yanması sebebi ile erken korozyona uğrar. Bence sen sıyrılan yeri rötuşla ve hava ile temasını keserek pası engelle. Sonrada ucuz yollu istiyorsan doğru polyesterciye marşbiye yaptımaya git. Geçmiş olsun!

Honor COOPER
07/04/2007, 22:00
bencede en mantıklısı en uygun şekilde onarımını yaptırman sonuçta marşbiye her zaman hasar riski yüksek olan bir parça.