PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dönüşlerde kabine sızan soğuk hava?

Muhendis06
07/04/2007, 08:01
Arkadaslar, simdiye kadar dile getirilmemis bir durumu burada paylasmak istedim. Soguk havalarda (+ 5 C alti) kabini kalorifer fani acik konumda ve disaridan hava alma durumunda isitirken, ozellikle kavsaklarda ve gorece keskin donuslerde, dis ortamin soguk havasi ozellikle ayak ufleçlerinden kabine giriyor. Bu durum biraz komik gelebilir, ama defalarca gozlemledigim bir hadise. Sizin araclarda da ayni sey oluyor mu? Gerci havalar artik isinmaya basladi ama belki gozlemleyen olmustur ayni seyi.

Sanirim hadisenin kaynagini, motor bolgesindeki sicak hava emis noktasinin korunakli bir bolgeye konumlandirilmamasi ve dosnuslerde bu bolgeye kaçan soguk havanin kabine emilmesi teskil ediyor.

microab
07/04/2007, 12:51
Yok böyle bir sorun yavv,ilk defa duyuyorum...

erdiyilmaz
07/04/2007, 13:01
hocam onu ben sorun oLarak görmemiştim,
ani savruLmayLa araç içindeki soğuk havanın hareketi oLarak yorumLuyordum. sonucunda soguk hava daha yogun, kütLe gibi hareket eder diye düşünüyordum.

dedigin gibi, dışardan, aniden hava girişLerine (manevra yönünde) soğuk hava girmesi neticesinde, aniden havayı ısıtamadığından oLsa gerek; kısa süreLi soğuk üfLeme oLuyor sanırım. sorun ya da arıza degiL sanırım bu

pascal
07/04/2007, 14:27
abi bence bu bir sorun değil we birçok arabada olan birşey. mesela babamına arabasında da bu tarz bir olay war. başka arabalarda da buna şahit oldum. o yüzden sorun olduğunu sanmıyorum

ABNEW
07/04/2007, 15:53
Benim de farkettiğim bir durum yok açıkçası, ilginç bir olay...

the_Algn
07/04/2007, 17:59
hocam onu ben sorun oLarak görmemiştim,
ani savruLmayLa araç içindeki soğuk havanın hareketi oLarak yorumLuyordum. sonucunda soguk hava daha yogun, kütLe gibi hareket eder diye düşünüyordum.

dedigin gibi, dışardan, aniden hava girişLerine (manevra yönünde) soğuk hava girmesi neticesinde, aniden havayı ısıtamadığından oLsa gerek; kısa süreLi soğuk üfLeme oLuyor sanırım. sorun ya da arıza degiL sanırım bu

bende aynı yorumluyorum...eski arcım SW dı onda çokda ha belirgin bir hava hareketi vardı ..

multijet
07/04/2007, 18:05
Valla ben farketmemiştim. Ama bunu farkettiyseniz helal valla. Acaba benim arabada var mı, bu sıkıntı olan arkadaşlar sizin araçların klima digital mi?

Korhan
07/04/2007, 18:10
Ben de de var. Ama olay Erdinin izah ettiği gibi soğuk havanın eylemsizlik isteğinden oluyor. Normaldir. Çözümü de olamaz.

İbrahimKC
07/04/2007, 18:11
Valla bende fart ettim bu durumu, ama çokta üstüde durmadım.
Araç sürerken arada öyle soğuk hava gelmesi iyi oluyor. Uyanıyor insan :)

EAGLE SAİM
07/04/2007, 23:21
ikcihana katılıyorum :)

Muhendis06
08/04/2007, 12:08
Olayin tum GP lerde ayni oldugunu anlamis olduk. Daha ziyade cok soguk havalarda hissedilebilecek bir hadise. Konfor anlaminda cok rahatsizlik veren bir konu degil, ancak merak ettigim bir seydi. Cevaplar icin tesekkurler. Benim arac manuel klima.

Lewent
08/04/2007, 13:39
Ewet benim digital klima we bende de war aynı durum ama pek çok arkadaşın da belirtttiği gibi çok önemli değil, ben de önemsemiyorum zaten.

ufuk61
08/04/2007, 19:05
yaa o olay bendede var ama onu problem olarak görmemiştim

microab
08/04/2007, 19:13
Bu bir problem olmamalı zaten,fakat "gözünün üzerinde kaşın var" deyip her şeyi problem haline getiriyoruz. Başlıklara da "...sorunu" "... kronik problemi" diyoruz,sonucunda herkes paranoya duymaya başlıyor.

Bu ve benzer konular problem olmamalı...

BGRAYS
08/04/2007, 19:20
+1

KAANİTO
19/04/2007, 11:36
Oh Be Içim Rahatladi Bende Birtek Bende Oluyor Sanmiştim

nejatb
20/04/2007, 06:10
geçmiş olsun, ciddi bir sorunmuş.

şaka bir yana başlığı ve yazılanları okuyunca acayip sevindim. millet efsane adı altında aldığı araçlarda binbir türlü sorunla boğuşup, çözemeyip, ağlaşıyor biz ise punto'nun içindeki soğuk hava hareketlerinin yönünü tartışıyoruz.

rep+.

pdr42
21/04/2007, 13:15
benser bişey soyluym sizde oylemi deilmi lpg takılırken usta soyledi yada bende oyle. bu iç kabinle motorun arasıana baz kabloları gecirmek için ehr arabada bulunna yuvarlak deilkler var sofor tarafında motorun içinden bakınca belki goreiblirisni onun lastikle kapanması lazım benim ki nde lastik cıkmıs takamadılarada adamlar servise taktır falan deidler bana sizde nasıl acaba durum

the_Algn
21/04/2007, 14:38
benser bişey soyluym sizde oylemi deilmi lpg takılırken usta soyledi yada bende oyle. bu iç kabinle motorun arasıana baz kabloları gecirmek için ehr arabada bulunna yuvarlak deilkler var sofor tarafında motorun içinden bakınca belki goreiblirisni onun lastikle kapanması lazım benim ki nde lastik cıkmıs takamadılarada adamlar servise taktır falan deidler bana sizde nasıl acaba durum
abi dedğin yere bakalım..eğer foto ile gösterebilme imkanın varsa sevinirim. uğraşmayalım bulacaz diye..:))

Reddline
22/04/2007, 10:09
fark edenleri tebrik ediyorum azım açık kaldı........

pdr42
22/04/2007, 15:22
valla foto cekiyim ben onadna sonra gondereiym buraya