PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz pedalında sürekli titreme

etufan
19/08/2010, 11:48
Herkese merhaba;

Bazı yollarda ( şehirlerarası ) 90 ve üstü hızlarda pedal takımında hafif sürekli bir titreme (kazıntı / sürtünme etkisi gibi) hissediyorum. Yoldan da kaynaklanabiliyor olabilir emin değilim çünkü her zaman olmuyor.

Yorumunuz var mı?

4500 KM 'deyim.

Teşekkürler.

onderbaki
19/08/2010, 12:03
önceki aracım kia rioydu. 100 km ve üzeri hızda giderken duruma göre ayağımı gazdan çekip geri yüklenmek gerektiğinde sanki pedalın sağına soluna bişey sıkışmış gibi dediğinize benzer tuhaf bir şey hissediyordum. aracı 6 yıl 50000 km kullandım ve bir sorun yaratmadı.

etufan
19/08/2010, 12:15
Selam, cevap için teşekkürler. Ancak kazıntı sürtüme hissi pedalın basma çekme hareketi ile ilgili değil, sanırım bu kısmı yanlış anlattım. Sabit bir hızda pedala dokunurken hissettiğim bir sürekli titreme... Şimdi internetten de araştırıyorum ama net birşey bulamadım henüz. Teknik servise ise bu konuda bilgi sahibi olmadığım noktada başvuracağım sanırım. Teşekkürler...

suvari_84
19/08/2010, 12:29
pedal yayında bi sıkıntı olabilir. bende bu kazınma hissi sadece yokda bi sıkıntı varsa oluyordu ama pedala o kadar sıkıntı yaratmıyor bence servis zamanın gelince bi kontrol ettir yaylarda veya sürtünme yağında bi sıkıntı olabilir :) (mağlesef hiç karşılaşmadım bu sorunla puntom 60000 km de )

etufan
19/08/2010, 12:35
1-2 gün daha takip edeyim. Çünkü sürekli olmuyor. Biraz takıntılı biriyim bu gibi şeylerde, devam ederse servis zamanı bana çok uzak kalır :)

İlginiz içinde teşekkür ederim.

Scottie
19/08/2010, 13:38
Başar naber abi ya.... bu sorununu Çoşkun abi gelince yanıtlayacaktır... ben anlamam pek... ama o kesin biliyordur...

Ziyaretci046
19/08/2010, 14:05
kullandığınız aracın gaz pedali telli değil elektronik gaz kelebegi olduğu için gaz pedalında okuyucu var benim fikrim titreşim varsa gaz pedalının civataları gevşek olabilir veya aracınızın titremeden dolayı akla gelen rotbalansı bozuk olabilir

clax22
19/08/2010, 14:26
bende hem debriyajda hemde gaz pedalında bahsettiğiniz titreşim kazıntı tarzında olay var servise sordugumda bir problem olmadıgı söylendi ama ben bi sprun oldugunu dusunuyorum eninde sonunda bir arıza olarak karsıma cıkarmıs gibi geliyor

etufan
19/08/2010, 16:02
Eser selam, iyidir abi... İş, güç ve sıcaklar işte :) Sen nasılsın?

Arkadaşlar merhaba, clax22 'nin de benimde tıpatıp aynı sorunu yaşadığı belli, bu sorunu yaşadığımda debriyaj ve fren üzerinide baskı yapmadan değerek kontrol ettim onlarda da vardı aynı titreşim... Ancak dediğim gibi sürekli olan bir şey değil, klimalı ya da klimasız anda olup olmadığınıda anımsamıyorum. Yoldan kaynaklandığını düşünüyorum, otobanda böyle birşey yaşamadım çünkü. Neyse artık biraz daha dikkat edip ne zaman ve ne şartlarda olduğunu dinleyeyim ben.

Herkese tekrar teşekkürler...

Scottie
19/08/2010, 16:09
ne olsun bizimde aynı valla... iş ... güç... arasıra hasan la falan görüşüyorum isteanbula gittim mi.. geçen 23 nisan beraberdik. onur ile görüştük bir kaç kez.. hasan ben onur çok takıldık..

klima çalışıyorken benim araba komple titriyor... oto bir şeyler anlatmıştı ama aklımda kalmadı valla...

etufan
19/08/2010, 16:16
Ooo ne güzel, ya ben İzmir 'e dönünce işlere öyle bir daldım ki şimdi kafamı kaldırınca aradan 6 sene geçmiş yuh yani :) Biraz vefasızlık ettim aslında, İstanbul 'a en son bir önceki Cebit sırasında sabah gelip akşam döndüm uçakla... İzmir 'e yolunuz düşerse mutlaka arayın, haber verin bana... Forumda kayıtlı gmail 'imi sürekli kontrol ediyorum oradan irtibat kurabilirsin. Görüşürüz... :)

kaptan_ahab
19/08/2010, 17:57
Balansın bozuk olmasıda gaz pedalının titriyormuş hissi vermesine sebep olabiliyor.Genelde bu titreme 100-120 arası oluyor.120 den sonra biraz kesiliyor.

GP COSKUN
20/08/2010, 01:20
başar pedal takımının civatalarında gevşeme olabilir bazen yapıp bazen yapmamasıda aklıma fanın devreye girdiği zamanki sesten dolayı pedallara titreşim olarak aksaması geliyor
ama sonuçta çokta dert edilecek bir durum değil bir arıza olayı değil bu

etufan
20/08/2010, 09:26
Çoşkun selam, ben de senin yorumuna benzer bir yorum aldım çevremden. Sonraki servis zamanına kadar konuya takılmama kararı aldım :) İlginiz için teşekkürler...

GP COSKUN
20/08/2010, 18:13
Çoşkun selam, ben de senin yorumuna benzer bir yorum aldım çevremden. Sonraki servis zamanına kadar konuya takılmama kararı aldım :) İlginiz için teşekkürler...

ne demek kardeşim biraz olsun için rahatladıysa bu bizi sevindirir
keyifli sürüşler