PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Izgara Yardım

tutkuaydin41
18/08/2010, 19:46
Ön ızgaraları boyamak ıcın soktumm. alt ızgarayı zor soktum boyadım ama bidaha oturtamadım acaba sorun nerde .. bastakı ve sondakı tırnaklar oturuyor dıerlerı dısarıda kalıyor.. almaya kalksam acaba pahalımıdır alt ızgara ??

operatormurat
18/08/2010, 19:57
biraz elbecerisi ister yamulan tırnakları gireceği istikamete göre düzelt,baktın olmuyor bi kaportacıya git hemen takacaktır,hazır boyamış olduğun pajurundan da olma...

tutkuaydin41
18/08/2010, 20:02
abı tırnakların hepsi saglam sekılde duruyor bant sarım otursun dıye yıne oturtamadım tampon kırılacak gıbı oluyor. duzelttırıp oylemı denıyeyımm yanii

real
18/08/2010, 20:07
evet bende bir ara bayağı uğraşmıştım çözüm çok basit. :) üst ızgaradan elini plakanın arkasına doğru olan kısıma kadar sokuyorsun oraya destek vermiş oluyorsun esnememesi lazım sonrada alt ızgarayı ittiriyorsun cuk diye oturuyor

operatormurat
18/08/2010, 20:14
abı tırnakların hepsi saglam sekılde duruyor bant sarım otursun dıye yıne oturtamadım tampon kırılacak gıbı oluyor. duzelttırıp oylemı denıyeyımm yaniitutku kardeşim,tırnaklar ve tırnakların oturduğu yer sağlamsa bant sarmana gerekyok,tırnaklar nizami girecekleri yere baksın pajurun sağ uç ve sol ucunu aynı hizada yaklaştır.bütün tırnak uçlarını yuvalara yanaştır, sonra soldan sağa doğru yumruğunla sıra sıra hafifçe döverek komple her tarafına sırayla vur,korkma kolay kolay kırılacak bişey değil,sadece tırnak yuvasına tam girmemişse tam oturmaz,ozaman tekrar çıkar işlemi baştan yap,hadi güzel haberler bekliyoruz senden...

PLaTiNuN
18/08/2010, 20:51
Alt ızgara serviste 55 TL idi 2009 sonlarında almıştım bilgin olsun Tutku...

smartmavi
18/08/2010, 21:07
Once alt sonra ust izgara takilmali. Ustteki bosluktan elimizle tamponun arkasina destek yapiyoruz ve bu sekilde alt izgarayi takiyoruz.

Punto_Can
18/08/2010, 21:51
ancaaaak,
üst panjurun iç tarafından plaka boşluğuna arkadan destek yapabileceğimiz bir boşluk yok :)

real
18/08/2010, 21:56
ancaaaak,
üst panjurun iç tarafından plaka boşluğuna arkadan destek yapabileceğimiz bir boşluk yok :)

üst panjurun arka kısmından elini aşağı indirdiğinde darbe emici köpük var onu esnemeyecek şekilde tutarsan alt ızgara çok rahat bir şekilde bastrınca oturuyor bundan başka bir çözüm yolu yok tamponu sökmeden yapılcak tek çözüm bu test edilmiş ve onaylanmıştır

ayhan1
18/08/2010, 22:21
üst panjurun arka kısmından elini aşağı indirdiğinde darbe emici köpük var onu esnemeyecek şekilde tutarsan alt ızgara çok rahat bir şekilde bastrınca oturuyor bundan başka bir çözüm yolu yok tamponu sökmeden yapılcak tek çözüm bu test edilmiş ve onaylanmıştır
aynen bende katılıyorum şahsen denenmiş bir olaydır birde ilk önce alt ızgaranın altını takın sonra üstünü ama mutlaka destek olun birde havayastığı sensörlerine dikkat edin fazla tampona vurmayın bir ızgara boyası yüzünden havayastığı gitmesin az para değil

Punto_Can
19/08/2010, 00:56

evet ben o köpüğe hiç dokunmadım kayar falan diye :D
ancaak tamponu sökmeden de bu işi benim gibi halledebilirsiniz.
aracı lifte kaldırın :D tamponu alttan tutan 2 veya 3 vida var onları gevşetin ve aradan uzun demir bir çubuk sokun. tam plakanın arka kısmına basınç uygulayacak şekilde sabitleyin ve panjurun tırnaklarını rahatlıkla oturtun :D
bu da başka bir çözüm, test edildi onaylandı ;) :D

krakercocuk
19/08/2010, 01:08
yav hiç bişeye gerek yok alt ızgaranın önce alt tırnaklarını yuvalarına oturttur..sonra üst kısmınıda iktir içeri..sonra bama güme giriş sağdan soldan oturur..bişeyde olmaz..tecrübeyle sabit...üstte aynı sekilde sağdan soldan vurdurarak oturtursunuz

ayhan1
19/08/2010, 01:19
okadarda fazla vurmayın önde sensörler var sonra havayastığı güm olmasın

Du Hast
19/08/2010, 02:36
okadarda fazla vurmayın önde sensörler var sonra havayastığı güm olmasın
sensörün algılaması için öndeki koruyucu barların hasar alması lazım :) tamponla alakası yok zaten :)

ayhan1
19/08/2010, 02:43
sensörün algılaması için öndeki koruyucu barların hasar alması lazım :) tamponla alakası yok zaten :)
hocam bar dediğiniz kocaman demir sesör onun içindemi yani??? böyle birşey yok isterseniz birdeneyin atın bir yumruk aracın önüne ama öyle hafif falan değil görün bak ne oluyor

OzzY
19/08/2010, 02:55
tampona yumrukla filan açılmaz havayastığı değil yumruk kaza tekme atın isterseniz, o demire sağlam bi darbe gelmesi lazım.

+ kontağında açık olması lazım

ayrıca ufak bi kaza yaptım(çamurluk yerinden oynadı farın ayakları kırıldı tekmeden yumruktan daha ilersi yani) açılan kapanan bişey yok...

ayhan1
19/08/2010, 03:06
ozan başımdan geçen bir olayı anlatayım size araç çalışır vaziyetteyken arkadaşımın aracına bisikletle çocuk çarptı araç park halindeydi bisikletli çocuk yaklaşık 5-6 yaşlarındaydı havayastıklarının ikiside gümledi sonuç olarak kasko karşılamadı kullanıcı hatası maliyet 4500 tl

utku952
19/08/2010, 03:50
düz tornavidaya peçete sarın ucuyla tamponun ortasını esnetin tek tek tırnakları yerine sokun. serviste yaptırmıştım hiç te hasar kalmadı esnemeden dolayı.

tutkuaydin41
19/08/2010, 16:27
abiler cok ugrastım ama yapamadım olmuyor aksesuarcıya goturdum oda takamadı :S. serwıs yoLu gozuktu gıbı ::SSS

kaptan_ahab
19/08/2010, 16:36
Eski aracımla bir kaza yapmıştım.Fotoğrafları aşağıdadır.Bu durumda dahi hava yastıkları açılmamıştı.
9529

9530

krakercocuk
19/08/2010, 16:48
valla 3 arabanında üst ve alt ızgaralarını boyadık defalarce çıkarıp taktık defalarca giriştim elim şişti hatta..:D yinede bisey olmadı

ayhan1
19/08/2010, 19:48
o zaman bizimki bir talihsizlik ben canlı şahit olduğum için yazdım dikkatli olun diye sonuçta az para değil

tutkuaydin41
23/08/2010, 12:43
ızgaları otutturdm herkese tşk.

kaptan_ahab
23/08/2010, 13:01
Otoparkta biri tıklamış, şimdide benimkiler dışarı fırladı iyimi :D
Servistemi yaptırdınız?

tutkuaydin41
23/08/2010, 13:07
yok abi kendm yaptm.ust ızgarayı sök. elini arkaya sok hangı tırnak gırıcekse onun ıc tarafından kuvvet uygularak ön taraftan ızgarayı itikle tık diye yerıne oturuyor.

kaptan_ahab
23/08/2010, 13:21
Tutku bu üst ızgarayı sökmek kolaymı, sert bir maddeden yapılmış gibi çıkarırken kırılmasın.

tutkuaydin41
23/08/2010, 13:33
Tutku bu üst ızgarayı sökmek kolaymı, sert bir maddeden yapılmış gibi çıkarırken kırılmasın.

abı sen sımdı bunu sag taraftan cek hemen gelıcek snra aca aca gel sola dogru .ustten asagıya bastırabılırsın saglı sollu cekerek cıkıyor ıste. ust ızgaranın tırnkları sert dıkkatlı ol cıkartıncada fıat logosu yere gelıcek sekılde bırak. alt ızgarayı da takmadan tırnakları yukaarıya dogru kastır yumusak tırnaklar

StrawBeeRy
23/08/2010, 13:35
abı sen sımdı bunu sag taraftan cek hemen gelıcek snra aca aca gel sola dogru .ustten asagıya bastırabılırsın saglı sollu cekerek cıkıyor ıste. ust ızgaranın tırnkları sert dıkkatlı ol cıkartıncada fıat logosu yere gelıcek sekılde bırak. alt ızgarayı da takmadan tırnakları yukaarıya dogru kastır yumusak tırnaklar
:) tecrübe sahibi olmuşsun bu konuda :D

tutkuaydin41
23/08/2010, 13:38
:) tecrübe sahibi olmuşsun bu konuda :D

taby yaa tek yapamadıgım ayna kapakları kaldı şimdi :)

kaptan_ahab
23/08/2010, 13:39
Tamamdır, bu akşam girişiyorum olaya.

StrawBeeRy
23/08/2010, 13:40
taby yaa tek yapamadıgım ayna kapakları kaldı şimdi :)
en kolayı o zaten köşeden sağlam çek gelir geleyim istiyorsan sökmeye :D

tutkuaydin41
23/08/2010, 13:44
en kolayı o zaten köşeden sağlam çek gelir geleyim istiyorsan sökmeye :D

anLamıorum herkes en koLayı o diyor ama :s... GeLde söküp gidersin gelırken bide krmızı kapak warsa onları getırde ugrasmayalım .d.d.D

StrawBeeRy
23/08/2010, 13:46
anLamıorum herkes en koLayı o diyor ama :s... GeLde söküp gidersin gelırken bide krmızı kapak warsa onları getırde ugrasmayalım .d.d.D
dediğim kıvrımdan tut sağlam çek olmadı araya küçük düz tornavide sok yavaşça kastır atar zaten :)

kaptan_ahab
23/08/2010, 20:22
Evet üst ızgarayı sökünce gayet kolaylaşıyor durum.Güç denemesi yapmaya gerek kalmıyor.