PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinema filmleri ve yorumları

suvari_84
16/08/2010, 08:42
arkadaşlar eminim herkes sinemayı seviyordur. bu konuyu sinemaya giden ve giittiği filmi beğenip veya beğenmeyip başka arkadaşlarına tavsiye etmek isteyen arkadaşlar için açtım. şahsen ben gitmek istediğim bir filmi burda iyi bir yorumunu duyarsam daha güvenerek giderim. tabiki zevkler farklıdır ama bana göre herkes bir sinema eleştirmenidir ve herkesin eleştirilerini bekliyorum.

ilk ben başlıyım bu film vizyondan kalktı ama ben dün izledim senaryosunu ve yönetmenliğini zülfü livanelinin yaptığı VEDA adlı film dün dvd sini aldım ve inanın çocukalrıma seyrettireceğim bir film. filmin konusunu paşanın yaveri anlatıyor ve herşey yaverin gözünden anlatılıyor savaş sahneleri çok kısa geçmiş ve yapılan devrimler kısaca özetlenmiş fazla ca tarihi bilgi aşılamıyor sadece özet olarak aşılanıyor ama ailecek seyredilecek duygusal bir film :)

ozdem
16/08/2010, 12:12
Başlangıç filmine gitmek istiyorum, henüz kısmet olmadı.
Çevremden aldığım yorumlar, tepkiler çok iyi.
Sanırım forumda da tavsiye edilmişti.
İnşallah bu hafta sonu izleyeceğim.

tolgaank88
16/08/2010, 12:34
ben gecen gun başlangıca gittim.film içerik olarak bana çok ters geldi.bir filmde olması guc olaylar varsa ve soyut kavramlar coksa o filmi sevmiyorum.sonuc olarak baslangıc filminde ortalara dogru uyudum :)
birde filmi izlerken ekstra dikkatli olmak gerekli sanırsam cunku gecisleri anlamak zor olabiliyor.

suvari_84
16/08/2010, 13:18
hımm matrix gibi yani . eğer matrix e benziyorsa ben kesin giderim bilim kurgu ilgi alanım ..her türlüsünü seyrederim :)

tolgaank88
16/08/2010, 16:31
valla matrix ide hiç izlemedim barış :)
ama bilim kurgu filmi denebilir boyle ruyalarda oynama felan var
gidiceksen tavsiyem dikkatli izlemen bi koparsa toparlaması zor :D

PLaTiNuN
16/08/2010, 16:37
İç içe 3 rüya düşün barış ve 3 ünüde aklında tutman gerekicek yoksa film kopar bunu yapabilirsen gerisi kolay zaten :)

Bu haftaki favorim Cehennem Melekleri full aksiyon...

Scottie
16/08/2010, 16:57
başlangıç filminde arkadaşım uyuduğunu söylemişti... ben bu hafta sinemaya kapalıyım.. haftaya inşallah...

suvari_84
17/08/2010, 08:26
abi yok o zaman yaaa 3 rüya 3 ünüde aklımda tutucammm vs.vs. sinemaya eğlenmeye gidiyoruz vazgeçtimmm bennn. şöle komik güzel bir film gelirse ona giderim. bu arada dün kurt adamın en son versiyonunu seyrettim gayet başarılı olmuş ama öykü kısa ve öz tutulmuş yani kısaca bir kurt adam hikayesi.tavsiye etmem az çok bu hikayeyi bilen filmin sonunu çıkartır zaten. bu ara geriden gidiyorum sinemalar hem kalabalık hemde şöyle güzel bir film gelmedi :)

Scottie
17/08/2010, 08:45
sinemaya bende yaklaşık 2 aydan beri gitmiyorum.. 5d filmler daha iyi be tüm sinemaler öyle olsa.. en son tanrıların savaşına gittim... onuda hiç beğenmedim.. sıkıcı bir konusu var...

suvari_84
17/08/2010, 09:09
benimde 1,5-2 ay falan olmuştur eser abi. ben bu konuyu bunun için açtımmm eğer iyi bir film varsa herkes gitsin diye düşündüm :) mesela ben başlangıç filmine gidecektim vazgeçtim yorumlara bakılırsa gitmeye gerek yok :)

Genius
17/08/2010, 11:04
DiCaprio'nun son filminden önceki Zindan Adası filmini tavsiye ederim. DVD, DivX kolleksiyonuma kattığım filmlerden biridir. Bu günlerde Lethal Weapon (Cehennem Silahı) serisini izliyorum. Hem eğlenceli hem aksiyon dolu, tavsiye ederim.

suvari_84
17/08/2010, 11:34
zindan adasını bende seyrettin sonunda bir süpriz bekliyor seyredenleri :) ben bile çok şaşırmıştım o filmin kurgusu gayet iyiydi ve bayağı güzel çekilmiş.

Scottie
17/08/2010, 11:36
zindan adasını bende seyrettin sonunda bir süpriz bekliyor seyredenleri :) ben bile çok şaşırmıştım o filmin kurgusu gayet iyiydi ve bayağı güzel çekilmiş.

seyredelim bakalım.. son zamanlarda şöyle kaliteli bir komedi filmi gelmedi... gelse de gitsek...

suvari_84
17/08/2010, 12:53
komedi filminde birincisi gora diğer kutsal damacana daha komiliğini görmedim. cem yılmazın sadece ilk filmi gora süper olmuş ve adam çok detay a girip iyi espri çıkarmış. aynı şekilde kutsal damacanın birinciside süper. (adamlar ilkinde parayı vurup hemen ikincisini çekmeye çalışıyorlar tabiki ikinci film detaylı çalışılmıyıp baştan savma olduğu için birinciyi tutmuyor)