PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabam kaplumbağa gibi

murat53
14/08/2010, 22:59
arkadaşlar aracım 2007 model punto emotion dizel versiyonu.aracı aldığımdan beri özel servisten çıkmıyor araç 70000 km de aracın debriyaj balatası ve oynar volantı değişti zincir ses yapıyo denildi zincir ve yağ pompası değişti binicez dedik yaptırdık neyse bunları. fakat birde çekiş problemi çıktı ortaya bununla ilgili aracın mazot pompası filitreleri yağı vs değişti turbo teste sokuldu sorun çıkmadı enjektörler bakıldı sorun çıkmadı kurum temizliği yapıldı fakat araç hiç atik değil kalkışlarda şahinler çok rahat bir şekilde geçebiliyo beni kamyonetler dahil sanki kaplumbağa böyle bişey başına gelen varmı bu araç neden gitmez?:frusty00: bu sorunu çözecek ve bu araçlardan anlayan iyi bir ustası olan varmı arkadaşlar servis haricinde servise araç teslim etmemekte direniyorum uçuk fiyatlarından dolayı.

emin tahir
14/08/2010, 23:29
benim araçta 2006 1.3mjet emotion benimde kalkışlar çok güçsüz ama sanırım bu motora has bi olay diyorum.Yoksa bende de mi sıkıntı var???

kaptan_ahab
14/08/2010, 23:48
Biraderde dizel 2008 focus var.Kalkışlarda dizeller genel olarak hantal.

StrawBeeRy
14/08/2010, 23:51
bmw 5.20D ler bile kalkışta hantal ama sonradan bir açılıyor pir açılıyor :)

magic
14/08/2010, 23:56
bmw 5.20D ler bile kalkışta hantal ama sonradan bir açılıyor pir açılıyor :)

Yapma be Mert, o kadar da değil :)

murat53
15/08/2010, 00:00
bundan önceki aracımda puntoydu 2006 dynamic cam tavan uğruna satıp emotion aldım abartısız dynamic aracım kalkışlarda bi çok arabayı benzinli veya dizel sepet havası yapıyordu sorun ya emotionlarda yada bende. asr özelliğinden de şüpheleniyorum aracı kasıyormu diye abartısız bir şahin gibi bile kalkışı yok.

StrawBeeRy
15/08/2010, 00:05
Yapma be Mert, o kadar da değil :)
tabi 5.20ler kalkışta o kadarda hızlı kalkmıyor ama kalkışta sonra hemen açılıyor tutana aşk olsun :)

Du Hast
15/08/2010, 00:07
2000 devir altında ortalama tüm dizeller hantaldır turbo tam dolmadığı için..

magic
15/08/2010, 00:49
tabi 5.20ler kalkışta o kadarda hızlı kalkmıyor ama kalkışta sonra hemen açılıyor tutana aşk olsun :)

Arakadaşımda var, ok gibi fırlıyor walla...

dallix
15/08/2010, 01:10
Aracınızı öncelikle iyi bir tamirciye götürmeniz lazım bunuda oturduğunuz şehirdeki bilinçli insanlara sorabilirsiniz,ben turbo satış ve tamir servisi sahibiyim anlattığınız pompa enjektör ve turbo arızaları giderildiyse son kalan ihtimaller şunlar.

Hava akış metresi soketlidir ve multijet hava akış metresi yazarsanız google a görürsünüz o soketi yerinden sökün ve aracınızın çekişi bariz şekilde artarsa hava akış metresini orjinal ve sıfır olarak değiştirin.

katalitik konvektör tıkalı veya kırıksa aracınızın egzos sistemi tıkalı demektir eğer katalitik konvektör tıkalıysa yenisiyle değiştirin veya içini boşalttırın.

bunlada çözülmezse arızanız intercooler delik olabilir bunuda turbo hortumları içinde 40 50 gr yağ varsa anlarsınız,intercooler, turbo, demir ve silikon hortumlarının patlak çatlak olmadığına emin olun turbonun yanında bulunan wastegate adlı basınç dengeleyicisiniin aşırı derecede sıkılı olmadığına emin olun bu yazdıklarımı kağıda yazıp tamircinize götürün.

wepster
15/08/2010, 02:33
Puntom henüz gelmedi ama şirket aracı var 2007 1.3 multijet palio gayet seri umarım evoda öle olur

Romeo_er2
15/08/2010, 02:43
Aracınızı öncelikle iyi bir tamirciye götürmeniz lazım bunuda oturduğunuz şehirdeki bilinçli insanlara sorabilirsiniz,ben turbo satış ve tamir servisi sahibiyim anlattığınız pompa enjektör ve turbo arızaları giderildiyse son kalan ihtimaller şunlar.

Hava akış metresi soketlidir ve multijet hava akış metresi yazarsanız google a görürsünüz o soketi yerinden sökün ve aracınızın çekişi bariz şekilde artarsa hava akış metresini orjinal ve sıfır olarak değiştirin.

katalitik konvektör tıkalı veya kırıksa aracınızın egzos sistemi tıkalı demektir eğer katalitik konvektör tıkalıysa yenisiyle değiştirin veya içini boşalttırın.

bunlada çözülmezse arızanız intercooler delik olabilir bunuda turbo hortumları içinde 40 50 gr yağ varsa anlarsınız,intercooler, turbo, demir ve silikon hortumlarının patlak çatlak olmadığına emin olun turbonun yanında bulunan wastegate adlı basınç dengeleyicisiniin aşırı derecede sıkılı olmadığına emin olun bu yazdıklarımı kağıda yazıp tamircinize götürün.

olabilecek en mantıklı şekilde özetlemişsiniz..bana kalırsa bu kadar motor işçiliği servisi aşıyor açıkcası ;) bu kadarda servis ustasına güvenmemek lazım..

ato
15/08/2010, 10:12
Puntom henüz gelmedi ama şirket aracı var 2007 1.3 multijet palio gayet seri umarım evoda öle olur
merak etme evolar atik

kralcarsi
15/08/2010, 16:39
bundan önceki aracımda puntoydu 2006 dynamic cam tavan uğruna satıp emotion aldım abartısız dynamic aracım kalkışlarda bi çok arabayı benzinli veya dizel sepet havası yapıyordu sorun ya emotionlarda yada bende. asr özelliğinden de şüpheleniyorum aracı kasıyormu diye abartısız bir şahin gibi bile kalkışı yok.

emotionlarla ilgili bişi olmadığını düşünüyorum zira ben de böle sıkıntı yok, ama multijet motoru malum devirli kalkarsan daha iyi olabilir

smartmavi
15/08/2010, 18:12
Bende de emotoin var ve ayni sorun. 3 ay evvel sattigim 90 beygirlik dinamik mermi gibiydi. Ayni motora sahip emotionim ozellikle 1000-2000 devir arasi cok yigiliyor. Naapcaz bilmiyorum.

murat53
16/08/2010, 01:19
Bende de emotoin var ve ayni sorun. 3 ay evvel sattigim 90 beygirlik dinamik mermi gibiydi. Ayni motora sahip emotionim ozellikle 1000-2000 devir arasi cok yigiliyor. Naapcaz bilmiyorum.
aynı sorun sendede var demek benim dinamikte öyleydi hız canavarıydı mermi gibi kalkıp giderdi emotion aldım hiç memnun değilim gidişinden gidenekadar her tarafını değiştiricem.

murat53
16/08/2010, 01:38

salih bu yazmış olduklarını aşağı yukarı hepsini uyguladım gibi katalitik konvektörü boşalttırdım hava akış metrenin fişini çektim hiç bir değişiklik olmadı pompa ve enjektörler kontrol edildi bişey çıkmadı turboyada bakıldı fakat turbonun sağlıklı olmadığını düşünüyorum turbonun uygulaması gereken basıncı uyguluyormu veya biryerde kaçak varmı aslında benim sorunum iyi bir usta bulamamak bu araçlardan anlayan pek usta bulunmuyor maalesef veya ben bulamıyorum servise getirsem turboda en ufak bişey görse değiştircek enjektörde en ufak bişey görse değiştircek mesela turbonun fiyatı emotionun serviste 1300 tl gibi uçuk bir rakam benim gittiğim turbocu acaba basınç dengeleyicisini biliyormu oda soru işareti senden duydum yazdıklarınla yarın tekrar şahin kafalı ustama gidicem bakalım ne diycek.yardımın için teşekkürler

murat53
16/08/2010, 01:45
emotionlarla ilgili bişi olmadığını düşünüyorum zira ben de böle sıkıntı yok, ama multijet motoru malum devirli kalkarsan daha iyi olabilir
senin aracın gidiyorsa ozaman benim arabada problem var demektir benim araba kalkıp gidenekadar çok çaba sarfediyor dynamic kullanmasam diycem bu arabalar bukadar gider lakin dynamic tam bir mermiydi arasında uçurum fark var

dallix
16/08/2010, 01:50
turbonda ötme beyaz duman siyah duman yoksa sorunu turboda arama ama emin olmak istiyorum dersen turbo kontrolünden para almıyoruz gönder kontrol edelim dediğin gibi 1700 2000 devirler arasında yığılma var ise bana kalırsa turbondan çok yazılımsal bi hata var ben kendi mjetimin turbosunun basınç dengeleyicisini bi diş sıktım 75 hp ama köpek gibi asılmaya başladı 3 diş sıksaydım beyin havanın çok geldiğini anlar yakıtı keserdi buda düşük devirlerde yığılmaya sebep olurdu.

Bu sorunuda aracın donanımsal özellikleriyle karşılaştırmayın active dynamic emotion sky tavan olması motorun hiçbir parçasını değiştirmiyor 75 hp ilede 90 hp arasında manyak bir fark yok 75 hp ile çok 90 lık tokatladım,sorun yakıt sensör ve turbo sisteminde ama aracı görmediğim için kesin teşhis koyamam yanımda olsa araç sizi uğraştırmaz sorununuzu çözerdik.

Artı 1300 dediğin turboyu biz 500 liraya orjinal olarak satıyoruz ve para kazanıyoruz.

murat53
16/08/2010, 21:19
bugün turboyu tekrar söküp turbocuya getirdim komple sökülüp bakıldı ses balansı yapıldı 130000 devirde turbocunun söylediği sıfırıda budur turboda sorun yok basınç dengeleyicisi hiç ellenmedi kırmızı boya var zaten vidasında yazılımsal problemde ne olabilir aracın yazılımını yenilemekmi lazım bilgisayar formatı gibimi benim anlayacağım dilden anlatırsak bu yazılımı nerde kontrol ettirebilirim

GP COSKUN
17/08/2010, 20:08
gerekli bütün yerlere baktırmışsın geriye tek bir ihtimal kalıyor
yazılımsal bir sorun olma ihtimali
bence birde servise gidip yazılımı güncellettir bakalım değişme olacakmı

askaruwa
17/08/2010, 20:34
benim 2006 multijet active kalkışlarda iyi. tabi 1. viteste yüksek devir ve seri bir şekilde 2. vitese geçiyorum ışıklarda birlikte duruduğum arkadaşları dikizden hayal meyal görüyorum...ama bu arada benimde bir sorunum akaryakıt istasyonlarıyla akraba olduk...

murat53
17/08/2010, 21:06
gerekli bütün yerlere baktırmışsın geriye tek bir ihtimal kalıyor
yazılımsal bir sorun olma ihtimali
bence birde servise gidip yazılımı güncellettir bakalım değişme olacakmı
servise gidicem artık yazılım için tek yapılmamış bu kaldı umarım düzelir

murat53
17/08/2010, 21:10
benim 2006 multijet active kalkışlarda iyi. tabi 1. viteste yüksek devir ve seri bir şekilde 2. vitese geçiyorum ışıklarda birlikte duruduğum arkadaşları dikizden hayal meyal görüyorum...ama bu arada benimde bir sorunum akaryakıt istasyonlarıyla akraba olduk...
olması gerekende bu zaten istediğikadar yaksın yeterki gitsin.sonuçta bu araçlar sportif araç biraz performans beklerim.

makeles
18/08/2010, 01:17
dynamic ya da emotion olması farketmez..
ataklık olarak aynı motorlar benzer performans verirler..

umarım yazılımsal bi problemdir..

mehmethoca71
20/08/2010, 02:05
Murat53 Arkadaşım. keşke triger zincirini değiştirmeseydin. ses yapıyor diye değiştirmeye kalkıyorlar. neyse senin sorununa benzer bir olay geldi benim başıma. ben triger zincirini değiştirip aracı servisten aldım. Ankara Yenimahalle Birmot servisi. araç o kadar hantal olduki. at arabası bile beni geçiyor kalkışta. rampada yığılıp kalıyor. servise götürdüm. DEBİMETRE bozuk dediler. ne hikmetse zinciri değiştirdiğim zaman bozulmuş. tamamen tesadüfmüş arkadaşlar. neyse 94 liraya değiştirdim. benim sütçü beygiri oldu çita. Belki senin sorununda debimetre olabilir. sen yinede bir göster.

by_memur
20/08/2010, 15:24
benim araba 2007 dynamic 90 hp. maşallahı var . hatta bir gün ışıklarda 98 öncesi 5.20 ile kapıştık 300 metre ilerdeki ışığa kadar geçemedi. :))

murat53
20/08/2010, 23:40
mehmet kardeşim aynen dediğin gibi seni at arabası geçiyor beni eşek arabası ben çözümü buldum satıyorum artık bu arabayı sevdikçe nazlanıyor uğraşılacak gibi değil valla çalışıp bu arabaya yediriyorum

FARUK91
22/08/2010, 00:07
Aynı sorunlar bendede oldu suan bi problem yok EGR denilen parça söküldü istersen birdr onu kontrol ettir derim

murat53
22/08/2010, 23:30
egr yi iptalmi ettirdin tamirmi edildi faruk.

Muhendis06
30/08/2010, 12:11
Murat53 kardes gecmis olsun. Ancak degisimini yaptiginiz parcalarin onemli kismi sorunla alakasiz oldugu kanaatindeyim. Bu tip bir problemde madem turboyu da kendi icinde elediniz, sistemin turbo basincini kontrol etmenizi oneriyorum siddetle. Potansiyel olarak intercooler veya hatlarinda bir delik olmasi kuvvetle muhtemel. Basit bir diagnostik baglantisiyla yol testi yaparak basinci tespit etmek mumkundur.

StrawBeeRy
30/08/2010, 12:14
arkadaşlar egr yi iptal ettirince oraya bir soket takılması gerekiyormuş ama punto için sağlıklı olmaz dediler serviste sizce nasıldır ettirilmelimi ettirdikten sonra yararı veya zararı olurmu?

smartmavi
18/10/2010, 23:55
Arkadaşlar bugün arabayı Mcdiyeköy/Kuştepe'deki yetkli servis Gürsoy oto'ya bıraktım.

Carbon clean, emme manifoldu temizliği ve yazılım güncellemesinden sonra arabam zehir gibi oldu. Rolenti devrinden turbonun kendini hissettirdiği 2000'li devirlere artık çok daha hızlı ulaşıyor. Böylece yakıt tüketim değerlerim de daha aşağıya düşecektir diye düşünüyorum.

İlgilenen tüm punto serverlere teşekkür ederim.

aeron
19/10/2010, 00:20
yazılım güncellemesi yapilabiliyormu?

rodopian16
20/10/2010, 00:32
kaplumbağa tavşanı geçer üzmeyin kendinizi düşük hızlarda kamyon sollarken dikkat edin yeter....

smartmavi
31/10/2010, 18:18
evet, yazılım güncellemesi mümkün.

Erdinch
31/10/2010, 18:36
kalkışlarda evet biraz hantal kalıyoruz ama çabuk toparlıyor. hyundai era kullanıyorum şirkette aynı sorun onda da var. bir arkadaşımız dizellerin karakteristik özelliği demiş katılıyorum bende.

StrawBeeRy
31/10/2010, 19:36
kalkışlarda evet biraz hantal kalıyoruz ama çabuk toparlıyor. hyundai era kullanıyorum şirkette aynı sorun onda da var. bir arkadaşımız dizellerin karakteristik özelliği demiş katılıyorum bende.
bi dakika era ya kalkışta hantalmı dediniz :D

smartmavi
31/10/2010, 19:42
benimki normalden fazla hantaldı. Motoriçi kurumlanma ve emme manifoldunun kirliği nedeniyle turbo devreye girene dek motor toparlıyamıyordu.

90 tl gibi bir rakama carbon clean ve manifold temizliği+üstüne bir de yazılım güncellemesiyle sorun giderildi. Yakıt tüketimindeki azalma hemen kendini hissettirdi.

Gökhan Can
31/10/2010, 19:52
benimki normalden fazla hantaldı. Motoriçi kurumlanma ve emme manifoldunun kirliği nedeniyle turbo devreye girene dek motor toparlıyamıyordu.

90 tl gibi bir rakama carbon clean ve manifold temizliği+üstüne bir de yazılım güncellemesiyle sorun giderildi. Yakıt tüketimindeki azalma hemen kendini hissettirdi.

peki sertaç abi bu carbon clean yaptırırken aracın yağ değişimi de mecburımı ? Geçen servise sordugumda bakım zamanında gel yag değişiminde yaparız, sadece yag demısınde yapılabılıyor carbon clean dedi bana.ancak ne kadar dogru ?

Erdinch
31/10/2010, 19:55
bi dakika era ya kalkışta hantalmı dediniz :D

valla mert 3 senedir kullanıyorum neredeyse biz hep o yorumu yapıyoruz. ama toparlanınca iyi gidiyor Allah var hakkını yememek lazım

StrawBeeRy
31/10/2010, 20:02
valla mert 3 senedir kullanıyorum neredeyse biz hep o yorumu yapıyoruz. ama toparlanınca iyi gidiyor Allah var hakkını yememek lazım
abi bizde 3 senedir kullanıyoruz ama hiç öyle bir şikayetimiz olmadı bastımı yapıştırıyor valla :D

Erdinch
31/10/2010, 20:05
senin gibi hızlı olacağımızı sanmıyorum zaten mert :)

StrawBeeRy
31/10/2010, 20:05
senin gibi hızlı olacağımızı sanmıyorum zaten mert :)
ne alaka diye sorsam :)

sadece_erhan
29/03/2011, 18:42
depresyona girme reis aynı sıkıntı bizdede var, kalkışlarda biraz hantal kalıyo bizimkiler ;)
aynı araçdan başka bitane daha bulabilirsen onuda kullan, muhtemelen arada fark olmadığını görüceksin ;)

geçen başka bi başlıkdada yazdım clio bile açık ara fark atıyo hafif rampada kalkarken :)

sinan38
30/03/2011, 23:57
arkadaslar aracın seriliginde yakıtında büyük bir fonksiyonu var opetten alırsanız aracın performansı artıyor shelden aldım ben yakıtı aracın çekişi düştü bu durumda beni baya rahatsız etmişti

sinan38
30/03/2011, 23:59
yakıtında büyük bir katkısı var unutmayın arkadaslar aranızda yeniyim hatam kusurm olursa affola

kukart
31/03/2011, 00:21
Laaa el firenini indir la :))

en sonunda böyle bir sonuç çıkacak gibi bu başlıktan :))
yav dynamik veya emotion bunlar aracın konfor donanımları deilmiydi?
aracın, atıyorum iç kapı açma kollarının gri olması negibi bi hız veya güç kaybı ortaya çıkarırki bana mantıklı gelmedi
ben 75 lik dynamik kullandım 2 sene şimdi active 90 lık ototmatik var ikiside aynı hantal ve aynı abimin ahırındaki camışlar gibi; yola yatıyor git diyon gitmiyor tabi bunlara arada 120ps lik alfa147 den sonra binince daha bi salak hissediyorsun kendini
tıpkı yeni ehliyet almış yolu ortalayan direksiyona yeni evli gelin gibi sarılan, bayan şöförler gibi hissettiriyor bu meret multijet :) (bu arada sözüm meclisten dışarı)
bu kanıya orta şeritte ilerlerken arkanızda seyretmekten sıkılıp sizi sollayan araçlar neden oluyor :))

muhammedçelik
31/03/2011, 08:33
Valla benim 1.3 multijet 75hp evo fena değil basınca gidiyor eski 2004 puntomdan daha seri geldi bana.

matushella
31/03/2011, 08:51
75 lik multijet var bende daha 7000 km de araba. Kalkışta 1.6 benzinliler gelsinde geçsin beni göreyim. Biraz gazlı kalkın bakın hantal olan hangisiymiş görürsünüz. 127 beygir toyota corolla ile kıyaslayabildim benim puntoyu. Açık ara geçer ama son süratte çakılır o ayrı :D

USTA
31/03/2011, 09:21
Herşeyi denediniz ve araç yinede size hantal geliyorsa gidin bir yerde Dyno testine sokun aracınızı,90 hp denen araçlarınız bu değerleri yakalayamıyorsa yazılım güncelletin veya chiptuning yaptırın...
85 hp diye aldığım Kangoo dci Dyno da 4.viteste 81 hp verdi,77 hp veren bile olduğunu söyledi Dynocu arkadaş,chiptuning den sonra 4.viteste motorda 109 hp çıktı,aynı makinada 5.viteste ölçtürdüm motorda 127 hp tekerde 107 hp çıktı.Bu arada Dyno ölçümleri 4.viteste yapılırmış bunuda o zaman öğrenmiştim...

tayfux
31/03/2011, 11:37
bende de emotion var ben çok memnunum hele ki 75 lik punto dan sonra bana çok iyi geldi..carbon clean yapımı üstte de arkadaş sormuş ama bende sorayım sadece yağ değişimi sırasında mı oluyor? ayrıca hocam senin araçta sorun sente gibi geldi bana..

_FeRDi_
31/03/2011, 17:14
Carbon Clean olayını istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. Yağ değişimi ile alakası yok.Tek dikkat edilmesi gereken husus işinin ehli ve kaliteli kimyasal kullanan,kısaca namı yürümüş birine yaptırmak. Bakıma girmeme 8000 km olmasına rağmen gittim bugün Carbon Clean yaptırdım Pendik Sanayide bir yerde ve garip ama test sürüşünde uzunca bi süre 2lt/100km gibi bi değer gördüm araçta :) 200-250 km sonra motorun değerlerini yoklayacağız, bakalım o zaman ne çıkacak sonuç.

boby
01/04/2011, 00:59
arkadaşlar aracım 2007 model punto emotion dizel versiyonu.aracı aldığımdan beri özel servisten çıkmıyor araç 70000 km de aracın debriyaj balatası ve oynar volantı değişti zincir ses yapıyo denildi zincir ve yağ pompası değişti binicez dedik yaptırdık neyse bunları. fakat birde çekiş problemi çıktı ortaya bununla ilgili aracın mazot pompası filitreleri yağı vs değişti turbo teste sokuldu sorun çıkmadı enjektörler bakıldı sorun çıkmadı kurum temizliği yapıldı fakat araç hiç atik değil kalkışlarda şahinler çok rahat bir şekilde geçebiliyo beni kamyonetler dahil sanki kaplumbağa böyle bişey başına gelen varmı bu araç neden gitmez?:frusty00: bu sorunu çözecek ve bu araçlardan anlayan iyi bir ustası olan varmı arkadaşlar servis haricinde servise araç teslim etmemekte direniyorum uçuk fiyatlarından dolayı.

merhaba yazınızı yeni gördüm.aynı konuda forumun genel kısmında bende bi başlık açmıştım.ilk ivmelenme benim araçtada çok zayıf.trafik ışıkları kabus oldu benim için.yazdığınız sorunların aynısını birebir yaşıyorum..daha 1800 km de olduğu için servise götürüp aracı deneme tahtasına çevirmelerinide istemiyorum..ama cidden çok sinir bozucu bir durum

Lionissimo
03/04/2011, 21:19
Normalde motor veya aktarma organlarında bir değişiklik yoksa versiyonlar arası bir motor performans farkı çok beklenmemeli. Çok düşük bir ihtimal olmakla birlikte belki ağırlıklar kıyaslanabilir. Aktarma organları + ağırlık birleşince çok önemli olabiliyor. Ben de evonun (75'lik) performansını ortalama olarak tanımlarım ama şirket aracı albea (aynı motora sahip) gaza dokununca bile uçuyor. Dediğim etki...

umit
04/04/2011, 00:50
sorunu turbo imiş, değiştirmiş, sahibinden de ilanı vardı, aracına taliptim ama, sattı yada satmaktan vazgeçmiş olmalı ki ilanı kaldırmış aracına ekspertiz yaptıracaktık, dün defalarca aradım cevap vermedi yoğunum ben seni ararım diye sms attı yahu murat cım aracını zorla almayacağız ya insan konuşur vazgeçtim der. senin arabanı alıcam diye acilen aracımı elden çıkardım şimdi yaya kaldık neyse senin canın sağolsun bir gün bir buluşmada görüşürsek :pokey000: kulağını çekerim...Ama çokta başını ağrıttım sorularımla kusura bakma:) Neyse kısmet olursa bir dizel dinamic dualogic buldum inşallah yarın anlaşır puntolanırız:smartass: sayg.

tayfux
04/04/2011, 01:35
sorunu turbo imiş, değiştirmiş, sahibinden de ilanı vardı, aracına taliptim ama, sattı yada satmaktan vazgeçmiş olmalı ki ilanı kaldırmış aracına ekspertiz yaptıracaktık, dün defalarca aradım cevap vermedi yoğunum ben seni ararım diye sms attı yahu murat cım aracını zorla almayacağız ya insan konuşur vazgeçtim der. senin arabanı alıcam diye acilen aracımı elden çıkardım şimdi yaya kaldık neyse senin canın sağolsun bir gün bir buluşmada görüşürsek :pokey000: kulağını çekerim...Ama çokta başını ağrıttım sorularımla kusura bakma:) Neyse kısmet olursa bir dizel dinamic dualogic buldum inşallah yarın anlaşır puntolanırız:smartass: sayg.
hayırlısı olsun ümit hocam görüşemedik :) al artık bir punto da alem temiz punto görsün :D

umit
04/04/2011, 10:29
hayırlısı olsun ümit hocam görüşemedik :) al artık bir punto da alem temiz punto görsün :D

eyvallah my teacher, görüşürüz inş. :) bakalım kısmet, bugün öğleden sonra bakıcam araca, aklımın bir köşesinde senin araçta var, skydome dan vazgeçicez galiba, skydome lu araç bulmak zor, bir kaç araç var bakacağım, kafama yatmazsa senle de anlaşırsak arabana tav oluruz:) hem follow me yide çözmüşsün bak:) 09 plaka ile devam ederiz belkide güneşli mahmutbey caddelerinde... kısmet tabii...:thankyou:

tayfux
04/04/2011, 10:53
eyvallah my teacher, görüşürüz inş. :) bakalım kısmet, bugün öğleden sonra bakıcam araca, aklımın bir köşesinde senin araçta var, skydome dan vazgeçicez galiba, skydome lu araç bulmak zor, bir kaç araç var bakacağım, kafama yatmazsa senle de anlaşırsak arabana tav oluruz:) hem follow me yide çözmüşsün bak:) 09 plaka ile devam ederiz belkide güneşli mahmutbey caddelerinde... kısmet tabii...:thankyou:
dediğim gibi ümitcim nasıl canın istiyorsa :) inşallah hakkında en hayırlısını bulursun :) bu arada şu anlattığın digital klima olayını birdaha anlatsana bea..

umit
04/04/2011, 22:36
dediğim gibi ümitcim nasıl canın istiyorsa :) inşallah hakkında en hayırlısını bulursun :) bu arada şu anlattığın digital klima olayını birdaha anlatsana bea..

yahu hocam zaten satcan arabayı napcan bilinmeyen özelliklerini :tongue00:

şu konuları oku çok şey var bilmediğimiz:sleep000: hatta puntolarımızı uçak olarakta kullanabiliyormuşuz:tongue00:

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/244-yol-bilgisayari-hakkinda.html

https://forum.grandepuntotr.com/genel/13130-gp-lerin-en-bilinmeyen-ozelligi.html

tayfux
04/04/2011, 22:39
yahu hocam zaten satcan arabayı napcan bilinmeyen özelliklerini :tongue00:

şu konuları oku çok şey var bilmediğimiz:sleep000: hatta puntolarımızı uçak olarakta kullanabiliyormuşuz:tongue00:

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/244-yol-bilgisayari-hakkinda.html

https://forum.grandepuntotr.com/genel/13130-gp-lerin-en-bilinmeyen-ozelligi.html
baktım ümit hocam baya bi inceledim bence sen de incele :) bu arada sen naptın baktın mı puntişlere..

umit
05/04/2011, 19:15
baktım ümit hocam baya bi inceledim bence sen de incele :) bu arada sen naptın baktın mı puntişlere..

punto alabilsem inceliyecem de :blush000: baktım hocam hep hayal kırıklığı, dizel otomatik araç için full + full dediler dizel dediler, gittim 1.4 fire active dualogic çıkmaz mı, bumu dedim full, bumu dedim dizel, insanları saf sanıyorlar...

Dün akşam başka bir 1,3 90 hp emotiona baktım 2006 model... yahu 2006 emotion larda hill holder asr esp vs. standart değil mi? Bu araçta yoktu. Bana emotion dedi ruhsatında o kısıma bakmayı unuttum, normalde yazıyor mu emotion diye ruhsatlarınız da? Elektrikli bel desteği follow me falan var ama,ilginç. nasıl emotion anlamadım dinamic çakması galiba:) birde baktım ruhsatına 1 ay muayenesi geçmiş haberi yoktu zavallının, paraya da sıkışmış...Aracın kredisini ödeyemiyormuş, Neyse onuda eledik, araştırmaya devam, acelem yok param hazır. sayg. hocam...

tayfux
05/04/2011, 19:19
punto alabilsem inceliyecem de :blush000: baktım hocam hep hayal kırıklığı, dizel otomatik araç için full + full dediler dizel dediler, gittim 1.4 fire active dualogic çıkmaz mı, bumu dedim full, bumu dedim dizel, insanları saf sanıyorlar...

Dün akşam başka bir 1,3 90 hp emotiona baktım 2006 model... yahu 2006 emotion larda hill holder asr esp vs. standart değil mi? Bu araçta yoktu. Bana emotion dedi ruhsatında o kısıma bakmayı unuttum, normalde yazıyor mu emotion diye ruhsatlarınız da? Elektrikli bel desteği follow me falan var ama,ilginç. nasıl emotion anlamadım dinamic çakması galiba:) birde baktım ruhsatına 1 ay muayenesi geçmiş haberi yoktu zavallının, paraya da sıkışmış...Aracın kredisini ödeyemiyormuş, Neyse onuda eledik, araştırmaya devam, acelem yok param hazır. sayg. hocam...
baktığın araba dynamic sanırım ümit hayırlısı olsun sen devam et de yahu benzinli arabaya nasıl dizel diyor bu adamlar..keşke lunu yapsaydın dizel mi bu araba diye soracaktın evet derlerse götürcektin benzinliğe full icektin mazot al bu da benden olsun dicektin gitcektin :D