PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şöför mahalinde pembe su ...

gandalf
14/08/2010, 21:14
Arkadaşlar başıma geldi sizinle paylaşayım.

Ankara'ya giderken İzmit'te bir arkadaşı almak için yol kenarında bekliyordum. Dışardaydım, bir anda şöför tarafı paspasların orada bir parlaklık gördüm. Paspası kaldırdım, altı tamamen suydu. Bez bastırıp dışarıya boşaltmaya çalıştım. sanırım on kere falan yapmışımdır. Önce arabayı bir gün önce yıkattığımda içeri su girdi sandım. Sonra suyun pembe olduğunu fark edince, kaputu açtım. Soğutma suyu MIN seviyesinin altında, ancak çıkış borusu hizasına gelmemişti. Acilen arabayı arkadaşın evine bıraktım. Dönüşte MAX seviyeye kadar pet şişeden su koydum ve yanıma 1.5 lt su aldım. Gebzeye kadar arabayı zorlamadan geldim. Hararet yükselmedi. eve gelince su seviyesini kontrol ettim düşmemişti. Sanırım, izmite girerken havalandırmayı (klima değil) açtığımda su içeriye girdi. Dönüşte havalandırma kapalı olduğundan su eksiltmedi diye düşünüyorum. Serviste, iç ksıma giren hortumun hasar gördüğü söylendi ve değiştirildi. Neyseki havalar çok sıcaktı ve kuruması 2 haftayı aldı. Nem nedeniyle koku vs. oluşmadı.

Aklınızda olsun

OzzY
14/08/2010, 21:35
antifriz seviyesi kontrol edildi demi?

o pembelik antifrizden kaynaklanıyo dolayısıyla antifrizinde tamamlanması gerekir.

gandalf
14/08/2010, 21:46
Sanırım edilmiştir. Ben su eklediğimi söyledim. Gebze Birlik Motor'daki arkadaşlara güveniyoruz :)

OzzY
14/08/2010, 22:52
O zaman sorun yok geçmiş olsun :D

krakercocuk
14/08/2010, 23:02
geçmiş olsun diyelim:)

femoli
15/08/2010, 13:03
Gecmis olsun allahtan bakmissiniz bakmasaniz hararret yaptirabilirdiniz

Scottie
15/08/2010, 13:10
geçmiş olsun....

WiSTaRiA
15/08/2010, 14:26
Çok geçmiş olsun... Aynı olay benim önceki Opel Astra aracımda meydana geldi.. Motor suyu kalorifer tesisatını dolaşıp tekrar motora geri dönüyormuşş.. Tam gaz pedalının sağ tarafından iç kısımlarda bir boru gevşediğinden sürekli paspasım ıslak ve yağlımsıydı yani antifiriz.. Bayaa uğraşmıştık sorunu çözmek için... Yaptırıp sonrada sattım aracı zaten... Çok büyük bir masraf çıkacağını sanmıyorum kalorifer peteğide erkek ve dişi giriş boruları var o gevşemişti ve tamir takım contalarıyla halletmiştik. Toplam işçilikle 50 TL ye kapatmıştım... Tekrar geçmiş olsun...

kralcarsi
15/08/2010, 16:30
geçmiş olsun onur abi :)) allahtan çabuk farketmişsin yoksa sapanca'yı göremezdin :PP