PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Meşhuur Total istasyonları nerede?

emtue
13/08/2010, 19:52
Merhaba arkadaşlar,

herkesin bahsettiği, içilesi eurodizel satan şu meşhuur Total'in kendi istasyonları nerede? Sitesinden Doco'ların adresine bakıyorum 1 tane Uskudar'da, 3 tane Beyoğlu civarında var.

Herkes Üsküdar ve Beyoğlu'nda mı yaşıyor anlamadım ki..

Bostancı'da bir Total var, Total Oil A.Ş yazıyor slipte, orası kendi istasyonu mu? Geçen depoyu doldurdum araç çekmemeye başladı, 100 km sonra kendine geldi belkide deponun dibinde kötü yakıtım vardı.

Ayrıca yeri gelmişken eurodizelde tercih ettiğiniz markayı yazarsanız çok sevinirim :))

dallix
13/08/2010, 20:10
Petrol ofisi eurodiesel memnunum, sıkıntı yok o meşhur 100 litrede 4 litre olayınında ekmeğini yediğimiz söylenemez.

Du Hast
13/08/2010, 20:18
şu anda satılan en iyi diesel yakıt Shell in sattığı GTL dir. tamamen saf motorin. kükürt miktarı en az seviyede. Total i bırakalı 2 ay oluyor. sürekli GTL alıyorum artık..

emtue
13/08/2010, 20:19
Haklısınız GTL'de iyi fakat litrede 20 kuruş fark ediyor, az değil :)

makeles
13/08/2010, 21:29
ambulans şöförümüzün "akılı kelden yakıtın shellden alacaksın" sözünden sonra
ben de shell koydurdum.. :) pek bi fark göremedim PO ile aynı idi..
şöföre dedim shellde iş yok.. GTL koydur hocaaammm dedi..
GTL az da olsa daha iyi geldi.. yalnız GTL ile şehir içi biraz daha çok yakıyor gibi..

StrawBeeRy
13/08/2010, 21:42
geçen gün GTL le depoyu fulledim 43.140 Lt aldı litresini 3.33 ten 143.66 lira tuttu yaklaşık 180 km yaptım ve çeyrek depo mazot yaktı GTL iyi gidiyor ama sanki çok yakıyor yoksa bendemi var bişeler :)

emtue
13/08/2010, 21:48
GTL dah aince bir yakıt oldugundan çok yakması normal.

25 kuruşta lt. bazında fiyat farkı var, o yuzden tercih edemiyorum.

Bende Shell kullanıyordum ama Total hakkında ovgulerden sonra ciddi bir merak oluştu..

aeron
13/08/2010, 22:57
kisisel tecrübem shell'in daha iyi olduğu yönünde, araba daha atak oluyor, ama PO nun yakıtıda fena değil fakat araba ağırlaşıyor, po yakarken motor daha sessiz ayrıca, o bahsedilen doco istasyonlarınıda hiç bulamadım var buralarda total ama güvenemiyorum

krakercocuk
13/08/2010, 23:03
izmirliler genelde shell kullanır

LeoN48
13/08/2010, 23:19
forza shell

WiSTaRiA
14/08/2010, 01:17
Arkadaşlar benim aracım benzinli ve şöyle bir deneyimim oldu... Shell'in benzini çok iyi ama ince olduğundan araçlarımız çabuk yakıyor.. Ve sürekli yakıtımı opetten alıyorum gayette memnunum.. Birde size tavsiyem hani derler ya bebeklerin doğduğu gün altına hangi hazır bezi koyarsan devamlı onu arar ve onda rahat eder arabalarda aynı sürekli aynı benzini yada mazootu koyduğunuz an araçlarımız ona adapte oluyor...

Du Hast
14/08/2010, 01:47
gtl gerçekten ince.
kalkışlarda mazot fazla püskürtülmesi gereken yerlerde ince yakıt olduğundan fazla püskürtülüyor ve vuruntu sesini duyabiliyorsunuz.

çok yakma - az yakma meselesi bence kullanıma bağlı. ek olarakda en az 2 3 depo kullanmak lazım adam akıllı ne kadar yaktığını anlamak için. çünkü ecu yakıta göre avans ayarı yapıyor. sürekli yakıt değiştirmekte iyi değil, tüketimi artırır.

bir markanın motorini ile arabanın az ya da çok yaktığını anlamak için dediğim gibi 2 3 depo kullanmak lazım..

StrawBeeRy
14/08/2010, 01:49
kaç depodur shellden kullanıyorum ve 1.5 senedir hemen hemen aynı yerden mazot alıyorum ama ortalama 8.5 en son geçen cumartesi fulledim işte 143 liraya doldu :)

Du Hast
14/08/2010, 01:52
kaç depodur shellden kullanıyorum ve 1.5 senedir hemen hemen aynı yerden mazot alıyorum ama ortalama 8.5 en son geçen cumartesi fulledim işte 143 liraya doldu :)
fazla hocam. gerçi 90 lıkların yakıt hesabını tam bilmem.
geçen gün arkadaşıma arabayı verdim. verirken sıfırladım bilgisayarı bakalım ne kadar yakacak dizel kullanmayı bilmeyen adam ile dedim.
arkadaşımda hep benzinli araba kullandı şimdiye kadar. turbo beslemeli 2 3 kere kullanmıştır hayatında.
akşam aldığımda 6.5 lt gösteriyordu ve şehir içindeydi.

StrawBeeRy
14/08/2010, 01:58
fazla hocam. gerçi 90 lıkların yakıt hesabını tam bilmem.
geçen gün arkadaşıma arabayı verdim. verirken sıfırladım bilgisayarı bakalım ne kadar yakacak dizel kullanmayı bilmeyen adam ile dedim.
arkadaşımda hep benzinli araba kullandı şimdiye kadar. turbo beslemeli 2 3 kere kullanmıştır hayatında.
akşam aldığımda 6.5 lt gösteriyordu ve şehir içindeydi.
benimde ortalama şehir içi zaten aç kapa çok yapıyoruz o yüzden oluyor tam ısınmadan kapatıyoruz ama uzun yol yapsak baya düşer

serkankucuk
14/08/2010, 11:04
benim 800 km civarı tamaı şehiriçi ortalama 5.6lt/100km gösterdi 1 ay boyunca. ve ben de nedense kendi kendime gidip artık shell'den almaya karar vermiştim.

ibrahim06
14/08/2010, 15:22
Ben de GPyi aldım alalı Opetten alıyorum. Bir depoyla ortalama 650-700 km yapıyorum. Ama arabaya bir binişte en az 30+30 km yol yapıyorum genelde. Ev-iş.

serkankucuk
14/08/2010, 21:13
Ben de GPyi aldım alalı Opetten alıyorum. Bir depoyla ortalama 650-700 km yapıyorum. Ama arabaya bir binişte en az 30+30 km yol yapıyorum genelde. Ev-iş.

ama opet'tekilere euro diesel koy deyince ekstra katkılı olanından koyuyorlar onun da fiyatı 3,11 TL civarında buralarda ama normal euro diesel 3,02 TL gibi birşey. bence katkılı mı yoksa normal mi koyayım diye sormalı pompacılar. akıllılık yapıp direk katkılısını koymamalılardı. ben sırf bu yüzden shell'e geçtim artık ve katkılı olunca da çok yakıyo sanki araba...

BBERKAYY
16/08/2010, 10:27
İzmirde Çiğli kipa Total ve Bornova kipa Bp den alıyorum sadece.
Mecbur kalmadıkça başka yerden almam.

atom43
16/08/2010, 20:40
bu mazotların hepsi aynı bence cıkış yerleri sonuçta bir sadece birini a firması satıyor birini b firması

dinomani
16/08/2010, 21:15
15 yıldır shellden alırım başka yerden şıkış samda 20 liralık alır shell e giderim. şirket araçlarımızdan c 220 ye totalden 1 depo aldık ne enjektör kaldı nede pompa mazotta pislik varmış ama öncedenmi vardı yoksa totaldenmi kaldı bilinmez geri kalan binek toyota araçlarımız minübüslerimiz otobüslerimiz 10 yıldır shellden alırız hiç yakıtla ilgili arıza başımıza gelmedi. Cumartesi evomu aldım artık ona opetten dolduruyorum hayırlısı bakalım.

messi78
28/02/2013, 14:03
Opet mi Shell mi Total mi karar verin :D Ben şuana kadar 3 kez Opetten aldım ama depoyu bitireyim Shell deneyeyim birde bana performans değil ekonomi lazım :D

Bigbrother
03/03/2013, 02:56
Ben Opet'ten Total'a geçtim ve gayet memnunum. DPF'deki kurumları Total'in dizeli daha iyi temizliyor.

Ayrıca Total'in yakıtı doğrudan yurtdışından geliyor. Diğer yakıtlar (GTL hariç) ise Tüpraş çıkışlı olduğundan çoğu zaman Avrupa kalitesinde olmuyor. Fransızları çok sevmem ama Total'in kalitesi Opet'e göre çok daha iyi benim tecrübelerime göre...

Porque
03/03/2013, 14:00
7 yıldır aralıksız aynı Opet istasyonundan aynı mazotu alırım (eurodizel). Şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım. Performans olarak da gayet memnunum...

Birkan61
03/03/2013, 14:02
7 yıldır aralıksız aynı Opet istasyonundan aynı mazotu alırım (eurodizel). Şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım. Performans olarak da gayet memnunum...

yenibosna yanyoldakimi? dün yanına gelirken bende ordan aldım :D

bu arada total arayan var ise bahçelievler civarında bildiğim kadarıyla en yakın bakırköyde var. incirliden b.evler yönüne doğru gelip incirli köprüsüne gelmeden e5'e bağlantı yolunda kalıyor. Etciha hastanesine doğru. Başka bir deyişle ömür plazanın karşı yolunda kalıyor.

Bigbrother
03/03/2013, 14:25

DPF'li aracın olmadığı için böyle rahat konuşabiliyorsun...

ThePhenoM
03/03/2013, 14:29
Lpg'yi Opetten alırdım. Bi Total deniyim dedim vee oda nesi pislik varmış sistemimi tıkadı. Enjektör vs regülatörler temizlendi. Allahdan Brc'nin eski müşterisiyiz 30 tl'ye temizledi tüm sistemi bide hediye kışlık ayar yaptı.

Porque
03/03/2013, 14:32
yenibosna yanyoldakimi? dün yanına gelirken bende ordan aldım :D

bu arada total arayan var ise bahçelievler civarında bildiğim kadarıyla en yakın bakırköyde var. incirliden b.evler yönüne doğru gelip incirli köprüsüne gelmeden e5'e bağlantı yolunda kalıyor. Etciha hastanesine doğru. Başka bir deyişle ömür plazanın karşı yolunda kalıyor.

Yok kardeşim Yenibosna Taşyol'dan alıyorum hep. Bu arada iki tane de ben biliyorum total istasyonu. Birisi E-5 yolu üstünde Çobançeşme'de Bakırköy istikametinde, diğeri Starcity alışveriş merkezinin hemen üstünde. Eskiden Opetti ama Total oldu. Eurodizel fiyatı 3.95 ama hiç almadım almam da Opet'ten şaşmam :)

Porque
03/03/2013, 14:36
DPF'li aracın olmadığı için böyle rahat konuşabiliyorsun...

Ben burada DPF'li aracı olanlara kullanın demedim. Kendi aracıma (Kangoo 15.dci, Europa 1.6 benzinli ve 13.mjet Punto) 6 yıldır koyduğum mazot ve benzin hakkında konuştum. Açıkcası DPF hangi araçta olur hangisinde olmaz onun hakkında da bir bilgim yok. Sanki ben burada zorla şu yakıt şirketinden şu mazotu alın demişim gibi konuşmanız doğru değil. Hele sonuna manidar bir şekilde üç nokta koyarsanız hiç doğru olmaz. Cevaplarınızı yazmadan önce oturun bi düşünün ben ne yazdım diye. İyi forumlar...

lektonstar17
03/03/2013, 17:36
Geçen gün aracımı 20000 bakımı için servise götürdüm. Bi ara ustaların yanına gittim.Ustanın bana ilk sorusu " yakıtı nereden alıyorsunuz ?" oldu. Total , hayırdır dedim, " motorun sesi çok güzel çok temiz sesi var , totali biz de çok duyuyoruz aynen devam edin" dedi.

Aracımı aldığım ilk zamanlar bi kaç kere opet ve shell kullandım , gtl çabuk bitiyor. Totalden sonra aracın sesi gidişi değişti. Totalden şaşmam.

onur3606
20/03/2013, 21:57
Yakıt koruma sisteminden dolayı mecburen opet kullanıyordum, sonunda dayanamayıp totale(dizel) geçtim ve %30 opet %70 total karışımlı ilk depoda bile motorun sesindeki ve vites geçişlerindeki düzelmeyi farkettim. Total.com.tr adresindeki neredeyiz kısmında totalin kendi istasyonları türü DOC olarak verilmiş olanlardır. Ankarada istanbul yolundaki Acity yanındaki istasyonu DOC olarak geçiyor, çok memnun kaldım öneririm.Opetle bir türlü aşamadığım traktör sesi kayboldu ve normal araç sesi gelmeye başladı.

halils2
20/03/2013, 22:49
mazotunu bilemem ama lpg ve benzininden ben de çok memnunum. lpg de shell ve bpye oranla özellikle opete göre çok bariz fark var çekiş ve ekonomik olarak.

lektonstar17
20/03/2013, 22:52
Yakıt koruma sisteminden dolayı mecburen opet kullanıyordum, sonunda dayanamayıp totale(dizel) geçtim ve %30 opet %70 total karışımlı ilk depoda bile motorun sesindeki ve vites geçişlerindeki düzelmeyi farkettim. Total.com.tr adresindeki neredeyiz kısmında totalin kendi istasyonları türü DOC olarak verilmiş olanlardır. Ankarada istanbul yolundaki Acity yanındaki istasyonu DOC olarak geçiyor, çok memnun kaldım öneririm.Opetle bir türlü aşamadığım traktör sesi kayboldu ve normal araç sesi gelmeye başladı.

Totale ilk geçtiğimde aynı değişiklikleri ben de yaşadım. Motorun sesi bir süre sonra değişiverdi. Yakıt koruma sisteminden bahsetmişsiniz ama bu sistem firmalarda mevcut. Fiat ve opet Türkiye de kimin elinde belli . Firmaları nın çıkarı için böyle bir yol izliyor ama tüm firmalar zaten bu garantiyi sunuyor. Yeter ki yakıt faturalarınızı atmayın.

GUNES
20/03/2013, 23:10
ben de yakıt takip zımbırtısı yüzüden opet'e mahkum olanlardandım...ama arada bir shel deniyordum...hemen evin ilerisinde total var tesadüfen girdim aldım...gerçekten aracın kamyon gibi çalışan sesi yok oldu...opet zaten pek makbul bişe değildi...sanırım opet denen markadan kurtuldum...totalciyim artık...bu arada yakıt fişi falan biriktirmeye gerek yok arkadaşlar...zaten aldığınız fişin üzerinde plakanız yazıyor ...yani; kopyası zaten onlarda var...bi sorun olursa soluğu orda alın :)

lektonstar17
21/03/2013, 00:39
ben de yakıt takip zımbırtısı yüzüden opet'e mahkum olanlardandım...ama arada bir shel deniyordum...hemen evin ilerisinde total var tesadüfen girdim aldım...gerçekten aracın kamyon gibi çalışan sesi yok oldu...opet zaten pek makbul bişe değildi...sanırım opet denen markadan kurtuldum...totalciyim artık...bu arada yakıt fişi falan biriktirmeye gerek yok arkadaşlar...zaten aldığınız fişin üzerinde plakanız yazıyor ...yani; kopyası zaten onlarda var...bi sorun olursa soluğu orda alın :)

Elbette onlarda yakıt kaydı var ama ben işimi garantiye almak isterim.

messi78
25/03/2013, 16:30
Dün Karabükten Ankaraya gelirken Total'de depoyu fulledim daha ilk depoda ses azaldı arkadaş bende bundan sonra Totalciyim. Neydi o ya ilk çalıştığında traktör gibi ses gelirdi arabadan.. :D

lektonstar17
25/03/2013, 17:10
Dün Karabükten Ankaraya gelirken Total'de depoyu fulledim daha ilk depoda ses azaldı arkadaş bende bundan sonra Totalciyim. Neydi o ya ilk çalıştığında traktör gibi ses gelirdi arabadan.. :D
Hayırlı olsun. Total ilk depoda farkını gösteriyor.Bakıma götürdüğümde servisteki ustalar bile fark etti .

acRep
25/03/2013, 17:33
Beyler totali bilmiyorum ama Full istasyonların çoğu kapanmış istanbulda 2-3 açık full gördüm nedir akıbeti bilen varmı ?

lektonstar17
25/03/2013, 18:06
Beyler totali bilmiyorum ama Full istasyonların çoğu kapanmış istanbulda 2-3 açık full gördüm nedir akıbeti bilen varmı ?

Valla Full den hiç yakıt almadım daha da almam. Fullün bağlı olduğu avrupadaki ana şirketin pkk ile bağlantısı ihtimali ortaya çıkınca fullün satışı da iptal edildi ve akibeti belli değil. Bu haberlerden sonra müşteri sayısı da düşmeye başladı sanırım. Bence fulle uğramayın artık.

Evren_c
25/03/2013, 18:36
Genelde dizel için konuşulmuş ama Total'in benzinini nasıl buluyorsunuz arkadaşlar? Ben eski dizel aracımda hep BP'den yakıt alırdım, kendi deneyimlerime göre fiyat/performans/gürültü oranı bana göre en iyi olan istasyon BP idi. Şimdi benzinliye geçince yine BP'den almaya devam ettim, genel olarak memnunum. Denemek için 1 depo Shell'den aldım fakat aracın çekişi azaldı resmen. Total'in benzini nasıl acaba?

acRep
25/03/2013, 18:39
Valla Full den hiç yakıt almadım daha da almam. Fullün bağlı olduğu avrupadaki ana şirketin pkk ile bağlantısı ihtimali ortaya çıkınca fullün satışı da iptal edildi ve akibeti belli değil. Bu haberlerden sonra müşteri sayısı da düşmeye başladı sanırım. Bence fulle uğramayın artık.

Vay bee kimden yakıt alıp kime hizmet ediyomuşuz yazıklar olsun :thumbdown:
Açılan fulleri takip edip %20-25 indirimle yakıt almak için sıraya giriyoduk 5-6 ay öncee

Budweiser
25/03/2013, 18:57
Full ü allah nasıl biliyorsa öyle yapsın. Marketinden su bile almam.

Budweiser
25/03/2013, 18:59

Valla Terör Örgütüne mi devletemi hizmet ediyor bilmiyorum ama. Bilmediğimiz o kadar çok firma şirket varki Terör örgütlerine mafyalara hizmet eden yada sahibi olduğu.

lektonstar17
25/03/2013, 19:07
Genelde dizel için konuşulmuş ama Total'in benzinini nasıl buluyorsunuz arkadaşlar? Ben eski dizel aracımda hep BP'den yakıt alırdım, kendi deneyimlerime göre fiyat/performans/gürültü oranı bana göre en iyi olan istasyon BP idi. Şimdi benzinliye geçince yine BP'den almaya devam ettim, genel olarak memnunum. Denemek için 1 depo Shell'den aldım fakat aracın çekişi azaldı resmen. Total'in benzini nasıl acaba?

Benzinli araç kullanmıyorum ama Totalin yakıt-katkı karışım kalitesi çok çok yüksek. Bu durum sanırım dizellerde kendini daha çok gösteriyor. Sonuçta benzinli aracın sesi zaten az ama tepkilerde farklılık gösterebilir tabi. Dizel bir araca kalitesiz yakıt konduğunda traktör gibi çalışıyorsa, kaliteli yakıtla kediye dönüşüyor :) Bence bir deneyin , aradaki farkı siz daha iyi anlarsınız.

galip45
26/03/2013, 09:09
Peki Ümit bey benimde bir sorum olacak Totalde 2 çeşit eurodiesel var. Biri normal diğeri excellium. Siz hangisini kullanıyorsunuz?

lektonstar17
26/03/2013, 09:23
Peki Ümit bey benimde bir sorum olacak Totalde 2 çeşit eurodiesel var. Biri normal diğeri excellium. Siz hangisini kullanıyorsunuz?

Kesinlikle excelium euro dizeli kullanın. Katkı-karışım çok daha iyi. Bir kere deneyin farkı göreceksiniz. Valla sürekli totali övüyorum,reklam yapıyorum sanıp ceza verirlerse hiç şaşırmam :)

Evren_c
26/03/2013, 11:30
Benzinli araç kullanmıyorum ama Totalin yakıt-katkı karışım kalitesi çok çok yüksek. Bu durum sanırım dizellerde kendini daha çok gösteriyor. Sonuçta benzinli aracın sesi zaten az ama tepkilerde farklılık gösterebilir tabi. Dizel bir araca kalitesiz yakıt konduğunda traktör gibi çalışıyorsa, kaliteli yakıtla kediye dönüşüyor :) Bence bir deneyin , aradaki farkı siz daha iyi anlarsınız.

Evet bu sefer Total'den alacağım. Sonucu yazarım buraya :)

Evren_c
03/04/2013, 09:09
Önceki mesajımda belirttiğim gibi bu sefer depoyu Total'den doldurdum, depoda 4-5 litre kadar BP yakıtı vardı (haliyle yakıt borusunda da). İlk 50-60 km'de pek bir şey hissetmedim açıkçası ama yol yaptıkça aracın sesi bariz azaldı, bu kadarını beklemiyordum. Ayrıca daha sevindirici olan şu ki; önceden hız sabitleyici ile 80'le giderken düz yolda 5 litre anlık tüketim gösteriyorsa, şu an aynı yolda 90'la giderken 4.5-4.7 litre civarında gösteriyor, yani bariz daha az yakıyor. Çok mutluyum :)

lektonstar17
03/04/2013, 14:37
Demek ki değişim araçtan araca değişiyor. Ben çok kısa sürede farkı hissettim. İlk aldığımda depo neredeyse boştu , belki bu yüzden hemen etkisini gösterdi.Bir kaç ay önce mecburiyetten po dan aldım dizeli. Kolonya gibi uçup gitti hemen , hiç bir şey anlamadım. Totalden başka yerden almam kesinlikle.

Evren_c
03/04/2013, 17:49
Evet böyle devam ederse hep Total'den alırım, hem daha az yakıyor hem aynı miktar yakıtla daha yüksek hızda seyrediyor hem de az ses çıkarıyor :)

mburaky
04/04/2013, 12:01
Total Excellium bir harika.. Total bulamazsam, Shell.. :)

invenciblee
30/04/2013, 22:28
peki bu gerçek total istasyonunu nerede bulabiliriz ist. avrupa yakası shell den aldıgım yakıt bitmek üzere bi fullemek lazım iyi bir yer tavsiye edeceğiniz neresi var?