PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj lambası ve içerideki kol tutacakları

retrayt
11/08/2010, 02:55
arkadaşlar arabayı 0 aldım ama bagajda lambası yoktu ve içerideki kol tutacakları yoktu arac 1.4 fire active 77 hp. bu model araç alıp bu durumla karşılaşan oldu mu ? bana çok garip geldi bunları alırken sormak hiç aklıma bile gelmedi çünkü bunları sormak arabanın farı varmı direksiyonu var mı diye sormak gibi birşey.

ayhan1
11/08/2010, 03:03
bagaj lambasının olmaması garip bence aldığın yere git muhtemelen hallederler içerideki kol tutacakları ne anlamadım

WiSTaRiA
11/08/2010, 03:04
Murat kardeşim beraber çalıştığım arkadaşında başına geldi tutacaklarla ilgili.. Genel merkezi aradı biraz bağrındı çağrındı ve servis arkadaşı çağırdı tutacakları taktılar.. Yalnız active modellerinde bagaj içi lambası yokmuş.. 444 22 55 i ara ve şikayetlerini söyle hemen ilgileniyorlar...

ayhan1
11/08/2010, 03:07
benim araçta Aktive ama bagaz lambası var

WiSTaRiA
11/08/2010, 03:11
Büyük ihtimalle sizin aracınız multijet olduğundan vardır..

ayhan1
11/08/2010, 03:12
evet o olabilir

WiSTaRiA
11/08/2010, 03:14
Büyük ihtimalle..

ayhan1
11/08/2010, 03:15
kol tutacakları ne anlamadım

OzzY
11/08/2010, 03:52
bendede var bagaj lambası...

ama fiatın sağı solu belli olmuyo bu konularda neden çözemedim bazı serilerde olumlu veya olumsuz değişiklikler olabiliyo...

2 satır yolbilgisayarlı dynamicler vardı
yolcu koltuğunda emniyet kemeri uyarısı olmayan araçlar var.
kapı kolları boyalı gelen activeler var
vs vs

Du Hast
11/08/2010, 04:01
bendede var bagaj lambası...

ama fiatın sağı solu belli olmuyo bu konularda neden çözemedim bazı serilerde olumlu veya olumsuz değişiklikler olabiliyo...

2 satır yolbilgisayarlı dynamicler vardı
kapı kolları boyalı gelen activeler var
vs vs
katılıyorum
bagaj lambası bende de mevcut
yolcu koltuğunda kemer uyarı sistemi yok
-
bazı dynamiclerde eksik donanım geldiği oluyor forumdanda takip ediliyor

araca üretim bandında mı sıkıntı çıkıyor? sipariş değişiyor falan o sırada başka araç başkasına yarıda kesilip farklı donanımda üretiliyor :D

retrayt
11/08/2010, 04:26
çok garip yaw teybimde track değil mp3 olarak geldi benim arayıp konusacam bi defa aradım şase numarası ıstedıler ruhsat yanımda olmadıgı ıcın daha sonra ararım dedım aramadım yarın tekrar arıycam teşekküler herkese

retrayt
11/08/2010, 04:28
kol tutacakları dediğim hani tavanda kapıların üstünde sürücü koltugunda olmayan diğerleride olan tutacaktan bahsediyorum.

ayhan1
11/08/2010, 04:39
kol tutacakları dediğim hani tavanda kapıların üstünde sürücü koltugunda olmayan diğerleride olan tutacaktan bahsediyorum.
ok anladım şimdi olmaması çok garip

benim aracımdada yok emniyet kemeri uyarısı

ferikci
11/08/2010, 11:07
Benim aracım da active ve 2006 model, hem kol tutacakları hem bagaj lambası hem de yan emniyet kemeri uyarısı mevcut. Active in en dolusu full+full :P

Bülent10
11/08/2010, 15:09
Aracım Active 8 valf 77 beygir 2009 model mayıs ayında aldım bagaş lambası var bahsettiğin bagajı kapatırken tutma yerini söylüyorsan o da var .

aytac86
11/08/2010, 16:01
aynı sorun ben de de var, aracım 2010 model kol tutamakları ve bagaj lambası yoktu, tutamakları sordum olmuyo dediler kendi paramla taktırdım, bagaj lambası da yok dediler onu sordum elektrik tesisatı çekmek lazım dediler bir sürü vırt zırt, abi 2010 model araçta olmaz olur mu ya, bagaj lamba yok fener kullanıyoruz gece, torpido lambası yok, o yok bu yok hepsi parayla, saçmalık, bu arada kol tutamakları da 2 ayda geldi ön sağ hala gelmedi, italyadan geliyomuşmuş haberiniz olsun..

alpimmm
11/08/2010, 16:36
şimdi baktım geldim meraktan :) bagaj lambası ve tutmaç varmış. Orçun'un (Wistaria) verdiği numarayı ara bencede. saol Orçun bu arada

brabus
11/08/2010, 16:53
Benim aracım da active ve 2006 model, hem kol tutacakları hem bagaj lambası hem de yan emniyet kemeri uyarısı mevcut. Active in en dolusu full+full :P

:d :p :D

:)

şanslıymışsın

brabus
11/08/2010, 17:02
Fiat'a bak araç başı 20-30 TL için yeni serilerde ne varsa kaldırmış. Sonuçta binlerce üretildiğini düşünürsek çok büyük para ama yakında dikiz aynaları vs de kaldırırlar :)

suvari_84
11/08/2010, 17:10
ben sıfır aldıysan git bağır çağır hem o kadar para sayacaksın aman sıfır olsun diye hemde fabrika çıkışı eksik gelecek valla kimse tutamaz beni istanbuldaki genel müdürlüklerine kadar şikayet ederdim bunlar iyice tozuttular

retrayt
11/08/2010, 17:18
eğer bana bu konuda para harcattırırlarsa şikayetimi ypar geçerim bu nasıl bi işse artık unutmayın fiatdan araba alacağınız zmn ileride direksiyon varı fln diye sorun malum kar edelim die takmazlar falan

kolombo
11/08/2010, 17:26
Büyük ihtimalle sizin aracınız multijet olduğundan vardır.. benim araçta 2009 model aktive. ama bağaj lambası var arkadaşın dediği gibi gaz llambası var. tutacakta şumu oluyor...bagajı kapatırken iç tarafta bir tutacak var ondanmı bahsediyorsunuz

retrayt
11/08/2010, 17:27
444 22 55 i aradım bagaj lambasının , kolçakların , torpido lambasının artık opsiyonel olarak yapıldığını söylediler. her araçda çıkmıyormuş yani. nasıl bir iştir bu ya pff yakında farlar vites topuzu direksiyon arka koltuklar vs.vs. de opsiyonel olursa şaşırmam valla

retrayt
11/08/2010, 17:30
benim araçta 2009 model aktive. ama bağaj lambası var arkadaşın dediği gibi gaz llambası var. tutacakta şumu oluyor...bagajı kapatırken iç tarafta bir tutacak var ondanmı bahsediyorsunuz

tutacaklardan bahsettiğim hani tavanda kapıların üstlerinde bulunan şeyler sürücü tarafıdna yok yolcu taraflarında olan tutacaklardan bahsediyorum.

pala1968
11/08/2010, 17:39
arkadaşlar arabayı 0 aldım ama bagajda lambası yoktu ve içerideki kol tutacakları yoktu arac 1.4 fire active 77 hp. bu model araç alıp bu durumla karşılaşan oldu mu ? bana çok garip geldi bunları alırken sormak hiç aklıma bile gelmedi çünkü bunları sormak arabanın farı varmı direksiyonu var mı diye sormak gibi birşey.
Nisan ayında bende sıfır aldım.Bagaj laması ve tutamakları için Fiata mail attım ertesi gun arayıp nisanda tamim yayınlandığını ve Gp S 5 modellerinde bunların donanımda olmadığını söylediler.Fakat buolaydan müşterilerin yani bizim haberdar edilmediğimizi söyledigimde cevap veremediler.Yazıklar olsun Fiatın bu tutumuna.https://forum.grandepuntotr.com/images/icons/icon10.gif

atom43
11/08/2010, 19:57
dedim verem sana benim arabayı dinlemedin :D benim aracta full kanka onlar istersen değişem :D

Punto_Can
11/08/2010, 23:25
hala fiat'ın mantığı 20 yıl öncesiyle aynı.
babam murat 131'ler ilk çıktığında almış, sağ dikiz aynası, paspaslar ve stepne opsiyonelmiş :D
yıl 2010, bagaj lambası, tavan tutamakları opsiyonel... babam hala soruyo, yeni evolarda daha sağ dikiz aynalarını iptal etmemişler mi diye :D

ayhan1
11/08/2010, 23:35
arkadaşlar bukadarda olayı abartmayın bu sadece türkiye için olan bir olay buda araç vergilerinin yüksek olmasından kaynaklanıyor

evet Fiat modellerinde genelde olay böyledir opsiyon çok fazladır ama türkiyede satılan çoğu markada bu iş böyledir

içi tutamaklara gelince taa italyadan beklemenize gerek yok Linea'yla bire bir aynı söyleyin servise tofaştan Linea için olanları istesinler hem daha ucuza mal olur hem zaman kaybı olmaz

makeles
12/08/2010, 00:10
fabrika binlerce dynamic model üretip daha sonra siparişlerde ağırlıklı olarak active modeli istenmiş ise..
çıkarılabilir malzemeleri söküp active modele düşürmüş olabilirler mi acaba?
bazı activelerde 3 satır ve kapı kolları boyama olması bunu açıklayabilir..
yada başka bir ülkeye sipariş için üretim yapıp daha sonra farklı bir ülkeye göre değişim yapmış da olabilirler..

WiSTaRiA
12/08/2010, 01:34
şimdi baktım geldim meraktan :) bagaj lambası ve tutmaç varmış. Orçun'un (Wistaria) verdiği numarayı ara bencede. saol Orçun bu arada

Rica ederim nedemek....

444 22 55 i aradım bagaj lambasının , kolçakların , torpido lambasının artık opsiyonel olarak yapıldığını söylediler. her araçda çıkmıyormuş yani. nasıl bir iştir bu ya pff yakında farlar vites topuzu direksiyon arka koltuklar vs.vs. de opsiyonel olursa şaşırmam valla

İlginç ya şaşırdım ama biraz itiraz et bence beraber çalıştığım arkadaşım taktırdı çünkü...

fabrika binlerce dynamic model üretip daha sonra siparişlerde ağırlıklı olarak active modeli istenmiş ise..
çıkarılabilir malzemeleri söküp active modele düşürmüş olabilirler mi acaba?
bazı activelerde 3 satır ve kapı kolları boyama olması bunu açıklayabilir..
yada başka bir ülkeye sipariş için üretim yapıp daha sonra farklı bir ülkeye göre değişim yapmış da olabilirler..

İmkansız değil :):):)

retrayt
12/08/2010, 16:55
kesin bunlar dynamic üretip sonradan active ye çeviriyorlar benim panel 2 satır ama teybim mp3 player olarak geldi. ısrar edicem ya o tutacakları taktırmam gerekiyor

ayhan1
12/08/2010, 17:17
takıcaklarını zannetmiyorum buşuna uğraşırsın bence ama yinede bir şansını dene

phyevren
12/08/2010, 17:59
yakında motor da koymayacak fiat araçlara...

serkan86
25/08/2010, 00:42

,tabi bizler fazla para verdik .bu şekilde yaparak FIAT kara geçiyor...

uraaal
25/08/2010, 21:44
yakında motor da koymayacak fiat araçlara...
:D:D:D:D bu sayılan sorunların hepsi grande puntolar için geçerli evolarda henüz böyle bir sorunla karşılaşılmadı gibi gördüklerime göre sanki grandeyi artık satmak istemiyorlar gibi zaten almaya kalkınca evoyla aynı hatta daha pahalı bile çıkabiliyor fiyatı:gatherin:

StrawBeeRy
25/08/2010, 22:13
:D:D:D:D bu sayılan sorunların hepsi grande puntolar için geçerli evolarda henüz böyle bir sorunla karşılaşılmadı gibi gördüklerime göre sanki grandeyi artık satmak istemiyorlar gibi zaten almaya kalkınca evoyla aynı hatta daha pahalı bile çıkabiliyor fiyatı:gatherin:
bunun adı FİAT yaparlar :D

serkangsk
25/08/2010, 23:11
Üç beşten çalarak tüketicinin gözünde marka değerini yitiriyo bence fiat böyle yaparak bu bile fiata ön yargılı bakan değil normal fiatı seven birisinin dahi çevresine olumsuz yönde yorumlar yapabilmesine böylece fiatın olumsuz imaj çizmesine yol açıyo kendileri bilir ne diyelim ;)

uraaal
25/08/2010, 23:11
bunun adı FİAT yaparlar :D
sorma kardeşim şimdi tofaşların slx,sl,s versiyonları geldi gözümede gül gül öldüm :D:D:D ama slx 1.6 i.e iyiydi bilen vardı mutlaka :D:D ne güzel gidiyodu slx furyası bu active,dynamic ne ya :D:D:D

uraaal
25/08/2010, 23:13
Üç beşten çalarak tüketicinin gözünde marka değerini yitiriyo bence fiat böyle yaparak bu bile fiata ön yargılı bakan değil normal fiatı seven birisinin dahi çevresine olumsuz yönde yorumlar yapabilmesine böylece fiatın olumsuz imaj çizmesine yol açıyo kendileri bilir ne diyelim ;)
diğer markaları özellikle o çalmayan markaları kesinlikle bir incelemenizi tavsiye ederim:hmm:fiat marka değeri olarak imaj olarak belki de tarihi boyunca en yüksek seviyeye ulaşmış durumda .

Kemairon
28/11/2010, 20:51
Bende de bagaj aydınlatması yok. :D

samoslu
28/11/2010, 23:49
Daha önce başka bir konuda da bahsetmiştim. Artık yeni çıkan versiyonlarda (2010 sonrası) maliyet düşürme çalışmaları olduğu için böyle süprizlerle karşılaşmanız olasıdır arkadaşlar. Paspassız araba alırsanız şaşırmayın. Fiat bu.... :)

levan34
01/12/2010, 17:05
selam arkadaşlar,bende arabayı 0 yeni aldım...gp active dulogic 77hp...bagaj lambası yok...kol tutacakları yok...anlaşılan bagaj lambasını serviste çözemiyoruz...bunu farklı yoldan nasıl çözebiliriz....tesisat çektirmek doğrusu işime gelmiyor...bir bilen vardır umarım...yada tesisatı servise mi çektirelim,garantili olsun anlamında....teşekkür ederim.

byspayn
01/12/2010, 17:19
bence evo satışını arttırmak için yapıyorlar...

Misafir
01/12/2010, 18:24
diğer markaları özellikle o çalmayan markaları kesinlikle bir incelemenizi tavsiye ederim:hmm:fiat marka değeri olarak imaj olarak belki de tarihi boyunca en yüksek seviyeye ulaşmış durumda .

Bu konuda çok haklısınız. 96'dan beri bu markaylayım. İnanın staj dönemim zamanında uno'lar ithal geliyordu. Tempra mı? O ise zamanın bir numaralı aracıylı, çünkü digital göstergesi vardı. :) Bunların ne demek olduğunu inanın tahmin bile edemezsiniz. Belki biraz duygusal davranıyorum bu konuda ama yazılanları görünce üzülüyorum gerçekten. Tamamiyle yerli üretim yapmak, istihdam sağlamak amacıyla kurulan fabrika 124,131, kuş serisi derken ithal ettiği uno'dan sonra tipo'yu Türkiye'de üretmeye başladı. Sonrası da zaten peşi sıra geldi. Bugün hafif ticaride bizim markamızın üzerine marka tanımıyorum.

Söylenenlerin tamamı haksız değil elbet. Ben bu markada çalıştığım gibi aynı zamanda sizler gibi kullanıcısıyım da. Sıkıntılarının sizler gibi ben de farkındayım. Ancak bunlar sadece bizim markamızda olan pürüzler değil. Ancak bu kadar net terimlerle kötülenen yazıları üzülerek okudum. Senelerimin bu markada geçmiş olmasının verdiği duygusal bir tepki de olabilir bu, diğer markalarda da benzeri durumların varlığının bizimkinden az olmadığını bildiğimden de. Ne kadar ekmek o kadar köfte olayı bu birazda...

Yapılan bazı yorumlara katılmadığımı belirtmek istedim.

vt_365
02/12/2010, 03:23

yo bendede var lamba

cnc
02/12/2010, 10:05
arkadaslar benim evo da arkadasin dedigi gibi onde yolcu tarafinda yukarida bendede tutacak yok aracaim 2011 mod 1.3 evo dinamik acaba cam tavan var bundan dolayimi arkadaslar paylasirsa sevinirim

samoslu
02/12/2010, 10:32
Maliyet azaltma çalışmaları.... :)

circassiancomis
02/12/2010, 11:41
2011 evo da dikkatimi çeken bir olmayan şey sağ ön kol tutacağı neden olmadığını bende anlamadım

ozmenomer
02/12/2010, 12:04
ben de evoyu ilk aldığımda bagaj aydınlatması için yuvası ve tesisatı vardı ama lambası söküktü gidip söylediğimde taktılar galeride çıkarmışlardır dediler olmayan arkadaslar bagajın sol tarafına alttran baksınlar belki onşlardada durum böyledir

matushella
06/12/2010, 16:18
Bugün zincirlikuyu birmot'u aradım ve el tutacağı fiyatı sordum. Elimizde yok dediler fakat fiyatını 80 TL (adet) olarak söylediler. 3 kuruşluk plastik parçasına 80 TL fiyat vermek terbiyesizliktir.

Aksaraydaki parçacıları aradım ellerinde olmadığını söylediler. İnternettede bulamıyorum. İstanbulda bu el tutacağını bulabileceğimiz bir yer var mı?

cnc
06/12/2010, 17:41
peki cam tavan evoda 2011 multijette sag onde varmi arkadaslar

h89fatih
12/02/2011, 16:45
selam arkadaşlar,bende arabayı 0 yeni aldım...gp active dulogic 77hp...bagaj lambası yok...kol tutacakları yok...anlaşılan bagaj lambasını serviste çözemiyoruz...bunu farklı yoldan nasıl çözebiliriz....tesisat çektirmek doğrusu işime gelmiyor...bir bilen vardır umarım...yada tesisatı servise mi çektirelim,garantili olsun anlamında....teşekkür ederim.

bagaj lambasını elektrikçi ustama gittim renault 9 iç aydınlatması direk aküden çekti tek sorun açık unutursak aküyü yer :D ama çok güzel halletti lamba 5 lira kablo 3.5 işçiliğe 20 aldı belki daha ucuz yapanı da bulabilirsiniz :)

ibrahim06
12/02/2011, 19:06

Şu linke bakın isterseniz biz böyle hallettik.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/24042-bagaj-aydinlatmasi.html

kolombo
13/02/2011, 00:57
aynı sorun ben de de var, aracım 2010 model kol tutamakları ve bagaj lambası yoktu, tutamakları sordum olmuyo dediler kendi paramla taktırdım, bagaj lambası da yok dediler onu sordum elektrik tesisatı çekmek lazım dediler bir sürü vırt zırt, abi 2010 model araçta olmaz olur mu ya, bagaj lamba yok fener kullanıyoruz gece, torpido lambası yok, o yok bu yok hepsi parayla, saçmalık, bu arada kol tutamakları da 2 ayda geldi ön sağ hala gelmedi, italyadan geliyomuşmuş haberiniz olsun..
2006 modellerde olupta 2009-2010 modellerde olmaması çok garip değil. hayret verici bir olay. Standa koydukları araca bakıyorsun herşey var... ama sen alıyorsun.. hem bagaj lambası hem kol tutacakları yok. Hacı muratta bile var bunlar. :) Tabiri caizze 3-5 liradan kaçalım derken bence insanları bu aracı almaktan alıkoyuyorlar. Her zaman yenilenerek büyümek lazım. Eksilterek değil. Benim araçta bagaj lambası ve tutacak mevcut. Aracı sipariş ediyorsun getiriyorlar aha bu araban diyorlar..daha sonradan anlıyorsunki o yok bu yok. Demekki kafaya göre bazısına koymuşlar bazısına koymamışlar diyebiliriz. Sizce Pire için yorgan yakılırmı ? Bu duruma göre yakılır :)

Marker
13/02/2011, 01:22
2006 multijet hem tutacaklar hemde bagaj lambasi mevcut, anladigim kadariyla fiat arac piyasasi oturana kadar herseyi koyuyur tuttuktan sonra ne varsa kaldiriyor.

GRDEDE
13/02/2011, 09:03
2006 multijet hem tutacaklar hemde bagaj lambasi mevcut, anladigim kadariyla fiat arac piyasasi oturana kadar herseyi koyuyur tuttuktan sonra ne varsa kaldiriyor.

Aynen öyle kardeşim.Aracım 2009 model ve benim araçtaki donanım 2011 m odelde yok. En full olanı alsan da paket üstüne paket eklesende bu böyle malesef.

askin
13/02/2011, 23:12
sanırım başka ülkelere gönderdiklerinde de yok şu linke bir bakarmısınız. kol tutamaçları ve arka liç lamba yok...

YouTube - Test drive Fiat Grande Punto! (https://www.youtube.com/watch?v=y-pcDGfBL2E&feature=fvw)

ibrahim06
14/02/2011, 01:25
sanırım başka ülkelere gönderdiklerinde de yok şu linke bir bakarmısınız. kol tutamaçları ve arka liç lamba yok...

YouTube - Test drive Fiat Grande Punto! (https://www.youtube.com/watch?v=y-pcDGfBL2E&feature=fvw)

Direksiyon sağda.Konuşanlardaki aksan ise her tarafından Hindistan kokuyor. Bu arada tutacaklar yok

erc10
22/02/2011, 22:12
Bende de 2006 fire active 8v var kapı tutamacı + bagaj lamba ,2 ön koltuk kemer ikaz ve direksiyon kumanda aydınlatması var sizde bu da omayabilir o zaman :)

nisans
21/01/2012, 17:55
aracım 2012 model fullkit li ama maalesef hem kapı ustu tutacakları hemde bagaj lambası yok. tutamakların olmadığını tahmin etmiştim, çünkü bi önceki arabam 2011 panda 1,2 dynamic idi ve ondada hem tutamak hemde bagaj lambası yoktu. punto da bagaj lambası olmaması çok canımı sıktı.. sırf dizel olması ve uygun fiyatlı olması sebebiyle aldım. zaten fiyatının neden uygun olduğu burada çıkıyor. hepi topu 15 tl lik maliyet. yazık FİAT a gerçekten çok yazık.

sehzadeamasya
21/01/2012, 20:06
iyi Allah'tan benimkinde yok bu eksiklikler