PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka camların oto yapılabilirliği?

rock333
10/08/2010, 23:42
arkadaşlar arka camlarım manuel ve otomatik yapmak istiyorum. Bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı? Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

WiSTaRiA
11/08/2010, 02:23
Yardımcı olucak ve bilgisi olan forum üyemiz vardır...

ayhan1
11/08/2010, 03:06
açıkcası benimde kafama takılan bir konu bu ama aklımada şöyle bir soru geliyor madem arka camları otomatik istiyoruz veya sis farı vs... istiyoruz alırken neden bir üst versiyonu almadık

WiSTaRiA
11/08/2010, 03:10
Yani neden almadınız?? :)

ayhan1
11/08/2010, 03:12
Yani neden almadınız?? :)
aynen o yüzdende fazla üstüne düşmüyorum bu konuların

WiSTaRiA
11/08/2010, 03:14
zamanla olur... Bir üst modelini alsaydınız aracınızın bir miktar fark vermeniz gerekicekti ama sonra dan yapılanlar daha hesaplıya çıkıyor.. Yavaş yavaş halledersiniz..

ayhan1
11/08/2010, 03:20
sis farı olması güzel ki sonradan onu hallettim ama arka camların oto olması ne bilim pek ihtiyaç konusu deyil gibi geliyor bana

OzzY
11/08/2010, 03:49
açıkcası benimde kafama takılan bir konu bu ama aklımada şöyle bir soru geliyor madem arka camları otomatik istiyoruz veya sis farı vs... istiyoruz alırken neden bir üst versiyonu almadık

acele :) 10dkda oldu bitti herşey inceleyemedim bile ne var ne yok enucuzunu aldık çıktık sonanda 5k yaptık okadar :)
birazcık incelesem farklara baksam kesinlikle değerdi bence aradaki farka, yada multijete dönebilirdik :)

Du Hast
11/08/2010, 03:51
illahaki yapılır neden olmasın.
arka cam otomatik tertibatı gerekecek en başta 2 adet.
daha sonra, elektirik tesisatı var ise (araç active olduğu için ön taraftan çekilmemiş olabilir) tesisat bağlantısı yapılacak.
arka kapılara açma kapama düğmesi ve bunun için kolçak değişimi yapılacak.
ön tarafa şöför kapısına 4 lü cam kontrol paneli gerekecek.
punto nun elektirik tesisatını iyi bilen bir eleman gerekecek.

sonuçta pahalı bir işlem. ancak yakın tanıdığınız hurdacı varsa işiniz kolay olacaktır. çıkma parçalarla halledilebilir. parçaları ufak ufak zamanla temin edebilirsiniz falan filan..

kafamda bir fiyat çıkartayım dedim:
arka kapıların içine yerleştirilecek motorlu kaldırma sisteminin tanesini çıkma:150 TL den alsak 300 lira
çıkma arka kapı kolçak ve düğme tanesi: 50 den desek 100 lira
şöför tarafı düğme değişimi çıkmasına hurdacıyla allem kullem edip 30 a alsak

430 - 450 lira sırf malzemeye gidecek.
bunun işçiliğinin bir kısmını kendim yaparım. arka otomatikleri yerleştirmek gibi. ancak elektriğinin içinden çıkmayacağım için (önden arkaya gelecek bağlantılar için) elektirikçiye gidilecek
en kötü 75 de ona kaptırsak
500 - 550 arası neticelendirilir.
500 ona vereceğime giderim jant alırım :D
düşündümde hiç gereği yok :D

ayhan1
11/08/2010, 04:50
yazılım atılmadan bu iş olucaksa olabilir tabi ama biraz zahmetli bir iş uğraşmak lazım tabi birde zaman lazım

kxlylmz
11/08/2010, 08:53
can hocam güzel anlatmış artı olarak arka kapı döşemeleri de değişmeli. maliyet artıyor da artıyor. astarı yüzünü geçecek gibi görünüyor. farklı yönlere harcamak daha mantıklı sanki (jant, sis farı gibi)

lionT-JET
11/08/2010, 09:00
sanayıde kapı kılıt ısıyle ugrasanların yapacagı bır ıslem.ben arkada oturmadıgım ıcın sorun yok:)

aytac86
11/08/2010, 16:07
düşündüm de arka camları ne kadar kullanıyoruz ki otomatik olsun, arabayı süren biziz, onu arkada oturan düşünsün :) şaka bi yana sırf estetik olsun diye masrafa gerek yok ama sis farı derseniz o ayrı:)

zafermutlu
11/08/2010, 16:14
yapılıyor arkadaşım hemde her araçta .. cam motoru bulunamayan araçlarda bile başka motor uydurulup yapılıyor.. gp de kesin yapılır .. tecrübeyle sabittir. gp degildi ama çok daha parça bulması zor araçlara yaptırdım

JASMINE
11/08/2010, 16:14
acele :) 10dkda oldu bitti herşey inceleyemedim bile ne var ne yok enucuzunu aldık çıktık sonanda 5k yaptık okadar :)
birazcık incelesem farklara baksam kesinlikle değerdi bence aradaki farka, yada multijete dönebilirdik :)

Aynen Ozan'a katılıyorum.
Ayrıca şunuda unutmamak lazım. Bu araç ilk çıktığında bayilerde yok satıyordu. bende farklı bir renk olmasını isterdim ancak bayide sadece bu kalmıştı. 3 ay beklemek yerine almak ve bir an evvel kullanmak en güzeli diye balıklama atladık.

edelsang
11/08/2010, 17:40
bende sis olsun ve arka camlar otomatik olsun diye dynamic aldım :) siyah rengini istesemde active olduğu için almadım sonradan kafama takılacağına en iyisi alayım dedim