PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Petlas lastiği nasıl bilirsiniz

StrawBeeRy
09/08/2010, 11:59
babam bizim düldül için 4 lastik fiyatı almış markası petlas 320 lira tanesi 80 liraya geliyor 4 mevsim lastiği sizce petlas için bu fiyat iyimidir kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Scottie
09/08/2010, 12:04
iyi biliriz..... gömün.....

GP ÜMİT
09/08/2010, 12:07
iyi biliriz..... gömün.....
hiç güleceği yoktu.sabah sabah beni güldürdün ya allah senide güldürsün.:D:D:D

StrawBeeRy
09/08/2010, 12:08
iyi biliriz..... Gömün.....
:d :d

SpyHunter33
09/08/2010, 12:10
Ya varya başlığı okudum direk ben de aynı şekilde girecektim konuya eser benden önce davranmış :D

StrawBeeRy
09/08/2010, 12:12
:D Allah iyiliğinizi versin

öneriyormusunuz bunu sormak istemiştim ama..

insomnia06
09/08/2010, 12:15
babam bizim düldül için 4 lastik fiyatı almış markası petlas 320 lira tanesi 80 liraya geliyor 4 mevsim lastiği sizce petlas için bu fiyat iyimidir kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim.
merhaba,ben çok araştırmıştım lastik alırken.test siteleri var yol tutuş fren mesafesi vs vs test ediyorlar.vardığım sonuç continental premium contact 2.gayet memnununm.ayrıca 4mevsim lastiğinin yalan olduğunu söyleyen lastikçiler var.acaba hem kışlık hem yazlık satmak istiyormu diye işgillendim ama kullannanlarda memnun olmadıklarını söylediler.140tl verdim tanesine o zaman ama memnunum.yine de sen bilirsin,ucuz etin yahnisine dikkat...

StrawBeeRy
09/08/2010, 12:19
merhaba,ben çok araştırmıştım lastik alırken.test siteleri var yol tutuş fren mesafesi vs vs test ediyorlar.vardığım sonuç continental premium contact 2.gayet memnununm.ayrıca 4mevsim lastiğinin yalan olduğunu söyleyen lastikçiler var.acaba hem kışlık hem yazlık satmak istiyormu diye işgillendim ama kullannanlarda memnun olmadıklarını söylediler.140tl verdim tanesine o zaman ama memnunum.yine de sen bilirsin,ucuz etin yahnisine dikkat...
punto fabrikadan conti contact 2 yle çıkmıştı pekte yol tutmuyordu.geçen kış değil ondan önceki kış fate diye bir marka almıştık iki kış iki yaz onu kullandık gayette memnunduk fakat artık değiştirme vakti geldi iyice silindi lastikler tabi yazın kış lastiği kullanırsan böyle olur şimdi tatile gidicez gitmeden önce yana yana lastik arıyoruz :)

GP ÜMİT
09/08/2010, 12:29
petlas uçak ve traktör lastiği üretiyor.binek araçlara daha yeni lastik yapmaya başladı.iyi bir lastikte olabilir, fakat biraz denenmesi lazım.iyi lastikse sevinirim yerli malı yurdun malı.fakat şuna eminim ucuz uzak doğu mallarından kalitelidir.

WiSTaRiA
09/08/2010, 12:33
Bildiğim kadarıyla Petlas gayet kaliteli ve güzel bir lastik.. Zaten kaliteli olmasa Hava kuvvetlerimiz onlardan lastik almaz.. Hava kuvvetlerimizin tüm uçaklarına F-16 larda dahil hepsi petlastan lastik alıyor.. Uçak lastiklerinde iddialılar....

style07
09/08/2010, 12:33
Arkadaşlar petlasın 215/40/17 ebatında lastiği satılıyormu acaba bilgisi olan varmı?

StrawBeeRy
09/08/2010, 12:37
tanesi 80 liraymış normal o zaman

alperyonar
09/08/2010, 12:41
Petlas iyidir al derim. Ucuz olması yerli olmasıyla alakalı diye düşünüyorum. Continental premiun contact 2 çok sert bir lastik almayın derim. 3 yıl 45 bin km kullandım sonra goodyear vector 4 aldım(4 mevsim) 10 üzerinden 10 veriyorum. Kışın karlı zeminde içinde 4 kişinin bulunduğu kar lastikli ticari megane çıkamadığı yokuşu araba boşken ve sadece içinde ben varken rahatlıkla çıktım. Yaklaşık 10 ay 20bin km oldu tavsiye ederim. Arkadaşlar bu yazlık kışlık işine çok kullanıyorsanız girin derim. Bir lastiğin ömrü 4 yıl yada 40-50 bin arasıdır. Lasitik daha 20 bindeyken çatlamalar, patlamalar başlıyor, sertleşiyor. Ömrünü doldurmadan çöpe atmak zorunda kalıyorsun. Bu da 2 kere maliyet demek. 4 mevsimden şaşmayın..

WiSTaRiA
09/08/2010, 12:41
gayet iyi fiyat...

StrawBeeRy
09/08/2010, 12:45
kış lastiği olarak fate kullandık lastiği aldığımızda 85.000 deydi araba şu anda 151.000 de çok çok güzel bir lastik eğer ayrı düşünürseniz tavsiye ederim pirelliydi sanırım onun ürettiği bir lastik fakat uygun fiyata sattıkları için adı değişik

şimdi petlas deneyelim bakalım memnun kalıcakmıyız

burhankutlu
09/08/2010, 12:51
ya 80 liraya bulmuşun 2şer çift al canın sıkıldıkca değiş diğer markalar kötüsüde olsa 110 liradan başlıyor sonuçta kötümarka değil al bin.

yakut
09/08/2010, 19:15
bende iki hafta önce değiştirdim orjinal lastikler pirelli idi 2006 model, diş kalınlıkları oldukça iyiydi ama su kanallarından yarılmalar olmuş araştırırken michelin energy saver lastikten aldım tanesi 150 tl ve çok memnunum araba dahada yumuşadı sesi azaldı yol tutuşununda iyi olduğu söyleniyor

mehmetbasli
09/08/2010, 20:50
Petlas eskiden türktü ancak yanılmıyorsam atrtık yabancı oldu. adı da starmaxx. kalite yine kötü. ne demişler kalite herzaman pahalıdır. arkadaşımın aracında hanüz 3 aylık petlaslar var şu sıcak havalarda bile sıcak asfaltta kayıyor. oysa benim eski aracımdaki dunlop veya bridgeston ise vantuz gibi yapışıyordu. ucuz alırsınız ama iki kere alırsınız. tavsiye etmem. hem ordu özellikle türk malını tercih eder. uçak lastiği üreten kalitelidir demen te çok doğru değil. çünkü her iki lastiğin üretim prosesleri ve yapıları tasarımları çok farklı. çok extrem bir ürün üretiyor olabilir ama diğerlerinde iyi olacak diye bir mantık olamaz. Türkün malı yurdun malı her Türk onu kullanmalı ama kalite yoksa nasıl kullanalım. hem bu malı üretenler yeterli arge çalışması yapıyorlarmı ki kaliteyi yükseltip diğer markalarla rekabet ortamı bulabilsin ama zannetmiyorum bunu ülkemizden başka kimse bilmez ha bide 3. dünya ve orta doğu ile türi cumhuriytler.kendi ürünümüzü kullananlım ki kalkınalım diyen bizim gibi milliyetçi ruha sahip insanlarıda sömürmekteler bilakis.. Bizim iyi şeyler yapabileceiğimizi de zannetmiyorum çünkü o şansı bize tanımazlar. malumunuz devrim otomobillerini hatırlayın. kısaca petlas alma derim.

fatihhhh
11/08/2010, 14:42
ben kullanıyorum,
genel manada memnunum.
fiyat uygun, sıradan bir lastik.
ben, hız yapmayan ve yerli malı yurdun malı zihniyetinde birisi olduğumdan petlas aldım
aracın ve kendinizin liimitlerini zorlamayan biriyseniz alınabilir bence.

StrawBeeRy
11/08/2010, 20:58
ben kullanıyorum,
genel manada memnunum.
fiyat uygun, sıradan bir lastik.
ben, hız yapmayan ve yerli malı yurdun malı zihniyetinde birisi olduğumdan petlas aldım
aracın ve kendinizin liimitlerini zorlamayan biriyseniz alınabilir bence.
evet babam pek hız yapmaz genelde iş için kullanıyor zaten

byspayn
11/08/2010, 23:25
Fiyat güzel lastik güzel. Eser Abinin dediği gibi gömün ;) :D

disconnected
12/08/2010, 01:16
ben eski arabama almistim, arabayi satana kadar 6 ay falan kullandim.. pek bi sorun yasamadim.. sehir ici gunluk kullanimda hic sorunsuz kullanabilirsiniz ama suratli ve agresif kullaniyorsaniz yol tutusu cok iyi degil yagmurlu havalarda da biraz kayabiliyor.

*bu arada petlas veya toledo starmax ler tamamen ayni lastik diye biliyorum satis politikalarindan dolayi farkli isimlendirilmisler. yani fiyat olarak hangisi daha uygunsa onu tercih edebilirsiniz.

emtue
13/08/2010, 20:02
bu fiyat hangi ebat için? ben peşinde en ucuz 100 tlye buldum, sizin lastikçi nerede öğrenebilir miyim?

StrawBeeRy
13/08/2010, 20:39
bu fiyat hangi ebat için? ben peşinde en ucuz 100 tlye buldum, sizin lastikçi nerede öğrenebilir miyim?
195/60/14 punto için değil era için

operatormurat
13/08/2010, 20:54
şantiyede işmakinamıza taktığımız petlas marka lastiklerden pek verim alamamış,sonrasında mıcheln ve good yeear gibi lastiler almıştık binek lastikleri nasıldır bilemiyorum...

StrawBeeRy
13/08/2010, 21:17
şantiyede işmakinamıza taktığımız petlas marka lastiklerden pek verim alamamış,sonrasında mıcheln ve good yeear gibi lastiler almıştık binek lastikleri nasıldır bilemiyorum...
abi iş makinası diyorsun tozun toprağın içinde olmasından dolayı verim alamamış olmayasınız :)

operatormurat
13/08/2010, 21:46
abi iş makinası diyorsun tozun toprağın içinde olmasından dolayı verim alamamış olmayasınız :)tabi mertciğim toz toprak pek önemli değil lastikler devamlı taşların üstünde ,kauçuğun kalitesi burada belli olur,petlas çok sertti ve taşlı arazide lastikte küçük parçalar halinde kopmalar başladı ve 1 sene içinde diş leri eridi kayboldu,makina ilk geldiğinde üzerinde radial micheln lastik vardı yaklaşık 3.5, 4 sene kullanmıştık.bineklerde olduğu gibi iş makinalarında da önce micheln sonra good year geliyor. gönlüm hep yerli malından yana ama hesap ortada,işmakinasına aldığımız1 adet 16-9*28 ebatlı petlas lastik850 tl ve1.5 yıl dayanıyor,aynı ebatlı micheln lastik1200 tl ve enaz 3 yıl kullanabiliyoruz...

StrawBeeRy
13/08/2010, 21:51
tabi mertciğim toz toprak pek önemli değil lastikler devamlı taşların üstünde ,kauçuğun kalitesi burada belli olur,petlas çok sertti ve taşlı arazide lastikte küçük parçalar halinde kopmalar başladı ve 1 sene içinde diş leri eridi kayboldu,makina ilk geldiğinde üzerinde radial micheln lastik vardı yaklaşık 3.5, 4 sene kullanmıştık.bineklerde olduğu gibi iş makinalarında da önce micheln sonra good year geliyor. gönlüm hep yerli malından yana ama hesap ortada,işmakinasına aldığımız1 adet 16-9*28 ebatlı petlas lastik850 tl ve1.5 yıl dayanıyor,aynı ebatlı micheln lastik1200 tl ve enaz 3 yıl kullanabiliyoruz...
anladım abi şimdi ne yapalım babamda çok yol yapıyor senede 60.000 70.000 yol yapan biri size gelmezmi diyosun

operatormurat
13/08/2010, 22:04
anladım abi şimdi ne yapalım babamda çok yol yapıyor senede 60.000 70.000 yol yapan biri size gelmezmi diyosun mertciğim fiyatı hesaplı bence paran şu çekik gözlü köpek yiyen heriflere nasip olmasın,paran memleketimizde kalsın ,bence baban petlasları arabaya taksın güle güle kullansın kardeşim...

StrawBeeRy
13/08/2010, 22:07
mertciğim fiyatı hesaplı bence paran şu çekik gözlü köpek yiyen heriflere nasip olmasın,paran memleketimizde kalsın ,bence baban petlasları arabaya taksın güle güle kullansın kardeşim...
takalım o zaman teşekkür ederim abi

herkeze tekrar teşekkürler

ocean_1919
14/08/2010, 01:39
Lassa baktınız mı? Sonuçta yerli malı. Fiyat olayı yakınsa bence Lassa çok daha iyidir.

StrawBeeRy
14/08/2010, 01:41
Lassa baktınız mı? Sonuçta yerli malı. Fiyat olayı yakınsa bence Lassa çok daha iyidir.
araştırmadık petlas satan bayi babamın iş yaptığı yer orada uygun fiyat olarak bu lastiği söylemişler söylerim gene araştırır

Du Hast
14/08/2010, 01:55
benim önlere lassa atracta takmış önceki sahibi.
dişleri iyi, lastik yeni sayılır ancak yol tutuş aman aman değil. gariptirki arabayı zorladığımda hem önden hemde arkadan kaymaya başlıyor. normalde arkaların bırakacağı yerlerde önlerde bırakıyor. basınçarını hep kontrol ederim..

byrslf
20/04/2012, 14:08
1.9 Peugeot 205'ime dun sabah 4 petlas taktırdm. Sehir içi ve Otoyolda deneme firsatim oldu. Bir kaç siteden yorumlari okuyarak aldim, bu kadar kaliteli olacagini beklemiyordum. Herkese tavsiye ederim. Yol tutusu, sessizliği üst seviyede. Petlas kullananlar gule gule iyi gunlerde kullanin...

metay51
20/04/2012, 14:51
Fiyat olarak gayet uygunmuş , inşallah istediğiniz sonuçları alabilirsiniz..

tayfux
20/04/2012, 16:53
1.9 Peugeot 205'ime dun sabah 4 petlas taktırdm. Sehir içi ve Otoyolda deneme firsatim oldu. Bir kaç siteden yorumlari okuyarak aldim, bu kadar kaliteli olacagini beklemiyordum. Herkese tavsiye ederim. Yol tutusu, sessizliği üst seviyede. Petlas kullananlar gule gule iyi gunlerde kullanin...
tabi ya memleketimin(Kırşehir) miss gibi lastiği üretiminde eniştem ve kuzenim birebir çalışıyor :D

mustafay76
23/10/2012, 13:30
ben de kullanıyorum petlas lastiği, tavsiye ederim, şimdi de kış lastiklerini almayı düşünüyorum. güncel fiyatları burada var, ben daha önce almıştım Lastik Jant Dünyası - Ary Otomotiv, Lastik Çelik Jant ve Akü Fiyatları En Uygun Burada (https://www.lastikjantdunyasi.com)

cihankardes
23/10/2012, 14:07
Premium marka olmasa da üst kalite bir lastik.
Fiyatına bakıp kalitesiz diye aldanırız sonra da bu mercedes bmw ford almanyada amerikada niye bu kadar ucuz diye hayıflanırız.

Xenophan
23/10/2012, 14:56
Benim jantlarım 195 likmiş. Lastikçi söyledi onun yalancısıyım. Araç üzerinde 185/65/15 lik continentaller var.

Bir dahaki sefere petlas pt515 almayı planlıyorum fiyat performans oranı araştırmalarıma göre iyi gözüküyor.

Lastikçi jantlarımın 195 lik olduğunu söylediğinde şaşırdım 185 lik lastik nasıl oturabilirki ya da oturabilirmi problemsiz olarak?

Birde bana 65 yerine 60 lık yanak oranında lastik almamı önerdi bunun etkisi nedir?

ABNEW
23/10/2012, 15:27
Benim jantlarım 195 likmiş. Lastikçi söyledi onun yalancısıyım. Araç üzerinde 185/65/15 lik continentaller var.

Bir dahaki sefere petlas pt515 almayı planlıyorum fiyat performans oranı araştırmalarıma göre iyi gözüküyor.

Lastikçi jantlarımın 195 lik olduğunu söylediğinde şaşırdım 185 lik lastik nasıl oturabilirki ya da oturabilirmi problemsiz olarak?

Birde bana 65 yerine 60 lık yanak oranında lastik almamı önerdi bunun etkisi nedir?

Uğur, jantların çaplarına göre kaldırabilecekleri minimum ve maksimum taban genişlikleri vardır.Bu iki değer arasında her lastik -yanak oranından kaynaklanan yuvarlanma uzunluğuna da dikkat ederek- janta takılır.Senin jantların sanıyorum 15'' orjinal jantlar.Buna bana göre sorunsuz olarak 175 de takılır 195 de.Örneğin 18'' lik bir jant alırsın buna belki 185 kurtarmaz daha geniş tabanlı lastik gerekebilir ama 15'' lik janta 185 tabanlı bir lastik sorunsuz takılır,

65 yerine 60 yanak seçersen lastikteki esneme azalır bu da yol tutuşu iyileştirir.Ancak konforda biraz düşüş olabilir ince yanak kaynaklı...

punt0
23/10/2012, 16:30
bende lastik almayı dusunuyorum petlasa bende baktım premium pt515 i önerdi lastikci iyimidir diye kafamda soru isaretleri var acıkcası..