PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Üst ve alt ızgara boya uygulaması

LeoN48
08/08/2010, 21:21
Biz ki mahşerin 3 atlısı Jasmine, Fırat (krakercocuk) ve ben üst ızgarayı siyaha boyamaya karar verdik. Koçtaş'tan sprey tip astar, siyah boya ve vernik aldık, işe başladık, sırasıyla 2 kat astar, 2 kat boya ve 1 kat vernik çektik, set aralarında 30-45 dk bekledik, üst panjurun görüntüsü uygulama sonrası hoşumuza gidince, sınırları zorlayıp alt ızgaraya da bir kat siyah çekelim dedik, bütün pazarımızı harcadık ama fena durmadı, plaka altı siyah folyo sonrası sanırım tam bir bütünlük sağlanacaktır.

SpyHunter33
08/08/2010, 21:24
Güzel çalışma olmuş elinize sağlık. Benim de aracı aldığım da üzerindeki gri renkliydi sonra düştü bende yenisini aldım oda şansıma orjinal siyah geldi :D

LeoN48
08/08/2010, 21:25
Şanslıymışsın ortak :)

nizamavci
08/08/2010, 21:25
güzel olmuş elinize sağlık..

LeoN48
08/08/2010, 21:28
güzel olmuş elinize sağlık..

Abi ben de az önce senin direksiyon kumanda tuşlarına yaptığın uygulamayı çok başarılı buldum, bayağı bir zaman geçmiş üstünden, astar kullanmamana karşın bir sıkıntı yaşadın mı boya dökülmesi gibi?

alperyonar
08/08/2010, 21:30
Güzel çalışma olmuş elinize sağlık. Uzun zamandır bende yapmak istiyorum fakat vaktim olmuyor. Yapmak ya da yaptırmak arasında kararsızım. 3 malzemeyi ne kadara aldınız??

krakercocuk
08/08/2010, 21:31
@leon48

adi kaptan (herif):D anladın sen onu:D

alper boya 8,50 astar ve vernık-10/11 civarı

LeoN48
08/08/2010, 21:32
Güzel çalışma olmuş elinize sağlık. Uzun zamandır bende yapmak istiyorum fakat vaktim olmuyor. Yapmak ya da yaptırmak arasında kararsızım. 3 malzemeyi ne kadara aldınız??

3 malzeme 30 tl civarı tuttu, yalnız siyah boya her araç için bir kutu gitti :) usta ve deneyimli ellerde çok daha az gidebilir tabi

LeoN48
08/08/2010, 21:33
@rogerio :D

Lan olm kendin istemedin, ne adamsın ya :D

k@pl@n
08/08/2010, 21:34
güzel olmuş arkadaşlar güle güle kullanın...

krakercocuk
08/08/2010, 21:35
saol murat abı senın arabayla ılgılı degısıklıkler duydum ne iş;) değişime gıdıyormuşsun

nizamavci
08/08/2010, 21:35
Abi ben de az önce senin direksiyon kumanda tuşlarına yaptığın uygulamayı çok başarılı buldum, bayağı bir zaman geçmiş üstünden, astar kullanmamana karşın bir sıkıntı yaşadın mı boya dökülmesi gibi?

evet sorun yaşadım koınunun sonunda da paylaşmıştım... 3 ay sonra bi anda kabarcık kabarcık olmaya ve kopmaya başladı.. ızgaralara bir şey olmadı ama.. parmak değen yerlerdeki boyalar tuş ve kapı kollarında sorun yaşadım..

sanayide astarlı tekrar boyattım.. şimdilik sorun yok :)

LeoN48
08/08/2010, 21:36
Evet Murat Abi, dün çok coşkulu gördüm seni bu yenilikler konusunda :D

k@pl@n
08/08/2010, 21:37
saol murat abı senın arabayla ılgılı degısıklıkler duydum ne iş;) değişime gıdıyormuşsun

bakalım kardeşim. nasip olursa bişiler yapmayı düşünüyorum. külüstürü az bişi güzelleştirebilirsek :)

alperyonar
08/08/2010, 21:37
Evet o zaman Mehmet Abi nin kapısını çalacaz..:)

femoli
08/08/2010, 21:39
Hani bana tesekkur ule olemi olduk simdi :D

Guzel olmus gule gule kullanin avm deki FE yi size armagan ediyorum oraya giden kulagimi cinlatsin :D

alperyonar
08/08/2010, 21:40

Guzel olmus gule gule kullanin avm deki FE yi size armagan ediyorum oraya giden kulagimi cinlatsin :D
Abi nerelerdesin..:)

LeoN48
08/08/2010, 21:41

Haha, sen o FE'yi yazarken kutunun yarısı bitmiş, 2 kutu daha boya aldık sonradan, bize borçlusun kaptan :D

meteorengin
08/08/2010, 21:43
çok güzel olmus cok yakısmıs benim panjurlarında ihtiyacı var panjurları nasıl söktünüz acaba dikkat etmedim hiç ama içeride tırnak falanmı var ?

femoli
08/08/2010, 21:45
Tam ben yazacaktim editleyip sen yazmisin benmi bitirdim yoksa kutuyu diye :D. Canininz saol sun ule gelin ankaraya verim bi kutu :D

Alper @ izmirdeydim simdi tekrar didimdeyim kismetse sali is yerindeyim :)

LeoN48
08/08/2010, 21:47
@meteorengin
Üst ızgaraya parmaklarınızı geçirip kendinize doğru sertçe çekmeniz gerekiyor, alt ızgara için önce üstten tornavida ile kanırttık, üstteki tırnakları kurtadık, alttaki tırnaklar ise biraz zor oldu, güç kullandık çekerken, altta tam ortadaki tırnak en zor çıkanı. Asıl sorun alt ızgarayı tekrar yerine monte ederken çıktı, çok zor oturuyor, yumruk vurmanız gerek :)

Fırat sen anlat abi detay kaldıysa :)

JASMINE
08/08/2010, 21:53
Bu arada ellerinize sağlık Fırat ve . Bir ara üst panjur yolda düşmek suretiyle pert oluyordu ancak şansıma üstünden geçmeden durabildim :) :)

krakercocuk
08/08/2010, 21:54
bakalım kardeşim. nasip olursa bişiler yapmayı düşünüyorum. külüstürü az bişi güzelleştirebilirsek :)

senden korkulur şimdi uçağa döndürüsün sen bu hırsla

daha bugun demştim femolıyı hatırlarız artık oraya her gıdısımızde dıye:D

Tam ben yazacaktim editleyip sen yazmisin benmi bitirdim yoksa kutuyu diye :D. Canininz saol sun ule gelin ankaraya verim bi kutu :D

Alper @ izmirdeydim simdi tekrar didimdeyim kismetse sali is yerindeyim :)
yanlız gelınce alırım bı kutu boyanı..fotoraf makınasınında o kadar km'sini yedin..üzerimden 25 liraya foto sattın

@meteorengin
Üst ızgaraya parmaklarınızı geçirip kendinize doğru sertçe çekmeniz gerekiyor, alt ızgara için önce üstten tornavida ile kanırttık, üstteki tırnakları kurtadık, alttaki tırnaklar ise biraz zor oldu, güç kullandık çekerken, altta tam ortadaki tırnak en zor çıkanı. Asıl sorun alt ızgarayı tekrar yerine monte ederken çıktı, çok zor oturuyor, yumruk vurmanız gerek :)

sen gerekenı yazmışsın üstadım:D ancak yanınızda boks eldıvenı olmasında yarar var:D

krakercocuk
08/08/2010, 21:56
Bu arada ellerinize sağlık Fırat ve . Bir ara üst panjur yolda düşmek suretiyle pert oluyordu ancak şansıma üstünden geçmeden durabildim :) :)
:clapping:

arslanbicakci
08/08/2010, 21:59
vernik cilalımıydı matmıydı . dun tam o konuyu anlayamadım

LeoN48
08/08/2010, 22:01
Vernik mattı, boya parlaktı ama mat kalmadığından.

34ozkankurtuldu34
Arkadaşlar emeginize saglık gerçekten çok güzel olmuş çalışmanız umarım plaka kısımlarıda siyah yapılırsa mükemmel olur gerçekten güle güle kullanın arkadaşlar hoş durmuş tebrikler...

krakercocuk
mattı abı ve guzel uygulandıgında cok ıyı sonuc verıyor ancak tamamen kuruma suresıne uymanız gerek acelecı davranınca sonuc husran oluyor

ayrıca plaka bolgelerıde kapatılacak sadece bugun malzeme bulamadıgımız ıcın erteledık

femoli
08/08/2010, 22:03
daha bugun demştim femolıyı hatırlarız artık oraya her gıdısımızde dıye:D

yanlız gelınce alırım bı kutu boyanı..fotoraf makınasınında o kadar km'sini yedin..üzerimden 25 liraya foto sattın

Yok valla sen onlara inanma siftah yok :D o kadar bagirdik foto sakir diye ama fiyati duyan kacti orda oyuncaklari cektigimde olay farkliydi kimse anlamadi sen bile birde sansim acik diyorsun denizin arkadasi mine :D:D

JASMINE
08/08/2010, 22:03
@meteorengin

Eğer 3 arabayı birlikte yaparsanız ve sona kalırsanız morarmaya yakın ellerden dolayı alt panjurunuz olmadan gezersiniz. Benim gibi :) :)

krakercocuk
08/08/2010, 22:06
Yok valla sen onlara inanma siftah yok :D o kadar bagirdik foto sakir diye ama fiyati duyan kacti orda oyuncaklari cektigimde olay farkliydi kimse anlamadi sen bile birde sansim acik diyorsun denizin arkadasi mine :D:D

eyvah eyvah unutmamış ya:D ne hafıza varmış arkadaş..:D abı gece rüyanda sayıklarsında başın belaya gırer valla dıkkat et:D

femoli
08/08/2010, 22:08
Yok ulen tecrubeliyiz biz :P

arslanbicakci
08/08/2010, 22:12

ne kacırdık biz orda

JASMINE
08/08/2010, 22:13

Korkarım çok yakında yeni bir tecrüben daha olacak :)

ne kacırdık biz orda

Arslan, Gelin adaylarımızın isimlerini Mehmet'te unutmamış ne hikmetse :)

mehmetbasli
08/08/2010, 22:23
arkadaşlar panjurları boyamanız hoş olmuş ancak bu işi açık alanda yapmayı çünkü siz farketmeseniz bile incecik toz taneleri mjutlaka yapışır 1. 2. ise ön iki ızgaraarasını artık siyah yapmayı bence bırakın inanın midem bulanmaya başlıyor görünce. sıktı artık arkadaşlar hem bu tasarım unsurur başika bir markaya ait ve neden karakterini bozuğ birşeylere benzetme hevesindesiniz anlamam ki? kişiselleştirmek adına başka şeylerdenemelisiniz artık. benim tavsiyem ise iç kapı kollarını piyasada satılan kaliteli nikelaja boyasıyla boyayın gözlerinize inanamayacasınız. önce fiber süngerle kolları iyice temizleyin sonra ince zımpara ardından mutlaka plastik astar tek kat yine ince zımpara ve ardından iki kat nikelaj boya. aman dikkat boyayı homojen atın çünkü akabilir ve dikkat edilmez ise koyulu açıklı düşebiliyor. sonuç kesinlikle umduğunuzdan yi ve hatta fabrikasyon işi gibi duracak. hatta nikelaj boyayı bir çok yerde deneyebilirsiniz fırsatım olsaydı ön alt üst ızgarayı bot-yayacaktım ama kısmet değilmiş arabamı sattım. bir şeye dikkat edin kaliteli nikelaj boya alın. mesela macota. çünkü ismini hatırlamadığım bir marka kullandım daha elimi sürdüğümde boyası çıkıyor ve kararıyordu.

k@pl@n
08/08/2010, 22:58
senden korkulur şimdi uçağa döndürüsün sen bu hırsla

iyice kafa bulmaya başladınız he. ne uçağı ne hırsı. alt tarafı bir led taktırıcaz.

JASMINE
08/08/2010, 23:01
iyice kafa bulmaya başladınız he. ne uçağı ne hırsı. alt tarafı bir led taktırıcaz.

Sen yap arkadaşım. Kıskanıyor onlar :)

meteorengin
08/08/2010, 23:10
@meteorengin

Cıkartma takmayı hallederim artık bi sekilde ama insallah tırnakları kırmam :unsure00:

krakercocuk
08/08/2010, 23:17
senı kızdırmak hosuma gıdıyo abi:D sevıyoruz senı

LeoN48
08/08/2010, 23:19
Cıkartma takmayı hallederim artık bi sekilde ama insallah tırnakları kırmam :unsure00:
Yok abi, biz gereken herşeyi yaptık kırmak için, başaramadık, o derece sağlam :)

senı kızdırmak hosuma gıdıyo abi:D sevıyoruz senı
Murat Abi'ye laf yok cankuş :)

meteorengin
08/08/2010, 23:24
Yok abi, biz gereken herşeyi yaptık kırmak için, başaramadık, o derece sağlam :)
ben boyle plastik tırnakları kırma konusunda cok becerikliyimdir ama insallah bisey olmas olursada artık japon falan idare etcez :D

krakercocuk
08/08/2010, 23:26
murat abinin hastasıyız:D murat abı biizi mıkropa götür...murat abı biizi mıkropa götür...

OzzY
08/08/2010, 23:28
ben boyle plastik tırnakları kırma konusunda cok becerikliyimdir ama insallah bisey olmas olursada artık japon falan idare etcez :D

nerdeyse 180 derece döndürdüm kırılmadı :D:D

JASMINE
08/08/2010, 23:33

+1000

O kadar asıldım parmağım sıkıştı, sonra takmak için o kadar yumrukladık hiç bir şey olmadı.

meteorengin
08/08/2010, 23:38

+1000

O kadar asıldım parmağım sıkıştı, sonra takmak için o kadar yumrukladık hiç bir şey olmadı.

tamam gereken gazı almıs bulunmaktayım :gun_band: :D

krakercocuk
08/08/2010, 23:41
aman kaptan yavaş:D arabyı parçalama komple sonra

meteorengin
08/08/2010, 23:43
aman kaptan yavaş:D arabyı parçalama komple sonra
yeniden toplayabilecegimi bilsem parcalar kafama göre yapardım :D
zaten su tampona renk atması yüzünden kafam bozuluyodu tornavida cekic girisip kaskoya agaca vurdum diyip tamponumu yeniletsem acaba :D

Scottie
08/08/2010, 23:56
arkadaşlar elinize sağlık... çok güzel olmuş...femoli demişti.... ben olsam 4 arabaya yaparım diye.. ama aşağıdaki fotodaki şeyi yaparken boyanızı bitirdi... işte.... o olaydan sonra güvenlik geldi ya.. tamam dedim kovacaklar bizi..... ah be Mehmet valla alem adamsın..

JASMINE
09/08/2010, 00:03
arkadaşlar elinize sağlık... çok güzel olmuş...femoli demişti.... ben olsam 4 arabaya yaparım diye.. ama aşağıdaki fotodaki şeyi yaparken boyanızı bitirdi... işte.... o olaydan sonra güvenlik geldi ya.. tamam dedim kovacaklar bizi..... ah be Mehmet valla alem adamsın..

Bizim astar ve boya böyle bitti :)

Scottie
09/08/2010, 00:04
valla daha yazacaktı da zor durdu..

JASMINE
09/08/2010, 00:07
valla daha yazacaktı da zor durdu..

Durmadı ki onu ben durdurdum :) :)

Scottie
09/08/2010, 00:09
harbiden ya... sen durdurdun değil mi... güvenlik biz ayrılmadan ayrılmadı oradan....

krakercocuk
09/08/2010, 00:11
@femoli

abicim sen nasıl bızım standart buluşma yerımıze bı ankaralı olarak ımza atar gıdersın..ankaraya gelıyım dükkanının önüne o kızılın grafitisini yapmassam spreyle:D sonra yengeyı çağırmassam...ahanda buydu diye:D

JASMINE
09/08/2010, 00:14
@femoli

abicim sen nasıl bızım standart buluşma yerımıze bı ankaralı olarak ımza atar gıdersın..ankaraya gelıyım dükkanının önüne o kızılın grafitisini yapmassam spreyle:D sonra yengeyı çağırmassam...ahanda buydu diye:D

:w00t2000::happydan::-):-)

operatormurat
09/08/2010, 00:19
evet ızgaralarını boyayan beyler,folyoyuda yaptıktan sonra bu arabalarla manita bağlamanızın farz olması lazım,sizin gibi babayiğit ,modifiyeli gp sahibi gençleri,koçtaşlarda,kipalarda sap sap dolaşırken görmek istemiyorum...:D

krakercocuk
09/08/2010, 00:22
evet ızgaralarını boyayan beyler,folyoyuda yaptıktan sonra bu arabalarla manita bağlamanızın farz olması lazım,sizin gibi babayiğit ,modifiyeli gp sahibi gençleri,koçtaşlarda,kipalarda sap sap dolaşırken görmek istemiyorum...:D
abı nabtın ya deşifre ettin bizi:D ayrıca folyo almaya hatunlar gelmıyo abı:D onları kuaföre bıraktık kendi modifiyelerını yapıyolar:D

JASMINE
09/08/2010, 00:25

Abicim, Boya sonrası temizliğe yardım etsinler diye gelinler geldi zaten. Çok pis görümcelik yaparım ona göre :) :)

Scottie
09/08/2010, 00:26
Abicim, Boya sonrası temizliğe yardım etsinler diye gelinler geldi zaten. Çok pis görümcelik yaparım ona göre :) :)

yapar valla... korkulur...

operatormurat
09/08/2010, 00:27
eeee bidahaki buluşmayada damsız gelin bak haydarla tanıştıracağım sizi...

JASMINE
09/08/2010, 00:27
Yaparım tabii. Kardeşlerimi sokakta bulmadım ben. :P

Scottie
09/08/2010, 00:30
buluşmalara damsız girilmeyecek yani... abi bagaj kapanmıyor du senin haydar ı almasınlar...

operatormurat
09/08/2010, 00:38
buluşmalara damsız girilmeyecek yani... abi bagaj kapanmıyor du senin haydar ı almasınlar... eserciğim forumdaki bekarlarıda yavaş yavaş yuva kurmaya zorlayacağız gerekirse haydarın desteği ile olacak, bagaj hala kapanmıyo ama haydar ön koltuğun altında sağlam yerde...

Ziyaretci046
09/08/2010, 00:41
güzel olmuştur emek var sonuçta güle güle kullanın

StrawBeeRy
09/08/2010, 00:42
elinize sağlık çok güzel olmuş

Scottie
09/08/2010, 00:51
eserciğim forumdaki bekarlarıda yavaş yavaş yuva kurmaya zorlayacağız gerekirse haydarın desteği ile olacak, bagaj hala kapanmıyo ama haydar ön koltuğun altında sağlam yerde...

tamam abi.... haydar a gerek yok ben evleneyim ilk bari.. yol açılsın...

operatormurat
09/08/2010, 00:56
tamam abi.... haydar a gerek yok ben evleneyim ilk bari.. yol açılsın... evet eser bizim gençlerden sonra sıra sende,suyun ocağın üstüne konmuş ısınmakta,bekarlığın tadını çıkar... behlül kaçar ben yatıyorum hepinize hayırlı sabahlar..

Scottie
09/08/2010, 01:02
iyi geceler abi.....

krakercocuk
09/08/2010, 01:09
hayırlı geceler:)

trakya_
09/08/2010, 09:17
guzel olmusss elınıze sağlık

LeoN48
09/08/2010, 09:44

Abi önceden hazır bağlanmışı var çok sayıda :D Hem öyle bir durum olsa tavanı da folyo yapardık, ilgisi yok yani :D

JASMINE
09/08/2010, 09:49
eserciğim forumdaki bekarlarıda yavaş yavaş yuva kurmaya zorlayacağız gerekirse haydarın desteği ile olacak, bagaj hala kapanmıyo ama haydar ön koltuğun altında sağlam yerde...

Baskı yok. Sen son günlerde Demet Akalın'ın evli-mutlu-çocuklu üçlemini fazla dinliyorsun sanırım Murat. Kendi başınızı yaktınız bari bizi yakmayın :) :)

femoli
09/08/2010, 20:26
:D hadi len :D

@femoli

Olm o grafiti yapilmaz anlatilir :D. İzmir guzel yermis ya :D

Punto_Can
09/08/2010, 20:40
ellerinize sağlık, gerçekten çok güzel duruyor.
plaka boşluğunu da folyolarsanız daha asi bir görüntüsü oluyo gerçekten :)

bu arada alt panjurlarınızı takmak için kaç yumruk ve kaç tekme attığınızı çok merak ediyorum :D

operatormurat
09/08/2010, 20:46
Baskı yok. Sen son günlerde Demet Akalın'ın evli-mutlu-çocuklu üçlemini fazla dinliyorsun sanırım Murat. Kendi başınızı yaktınız bari bizi yakmayın :) :)vallahi doooru söylüyosun yasemin ben işin şakasındayım,35 inden önce sakın evlenmeyin... yoksa benim gibi özdilekten eve 13 dakikada varırsınız(yusuf yusuf)..

JASMINE
09/08/2010, 21:24
ellerinize sağlık, gerçekten çok güzel duruyor.
plaka boşluğunu da folyolarsanız daha asi bir görüntüsü oluyo gerçekten :)

bu arada alt panjurlarınızı takmak için kaç yumruk ve kaç tekme attığınızı çok merak ediyorum :D

Bende folyo tamam Alican. (Fırat tekrar eline sağlık kardeşim) Son rütuşlarını yapacağım birazdan. Ancak alt panjura gelirsek halen daha takılmadı bu gidişle de zor takılacak gibi :D

vallahi doooru söylüyosun yasemin ben işin şakasındayım,35 inden önce sakın evlenmeyin... yoksa benim gibi özdilekten eve 13 dakikada varırsınız(yusuf yusuf)..

ya ya dimi. Benzer bir konuşmayı Cumartesi akşamından da hatırlıyorum ben. 12:00 de gel beni pazardan al :) :)

Punto_Can
09/08/2010, 22:59
Bende folyo tamam Alican. (Fırat tekrar eline sağlık kardeşim) Son rütuşlarını yapacağım birazdan. Ancak alt panjura gelirsek halen daha takılmadı bu gidişle de zor takılacak gibi :D)

fotoları bekliyoruz o zaman abla ;)
alt panjuru söküp boyadığımda yaklaşık bir hafta boyunca hergün 1 saat uğraştım ama yinede takamamıştım. plaka boşluğu esnediğinden tırnakları yerine oturmuyordu. sırf bunun için burdaki sanayiye gittim. aracı lifte kaldırdık :D tampunun alt vidalarını sökerek orayı açtık ve bir demirle plaka boşluğuna iç taraftan baskı yaparak,esmesini durdurduk, biride ön taraftan panjuru itince cuk diye oturdu. daha kolay bir çözümü varsa paylaşın lütfen :D

buda benim panjurların boyasız ve boyalı hali ;)

JASMINE
09/08/2010, 23:06
fotoları bekliyoruz o zaman abla ;)
alt panjuru söküp boyadığımda yaklaşık bir hafta boyunca hergün 1 saat uğraştım ama yinede takamamıştım. plaka boşluğu esnediğinden tırnakları yerine oturmuyordu. sırf bunun için burdaki sanayiye gittim. aracı lifte kaldırdık :D tampunun alt vidalarını sökerek orayı açtık ve bir demirle plaka boşluğuna iç taraftan baskı yaparak,esmesini durdurduk, biride ön taraftan panjuru itince cuk diye oturdu. daha kolay bir çözümü varsa paylaşın lütfen :D

buda benim panjurların boyasız ve boyalı hali ;)

Çok hoş olmuş Alican. Kim ne derse desin başkalarına mide bulandırıcı gelsede ben boyalı halini hep sevmişimdir. En sonunda benimde panjurlarım boyandı ve mutluyum :)

Alican fotolar için çoookkkk erken. Birazcık daha işleri var. Yavaş yavaş tamamlansın. Ayrıca yüz görümlüğü almadan göstermem. 5.senesinde değişime başladı. Nazlı biraz benim GP. Görmek isteyen ancak Es-Es'te görür. :D :D

puntoturbom
10/08/2010, 18:08
Elinize sağlık ama şu söküm işine bi cevap yazsanız.ben de mat füme gri deneyeceğim......

JASMINE
10/08/2010, 18:11
Elinize sağlık ama şu söküm işine bi cevap yazsanız.ben de mat füme gri deneyeceğim......

Öncelikle aramıza hoşgeldin İhsan. Tanışma bölümünde konu açıp bize kendini tanıtırsan seviniriz.

Panjur sökümü aslında çok zor değil. Zor olan kısım takma. Sağ ve sol köşelerden hafifçe çektiğinde çıkıyor zaten. Takılan tırnaklara ince bir tornovida ile müdahale edersen sorunsuz çıkartırsın.

ferikci
10/08/2010, 20:22
Çok güzel olmuş, hatta ben de resimleri görünce gaza gelip bauhausdan spreyleri aldım, birazdan boyamaya başlayacağım :)

JASMINE
10/08/2010, 22:00
Offf sonunda alt panjurum takıldı. Aksesuarcı abi ilk başta panjuru takamadığımızı söylediğimde yüzüme öyle bir baktıki içinden kesin vay salak demiştir. Sen ver panjuru ben hallederim dedi ve 10 dakika uğraştı. :) :) Demekki o kadarda kolay değilmiş dimi abicim:-):-)

krakercocuk
10/08/2010, 22:52
@fatih

bu saatte boyanmaz abıcım naptın sen:) gündüz zor gördük düzlükleri:D
@jasmıne
kendini himen zannetti heralde abımız..:D bız gp leri hatmemıze ragmen ustesınsen gelemedık:D

femoli
11/08/2010, 09:48
üst panjur 15 saniye alt panjur 60 saniye takılma süresi, uygulama isteyen buyursun gelsin :)

JASMINE
11/08/2010, 10:32
üst panjur 15 saniye alt panjur 60 saniye takılma süresi, uygulama isteyen buyursun gelsin :)

Üst panjur sökme süresinide söylesene. Özellikle Fırat'ına arabadakini :P

ferikci
11/08/2010, 10:53
@fatih

bu saatte boyanmaz abıcım naptın sen:) gündüz zor gördük düzlükleri:D

Valla evin terasında aldım boyadım, sabah da arabama taktım süper oldu :)

krakercocuk
11/08/2010, 11:07
foto eklede görelim:)

femoli
11/08/2010, 11:21
Üst panjur sökme süresinide söylesene. Özellikle Fırat'ına arabadakini :P
istisnalar kaideyi bozmaz güzelim bak sagopa arkadaşımız ne güzel sölemiş :P

JASMINE
11/08/2010, 11:22
heheheheee o fotoda bu forumda var zati :) :)

LeoN48
11/08/2010, 13:02

Panjuru çıkarırken tırnak kırma süresi ve olasılığı ne kadar peki? Geçen sen kırarken zaman tutmayı unutmuşum da :D :D

femoli
11/08/2010, 13:21
Aman o tırnakları fabrika ölesne koyuyo zaten :D

krakercocuk
11/08/2010, 14:22
bırak abi ya kırdın attın oturmuyor yerine simdi:D

femoli
11/08/2010, 14:49
beceriksizler :D Alt panjuru bile elektrikciye gitmişler :D

JASMINE
11/08/2010, 14:52

Elektrikçi değil bir kere o aksesuarcı. Ayrıca beceriksizlikle ilgisi yok. kendimi yormak, arabama zarar vermek yerine arabadan inip panjuru rica etsem takarmısınız dedim. Abi de büyük bir hevesle olaya atladı. :D

Trafikte bayan olmak zor derler birde. Bu kadar yardımsever bey varken hiçte zor değil :D

krakercocuk
11/08/2010, 16:35

abi buarada ampuller yokmuş evet orta kısımda dediğin gibi;) anladın sen onu
;) bende orjinallerden söküp taktım orta kısımları oldu...

JASMINE
11/08/2010, 16:36
abi buarada ampuller yokmuş evet orta kısımda dediğin gibi;) anladın sen onu
;) bende orjinallerden söküp taktım orta kısımları oldu...

Anlamaz o şimdi. Sen PM at en iyisi. Onun aklı başka yerde takılı kaldı :D

femoli
11/08/2010, 17:27
saat 17,30 ve ben susuzluk çekiyorum en az 3 kere okudum anlamak için ve evet en sonunda anladım :D

krakercocuk
11/08/2010, 17:30
abi ilk gün çok zor geçiyo ya:D

ferikci
11/08/2010, 20:46
foto eklede görelim:)

Benimki de bu şekilde oldu, şanslıyım ki alt ızgaram zaten siyahtı, sökmekle uğraşmadım :)

JASMINE
11/08/2010, 23:16
saat 17,30 ve ben susuzluk çekiyorum en az 3 kere okudum anlamak için ve evet en sonunda anladım :D

Ben demiştim zaten anlamayacağını :D

Benimki de bu şekilde oldu, şanslıyım ki alt ızgaram zaten siyahtı, sökmekle uğraşmadım :)

Bizimkilerde siyahtı zaten. Boyanınca yepyeni oldu :D

krakercocuk
11/08/2010, 23:28
aynen benımkıde tertemızdı ama bız cıkardık hepsini boyadık ton farkı olmasın dıye benım arac sıyah pek bellı etmedı belkı ama jasmıne ablanın aracında dırek goze battı...leon ın arabadada baya bellı oldu...kendısını burdan kutluyorum cok ıyı bır ıscılık cıkardı:D yer açacaz ona "kuşcan oto tunning":D

JASMINE
11/08/2010, 23:32
aynen benımkıde tertemızdı ama bız cıkardık hepsini boyadık ton farkı olmasın dıye benım arac sıyah pek bellı etmedı belkı ama jasmıne ablanın aracında dırek goze battı...leon ın arabadada baya bellı oldu...kendısını burdan kutluyorum cok ıyı bır ıscılık cıkardı:D yer açacaz ona "kuşcan oto tunning":D

heheheheh :D :D Kuşcan o nerden çıktı be

WiSTaRiA
12/08/2010, 01:24
Emeğinize sağlık....

yasinyilmaz
14/10/2011, 15:44
arkadaşlar bu alt ızgarayı sökemiorum üstü söktüm boyadım fark olmasın altıda sökim dedim komple gelio alt kısım ortadan sağ tarafın sonuna kadar gelmio üstten elimi sokup denedim yine olmadı vida falan mı var bşy diil tampon esnio bide tamponu patlatmayalım varmı bi yolu bu meretin ****

burjuva
26/10/2011, 00:31
nasıl sökebilicemi bilsem panjurları 1 dakika durmam :) bende boyarm :) cok güzel olmuş

fiery_hunter
26/10/2011, 00:39
emeğinize sağlık çok güzel olmuş :)