PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima açılınca aracın içine su giriyor.

SpyHunter33
08/08/2010, 21:10
Arkadaşlar iyi akşamlar.

Son zamanlarda havaların iyice ısınması ile birlikte klimaları da baya kulanır hale geldik. Şimdi sorunum şu şekilde klimayı açtığım da genelde 1-2 ayarların da kullanıyorum. ayar kısmı da yönlendirme panelinden yüze karşı geleni kullanıyorum. Fakat ne zaman ayaklar ve yüz kısmına getirince aracın Sağ tarafından oturduğunuz da ayağınızın olduğu yerden içeriye su sızıyor. Bir ustaya göstermiştim geçen hafta aşağıdan bir şeyler yaptı sonra yine gelmeye başladı sizce sorun nedir. Nereye göstermeliyim gösterirken sorunun ne olduğunu nasıl anlatmalıyım. Teşekkürler....

zafermutlu
08/08/2010, 21:32
bence sorun su tahliyesi önden saga yakın taraftaydı klimanın su tahliyesini yaptıdıgı yerde bir kaçak olabilir yada tıkanıklık oda içeri sarıyordur..

phyevren
08/08/2010, 22:29
aynı sorundan 2 gün önce servise gittim;sorun klima suyunun tahliye borusunun toz-topraktan tıkanması sonucunda geri tepmesidir.
serviste 2dk içinde hallediyorlar büyük bir sorun değil.

Du Hast
09/08/2010, 01:39
aynı sorundan 2 gün önce servise gittim;sorun klima suyunun tahliye borusunun toz-topraktan tıkanması sonucunda geri tepmesidir.
serviste 2dk içinde hallediyorlar büyük bir sorun değil.
evet doğrudur :)
benimki şarıl şarıl aşağıya akıyor
ilk başta bilememiştim aha biryeri patlattık dedim baktım klima suyuymuş :)

phyevren
09/08/2010, 03:06
evet doğrudur :)
benimki şarıl şarıl aşağıya akıyor
ilk başta bilememiştim aha biryeri patlattık dedim baktım klima suyuymuş :)

çok su akıtması iyi soğuttuğu anlamındadır..

icel33
09/08/2010, 10:43
konuyla alakalı degıl ama klima açılınca fanın sık sık çalısıp durması normal mi ?

ademtahir
09/08/2010, 10:46
erkan arabayı bozmuşun :D

SpyHunter33
09/08/2010, 10:58
abi sorma hararetime dayanamadı :D

gemlikli_55
09/08/2010, 11:10
tahlisye borusu asagı yukarı tam olarak arabanın vides kolunun hizasında bende ilk gördüğümde can gibi dedim deldirdik yine bir yeri dedim sonra klima su tahlıye borusu imiş:)