PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok fazla çizik var lütfen yardım!

hamdi1905
08/08/2010, 00:15
arkadaşlar ilk önce herkese merhabalar ve iyi akşamlar.izmirde oturuyorum.siyah renkteki punto aracımı ağacın yanına koydum ve bu sabah baktığımda arabnın sağ tarfının heryerinin çizik olduğunu gördüm.resmen gözyaşlarına boğuldum.kılcal çizikmi ararsınız yoksa beyazlaşmış çizikmi hepsi o begonvil ağacı yüzünden.kaporta gitmiş sol ön kapı ve onun önündeki kısım heryer çizik.araba daha 1 yıllık ve 5.000 km de yazık.izmirde bunu yapabilcek biryer varmı pahalı olmayan ve düzgün olan?şimdiden teşkkürler..

StrawBeeRy
08/08/2010, 00:17
görmeden pek birşey deyemeyeceğim ama meguıars belki kurtarabilir ne arabalara yaptık resman mattı şimdi ayna oldu denemekte fayda var

hamdi1905
08/08/2010, 00:20
bu dediğininz pasta cila tarzı bişeymi ve kendim alıp yapabilirmiyim?

StrawBeeRy
08/08/2010, 00:25
bu dediğininz pasta cila tarzı bişeymi ve kendim alıp yapabilirmiyim?
evet pasta cila kendinizde yaparsınız fakat polisaj makinası olmadan pek sağlıklı olmaz

Ziyaretci046
08/08/2010, 00:40
izmirde komşum Garaj oto var bu çizikler konusunda size yardımcı olur işcilikleri iidir siteden arkadaşlar bilir yolunuz düşerse uğrayın bir fikir alın derim 6.sanayide
tel 0232-282-01-82 6.sanayi

bu da bir örneği
https://forum.grandepuntotr.com/kampanyalar/16282-meguiars-grande-punto-t-jet-garaj-oto-izmir.html

hamdi1905
08/08/2010, 00:52
teşekkürler dediğiniz yere soracağım.birde sonax dediler orası nasıl bu konuda tecrübesi olan paylaşabilirmi?

OzzY
08/08/2010, 03:09
alsancak sonaxın sahibi Nafiz abi eski punto kullanıcısı elinden geleni yapacaktır,
ın dediği garaj otoda çok iyi iş çıkarıyo bi kaç uygulamarını gördüm sonuç çok iyiydi
boyatıcak olursanız 1. sanayide celal oto var ilgi alaka işçilik her konuda çok memnun kaldım.

kxlylmz
09/08/2010, 10:29
öncelikle geçmiş olsun. çiziklerin derin olanlarında astar veya kaporta görünüyor ise rötüş şart. autokingin bu tip rötüşlerde iyi olduğu söyleniyor ama şubeden şubeye fark olabilir elbet. eğer tırnağa takılıyor ancak astar veya kaporta görünmüyorsa pasta cila ile bu çizikler çok az görünür hale gelebilir, tırnağa takılmayan daha ince çiziklerse tamamen yok olabilir. sanayide ne yazık ki zamandan kazanmak için biraz şişirme iş yapılıyor. eliniz yatkın ise polisaj makinesi ile siz de yapabilirsiniz ama birkez yaptırmayı düşündüğünüz bir işlem ise riske girip uğraşmaya hiç gerek yok çünkü malzemeleri alıp kendiniz yapmaya kalksanız en az 200 tl tutar. ankarada olsanız tavsiye edeceğim bir tanıdğım vardı ama izmirde ne yazık ki yok.

serkankucuk
12/08/2010, 20:33
öncelikle geçmiş olsun. çiziklerin derin olanlarında astar veya kaporta görünüyor ise rötüş şart. autokingin bu tip rötüşlerde iyi olduğu söyleniyor ama şubeden şubeye fark olabilir elbet. eğer tırnağa takılıyor ancak astar veya kaporta görünmüyorsa pasta cila ile bu çizikler çok az görünür hale gelebilir, tırnağa takılmayan daha ince çiziklerse tamamen yok olabilir. sanayide ne yazık ki zamandan kazanmak için biraz şişirme iş yapılıyor. eliniz yatkın ise polisaj makinesi ile siz de yapabilirsiniz ama birkez yaptırmayı düşündüğünüz bir işlem ise riske girip uğraşmaya hiç gerek yok çünkü malzemeleri alıp kendiniz yapmaya kalksanız en az 200 tl tutar. ankarada olsanız tavsiye edeceğim bir tanıdğım vardı ama izmirde ne yazık ki yok.
ankara'da nereyi tavsiye edersiniz acaba??

aeron
12/08/2010, 21:25
nasıl bi agacmis bu yav merak ettim

JASMINE
12/08/2010, 21:33

Ankara'da Kavaklıdere Otomotiv'e- Meguars uygulaması yaptırabilirsiniz. Karum karşısında. Müslüm bey forum üyelerimizden olup ekibi ile birlikte şahaneler yaratıyorlar :D

OzzY
12/08/2010, 23:30
Ankara'da Kavaklıdere Otomotiv'e- Meguars uygulaması yaptırabilirsiniz. Karum karşısında. Müslüm bey forum üyelerimizden olup ekibi ile birlikte şahaneler yaratıyorlar :D

+1 çiziklerimin hemen hemen tamamı yokolmuştu. ibrahim abi mükemmel çalışıyo malzemede iyi olunca sonuç süper.

serkankucuk
12/08/2010, 23:54
kavaklıdere'yi ve müslüm bey'i biliyorum hatta tanıştık bile ama oradaki uygulama daha çok aracı parlatma amaçlı olduğunu sanıyordum, benim önceliğim çizikler...

StrawBeeRy
13/08/2010, 00:11
kavaklıdere'yi ve müslüm bey'i biliyorum hatta tanıştık bile ama oradaki uygulama daha çok aracı parlatma amaçlı olduğunu sanıyordum, benim önceliğim çizikler...
siz meguıarsı yaptırın çizik mizik kalmayacaktır emin olun ;) zaten yaptıranlarda parlatmak için değil çizikler gitsin diye yaptırıyorlar aynı zamanda içindeki ciladan dolayı parlamış oluyor

OzzY
13/08/2010, 00:45

o çizikleri ibrahim abi gideremezse kimse gideremez bence :)

onderrr
13/08/2010, 03:07
bende çizikler için önce pasta cila sonrada boya koruma yaptırmayı düşünüyorum.Hangisini yaptırsam derken hem çizikleri kapatmak hemde boyanın üstüne koruyucu katman oluşturmak için en doğrusu bu herhalde?

OzzY
13/08/2010, 03:17
ibrahim abi bana boya koruma yaparken,

pastanın boyayı incelterek çiziği kapadığını
boya korumanın ise doldurarak yaptığını söylemişti.

yani pasta ve boya koruma(nın bi aşaması) aynı işi yapıyo sadece yöntem farklı.

kxlylmz
13/08/2010, 08:53

özelden mesaj attım.

ibrahim abi bana boya koruma yaparken,

pastanın boyayı incelterek çiziği kapadığını
boya korumanın ise doldurarak yaptığını söylemişti.

yani pasta ve boya koruma(nın bi aşaması) aynı işi yapıyo sadece yöntem farklı.

doldurarak çizikleri kapatmak için hangi ürünü kullanıyor acaba?

Kriminal
13/08/2010, 09:18
Bu işlemin ücreti ne kadar ?

OzzY
13/08/2010, 14:57
doldurarak çizikleri kapatmak için hangi ürünü kullanıyor acaba?
bilmiyorum belki yanlış anlamışımdır...

kxlylmz
13/08/2010, 15:10
bilmiyorum belki yanlış anlamışımdır...

auto glym super resin polish isimli ürün dediğinizi yapıyor ama belki başka bir üründe vardır diye sormuştum :)

hamdi1905
02/09/2010, 22:46
arkadaşlar uzun zaman oldu biliyorum ama geçen gün balçovada bir yapı markete gittim.sorunumu orada çalışanlara bahsettim.bana turtle wax ın color back diye bir ürününü tavsiye ettiler.bende aldım denemek için.hem çizik gideriyormuş hemde boyayı ilk günkü haline getiriyormuş.dün yağmur yağınca arabanın çizikleri ortaya çıktı ve manzara utanç vericiydi.umut yoktu ama denedim.sonuç gerçekten tatmin edici.daha önce dökülen ziftlere karşı gaz yağı kullanmıştım.gazyağı hareler bırakmıştı.hepsinin üstünde denedim.artık çizikler sadece güneşte belli oluyor ve boyası daha canlandı.hareler neredeyse yok oldu gibi.o çizikler çok hafif kaldı şimdi.sizce bidaha kullansam tamamen yok olurmu?isteyen olursa resimde koyabilirim.