PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boya koruma ücreti ne kadardır?

wallace
06/08/2010, 14:51
iyi günler puntocular,iyiki bu foruma üyeyim burası sayesinde hem arabam konusunda hemde diğer konularda bircok bilgi sahibi oldum(hem ilk arabam hemde yeni trafiğe cıkan biri olarak).simdi size birsey danısmak istiyorum 2008 model 1.3 grande punto boya koruma tahmini ne kadardır?birde bu boya koruma istenildiği zaman yapılabilen birseymi yani yapıldıktan sonra ne zaman gectikten sonra tekrar yapılabilir?

cck1
06/08/2010, 15:08
fiyat gideceğin yere göre değişir ama 125+kdv.ye yaptırmıştım.

suvari_84
06/08/2010, 15:14
2 hafta önce kavaklıdere müslüm abide yaptırdım yaklaşık 140-150 civarına tuttu. şimdilik güzel gözüküyor daha yıkatmadım :)))))

wallace
06/08/2010, 15:50
bende simdi sordum merkez 150tl enriko 200tl civarı dediler aracın durumuna göre değişir cizik miktarı filan

brabus
06/08/2010, 16:21
bu konuda tecrübemi yazayım.
2004 yılında ilk aracımı aldırdığımda yaptırdım resmen yapılan işlemi görünce pişman oldum o zamanda 150 TL ödemiştim.
Araçlarım siyah olduğu için her sene kendim yapıyorum bezle kendim uyguluyorum sonuç dışarda yaptırdığınla farkı yok.
Geçende arkadaşın polisaj makinesi ile nasıl uyguladığını görünce ben de izmir Koçtaş'tan Polisaj makinesi aldım çift taraflı tutulan modeli 35 TL. Çok çok rahat işinizi görür 1 saatte işinizi bitirirsiniz.
Kısaca bence kendiniz yapın. Yıkama vs için toplam aletler 50-60 TL yi geçmiyor. Her boyu koruma cila işleminde de toplasanız 10 TL lik sarf malzeme gidiyor

Bendeki malzemeler
Polisaj Makinesi, Koçtaş. 35 TL
Mikrofiber eldiven, 5 TL (aynı fiyata sünger veya çizmeyen yumuşak fırça da alınabilir)
Polisaj makinesi yoksa cila pedi, 3-4 TL

Sarf Malzeme
Uv Korumalı Cila yurtdışından 15 dolara aldım. Bu tarzda çok ürün var 30-40 TL ye ürün alınabilir
Sonax 2. derece çizik gidericili cila. 25 TL. Çizik yerlerde polisaj makinesi ile uygulayınca sonuç çok başarılı
Sonax Şampuan, 8 TL
Sonax Rotüş kalemi, Eski sahibi almış fiyatını bilmiyorum :) Çok iyi sonuç veriyor
Normal Rotüş kalemi Siyah 5 TL. hepsiburada'dan almıştım

Sonuçta bir koruma işleminde kullanacağın sarf malzeme yıkama rotüş cila vs dahil 10 TL yi geçmiyor. 2 saat de emek harcarsan çok güzel sonuç elde ediyorsun

ufuk_punto
06/08/2010, 16:58
ben mersindeki bilen oto.ya sordm 100tl dediler.we bu fiyat doblo için.urunleri de meguiars

mehmetsafran
06/08/2010, 19:14
arkadaşlar geçen sanayideki dayıoğlunun yanına Ankara dan geldiklerini söyleyen iki kişi boya koruma ve araç yıkama yaptıklarını söylediler 80 lira istediler 50 liraya anlaştık koltukları falan da sildiler makinayla çektirdiler dışına da cila ve boya koruma yaptılar. Söylemişlerdi ankaradaki firmasının adını ama unuttum. Memnunum araç iç dış yıkatmaya 15 lira veriyoruz sonuçta bunlar koltukları kapı kollarını bagajı falan güzelce sildiler, cila boya koruma da yaptılar 50 lira aldılar gittiler. Sordum dükkana gelsek daha ucuza yapar mısınız diye mümkünü yok bu fiyata yapmayız dediler.

brabus
06/08/2010, 20:17
arkadaşlar geçen sanayideki dayıoğlunun yanına Ankara dan geldiklerini söyleyen iki kişi boya koruma ve araç yıkama yaptıklarını söylediler 80 lira istediler 50 liraya anlaştık koltukları falan da sildiler makinayla çektirdiler dışına da cila ve boya koruma yaptılar. Söylemişlerdi ankaradaki firmasının adını ama unuttum. Memnunum araç iç dış yıkatmaya 15 lira veriyoruz sonuçta bunlar koltukları kapı kollarını bagajı falan güzelce sildiler, cila boya koruma da yaptılar 50 lira aldılar gittiler. Sordum dükkana gelsek daha ucuza yapar mısınız diye mümkünü yok bu fiyata yapmayız dediler.

helal olsun gerçekten de

StrawBeeRy
06/08/2010, 21:35
ben mersindeki bilen oto.ya sordm 100tl dediler.we bu fiyat doblo için.urunleri de meguiars
meguıarsın ürünü olduğuna veya ona ait boya koruma 100 lira olduğuna eminmisiniz aynı malzemeyi bende kullanıyorum fakat fiyat bu kadar ucuz değil ve istanbulda bile bu fiyatta zor

kaptan_ahab
06/08/2010, 21:44
Malzeme meguiars ise gerçekten çok iyi fiyat.Bildiğim kadarı ile boya koruma işlemi 5 aşamada gerçekleşiyor çok zahmetli bir iş.

StrawBeeRy
06/08/2010, 21:46
Malzeme meguiars ise gerçekten çok iyi fiyat.Bildiğim kadarı ile boya koruma işlemi 5 aşamada gerçekleşiyor çok zahmetli bir iş.
evet 5 aşama değilde 4 aşamada gerçekleşiyor ve yaklaşık olarak 4-5 saati buluyor

OzzY
06/08/2010, 21:56
kavaklıderede 100e yaptırmıştım
meguiars malzeme ve mükemmel ibrahim usta :D ile